1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. چگونه یک نرم‌افزار مشکلات شرکت‌های حمل و نقل بار را حل کرد

چگونه یک نرم‌افزار مشکلات شرکت‌های حمل و نقل بار را حل کرد

بدون دیدگاه
5/5 - (3 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

شرکت‌های حمل و نقل همگام با شتاب روزافزون دنیای فناوری نیازمند ارتقای سطح خود و انطباق‌پذیری با سامانه‌های مدرن نرم‌افزاری هستند. سامانه‌هایی که با تاثیرگذاری خود بر رو یاصلی‌ترین وکلیدی‌ترین مشکلات موجود در هر شرکت حمل و نقل، در نهایت اثر بخشی عملیاتی و مدیریت هزینه‌ها را در فرایندهای کاری سازمان بدنبال خواهد داشت.

نرم‌افزاری را تصور کنید که با کنترل رفتار راننده، مدیریت هزینه سوخت، ارتقای سطح فرایند تعمیر و نگهداری، ردیابی خودرو و امکانات نظارتی کامل را برای شما فراهم می‌آورد. همچنین قادر به مدیریت پیمان و مدیریت بیمه خودروی شماست. آنهم در قالب یک سیستم یکپارچه.

اما پیش از تصمیم‌گیری لازم است چگونگی تجمیع این مزایا را در یک سامانه جامع  بررسی کنیم. شاید شما نیز این سوالات برایتان مطرح باشد:

آیا ممکن است مسیر طی شده توسط خودروی ناوگان را ردیابی کنم؟

به دلایل مختلفی چون آگاهی از مسیر طی شده توسط راننده و جلوگیری از تخلفات احتمالی وی در حین مسیر نیازمند استفاده از تجهیزات ردیابی هستید. مسلما شما بعنوان یک مدیر، برای راننده ناوگان مسیری ایمن را انتخاب می‌کنید که در حداقل زمان خودرو را به مقصد برساند و کمترین هزینه سوخت را نیز در این راه در پی داشته باشد. کنترل همه این موارد از طریق سیستم‌های ماهواره‌ای و اتصال آن با نرم‌افزار قابلیت کنترل و مانیتور کردن مسیر طی شده توسط راننده را فراهم می‌سازد. پس با خیال راحت مسیر را انتخاب کرده در نرم‌افزار ثبت کنید و با برقراری اتصال با خودروی مورد نظر نظارتی کامل بر سیر حرکت راننده داشته باشید.

نظارت بر فرایند تعمیر و نگهداری از طریق ثبت دستی توسط پرسنل دیگر مد نظر من نیست، چه باید کرد؟

گاهی پیش می‌آید که خطای پرسنلی فرایند تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برای خودروی ناوگان را به تاخیر می‌اندازد، مسلما سلامت خودرو بویژه در مسافت‌های طولانی اصلی قابل توجه است. اگر بدنبال آرامش خیال در این خصوص هستید، ثبت اطلاعات سلامت خودرو و نیاز آن به یک فرایند تعمیر و نگهداری و برآورد هزینه‌های مربوط هستید، راهکارهای نرم‌افزاری با اعلان و هشدارهای به موقع امکان بروز خطای پرسنلی را به حداقل می‌رساند. کافی است پرسنل مربوط اطلاعات خودرو و نیاز مختلف قطعات آن برای تعویض طبق برنامه مورد نظر را ثبت کرده و سپس اطلاع رسانی به راننده و مدیریت جهت انجام تعمیرات مورد نیاز در زمان مقرر را به اطلاع برساند، این فعالیت آرامش خیال برای اطمینان از سلامت خودرو را برای شما فراهم می‌کند.

چگونه می‌توان نظارت بر رفتار پرخطر رانندگان را تسهیل کرد؟

انسان است و هزارن خطا که بعضا به دلایل غیر عمد اتفاق می‌افتد؛ اما هر چه هست شما به عنوان مدیر ناوگان نیازمند کنترل و نظارت دقیق بر آن هستید. نرم‌افزاری که بتواند اطلاعات تخلفات رانندگی نظیر شتاب بالا، ترمزهای شدید، سرعت بیش از اندازه، دور موتور بالا و یا اضافه بار بیش از حد مجاز را در اختیار مرکز قرار دهد. مواردی که جلوگیری از آن ضمن تضمین ایمنی حرکت خودرو، در کاهش هزینه‌هایی چون مصرف سوخت نیز تاثیر می‌گذارد. پس نگران نباشید استفاده از فناوری‌های مدرن مدیریت ناوگان حمل و نقل کنترل رفتار پر خطر رانندگان را برایتان تسهیل می‌سازد.

آیا می‌توان مدیریت مصرف سوخت را از طریق نرم‌افزار مدیریت کرد؟

مسلما هر سازمانی نیازمند سامانه‌ای جامع برای ثبت گزارشات مصرف سوخت خودرو و روند مصرف آن حسب ماموریت و یا سفرهای انجام شده دارد. درج و مستندسازی این اطلاعات تحلیل مناسبی بر حسب نمودارهای مختلف برای مدیر ناوگان فراهم می‌سازد و شما می‌توانید عملکرد صحیح و سلامت خودرو و یا خطای راننده در گذر از مسیر انتخابی و تعیین شده را تشخیص داده و تحلیل کنید. علاوه بر آن یکپارپه بودن نرم افزار و تاثیر نظارتی که بر رفتارهای پر خطر رانندگان و یا فرایند تعمیر و نگهداری دارد،  مدیریت مصرف سوخت خودرو از این طریق را نیز بهینه می‌سازد.

در برخی موارد نیازمند دسترسی لحظه‌ای به سوابق بازرسی خودرو است؛ آیا نرم افزار این امکان را فراهم می‌آورد؟

از طریق نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل هر مدیری می‌تواند یک گزارش بازرسی مستند و لحظه‌ای در اختیار داشته باشد. قابلیت ثبت انواع بازرسی جهت مدیریت تخلفات، حوادث، هشدارها و در اختیار گذاردن گزارشات جامع، هر گونه تصمیم‌گیری را برای مدیریت تسهیل می‌کند. دریافت سریع سابقه نظارتی در خصوص هر خودرو و مغایرت‌های پیمان در این خصوص اثر بخشی فعالیت‌های نطارتی بر ناوگان را ارتقا می‌دهد.

اگر نرم‌افزاری باشد که در کنار مزایای فوق بر قرارداد پیمانکاران نظارت داشته باشد، اکثر نیازمندی‌های یک ناوگان حمل و نقل را تامین نموده است…

ویژگی یک نرم‌افزار جامع در نظر گرفتن کلیه نیازمندی‌های یک ناوگان حمل و نقل خودرو است. پس اگر شما پیمانکارانی در ناوگان خود دارید، به راحتی با درج مفاد قراردادی با آنها ضمن مستندسازی کامل در یک محل، ارزیابی مناسبی نیز از عملکرد پیمانکاران متناسب با قرارداد آنها در اختیار داشته باشید. ثبت تخلفات پیمانکار و یا عملکردهای مثبت در نرم‌افزار، امکان سنجش پیمان بر اساس شاخص‌های تعریف شده و مد نظر مدیر ناوگان، اعمال جریمه و یا اختصاص پاداش را در نرم‌افزار برای مدیریت فراهم می‌آورد. در این نرم‌افزار هر گونه مغایرتی با قرارداد ثبت شده بر اساس عملکرد پیمانکار به راحتی قابل مشاهده است.

اما این پایان ماجرا نیست….

شاید شما در کنار مزایای اصلی اشاره شده فوق، نیازمند ویژگی‌هایی چون ثبت بیمه‌نامه‌های خودرو و دریافت اعلان‌های تمدید انواع بیمه نامه را تحت این نرم‌افزار باشید. یا اینکه به این فکر می‌کنید اگر بتوان ایاب و ذهاب رانندگان و پرسنل، سامانه حقوق و دستمزد، و اختصاص پاداش یا جریمه به پرسنل بر اساس عملکرد را در یک نرم‌افزار مجتمع کرد، دیگر خیالی آسوده‌تر از پیش جهت اعمال نظارتی جامع خواهید داشت. شرکت پیشگامان آسیا در این خصوص به شما اطمینان خاطر می‌دهد. زیرا سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل ما همان نرم‌افزار یکپارچه‌ای است که راه‌حلی جامع بر مبنای هر آنچه شما می‌خواهید طراحی کرده است. ماژول‌های مختلف این نرم‌افزار به گونه‌ای است که بر حسب درخواست سازمان در بخش‌های مختلف و بر مبنای بودجه بندی مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

پایان این مقاله، آغاز ارتباط شما با کارشناسان مشاور ما در جهت ارائه بهترین پکیج است؛ متناسب با آنچه شما درخواست می‌کنید.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست