1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. دقت ردیاب‌ خودرو در آینده چگونه خواهد بود؟
دقت ردیاب خودرو

دقت ردیاب‌ خودرو در آینده چگونه خواهد بود؟

بدون دیدگاه
4/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

دنیای تکنولوژی، سرعتی باورنکردنی دارد و با‌ شتابی بیش از چیزی که ما انتظارش را داریم، در حال حرکت به سمت جلو است. یکی از نمونه‌های موفق این پیشرفت، ردیاب‌ها هستند. همین چندسال کسی گمان نمی‌کرد که دقت ردیاب و امکاناتش اینقدر پیشرفت کند. چندسال ردیاب‌ها تنها قادر به نشان‌دادن موقعیت مکانی خودرو بودند، اما در حال حاضر آن‌ها حتی می‌توانند اطلاعات مختلف کامپیوتر خودرو را از طریق CAN بخوانند و آن را بر‌روی کامپیوتر یا موبایل نشان دهند که قابلیت بسیار فوق‌العاده است.

اما این پیشرفت به همین جا ختم نمی‌شود و قطعا ردیاب‌ها در سال‌های آینده پیشرفت زیادی خواهند کرد که شاید حتی در این لحظه تصورش هم نکنیم. در این مقاله قصد داریم، با بهره‌گیری پیش‌بینی‌های مختلف به شما بگوییم که دقت ردیاب در آینده چگونه خواهد بود و چه امکاناتی به آن‌ها اضافه خواهد شد. پس تا انتها با ما همراه باشید تا نسبت به این موارد آگاهی پیدا کنید.

روند پیشرفت ردیاب‌ها از گذشته تاکنون به چه صورتی بوده است؟

قبل از پیش‌بینی دقت ردیاب خودرو در آینده، بهتر است که روند پیشرفت آن‌ها از گذشته تاکنون را بررسی کنیم تا بدانیم در گذشته کجا بوده‌ایم و به کجا رسیده‌ایم؟

در گذشته تنها کاربرد ردیاب خودرو، برای آگاهی از مسیر رفت و آمد خودرو بود و اگر کسی یا ناوگان خودرویی به این اطلاعات احتیاج نداشت، از ردیاب نیز استفاده نمی‌کرد. اما ظهور قابلیت‌های جدید ردیاب‌ها این باور به کلی شکست و باعث بازشدن بازار گسترده‌ای برای استفاده و فروش آن‌ها شد. در ادامه این پیشرفت‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

محاسبه‌ی مسافت پیموده‌شدن توسط خودرو

مدیران ناوگان حمل و نقل سازمان‌ها و شرکت‌ها علاقه داشتند که بدانند خودروهای مختلف ناوگان سازمان یا مجموعه‌ی آن‌ها چقدر مسافت طی‌ کرده است تا بتوانند دستمزد آن‌ها را دقیق حساب کنند و دچار ضرر از این نظر نشوند. این موضوع باعث شد تا شرکت‌های سازنده ردیاب خودرو مانند تلماتیک، این قابلیت را به محصول تولید خودشان اضافه کنند تا این دغدغه مدیران و افراد عادی به طور کلی حل و فصل شود.

تحلیل رفتار رانندگان

رفتارهای پرخطر رانندگان در هنگام حرکت در خیابان برای رساندن کارمندان یا تحویل محصول به مقصد، باعث می‌شد تا تصادفات خودروهای ناوگان حمل و نقل شرکت افزایش قابل‌توجهی داشته باشد و هزینه‌های بسیاری برای آن مجموعه‌ها به بار بیاید. این موضوع باعث شد تا مدیران به دنبال راه‌حلی برای این موضوع مهم و حیاتی بگردند.

قابلیت تحلیل رفتار رانندگان ردیاب‌های خودرو راهی مناسب برای برطرف‌کردن این مشکل بود و به مدیران کمک می‌کرد تا بتوانند نحوه‌ی رانندگی رانندگان خودشان را ببینند و بتوانند در صورت لزوم به آن‌ها تذکر بدهند و یا برای آن‌ها کارگاه‌های آموزشی در این زمینه خاص قرار بدهند.

افزایش دقت ردیاب خودرو

باوجود این پیشرفت‌ها، بازهم میزان دقت ردیاب خودرو بسیار پایین بود و این موضوع باعث ایجاد خطا در تصمیم‌گیری می‌شد و اعتماد مدیران به ردیاب خودرو را کاهش داده بود. اما مدیران شرکت‌های سازنده ردیاب خودرو برای کاهش دقت ردیاب به دنبال راه‌حل‌های مختلف گشتند و با به کار‌گیری تکنولوژی‌های پیشرفته میزان دقت را افزایش دادند تا رضایت مدیران ناوگان حمل و نقل سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف را به دست بیاورند.

امکان اتصال ردیاب خودرو با‌ استفاده از بلوتوث

جمع‌آوری تمامی اطلاعات مربوط به خودرو، دغدغه‌ای بود که باعث شد تا سازندگان ردیاب خودرو، امکان اتصال به بلوتوث و دیگر وسایل جانبی را به این محصولات اضافه کنند و از این نظر قابلیت‌های آن‌ها را تا حدقابل توجهی افزایش دهند.

امکان خوانش اطلاعات ECU خودرو از طریق درگاه OBD

همزمان با پیشرفت دیگر محصولات، خودروها نیز پیشرفت بیش از پیشی داشتند و بسیاری از آن‌ها مجهز به کامپیوتر یا همان ECU شدند که در واقع به مانند مغز انسان عمل کرد و کلیه‌ی دستورات لازم را برای حرکت خودرو صادر می‌کرد. اما آگاهی از اطلاعات برای استفاده در هنگام تعمیرات و نگهداری کاری سخت و دشوار است و باید برای انجام آن فکری کرد.

قابلیت اتصال به ECU خودرو از طریق درگاه OBD امکانی بود که هم باعث می‌شد تا دقت ردیاب خودرو به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد و هم جمع‌آوری اطلاعات کامپیوتر خودرو را بسیار آسان‌تر می‌کرد و به مدیران ناوگان حمل و نقل شرکت‌ها و رانندگان آن‌ها کمک می‌کرد تا بتوانند سریع از اشکالات خودرو آگاه شوند و نسبت به تعمیر یا پیشگیری از آن اقدام کند.

دقت ردیاب خودرو و امکانات آن در آینده چه تغییراتی می‌کند؟

بعد از اطلاع دقیق از روند پیشرفت ردیاب خودرو از گذشته تاکنون، زمان مناسبی است که در مورد روند ردیاب از امروز تا آینده صحبت کنیم و آن‌ها را به طور کامل بررسی کنیم. اینکه دقت ردیاب خودرو به چه میزانی خواهد بود و امکاناتش چه قدر افزایش خواهد یافت.

ابعاد ردیاب خودرو کاهش می‌یابد

کوچک‌شدن محصولات الکترونیکی اتفاقی است که با سرعت زیادی در حال اتفاق‌افتادن است. به عنوان اگر شما به خودرو نگار کنید، می‌بینید که ابعاد آن‌ها نسبت به قبل چقدر کوچکتر شده است تا بتواننند هم سرعتش بالاتر ببرند و هم تجربه کاربری بهتری در هنگام استفاده از آن برای مخاطب بسازند.

ردیاب‌ها نیز  در آینده قطعا کوچکتر خواهند شد تا فضای کم‌تری را در خودرو برای قرار‌گیری اشغال کنند و توسط سارقین به راحتی دیده نشوند.

دقت ردیاب خودرو افزایش می‌یابد

دقت ردیاب خودرو های مختلف در حال حاضر نیز به میزان مناسبی است، اما خطاهایی نیز به همراه خودش دارد. در آینده قطعا میزان دقت ردیاب خودرو افزایش خواهد یافت و خطاهای آن در هنگام کارکرد بسیار کم‌تر از حال حاضر خواهد شد که اتفاقی لذت‌بخش به حساب می‌آید.

استفاده از ردیاب‌ها گسترش می‌یابد

ردیاب‌ها در حال حاضر تنها برای خودرو و برخی از وسایل دیگر کاربرد دارد. اما طبق پیش‌بینی انجام‌شده استفاده و کاربردهای آن در آینده به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد و به قسمت‌های مختلف زندگی انسان‌ها نفوذ خواهد کرد.

امکانات بیشتری به نرم‌افزار ردیاب‌ها اضافه می‌شود

نرم‌افزاری که در حال حاضر برای ردیاب استفاده می‌شود، به عنوان نرم‌افزار مدیریت حمل و نقل شناخته می‌شود. این نرم‌افزار در حال حاضر قابلیت‌های بسیاری دارد، اما بازهم امکان اضافه‌شدن امکانات بیشتر به آن وجود دارد که این اتفاق قطعا در آینده اتفاق خواهد افتاد.

در ادامه برخی امکانات این نرم‌افزار را برای شما بیان می‌کنیم تا با آن‌ها به طور کامل و دقیق آشنا شوید.

امکانات نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل خودرو چیست؟

بالا‌بودن دقت ردیاب خودرو و وجود یک نرم‌افزار جمع‌آوری داده‌ی مناسب، دو بال اطمینان‌بخش برای مدیریت ناوگان حمل و نقل هرشرکتی به شمار می‌آید. به همین دلیل در ادامه با‌توضیح‌دادن امکانات این نرم‌افزار سعی می‌کنیم تا اطلاعات شما را در این زمینه بالا ببریم.

امکان برنامه‌ریزی حرکت خودرو

رانندگان خوردروهای مختلف ناوگان علاقه‌مند به داشتن یک برنامه‌ی منظم و هماهنگ با شرایط خودشان هستند. شما می‌توانید با جمع‌آوری داده‌های رانندگان از طریق این نرم‌افزار، این مزیت برای آن‌ها ایجاد کنید که بتوانند به صورت آنلاین برنامه خودشان را داشته باشند. برنامه‌ریزی‌ انجام‌شده کاملا منطبق با شرایط این رانندگان و زمان مناسب برای آن‌ها است که می‌تواند رضایت آن‌ها را به دنبال داشته باشد.

امکان تعمیر و نگهداری به موقع خودرو وجود دارد

دقت ردیاب خودرو، موردی است که کمک می‌کند تا شما و رانندگان ناوگانتان به موقع از مشکلات خودرو مطلع شوند و بتوانند در موعد مناسب نسبت به پیشگیری یا تعمیر قطع‌ مشکل‌دار اقدام کنند و از به وجود آمدن هزینه‌های هنگفت جلوگیری به عمل بیاورند.

بیشتر بخوانید: تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

دقت ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان، کار گزارش‌دهی را آسان می‌کنند

دقت داده‌های جمع‌شده در نرم‌افزار بسیار مهم است. زیرا اگر این داده‌ها خطا داشته باشند، تحلیل‌های آن‌ها نیز دچار نقصان و مشکلات متعدد می‌شود. دقت ردیاب خودرو در کنار امکانات گزارش‌دهی فوق‌العاده نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل کمک می‌کند تا شما بتوانید به روسای بالادست خودتان گزارش‌دهی بهتری داشته باشید.

افزایش دقت ردیاب خودرو؛ بهبود امکان رصد خودرو در آینده

دقت ردیاب خودرو موضوعی مهم است و بر‌روی امکان رصد خودرو در آینده اثر ویژه‌ای دارد و می‌تواند آن را دستخوش تغییرات زیاد قرار دهد و بهبود بسیار زیادی در این زمینه به وجود بیاورد. در این مقاله سعی کردیم، روند کاربر‌پذیری ردیاب خودرو و افزایش دقت ردیاب را از گذشته تا آینده به شما بگوییم تا دید مناسبی در این زمینه پیدا کنید.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو و مشاهده‌ی دموی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا، با‌استفاده از شماره‌تلفن‌های سایت با ما تماس بگیرید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست