1. خانه
 2. وبلاگ
 3. مقالات مدیریت ناوگان
 4. اعلان و هشدار! وظایف مدیریت ترابری را فراموش نکنید

اعلان و هشدار! وظایف مدیریت ترابری را فراموش نکنید

بدون دیدگاه
5/5 - (3 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

در دنیای اطلاعات، رد و بدل شدن سریع پیام‌ها و هشدارها جهت جلوگیری از بروز مشکل و یا اتخاذ تصمیم‌های به هنگام ضرورتی اجتناب ناپذیر است. امروزه اگر مدیریت یک سازمان همچنان متکی بر پیام‌ها و گزارشات دستی و بروکراسی‌های سنتی باشد، مسلما هر لحظه تاخیر در تصمیم‌گیری می‌تواند هزینه‌های بالایی را بدنبال داشته باشد. در حقیقت دنیای هوشمند، سیستم‌های اطلاع رسانی و هشدار هوشمند را نیز می‌طلبد. سیستم‌هایی که به محض ثبت اطلاعات وتثبیت سناریوهای لازم، در زمان مشخص و از طریق ابزارهای مدرن و در دسترس، پیام‌های اعلان و هشدار لازم را به بخش مربوط ارسال نماید.

ناوگان‌های حمل و نقل نیز بدلیل دارا بودن سازمان‌هایی با دپارتمان‌های مختلف در راهبری، نیازمند توجه به سامانه‌های اطلاع رسانی‌سریع و هوشمندانه هستند.

برای آگاهی بیشتر : مدیریت ناوگان حمل و نقل چیست؟

اطلاع رسانی هوشمند، چرایی‌ها و بایدها در ناوگان حمل و نقل

در اغلب سیستم‌های مدیریتی ترابری سنتی، تهیه و تحلیل اطلاعات بروز با مشکلات بسیاری روبروست. تصور کنید مدیریت ناوگان حمل و نقلی را که نیازمند آگاهی کامل و لحظه‌ای از خودروی حمل بار و اطلاع رسانی همزمان به راننده آن است. مسلما در صورت عدم بهره‌برداری از نرم‌افزارهای جامع مرتبط در یک ناوگان حمل و نقل و یا نقص در سیستم اطلاع رسانی آن، زمان و هزینه بسیاری جهت تبادل پیام‌ها صرف خواهد شد. چه بسا تصمیماتی که بدلیل همین دیرکرد در اطلاع رسانی، تاثیر خود را از دست داده باشد و حتی موجب بروز خسارت نیز شده باشد.

لطفا به این جملات توجه کنید!…

اگر به عنوان یک مدیر ترابری، با یکی از مشکلات زیر برخورد کرده باشید، شاید لازم است برای راه حل آن کمی تامل کنید.

 • شما سازمانی هستید که اطلاعات در آن به صورت دستی و سنتی به مدیریت منتقل می‌شود و یا سیستم نرم‌افزاری با ویژگی‌های فنی بروز اعلان و هشدار خطاها در آن وجود ندارد
 • اطلاعات سلامت خودروهای ناوگان حمل و نقل شما بروز نیست و در زمان لازم جهت اطلاع از نقص پیامی به بخش‌های مختلف ابلاغ نمی‌شود
 • با توجه به محدود بودن پرسنل انسانی جمع آوری کننده اطلاعات و درگیر بودن آنها در بخش‌های مختلف، اطلاعات مورد نیاز مدیریت و تصمیم‌گیران جهت ابلاغ به بخش مربوط بسیار دیر هنگام تبادل می‌شود.
 • ساختاری سازمان یافته و منسجم برای تبادل اعلان و هشدار لازم به رانندگان و یا بخش‌های مختلف وجود ندارد
 • اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای برای اطلاع رسانی هوشمند در صورت بروز خطای پرسنل و رانندگان به آنان وجود ندارد
 • سیستمی برای مدیریت و تحلیل سریع خطاهای رخ داده شده جهت پیشگیری از بروز خسارت احتمالی توسط رانندگان پیش بینی نشده است
 • سیستم مشارکتی یکپارچه‌ای جهت انتقال به موقع خطاهای پیش آمده در حین عملیات حمل و نقل کالا وجود ندارد
 • در بیشتر موارد اطلاعات مورد نیاز تصمیم‌گیری سریع مدیریت، بدلیل خطاهای انسانی چشم‌پوشی شده و بدرستی منتقل نمی‌شوند.

کلیه موارد موضوعاتی است که راهکاری ویژه خود برای بکارگیری یک سیستم هوشمند اعلان و هشدار در قالب نرم‌افزاری جامع و یکپارچه است. سامانه‌ای که با قابلیت‌های اطلاع رسانی به موقع خود، موجب ارتقای سطح امنیت حمل بار، آرامش در حین سفر، کاهش تخلفات رانندگان و در نهایت مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق و کارآمد ناوگان می‌شود.

سیستم اعلان و هشدار سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا، دستیار هوشمند شماست!

در انتخاب یک سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل ، توجه به ویژگی اعلان و هشدار هوشمند یک ضرورت غیر قابل چشم‌پوشی بدلایلی است که در سطور بالا به آن پرداختیم. اما هر انتخابی نیازمند جستجوی یک نام است و در این نقطه برای تصمیم‌گیری شما، نقش تصمیم‌ساز را ایفا می‌کنیم، با معرفی سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا.

این سامانه یکپارچه اطلاعات محور و هوشمند، به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت بروز هر گونه تخلف اعمال شده از جانب رانندگان در حمل کالا نظیر تخلف از سرعت مجاز، تخلف در عبور از مسیر پیش‌بینی شده، تاخیرات غیر مجاز حین مسیر، …به سرعت پس از اطلاع به مدیر مربوط، هشداری برای راننده در جهت اصلاح موارد ارسال می‌کند. اعلان و هشدار که ایمنی سفر و امنیت حمل کالا، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از بروز خسارت احتمالی را بدنبال دارد.

ضمن اینکه ثبت این اطلاعات در نرم‌افزار، مدیریت و برنامه‌ریزی لازم در جهت اعمال جرایم مربوط ناشی از تخلف راننده و یا پیمانکاران را نیز تسهیل می‌سازد.

از سوی دیگر در صورتی که هر گونه فعالیتی در خصوص سلامت و مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری خودرو آن بصورت کامل اطلاع رسانی می‌شود. به عنوان مثال سررسید تعویض قطعات، تعمیرات لازم و سر رسید بیمه خودرو .

در حقیقت این سامانه یک دستیار هوشممد برای مدیریت محسوب می‌شود که به محض هر گونه بروز خطا و مغایرت با برنامه‌ریزی‌های پیش بینی شده، یا سر رسید فعالیت‌های لازم برای تامین سلامت خودرو، اخطار لازم به راننده یا بخش مربوط ارسال و همزمان در پرونده مربوط ثبت می‌شود.

اعلان و هشدار مربوط چگونه به فرد یا بخش مربوط ارسال می‌شود؟

سیستم اعلان و هشدار سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا بر پایه انطباق حداکثری با نیازهای افراد و پتانسیل‌های موجود سازمانی طراحی شده است. مدیر ناوگان حسب نیاز و دسترسی خود می‌تواند یکی از انواع روش‌های اطلاع‌رسانی نظیر وب سایت، موبایل، پیامک یا ایمیل را جهت انجام فعالیت مورد نظر خود انتخاب نماید.

و بار دیگر لازم به یادآوری است که وجود ساختار ماژولار این سامانه، هر گونه اعلان و هشدار را در سیستم ثبت می‌کند؛ به نحوی که مدیریت در زمان مورد نظر خود امکان دسترسی سریع و تحلیل آن و در نتیجه برنامه‌ریزی لازم جهت اقدامات بعدی را خواهد داشت.

اگر هنوز تصمیم نگرفته‌اید شاید لازم باشد با سایر ویژگی‌های سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا آگاه شوید.

سیستم اعلان و هشدار یکی از چندین مزایایی بود که پرداختن به آن فرایند تصمیم‌گیری شما جهت سفارش خرید یک سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل یکپارچه را تسهیل می‌کرد، اما این تنها یک نکته از چندین نکته مورد نیاز برای توجه شماست. شما مدیری که در گذر از دنیای احتمالا سنتی فعلی به یک دنیای پیشرفته نیازمند در نظر گرفتن همه جوانب جهت تهیه یک سیستم جامع هستید. سیستمی که با لحاظ نمودن حداکثری آنچه یک سازمان پیشرو نیاز دارد بدنبال همراهی شما در مسیر حرکت به سمت دگرگونی است.

حتما مقاله‌های دیگر ما را مطالعه کنید.
برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست