زمان مطالعه : 4 دقیقه

در وضعیت فعلی قیمت خودرو که این روزها حکم طلا را پیدا کرده است، حفظ و نگهداری از این سرمایه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر فرد یا سازمانی است. بویژه آنکه رشد روزافزون سرقت خودرو معضلی است که در صورت رعایت نکردن مسائل امنیتی به صورت کامل می‌تواند در یک شب کل سرمایه شما را نابود سازد. از طرفی در صورتی که شما مسئول مدیریت ناوگان حمل و نقل یک سازمان نیز باشید، علاوه بر بحث سرقت، با مورد دیگری نظیر نیاز به اطلاع دقیق از مکان خودروی سازمانی در حین سفر جهت نظارت بر روند حمل کالا دارید.

به این دلایل است که امروز ردیابی وسیله نقلیه از ضروری‌ترین نکات امنیت سفر محسوب می‌شود. در هر حالت انتخاب یک راهکار مناسب پیشگیرانه برای حل این چالش بسیار منطقی‌تر از خرید خودروی جایگزین و یا تحمل هزینه کردهای مازاد ناشی از عدم نظارت مناسب سازمانی می باشد.

اما جهت انتخاب بهینه ردیاب مطابق خواست شما، قدم بعدی شناخت ویژگی‌های یک ردیاب معتبر است. فرقی نمی‌کند که شما برای خودروی شخصی خود بدنبال تامین امنیت باشید و یا برای خودروی سازمانی، در هر دو حالت این مقاله راهنمای خوبی برایتان می‌تواند باشد.

فلسفه اصلی استفاده از ردیاب خودرو چیست؟

با بررسی این دو دلیل شما نیمی از مسیر ضرورت استفاده از ردیاب برای خودروی شخصی یا سازمانی خود را رفته‌اید. پس این جملات را با دقت بیشتری مورد توجه قرار دهید.

سارقان، خودروی پیشکشی شما را به راحتی باز نمی گردانند!

این عبارت موضوعی کاملا واقعی است. سارق بدنبال تبدیل کردن سرمایه شما به سرمایه خودش است. بنابراین در اولین فرصت پس از سرقت، پلاک خودرو را تعویض کرده و یا بر می‌دارد تا امکان رهگیری آن از طریق پلیس با مشکل مواجه شود. اما در صورت نصب ردیاب در محل مناسب و به صورت مخفیانه، با مشخص کردن محل خودرو امکان بازگردندان آن توسط پلیس را تسهیل می‌سازد.

نظارت بر مسیر حرکت راننده یک اصل مهم و فراموش نشدنی

شما به عنوان مدیر ناوگان حمل و نقل سازمانی، سرمایه دیگری به نام کالا نیز در خودروی سنگین تحت اختیارتان دارید که ضرورت حمل ایمن آن در مسیر پیش بینی شده جهت تحویل سریعتر بر دوشتان است. زیرا هر گونه تخلف راننده از این مسیر برای شما مستلزم هزینه کرد است.

حتی خودروهای سبک سازمانی نیز که برای ماموریت‌های داخل شهری به جابجایی پرسنل می‌پردازند، نیازمند نظارتی از راه دور هستند تا صرفا در مسیر مشخص تا مقصد حرکت کنند و زمان و سرمایه شرکت را برای مقاصد دیگر مورد استفاده قرار ندهند.

اگر شما خودروی شخصی نیز داشته باشید دغدغه‌هایتان قابل اهمیت است. ممکن است نوجوان خانواده و یا والدین مسن شما مایل به حفظ استقلال و استفاده به تنهایی از خودروی شما باشند. در این حالت نیز استفاده از ردیاب روشی عالی برای نظارت بر امنیت آنهاست تا اعضای خانواده‌تان در جایی که نباید باشند، حضور نداشته باشند و یا اینکه در صورت بروز اتفاق ناگوار براحتی قابل دسترس باشند.

در انتخاب ردیاب به چه برندی باید اعتماد کرد؟

مانند هر کالایی، برندهای متفاوتی از ردیاب در بازار وجود دارند که کمی انتخاب مناسب را با مشکل مواجه می سازد. اما در این بازار ، برند تلتونیکا یکی از قابل اعتمادترین انواع ردیاب است. این برند با سابقه 20 ساله، تولیدکننده‌ای پیشرو در حوزه ارائه راهکار مدیریت ناوگان حمل و نقل در اروپاست که تنها در سال 2018 توانسته 1.200.000 عدد ردیاب را در جهان به فرو ش برساند. ارائه بیش از 30 مدل ردیاب مختلف و گستردگی خدمات در 150 کشور جهان برند تلتونیکا را به عنوان یک برند معتبر در حوزه ردیاب ها معرفی کرده است. پیشنهاد ویژه ما به عنوان متخصص در این امر، دو ردیاب خاص و پر کاربرد برای خودروهای سبک و سنگین است.

تصویر مقاله ردیابی خودرو

ردیاب FMB920، برند تلتونیکا، ویژه خودروهای سبک

این ردیاب یکی از پرفروشترین انواع در جهان است. حجم کم، قابلیت اطمینان بالا، دقت و کاربرد آسان، آنرا به ردیابی محبوب برای مخاطبان تبدیل کرده است. ردیاب FMB920 با داشتن باتری بعنوان تامین کننده نیرو با بهره گیری از تکنولوژی GSM و ردیابی ماهواره ای جهانی، بصورت مداوم و در لحظه وضعیت وسیله نقلیه را به سرور مرکزی منتقل می‌کند.

بررسی مهم‌ترین قابلیت‌های ردیاب FMB920 به شرح زیر انتخاب آن را برای شما آسان‌تر می‌سازد:

  • بهره‌گیری از فناوری بلوتوث: این قابلیت امکان اتصال به دستگاه های دیگر نظیر سنسورهای دما، حرکت، سطح سوخت، …بنا بر کاربری مد نظر شما را فراهم می‌سازد.
  • دارای شتاب‌سنج: این ویژگی امکان ارائه جزییات کامل داده‌های شتاب خودرو هنگام تصادف را برای شما فراهم می‌آورد. در این حالت در صورت بروز این اتفاقات تحلیل وضعیت به راحتی امکان‌پذیر است.
  • وجود کابل ویژه: تعبیه یک کابل خاص و غیر قابل جدا شدن در این ردیاب هرگونه دستکاری غیر مجاز در آن‌را دشوار می‌سازد. این موضوع ضریب اطمینانی بالا در استفاده از ردیاب را برای کاربر فراهم می‌کند.
  • ضخامت اندک: ضخامت باریک این ردیاب قابلیت جاسازی آن در باریک ترین مکان ها را  امکان‌پذیر می‌سازد و براحتی بدون زحمت قابل پنهان کردن است.

ردیاب FMB640، برند تلتونیکا، ویژه خودروهای سنگین

این ردیاب نیز همانند نوع FM920 از یک باتری داخلی تامین نیرو می‌کند و با استفاده از فناوری GPS و GSM در هر لحظه موقعیت خودرو را به مرکز کنترل انتقال می‌دهد.

ویژگی اصلی و وجه تمایز ردیاب FMB640 قابلیت مدیریت داده‌ها و مدیریت راننده از راه دور است به نحوی که امکان دانلود فایل‌های مهم از راه دور و یا حتی خاموش کردن وسیله نقلیه از مرکز کنترل فراهم است. در این حالت در صورت سرقت خودرو  از راه دور قابلیت خاموش کردن آن وجود دارد و حتی اگر بدلیلی سارق موفق به روشن کردن آن نیز شود، قبل از شتاب گرفتن، خودرو خاموش شده و امکان رانندگی از سارق سلب می‌گردد.

ردیاب FMB640 همچنین دارای رابط اینترفیس برای خواندن دادههای خارجی و ارتباط با تجهیزاتی نظیر RFID ها، سنسورهای سوخت، سنسورهای دیجیتال و اولتراسونیک است. امکانی که برای شما مدیریت همزمان چندین پارامتر نظیر کنترل سوخت مصرفی را فراهم می آورد.

با خرید ردیاب قابل اطمینان، سرمایه خود را بیمه کنید

هر هزینه کردی که بر روی کالایی قابل اطمینان انجام پذیرد، مسلما آسودگی خیال را بدنبال دارد. این روزها سرمایه هایی که به اشکال مختلف در اختیار هر فردی است، براحتی قابل بازگشت نیستند و ضروری است فعالیت‌های پیشگیرانه برای حفظ امنیت آنها تامین شود. شرکت پیشگامان آسیا به شما این اطمینان را می دهد که خدمات و محصولات خود را با دقت و وسواس بالا به شما ارائه می‌نماید بنابراین اگر ما را بعنوان مرجع قابل اطمینان می‌شناسید، استفاده از برند تلتونیکا و ردیاب های ویژه آنرا نیز بعنوان پیشنهادی قابل اتکا در نظر داشته باشید.

تعهد و اعتبار برند پیشگامان آسیا پشتوانه‌ای بالا برای بیمه خودروی شماست.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست