1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. مدیریت هوشمند ناوگان خودروهای استیجاری، خیالی آسوده برای شما
مدیریت خودروهای استیجاری با نرم افزار مدیریت ناوگان پیشگامان آسیا

مدیریت هوشمند ناوگان خودروهای استیجاری، خیالی آسوده برای شما

بدون دیدگاه
5/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

اجاره خودرو بدلیل هزینه‌های سرمایه‌ای سنگین این روزها جهت خرید ماشین تبدیل به کسب و کاری سودمند شده است که در کنار آن ریسک‌هایی نیز بدنبال دارد. یک فرد ممکن است برای تعطیلات یا مراسم خاص یا حتی یک قرار کاری اتومبیل اجاره کند. اتومبیل‌هایی که در بسیاری موارد لوکس و پر هزینه هستند. در این بین حتی بسیاری از کسب و کارها و سازمان‌ها نیز هستند که با بستن قراردادهای همکاری خودروی مورد نیاز خود را به جای خرید، از پیمانکاران خودروهای استیجاری تامین می‌کنند. اما همانند هر کسب و کاری مدیران خودروهای استیجاری با چالش‌هایی روبرو هستند که نیازمند توجه و ارایه راهکار برای آن می‌باشند. راهکاری که در این بحران اقتصادی حتی حیاتی نیز می‌باشد.

ناوگان خودروهای استیجاری و دل نگرانی مداوم مدیران

در کنار سادگی و تسهیل این فعالیت برای کاربران، مدیر ناوگان خودروی استیجاری با چالش‌های متعددی در اجاره خودرو در زمان مشخص به فرد یا سازمان دارد که خود هر یک می‌تواند بار هزینه‌ای بسیاری برای پیمانکار خودروی استیجاری بدنبال داشته باشد. اما چه مواردی دل نگرانی عمده این مدیران است؟ مدیرانی که سرمایه خود را در قبال انواع ضمانت‌ها در اختیار فرد و یا سازمانی می‌گذارند که در نهایت کنترل مناسبی نمی‌توانند بر آن داشته باشند. کنترل مناسب بر چالش‌هایی نظیر:

  • نظارت بر محاسبه کارکرد خودرو
  • نظارت بر تردد خودرو خارج از محدوده‌های تعیین شده
  • در دسترس نبودن گزارش‌ها در خصوص تعداد خودروهای موجود
  • نظارت هوشمند بر فرایند قراردادی استیجاری خودرو
  • نظارت مداوم و پایدار بر خودرو

اما از آنجا که برای هر مساله‌ای راه حلی هست، توجه به هوشمند سازی و استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط اولویت سازمان‌های دارنده خودروهای استیجاری است. بدین منظور کافیست بر راهکارهای هوشمندسازی شرکت پیشگامان آسیا که منطبق بر فناوری اینترنت اشیا ارایه شده است نگاهی بیندازید و در انتها در این خصوص تصمیم بگیرید.

هیچ مسیری از دید سامانه هوشمند پیشگامان آسیا نادیده نیست

با استفاده از نرم‌افزار هوشمند پیشگامان آسیا، مدیر ناوگان می‌تواند در کوتاهترین زمان ممکن مسیر عبوری راننده را در هر لحظه ردیابی کند. این موضوع بویژه در مواقعی که خودروی استیجاری در زمان معین تحویل داده نمی‌شود و یا سرقت‌های احتمالی بسیار کاربرد دارد. از طرفی ردیابی این امکان را فراهم می‌سازد که در صورت تعریف محدوده‌های مشخص برای تردد خودرو، هر گونه عبور از این محدوده ثبت و در صورت لزوم به راننده اطلاع داده شود. این اطلاعات بصورت دقیق بر اساس مسیرهای پیموده شده در زمان مشخص قابل دستیابی است.

از سوی دیگر آسیب پذیری خودروهای استیجاری از لحاظ سرقت، هزینه‌های مالی بالایی برای مدیر ناوگان بدنبال دارد که نصب ردیاب قابلیت کنترل و مشاهده لحظه‌ای را فراهم نموده و استرس و نگرانی موجود در این خصوص و از دست رفتن سرمایه را برطرف می‌سازد.

با نصب ردیاب می توان تمام مسیرهای پیموده شده توسط خودروهای استیجاری را کنترل کرد- پیشگامان آسیا

بطور معمول از آنجا که امکان آگاهی کامل از مقصود و هدف اجاره خودرو توسط مشتری برای مدیر ناوگان اجاره دهنده امکان پذیر نیست؛ ردیابی لحظه‌ای و مشاهده مسیر پیموده شده بر روی نقشه این امکان را برای مدیریت فراهم می‌سازد که در صورت لزوم تذکر به کاربر خودرو و در نهایت از کار انداختن آن از راه دور تسهیل شود.

اطلاعات دقیق کارکرد برای یک همکاری عادلانه

در بسیاری موارد کارکرد ناوگان خودروی استیجاری می‌تواند محل مناقشه و بحث‌های مختلف بین کاربر خودرو و مدیر ناوگان باشد. سامانه هوشمند مدیریت ناوگان پیشگامان آسیا این امکان را فراهم می‌سازد که حسب نوع خودرو، کارکرد و مسافت پیموده شده بصورت دقیق ثبت و نگهداری شود. این امر بویژه از آنجا که محاسبه کارکرد خودروهای استیجاری دولتی، بر اساس زمان و نوع محدوده (شهری، غیر شهری) و یا میزان مسافت و تعداد مسافر می‌باشد، در صورت عدم ثبت دقیق و محاسبه این موارد، مدیریت پر چالشی پیش رو خواهد بود.

ساماندهی اطلاعات خودرو تحت یک نرم‌افزار هوشمند، محاسبه کارکرد و عملکرد خودرو را تسهیل می‌سازد.

ثبت و شفاف‌سازی مفاد قرارداد با شخص/سازمان اجاره کننده خودرو

اطلاعات حقوقی و پیمان‌های منعقد شده در ماژول مربوط به نرم‌افزار هوشمند پیشگامان آسیا بصورت خاص و به تفکیک قابل ثبت است. در این حالت پس از انعقاد پیمان، تخلفات احتمالی رخ داده شده توسط طرف قرارداد یا زمان شروع و پایان پیمان در ماژول مربوط ثبت و قابلیت جبران خسارت از طریق مستندات ثبت شده به راحتی امکان پذیر است.

بانک اطلاعاتی دقیق اطلاعات خودرو

تعدد خودرو در یک ناوگان استیجاری نیازمند ثبت دقیق اطلاعات خودرو و راننده  از قبیل شماره پلاک، نام راننده یا سازمان اجاره گیرنده، اطلاعات تماس، مشخصات کامل خودرو نظیر مدل و سال تولید، شماره کارت سوخت مشخصات قراردادی نظیر شماره قرارداد، تاریخ قرارداد و …است. سامانه نرم افزاری مدیریت هوشمند ناوگان پیشگامان آسیا علاوه بر مستندسازی و رفع مشکلات با ایجاد این بانک اطلاعات، سابقه مناسبی جهت مراجعه آتی در خصوص تخلفات احتمالی اجاره گیرنده و یا مغایرت‌های پیمان را نیز در اختیار می‌گذارد.

بانک اطلاعاتی خودرو در نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا

فراهم آوردن قابلیت اطمینان بالا از سلامت خودرو

مسلما برای شخص/سازمان اجاره کننده خودرو، اطمینان از سلامت خودرو شرط مهمی جهت انعقاد قرارداد و استفاده از خودرو است. ماژول تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه در نرم‌افزار هوشمند مدیریت ناوگان با قابلیت ثبت اطلاعات مرتبط، این امکان را فراهم می‌سازد که اعلان لازم به مسئول مربوطه اجاره کننده جهت تعویض قطعات و یا موارد مصرفی در زمان و موعد مشخص را ارسال نماید. این فعالیت نوعی تضمین سلامت خودرو است و کاربر با اطمینان خاطر از وجود یک سیستم پشتیبانی پیشگیرانه اقدام به انعقاد قرارداد می‌نماید.

 

سیستم اعلان و هشدار به کاربر خودرو

در صورت بروز هر گونه مشکل در نوع رانندگی و یا فعالیت‌های دارای ریسک کاربر نظیر سرعت بیش از حد و شتاب‌های ناگهانی یا عبور از محدوده مجاز (در صورت تعریف این محدوده) که سرمایه مدیر ناوگان را به خطر می‌اندازد، می‌توان از طریق سامانه هوشمند اعلان و هشدار لازم را به کاربر خودرو اطلاع داد. ضمن اینکه این موارد با قابلیت درج و مستندسازی در سامانه، جهت برنامه‌ریزی‌های آتی مدیریت قابل استفاده است.

سییستم اعلان و هشدار مدیریت ناوگان خودروهای استیجاری پیشگامان آسیا

ناوگان خودروهای استیجاری شما نیازمند مدیریتی با خیال آسوده است

هر یک از مزایای اشاره شده به تنهایی کاهش دهنده بسیاری از ریسک های موجود در ناوگان خودروهای استیجاری است. مواردی که با افزایش بهره‌وری ناوگان در حفظ سرمایه اصلی مدیران نقش بسزایی دارد. مسلما خیال آسوده جهت انجام امور و مدیریت موثر بر سرمایه شما از اولویت‌های اصلی است تا بتوانید تمرکز خود را بر توسعه فعالیت‌ها قرار دهید. پس با فراغ بال ماموریت تسهیل امور خود را به سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا بسپارید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست