ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یک وسیله بسیار کوچک است که در نقطه‌ای مخفی داخل خودرو نصب می‌شود و دارای مصارف شخصی و سازمانی متعددی است. دارندگان خودرو شخصی برای پیشگیری از سرقت و آگاهی از موقعیت مکانی خودرو خود از سیستم ردیاب استفاده می‌کنند،  ناوگان‌های حمل‌ونقل هم از آن برای مدیریت بهتر خودروها بهره می‌برند.

با انواع ردیاب های خودرو بیشتر آشنا شوید

قیمت ردیاب خودرو

قیمت ردیاب خودرو به مدل، کاربرد، برند و کشور سازنده آن بستگی دارد. هزینه ردیاب خودرو در پروژه‌های سازمانی و صنعتی با توجه به تعداد خودرو، محل نصب gps، نوع خودرو، سنسور و تجهیزات جانبی و نرم‌افزار ردیابی خودرو و دیگر سیستم‌هی انتخابی مدیریت ناوگان حمل و نقل تعیین می‌گردد.

سیستم‌های جانبی ردیاب خودرو

نرم‌افزار ردیابی خودرو- پیشگامان آسیا

دستگاه شناسایی رانندگان

دستگاهی جهت شناسایی رانندگان با اتصال به ردیاب خودرو، این دستگاه شامل یک گیرنده و یک کلید شناسایی راننده می‌باشد که راننده خودرو می‌تواند با استفاده از آن،  خودرو را روشن و اطلاعات هویتی راننده را از طریق ردیاب به سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل در حین رانندگی یا حوادث ارسال نماید.

نرم‌افزار اداره خدمات عمومی- پیشگامان آسیا

سنسور سوخت

سنسور سوخت جهت سنجش میزان سوخت موجود در باک خودرو و اندازه‌گیری میزان مصرف سوخت با اتصال به دستگاه ردیاب خودرو می‌باشد.

نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل - پیشگامان آسیا

سنسور دما

سنسور دما با کابل رابط iwire به ردیاب خودرو متصل شده و دمای خودرو یا یخچال ماشین‌آلات حمل و نقل در حوزه محصولات دارویی، بهداشتی و غذایی را به سیستم حمل و نقل جهت نگهداری بهتر محصول ارسال می‌نماید.

نرم‌افزار خدمان رفاهی تخفیفی کارکنان پیشگامان آسیا

استارتر هوشمند خودرو

با استفاده از این سیستم و با اتصال به ردیاب خودرو می‌توان از طریق اپلیکیشن ردیابی، خودرو را روشن و درب‌های اتومبیل را باز یا بسته کرد.

اپلیکیشن ردیابی خودرو

اپلیکیشن ردیابی خودرو

اپلیکیشن ردیابی خودرو، برای افزایش کارایی و هماهنگی بین کارمندان ناوگان حمل و نقل سازمان شما طراحی شده است.

با استفاده از اپلیکیشن ردیابی خودرو پیشگامان آسیا می‌توانید از مزایای زیادری بهره بگیرید. تعدادی از این مزایا عبارتند از:

قابلیت ردیابی خودرو از طریق موبایل

بهره‌گیری از نقشه‌های آنلاین

اشتراک وضعیت خودرو

برقراری ارتباط برخط برای ایجاد هماهنگی

ردیاب خودرو و سیستم مدیریت ناوگان

ردیابی ناوگان حمل و نقل، نظارت بر فعالیت وسایل نقلیه و رانندگان را برای مدیران ناوگان با ارائه گزارش‌های آنلاین و نظارت لحظه‌ای امکان‌پذیر می‌کند.

داده‌های گزارش شده می‌تواند برای مدیریت ناوگان بسیار ارزشمند باشد، چراکه می‌توان برای برنامه‌ریزی تدارکات، اطمینان از رعایت مقررات و همچنین شناسایی روش‌هایی برای کاهش هزینه‌ها با رانندگی موثرتر مورد استفاده قرار گیرد.

trending_down

کاهش هزینه‌ها

person_search

بهبود عملکرد رانندگان

trending_up

افزایش بهره‌وری

verified_user

بهبود ایمنی ناوگان

timelapse

بهبود مدیریت زمان

سوالات متداول

ردیاب خودرو چه تفاوتی با جی پی اس دارد؟

جی پی اس یکی از ماژول‌های ردیاب خودرو و به عبارتی ابزاری است که به کمک آن ردیاب می‌تواند محل قرارگیری خودرو را مشخص کند.

جی پی اس ماشین یک سیستم موقعیت‌یابی است که با استفاده از شبکه‌ای از ماهواره‌ها که تمام نقاط زمین را پوشش می‌دهند محل دقیق هر وسیله‌ای را با دقت بسیار بالا مشخص می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی بر اساس طول و عرض جغرافیایی مشخص‌شده و در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب جی پی اس تکنولوژی‌ای است که برای ردیابی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و از اجزای ردیاب به شمار می‌آید.

استفاده از ردیاب کمک می‌کند همیشه از محل خودرو خود اطلاع داشته باشید، مثلاً وقتی آن را جایی پارک کرده‌اید خیالتان آسوده باشد هنوز در جای خود قرار دارد یا به‌وسیله آن می‌توانید متوجه شوید اعضای خانواده یا کارکنانتان با ماشین به چه موقعیت‌های مکانی رفت‌وآمد داشته‌اند.

در سیستم‌های پیشرفته مدیریت ناوگان، ردیاب خودرو به‌عنوان سخت‌افزار در کنار انواع نرم‌افزارهای تخصصی مدیریت ناوگان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از تمام جزئیات عملکرد راننده مثل استفاده از کمربند ایمنی، مسیرهایی که طی کرده، میزان سرعت و حتی میزان باری که خودرو حمل می‌کند مطلع باشید.

ردیاب خودرو را می‌توان روی هر وسیله نقلیه‌ای اعم از سبک و سنگین نصب کرده، به عبارت ساده‌تر از یک دوچرخه ساده یا موتورسیکلت تا کامیون و خودروهای سنگین دیگر همه به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند و به کمک gps ماشین می‌توان موقعیت آن را مشخص کرد.

قیمت ردیاب خودرو چقدر است؟

قیمت چی پی اس ماشین و قیمت ردیاب به عوامل مختلفی مثل قابلیت‌های دستگاهی که انتخاب می‌کنید و کشور سازنده آن بستگی دارد.

ردیابی که مالکان خودرو شخصی از آن استفاده می‌کنند با ردیاب‌های مناسب برای مدیریت ناوگان حمل‌ونقل بسیار متفاوت است و از نظر امکانات و سطح قیمت‌های تفاوت‌های آشکاری دارند.

ردیاب‌های خارجی گران‌تر از ردیاب‌های ساخت داخل هستند و از نظر کیفیت هم معمولاً تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. قیمت یکی از فاکتورهای مهم در خرید ردیاب است اما همه‌چیز نیست، شما باید انواع ردیاب را به‌خوبی بشناسید و برمبنای کاربردی که از آن انتظار دارید بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید.

خرید گران‌قیمت‌ترین ردیاب بدون شناخت و آگاهی کافی ممکن است به ضرر شما باشد و انتظاراتی که داشتید را برآورده نکند.

هزینه‌هایی که برای راه‌اندازی یک سیستم ردیاب باید آن را پرداخت کنید شامل موارد زیر است.

  • خرید یک سیم‌کارت تلفن همراه (اپراتورهای مطرح داخلی آنتن دهی خوبی دارند و برای این کار مناسب هستند)
  • خرید دستگاه ردیاب
  • خرید شارژ مصرفی سیم‌کارت
  • خرید نرم‌افزار و پرداخت حق اشتراک استفاده
  • هزینه نصب و راه‌اندازی ردیاب

بسته به زمان و نوع دستگاهی که شما انتخاب می‌کنید هزینه خرید ردیاب خودرو برای شما متفاوت خواهد بود. اگر از چند منبع معتبر قیمت را استعلام کنید یا سری به سایت‌های اینترنتی برندهای معتبر بزنید به‌راحتی می‌توانید میزان عادلانه قیمت‌ها را مشخص کنید.

چطور می‌توانید ردیاب خودرو را خریداری کنید؟

انواع ردیاب خودرو را می‌توانید در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین وب سایت‌های آنلاین خریداری کنید. سیستم ردیاب روی مدل‌های مختلف خودروهای ایرانی و خارجی قابل نصب هستند و از این بابت محدودیتی وجود ندارد. فقط باید سیستمی را انتخاب کنید که برای خودرو شما مناسب باشد.

برای خرید به سراغ برندهایی بروید که شناخته‌شده هستند و امتحان خود را در بازار پس داده‌اند. همچنین شرکتی که انتخاب می‌کنید باید خدمات پس از فروش واقعی و پشتیبانی مناسب داشته باشد.

هنگام خرید ردیاب خودرو دقت داشته باشید از شرکتی خرید کنید که نرم‌افزار را خود طراحی کرده باشد و رزومه خوبی در خصوص ارائه خدمات در این زمینه داشته باشد.

شرکت‌هایی که ناوگان حمل‌ونقل دارند برای خرید سامانه مدیریت ناوگان بهتر است روی سابقه شرکتی که قصد همکاری با آن را دارند مطالعه بیشتری داشته باشند و بخواهند رزومه کامل شرکت و دموی محصولات خود را برای آن‌ها ارسال کنند. خوب است با مشتریان آن شرکت مشورت کنید و میزان رضایتشان از خدمات ردیاب خودرو را جویا شوید.

امکانات مختلفی از سوی شرکت‌های خدماتی در این خصوص ارائه می‌شود، قبل از هر چیز نیازهای خود را مشخص کنید و سپس بررسی کنید کدام شرکت پارامترهای مدنظر شما را با بهترین قیمت و کیفیت مناسب ارائه می‌دهد.

ردیابی آنلان و لحظه‌به‌لحظه، اعلام هشدارهای ضروری در خصوص عملکرد راننده، ارائه گزارش دقیق از مسیرهای پیموده شده و امکان برقراری ارتباط دوسویه با راننده در مدیریت ناوگان اهمیت حیاتی دارد و هنگام خرید ردیاب خودرو باید به آن توجه کنید.

ردیاب خودرو چه تفاوتی با دزگیر خودرو دارد؟

اگرچه ردیاب و دزدگیر خودرو شباهت‌هایی با یکدیگر دارند اما ازنظر ماهیت و عملکرد بسیار متفاوت هستند. دزدگیر مجهز به یک کامپیوتر کوچک است که به صوت حساس است، به‌این‌ترتیب با هر ضربه‌ای که به خودرو وارد شود فعال می‌شود و به کاربر آلارم می‌دهد.

حسگرهای مختلفی در سراسر خودرو نصب می‌شود که به کامپیوتر دزدگیر متصل شده و قادر هستند کوچک‌ترین فشار را ضربه را تشخیص دهند. سارقان ممکن است بتوانند دزدگیر را با ترفندهای مختلف مختل کرده و خودرو را حرکت دهند، به‌این‌ترتیب داشتن یک دزدگیر هرچند پیشرفته شما را از ردیاب بی‌نیاز نمی‌کند.

دامنه فعالیت ردیاب بسیار گسترده‌تر از دزدگیر است و به کمک gps خودرو می‌توان یک ناوگان حمل‌ونقل را هم کنترل کرد. ردیاب در نقطه‌ای نصب می‌شود که اصلاً قابل‌مشاهده نیست و شما حتی بعد از سرقت می‌توانید به‌راحتی موقعیت مکانی خود را پیدا کنید.

خودروهای مجهز به ردیاب را می‌توان از راه دور خاموش کرد، درحالی‌که اگر شما متوجه آلارم دزدگیر نشوید و خودرو به سرقت برود دیگر دسترسی‌ای به آن نخواهید داشت.

مطالب مفید پیرامون ردیاب خودرو

فهرست