1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. 9 کاربرد منحصر به فرد نرم افزار حضور و غیاب رانندگان خودرو
حضور و غیاب راننده

9 کاربرد منحصر به فرد نرم افزار حضور و غیاب رانندگان خودرو

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

یکی از اساسی‌ترین نیازهای یک شرکت استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب است. نرم‌افزار حضور و غیاب کمک می‌کند تا از حضور رانندگان شرکت یا کارخانه اطمینان حاصل کنید و تردد آن‌ها را به طور دقیق کنترل و رصد نمایید. این پیمایش و رصد به شما کمک می‌کند تا بتوانید حقوق پرسنل حمل و نقل را به درستی محاسبه کنید و هم ضرر نکنید و هم باعث آسیب مالی به شرکت پیمانکار حمل و نقل و راننده‌های این شرکت نشوید.

همچنین استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب و کنترل تردد افراد باعث می‌شود تا نظم فردی و کاری سیستم حمل و نقل شما بهبود یابد که به افزایش بازدهی و بهره‌وری شرکت یا کارخانه کمک بسیاری می‌کند و مزیت و ویژگی بسیار مهمی به شمار می‌آید. محاسبه دقیق حضور رانندگان حمل و نقل می‌تواند باعث ایجاد حس رضایت بیشتری برای این افراد ‌شود، زیرا آن‌ها به طور دقیق می‌دانند که باید در چه ساعتی وارد شوند و شروع به کار کنند و در چه ساعتی می‌توانند کار خودشان را به اتمام برسانند و به کارهای دیگر زندگی خودشان برسند و از این جهت مشکلی نداشته باشند.

نرم افزار حضور و غیاب رانندگان خودرو چه کاربردهایی دارد؟

در قسمت قبل در مورد نرم‌افزار حضور و غیاب رانندگان خودروهای حمل و نقل شرکت صحبت کردیم. اما در این قسمت می‌خواهیم درباره‌ی مزیت‌های این نرم‌افزارها با شما صحبت کنیم و آن‌ها را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

کنترل و ردیابی کامل خودرو از مبدا تا مقصد

1. کنترل کامل رفت و آمد خودرو از مبدا تا مقصد

شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب خودرو به طور کامل و دقیق مدیریت ناوگان حمل و نقل خودتان را انجام دهید و بدانید که چه خودرویی از کجا حرکت کرده است و به سمت کجا در حرکت است. همچنین در این میان چک کنید که راننده از مسیر درست حرکت کند و به محصول شما یا پرسنل گزندی وارد نشود. این کنترل تردد توسط پلاک ثبت شده خودرو در نرم‌افزار حضور و غیاب انجام می‌شود.

2. ثبت نحوه حرکت خودروها و امکان گزارش‌دهی راحت‌تر

یکی از مواردی که بسیار در شرکت‌ها و سازمان‌ها موردنیاز است و می‌تواند کمک کننده باشد، گزارش عملکرد است. ناوگان حمل و نقل شرکت نیز باید در پایان بازه‌ی مشخصی گزارش عملکرد مربوط به خودش را به طور کامل منتشر کند تا مدیران بتوانند، میزان عملکرد این بخش، کاستی‌های آن و نیازهای بخش حمل و نقل را به خوبی بدانند و نسبت به رفع آن‌ها هرچه سریع‌تر اقدام کنند و از بروز خسارت‌ و ضررهای احتمالی جلوگیری به عمل بیاورند.
نرم‌افزار حضور و غیاب خودروها و رانندگان ناوگان حمل و نقل، نرم‌افزاری است که می‌تواند در این زمینه کمک بسیاری نماید و کار ثبت نحوه تردد خودروها و راننده‌ها، مبدا، مقصد و مدت زمان این رفت و آمد را به خوبی ثبت کند و به مدیران ناوگان حمل و نقل در این جهت بسیار کمک کند و کار آن‌ها را به میزان قابل‌توجهی بهبود دهد که بسیار قابل‌توجه است.

3. تشخیص آدرس منزل پرسنل

این مورد شاید در ظاهر کمی، بی‌اهمیت باشد، اما جالب است، بدانید که دانستن همین مورد می‌تواند باعث صرفه‌جویی بسیار در وقت و هزینه شرکت، کارخانه یا سازمان مربوطه شود و استهلاک ناوگان حمل و نقل را به حداقل ممکن برساند. زیرا اگر شما بدانید که مسیر هر کدام از پرسنل شرکت خودتان در کجا قرار دارد، می‌توانید با جمع کردن تعداد افراد موجود در یک منطقه خاص، کار جابه‌جایی آن‌ها ساده‌تر کنید، میزان حرکت خودروها را کمتر نمایید، میزان مصرف سوخت را به مقدار زیادی کاهش دهید، بازده پرسنل را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و در آخر هزینه‌های مربوط به ناوگان حمل و نقل شرکت خودتان را به حداقل ممکن برسانید و در هزینه‌های اقتصادی صرفه‌جوی قابل‌توجه نمایید.

4. تعریف مسیر راننده

شرکت‌های مختلف ممکن است که با شرکت‌های مختلفی برای پیمانکاری ناوگان حمل و نقل خودشان کار کنند و قرارداد ببندند که همین مورد، اهمیت ثبت مسیر حرکت و تعریف مسیر برای راننده را به وضوح مشخص می‌کند. زیرا رانندگان شرکت‌هایی که تازه با شما قرارداد بسته‌اند، به طور قطع از مسیر‌های رفت و آمد شرکت شما مطلع نیستند که همین مشکل می‌تواند باعث اتلاف وقت راننده، پرسنل شما و کاهش بازده شرکت گردد.
اما استفاده از نرم افزار حضور و غیاب و ثبت مسیر راننده می‌تواند این مشکل را به کلی از بین ببرد. زیرا در این صورت مسیر حرکت راننده‌های قبلی به طور کامل در نرم‌افزار شما ثبت می‌شود و می‌توانید با نشان دادن آن مسیر به راننده بعدی او را نسبت به مسیر جابه‌جایی مطلع کنید و از مشکلات بعدی که ممکن است، برای ناوگان حمل و نقل به وجود آید، به طور جدی جلوگیری نمایید و در زمان مصرفی پرسنل موجود در این بخش صرفه‌جویی نمایید.

5. میزان کارکرد کلی رانندگان خودروی شرکت پیمانکار حمل و نقل

نرم‌افزار حمل و نقل به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی میزان کارکرد مربوط به خودروهای مختلف شرکت پیمانکاری حمل و نقل همکار با خودتان را ثبت کنید و از آن مطلع باشید. این مورد کمک می‌کند تا بتوانید در هنگام تسویه حساب و پرداخت دستمزد ماهیانه آن شرکت حمل و نقل راحت‌تر باشید و این کار را با سرعت بسیار زیادتری به انجام برسانید.

6. تفکیک خودروهای مختلف برحسب کاربرد آن‌ها

کنترل تردد رانندگان با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب کمک می‌کند تا شما بتوانید به راحتی خودروهای مختلف ناوگان حمل و نقل خودتان و رانندگان آن‌ها را تفکیک کنید تا بتوانید به راحتی برنامه‌ریزی منسجم، ناوگان حمل و نقل خودتان را به درستی انجام دهید و از بروز مشکلات و معضلات احتمالی جلوگیری کنید.

7. ثبت لحظه‌ای آمار خودروها و راننده‌های آن‌ها

نرم افزار کنترل تردد خودرو و راننده می‌تواند به صورت لحظه‌ای آمار راننده‌ها و خودروهای آن‌ها را برای شما ثبت کند و به شما گزارش دهد. این گزارش دهی کمک می‌کند تا در هر لحظه بدانید که چه خودرویی به کجا رفته است و آیا درگیر می‌باشد یا آزاد است که باعث می‌شود تا پرسنل ناوگان حمل و نقل شما با خیال آسوده‌تر و نظمی بسیار بیشتر کار کنند و وقت و زمان کسی در این میان تلف نشود که مزیت و کاربرد بسیار مهم و قابل نظری می‌باشد.

8. دارای قابلیت رزرو کردن خودروها

در شرکت‌ها، پرسنل ناوگان حمل و نقل به صورت شیفتی عوض می‌شوند که این مورد می‌تواند گاهی اوقات باعث به وجود آوردن برخی از مشکلات و مسائل شود و اتلاف زمانی را برای برخی از راننده‌ها به وجود آورد. اما جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا می‌توان با استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب این مشکل را به کلی حل کرد و سرویس‌های برنامه‌ریزی شده را در این نرم‌افزار به حالت رزرو تغییر داد تا پرسنل شیفت‌های دیگر بدانند که چه خودرویی برای چه منظوری رزرو شده است و نمی‌توانند برای مقاصد دیگر از آن خودروها استفاده کنند که کمک می‌کند تا نظم ناوگان حمل و نقل شما به هم نریزد و بتوانید به راحتی و در مناسب‌ترین حالت ممکن این ناوگان را مدیریت نمایید.

9. نمایش هشدار خروج از مناطق مجاز و ورود به منطقه ممنوعه

شما می‌توانید در نرم‌افزار حضور و غیاب مناطقی را به عنوان مناطق ممنوعه مشخص کنید تا در صورت خارج شدن خودرو از منطقه مجاز و ورود به منطقه ممنوعه نرم‌افزار مورد نظر به شما هشدار دهد تا شما بتوانید از این مورد در سریع‌ترین زمان ممکن آگاه شوید و با راننده نسبت به این مورد صحبت کنید تا او به محدوده مجاز نرم‌افزار برگردد و دیگر از این مناطق خارج نشود.

نرم‌افزار حضور و غیاب خودرو را برای کنترل تردد به کار بگیرید

یکی از بخش‌هایی که در سازمان‌ها و شرکت‌ها بسیار مهم است و می‌تواند بر روی بازدهی و بهره‌وری شرکت اثر ویژه‌ای را بگذارد، ناوگان حمل و نقل شرکت، سازمان یا کارخانه مورد نظر است. زیرا در طول روز مدت مشخصی از زمان پرسنل شما در خودروهای مربوط به این ناوگان می‌گذرد و اگر کیفیت خدمات‌رسانی این ناوگان مناسب نباشد، می‌تواند باعث خستگی زیاد پرسنل، آسیب دیدن کالاهای فرستاده شده شما و به طور کلی افزایش هزینه‌های مربوط به شرکت می‌شود.

بنابراین مدیریت ناوگان حمل و نقل از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و باید به آن توجه زیادی بکنید. یکی از مواردی که می‌تواند به این مدیریت بسیار کمک کند، استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب و کنترل تردد باعث استفاده از این نرم‌افزار است که در این مقاله به توضیح آن و برخی از مهم‌ترین کاربردهای آن پرداختیم تا بتوانید به راحتی با آن‌ها آشنا شوید و از این نرم‌افزار برای کنترل تردد ناوگان حمل و نقل خودتان استفاده نمایید. در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا تا به حال از این نوع نرم‌افزار استفاده کرده‌اید یا خیر؟

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست