زمان مطالعه : 6 دقیقه

اگر صاحب کسب و کاری با 2 یا چند وسیله نقلیه هستید، به احتمال قوی نسبت به ردیابی خودرو آگاهی دارد. اطلاعات ردیابی ناوگان می‌تواند دید عمیقی در مورد رفتار راننده و مکان خودرو به شما بدهد، به جلوگیری از خرابی‌های پرهزینه و غیرمنتظره، سرقت، افزایش ایمنی راننده و بهبود خدمات مشتری کمک کند که همه این موارد برای شما سودآور است. برای ردیابی می‌توانید از دستگاه جی پی اس و موبایل استفاده کنید که هرکدام خوبی خودشان را دارند

در این مقاله قصد داریم، ردیابی خودرو با موبایل را با دستگاه جی پی اس را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما متوجه شوید که ردیابی خودرو با موبایل یا دستگاه جی پی اس بهتر است.

مزیت‌های ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس چیست؟

ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس مزیت‌های زیادی دارد که در این قسمت به این مزیت‌ها می‌پردازیم و توضیحات لازم پیرامون آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

مزیت‌های ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس چیست؟

تعمیر و نگهداری به موقع خودرو با ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس وجود دارد

خرابی های غیرمنتظره پرهزینه و مخرب هستند. هنگامی که حتی یک خودروی استیجاری از کار افتاده باشد، می‌تواند کل عملیات کسب و کار را تا زمانی که دوباره به جاده بازگردد، تحت تاثیر قرار دهد. بسته به برندی که انتخاب می‌کنید، یک دستگاه جی‌پی‌اس نصب‌شده در خودرو می‌تواند اطلاعات و هشدارهای با ارزشی برای سلامتی و نگهداری خودرو در اختیار شما قرار دهد، به شما یادآوری کند که خودروها چه زمانی به تعمیر و نگهداری نیاز دارند و به شما امکان می‌دهد برنامه تعمیر و نگهداری خود را به درستی سازماندهی کنید تا از خرابی‌های غیرمنتظره جلوگیری کنید.

به این صورت می‌توانید با ردیابی با دستگاه جی پی اس می‌توانید تعمیر و نگهداری خودروی ناوگان را به خوبی انجام دهید.

می‌تواند ایمنی راننده را با ردیابی خودروهای استیجاری با دستگاه جی پی اس حفظ کرد

دستگاه GPS این توانایی را دارند که داده های غنی تری  مانند شتاب شدید، سرعت زیاد، پیچیدن، ترمز بیش از حد و موارد دیگر ارائه دهند. این به شما این امکان را می دهد که شناسایی رانندگان دارای عادت‌های بد رانندگی را انجام دهید.

با ردیابی خودروی استیجاری با دستگاه جی پی اس می‌توان از سرقت خودرو جلوگیری کرد

از آنجایی که ردیابی GPS وسیله نقلیه را ردیابی می‌کند، می‌تواند هشدارهای اختلال مانند برخورد، بکسل شدن یا حتی دزدیده شدن وسیله نقلیه را برای شما ارسال کند. پس از هشدار، می توانید به سرعت مکان خودرو را بررسی و ردیابی کنید تا اقدامات لازم را به انجام برسانید.

برای ردیابی خودروهای استیجاری با دستگاه جی پی اس نیاز به اینترنت نیست

برخلاف ردیابی خودرو با موبایل شما برای ردیابی خودروهای استیجاری با دستگاه جی پی اس نیاز به استفاده از اینترنت گوشی تلفن همراه راننده ندارید. به این صورت در صورت خاموش‌بودن اینترنت تلفن همراه راننده نیز می‌توانید محل حضور خودرو و راننده را مشاهده کنید و در این جهت محدودیتی نخواهید داشت. همچنین این موضوع باعث از بین‌رفتن هزینه‌های اضافی برای رانندگان ناوگان حمل و نقل شما نیز می‌گردد.

دستگاه جی پی اس حافظه داخلی برای ذخیره داده دارد

داده‌های شما در هنگام ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس ذخیره می‌شود؛ زیرا دستگاه جی پی اس، دارای حافظه داخلی است. به این صورت دیگر نیازی به نگرانی در مورد داده‌های خودرو وجود ندارد، شما می‌توانید در هر زمان به آن‌ها دسترسی داشته باشید و از آن‌ها برای هدف‌های مختلف استفاده کنید. با استفاده از این داده‌ها می‌توانید عملکرد خودروهای استیجاری به طور مستمر بهبود دهید.

هزینه اضافی برای راننده ندارد و به صرفه‌جویی ناوگان کمک می‌کند

برای ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس نیاز به اینترنت موبایل رانندگان ندارید، به این صورت هزینه‌ای روی دوش رانندگان قرار نمی‌گیرد. رانندگان خودروهای استیجاری به این صورت رضایت بیشتری نسبت به استفاده از ردیاب‌ها خواهند داشت و آسان‌تر نصب این دستگاه روی خودرو را قبول می‌کنند.

همچنین ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس به شما این امکان را می‌دهد که دید قوی در مورد استفاده از خودروهای استیجاری خود داشته باشید و به شما امکان می‌دهد تشخیص دهید که در کجا هزینه ها می‌تواند کاهش یابد. ممکن خودروی استیجاری را با مصرف سوخت بالا شناسایی کنید یا کارمندی را پیدا کنید که مسیر اضافی بین محل‌های کاری را طی می‌کند. تمام این موارد کوچک در نهایت می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه مالی شرکت موردنظر شود.

دستگاه جی پی اس همواره همراه خودرو است و پایش مکان آن را راحت می‌کند

برخلاف ردیابی خودرو با موبایل، انجام این کار با دستگاه جی پی اس، وابسته به موبایل  نیست و دستگاه ردیاب به صورت مداوم روی خودروی استیجاری نصب است و داده‌های مختلف مربوط به آن را جمع‌آوری می‌کند و به سمت سرور مرکزی ارسال می‌کند تا اقدامات لازم برای بهینه‌سازی ناوگان حمل و نقل به انجام برسانند.

حریم خصوصی رانندگان را حفظ می‌کند

در هنگام ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس شما خودرو را ردیابی می‌کند و کاری به راننده خودروی استیجاری ندارید. به این صورت حریم خصوصی نیز حفظ می‌شود و راننده نیز می‌تواند از این جهت اطمینان کافی داشته باشد.

به کاهش مصرف سوخت خودرو کمک می‌کند

شما می‌توانید با ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس میزان مصرف سوخت خودرو در مکان‌های مختلف را مشاهده کنید. به این صورت امکان پایش آن و بهینه‌سازی مصرف سوخت را خواهید داشت که در نهایت به کاهش هزینه‌ها و حفظ محیط‌زیست کمک زیادی کند. بنابراین استفاده از آن را به شما توصیه می‌کنیم.

ویژگی‌های ردیابی خودرو با موبایل چیست؟

در این قسمت به ویژگی‌های ردیابی خودرو با موبایل می‌پردزایم و توضیحات مربوط به آن را برای شما بیان می‌کنیم تا آن‌ها را نیز بشناسید و بتوانید در مورد استفاده از دستگاه جی پی اس یا موبایل برای ردیابی خودروهای استیجاری تصمیم درستی بگیرید.

What are the features of mobile car tracking

امکان بررسی وضعیت تعمیر و نگهداری خودروهای استیجاری با ردیابی خودرو با موبایل وجود ندارد

هنگام استفاده از ردیابی خودرو با موبایل شما نمی‌توانید وضعیت قطعات مختلف خودروی استیجاری را مشاهده کنید. به این صورت امکان آگاهی در مورد خرابی آن‌ها را نخواهید داشت. در نتیجه نمی‌توانید تعمیر و نگهداری خودرو را با استفاده از ردیابی با موبایل به خوبی انجام دهید و امکان از دست‌دادن خودروهای ناوگان در هر شرایط وجود دارد که ریسک بسیاری دارد.

برای استفاده از آن به اینترنت همراه نیاز است

برای ردیابی خودرو با موبایل نیاز به استفاده از اینترنت موبایل راننده است. در صورت خاموش‌بودن اینترنت داده‌ای از طرف خودرو و راننده به سمت سرور ارسال نمی‌شود. به این صورت امکان کارهای مختلف مانند دورز‌دن مدیریت ناوگان و ایجاد اختلال در محاسبه دستمزد رانندگان وجود دارد که باعث ایجاد دردسرهای بسیاری می‌گردد.

ردیابی با استفاده از آن وابسته به وجود موبایل در خودروی استیجاری است

اگر موبایل راننده خودروی استیجاری در خانه یا ماشین دیگری جا بماند، امکان مشاهده و پایش خودرو وجود نخواهد داشت. همچنین امکان دارد که باتری گوشی تمام شود و موبایل خاموش شود. به این صورت ردیابی خودرو با موبایل به وجود دستگاه تلفن همراه در خودرو وابسته است و بدون وجود آن، امکان ردیابی خودرو با استفاده از روش وجود نخواهد داشت.

باعث افزایش هزینه‌های شخصی رانندگان می‌گردد و نیازمند درگیر‌شدن آن‌ها در فرآیند ردیابی است

برای ردیابی خودرو با موبایل نیاز است تا راننده اینترنت گوشی را روشن کند که در بلندمدت هزینه‌های اضافی را روی دوش راننده می‌گذارد. این موضوع باعث می‌شود تا رانندگان نسبت به استفاده از آن مقاومت کنند و قبول نکنند که با استفاده از تلفن همراه خودشان ردیابی را به انجام برسانند.

حافظه‌ای برای ذخیره داده ندارد

اگر هرکدام از اتفاق‌های گفته‌شده مانند خاموش‌شدن تلفن همراه یا جاماندن آن، اتفاق بیفتد، داده‌های ردیابی گذشته شما از دست می‌رود. زیرا موبایل حافظه داخلی برای ذخیره داده‌های مربوط به ردیابی ندارد و نمی‌توانید آن‌ها را ذخیره کند. این موضوع بد است و امکان بهینه‌سازی ناوگان را از شما می‌گیرد؛ زیرا به داده‌های لازم برای این کار دسترسی ندارید.

در مورد حفظ حریم خصوصی نگرانی‌های برای رانندگان ایجاد می‌کند

هنگام ردیابی خودرو با موبایل، رانندگان در مورد حریم خصوصی خودشان نگرانی پیدا می‌کنند؛ چون از موبایل خودشان در این جهت استفاده می‌شود و امکان دسترسی به اطلاعات خصوصی آن‌ها وجود دارد.

ردیابی خودرو با موبایل یا دستگاه جی پی اس

شما در هنگام ردیابی خودرو با دستگاه جی پی اس به اینترنت و موبایل نیاز نخواهید داشت؛ در حالی که هنگام ردیابی با موبایل به این موارد نیاز خواهید داشت. همچنین با ردیابی خودروهای استیجاری با جی پی اس می‌توانید وضعیت سوخت و قطعات آن‌ها را نیز مشاهده کنید و کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری و بهینه‌سازی سوخت را به خوبی انجام دهید. بنابراین ردیابی با دستگاه جی پی اس، نسبت به انجام این کار با موبایل بهتر است و گزینه مناسب‌تری برای خودروهای استیجاری و دیگر خودروهای موجود در ناوگان حمل و نقل به شمار می‌رود.

خرید ردیاب خودروی استیجاری جی پی اس را از پیشگامان آسیا انجام دهید

شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودروی استیجاری جی پی اس به پیشگامان آسیا مراجعه کنید. تنوع ردیاب‌های موجود در پیشگامان آسیا بسیار زیاد است و قیمت آن‌ها نسبت به دیگر موارد موجود در بازار مصرفی مقرون به صرفه‌تر و مناسب‌تر است. در صورت وجود هرگونه سوالی نیز می‌توانید از شماره تلفن‌های موجود در سایت استفاده کنید.

منبع:

Vehicle-installed GPS Tracking vs. Cell Phone-Based Tracking: Pros and Cons for Fleets

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست