زمان مطالعه : 4 دقیقه

ماشین‌آلات آتش‌نشانی، عنصری بسیار مهم برای شهر هستند و وجود نداشتن آن‌ها یا عدم خدمت‌رسانی درست توسط ناوگان آن‌ها می‌تواند باعث بروز اتفاق‌ها و حوادث بسیاری شود که عوارض ناگواری به دنبال دارند. ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی یکی از ابزارهایی است که می‌تواند باعث بهبود این خدمت‌رسانی شود و آن را تا حد بسیار خوبی بهبود بخشد.

در این مقاله قصد داریم، این موضوع را به صورت عملی به شما اثبات کنیم؛ به همین دلیل ابتدا چالش‌های این ناوگان و سپس کاربرد ردیاب خودرو برای حل آن‌ها بررسی می‌کنیم تا به آگاهی و اطلاعات کامل در این زمینه برسید؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

چالش‌های ناوگان ماشین‌آلات آتش‌نشانی چیست؟

ناوگان ماشین‌آلات آتش‌نشانی با چالش‌های فراوانی روبه‌رو می‌شود که باعث کاهش کیفیت خدمت‌رسانی آن می‌گردد, اولین گام برای حل این چالش‌ها شناخت آن‌ها است؛ به همین دلیل در این قسمت مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و شرح کوتاهی در موردشان می‌دهیم تا آشنایی کاملی در مورد آن‌ها کسب کنید.

دیر رسیدن به محل حادثه

در شهرهای مختلف ترافیک با حجم‌های سنگین وجود دارد که باعث می‌شود تا رانندگان ماشین‌آلات آتش‌نشانی نتوانند خودشان را در موقع مناسب به محل مقصد برسانند که در خیلی از مواقع باعث از بین رفتن جان انسان یا خسارت‌های مادی بسیار بیشتری می‌شود؛ در برخی از مواقع نیز  رانندگان به اشتباه مسیر نامناسبی را برای حرکت انتخاب می‌کنند و همین موضوع باعث دیر رسیدن آن‌ها به محل حادثه موردنظر می‌شود.

بیشتر بخوانید: مدیریت ناوگان حمل و نقل امداد و اتفاقات

خرابی ماشین‌آلات و کمبود آن‌ها در هنگام امدادرسانی

تعداد ماموریت‌ها و مسافت طی‌شده توسط ماشین‌آلات آتش‌نشانی در طول ماه بسیار زیاد است و همین موضوع ریسک آسیب‌پذیری آن‌ها را به حد قابل‌توجهی افزایش می‌دهد که می‌تواند باعث خرابی آن‌ها در موعدی یا موقعی نامناسب شود؛ این موضوع تبعات سنگین به همراه دارد؛ به عنوان مثال فرض کنید خانه‌ای آتش گرفته است و در حال سوختن است؛ اگر در این زمان نزدیک‌ترین آتش‌نشانی به محل حادثه خودروی سالم نداشته باشد؛ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به طور قطع آن خانه و هرکس یا هرچیز گرفتار در آن خواهد سوخت که دلیل آن تنها خرابی ماشین‌های آتش‌نشانی پایگاه مربوطه است.

به وجود آمدن ناهماهنگی در ارسال ماشین‌‌الات به محل حادثه

تعداد تماس‌های گرفته‌شده برای دریافت خدمت توسط پایگاه آتش‌نشانی زیاد است؛ همین امر احتمال به وجود آمدن ناهماهنگی در هنگام ارسال نیرو به محل حادثه‌های مختلف را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد؛ یک ناهماهنگی کوچک می‌تواند نتایج وحشتناکی به همراه داشته باشد که تمامی مسئولیت آن برعهده مدیر پایگاه آتش‌نشانی مربوطه است و باید برای آن به همگان پاسخگو باشد.

تمام‌شدن سوخت خودروها در زمان نامناسب

میزان سوخت خودروها باید به طور منظم چک شود تا در هنگام حادثه و اعزام به سمت مکان موردنظر با مشکلاتی نظیر تمام‌شدن بنزین یا کمبود آن، رانندگان رو‌به‌رو نشوند؛ زیرا در این صورت نیاز به سوخت‌گیری است که باعث اتلاف وقت و از دست رفتن وقت طلایی مهار حادثه موردنظر می‌شود.

بیشتر بخوانید: نرم افزار مدیریت خودرو و ماشین‌ آلات

عدم امکان محاسبه درست و دقیق عملکرد کارکنان در طول ماه

بسیاری از  پایگاه‌های آتش‌نشانی از خودروهای استیجاری یا رانندگان اجاره‌ای برای کمک استفاده می‌کنند که باید حقوق آن‌ها را در آخر ماه بپردازند؛ اما برای انجام این کار نیاز دارند تا بتوانند میزان عملکرد این افراد را به طور دقیق محاسبه کنند که به صورت دستی کاری غیرممکن به حساب می‌آید و نشدنی است.

برقراری ارتباط با واحد درگیر در حادثه

در بسیاری از مواقع نیاز است تا با واحد درگیر در حادثه ارتباط برقرار شود؛ زیرا باید از شرایط اطلاع پیدا کرد تا در صورت وجود نیازی مانند نیروی کمکی یا ابزارهای دیگر بتوان آن‌ها را به سرعت برآورده کرد.

ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی چه کاربردی برای حل این مشکلات دارد؟

در قسمت قبل چالش‌های ناوگان  ماشین‌آلات آتش‌نشانی را بررسی کردیم؛ اما در این قسمت قصد داریم به شما بگوییم که کاربر ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی برای حل این مشکلات چیست و چه راهکارهایی را ارائه می‌دهد.

What is the use of the fire engine tracker to solve these problems

امکان مسیریابی هوشمند و کاهش زمان حرکت را به شما می‌دهد

ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی این امکان را به رانندگان می‌دهد تا بتوانند در لحظه کوتاه‌ترین و کم‌ترافیک‌ترین مسیر را برای رسیدن محل حادثه انتخاب کنند تا بتوانند به موقع و در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌جا برسند و بتوانند افراد درگیری در حادثه را به موقع نجات دهند که بسیار کمک‌کننده است.

امکان تعمیر و نگهداری به موقع را فراهم می‌کند

ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی در صورت خرابی یک قطعه خودروی ناوگان، آن را به شما اطلاع می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تعویض آن اقدام کنید و بتوانید از خرابی کلی خودرو جلوگیری کنید که باعث می‌شود تا خیالتان از این بابت به طور کلی راحت شود.

به شما امکان ارسال درست خودروها در زمان مناسب را می‌دهد

شما با استفاده از ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی می‌توانید مکان و موقعیت خودروهای در حال انجام عملیات را ببیند و در صورت اتمام کار هرکدام، از آن‌ها برای حادثه بعدی استفاده کنید؛ به این صورت هم سرعت بالا می‌رود و هم ناهماهنگی در هنگام ارسال نیروهای آتش‌نشانی به وجود نمی‌آید.

امکان بررسی عملکرد رانندگان و میزان کارکرد خودروهای اجاره‌ای را به شما می‌دهد

میزان عملکرد خودروها و راننده‌های اجاره‌ای توسط ردیاب به طور دقیق ثبت می‌شود و از طریق نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل امکان دسترسی به آن را خواهید داشت؛ به این صورت در آخر ماه دیگر برای محاسبه حقوق و دستمزد آن‌ها با مشکلی مواجه نخواهید بود.

امکان تماس با نیروهای درگیری در حادثه

ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با نیروهای درگیر در حادثه تماس بگیرید تا بتوانید نیازهایشان را به سرعت برآورده کنید.

کاربرد ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی را به طور کامل بدانید

ردیا ماشین‌آلات آتش‌نشانی کاربردهای فراوانی دارد و می‌تواند چالش‌هایی مانند انتخاب مسیر رفتن به حادثه، تمام‌شدن سوخت، خرابی خودروها و ایجاد ناهماهنگی‌ها را به طور کلی از بین ببرد و از جهت آن‌ها خیالتان راحت و آسوده کند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما از آن استفاده کنید.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی به سایت پیشگامان آسیا مراجعه کنید و در صورت وجود هرگونه سوالی آن را با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست