1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. ردیاب‌‌‌ها چگونه به مدیریت ماشین آلات و تجهیزات معدن کمک می‌کنند؟
ردیاب‌‌‌ها چگونه به مدیریت ماشین آلات و تجهیزات معدن کمک می‌کنند؟

ردیاب‌‌‌ها چگونه به مدیریت ماشین آلات و تجهیزات معدن کمک می‌کنند؟

بدون دیدگاه
5/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

بخش معدن در کنار مزایای فوق‌العاده خود سهم بسیاری از مشکلات و مسائل ایمنی را برای کارفرمایان و صاحبان معدن به خود اختصاص داده است. با توجه به مکان‌های دور افتاده سایت‌های معدن و چالشی که برای بسیاری از کارگران وجود دارد، معدن می‌تواند یک صنعت سخت گیرانه و گاهی خطرناک باشد. برای این منظور و در جهت ایجاد محیطی ایمن‌تر با ارتباطات قوی، استفاده از دستگاه‌های ردیاب مبتنی بر GPS با فراهم آوردن یک سیستم نظارتی قوی می‌تواند کمک مناسبی در جهت رفع چالش‌های این صنعت است.

چالش‌های عمده در صنعت معدن

در صنعت معدن چالش‌های مختلفی در مراحل چرخه اقتصادی فعالیت وجود دارد. موارد لجستیکی شامل نیاز به حمل و نقل برای جابجایی تجهیزات سنگین و حمل و نقل محصولات معدنی بدلیل دور بودن معادن از مراکز اصلی کنترلی و نظارتی از جمله مهمترین مشکلات مدیران و کارفرمایان است. از طرفی در سایت‌های استخراج وسایل ارتباطی رادیویی ممکن است در دسترس نباشند در حالی‌که شبکه‌های ماهواره‌ای و سیستم‌های GPS قادر به برقراری ارتباط از هر نقطه‌ای هستند.

این چالش‌ها می‌توانند منجر به مدیریت و نظارت ناکارآمد و در نتیجه هزینه‌های زیاد و غیر ضروری شود. در این حالت ردیابی مناسب ماشین آلات و تجهیزات مدیریت می‌تواند مطمئن باشد که با کمترین ریسک فعالیت استخراج را هدایت می‌کند. دستگاه‌های ردیاب مبتنی بر GPS حتی در دورترین سایت‌ها و مسیرها در دسترسند و ارتباط مداوم با سرپرست و کارفرما را به راحتی امکان پذیر می‌سازند.  ردیاب‌ها با افزایش ایمنی برای کارکنان و ماشین آلات مطابق استانداردها، انقلابی را در صنعت معدن فراهم کرده‌اند که بهبود عملکرد و کارآیی سیستم را بدنبال دارند.

ارتقای ایمنی کارکنان معدن

ردیاب‌ها و ارتقای ایمنی کارکنان بخش معدن

از آنجا که سایت‌های معدن و مسیرهای حمل بار در مکان‌های دور افتاده از دفاتر مرکزی قرار دارند، برای شرکت‌های معدنی ضروری است بدانند کارگران در کجا مشغول به کار هستند تا بتواند ایمنی آنان را تضمین کند. در ردیابی به این طریق کارگران به ویژگی‌های اضطراری SOS دسترسی دارند تا خرابی دستگاه‌ها و یا بروز هر گونه اختلال نیاز به کمک اضطراری را گزارش کنند.

ردیاب‌ها و جلوگیری از رفتارهای خلاف عرف رانندگان ماشین آلات

با استفاده از ردیاب می‌توان با زیر نظر گرفتن الگوهای رانندگی کارگران، شیوه‌های نا ایمن آنها مانند سرعت زیاد، ساعات توقف بیش از اندازه، کنترل زمان خواب ماشین آلات و زمان بارگیری آن، ترمزهای ناگهانی، حرکت در شیب زیاد را کاملا تحت نظر داشت. در صورت تشخیص هر یک، مدیریت هشدار لازم برای بهبود رفتار رانندگی و جلوگیری از عملکرد نامناسب تجهیزات و ماشین آلات  توسط راننده را ارسال می‌نماید.

بیشتر بخوانید : نرم افزار تحلیل رفتار راننده

ردیاب‌ها و جلوگیری از سرقت ماشین‌آلات

ردیاب ها میتوانند از سرقت خودرو جلوگیری کنندمدیران ناوگان و کارفرمایان معادن در هر لحظه این امکان را دارند تا از موقعیت مکانی تجهیزات و محموله‌های گران قیمت مطلع شوند. این سطح از امنیت فشار و استرس کاری مدیران برای پیدا کردن ماشین آلات و بارهای ربوده شده احتمالی را کاهش می‌دهد. بدین شکل آنها می‌توانند در صورت بروز هر گونه مشکل در اسرع وقت ماشین آلات و محموله آنها را ردیابی و به آن دسترسی داشته باشند.

از سوی دیگر با استفاده از ردیاب می‌توان یک محدوده مجازی تردد برای ماشین آلات در حال فعالیت ترسیم کرد تا در صورت عبور غیر مجاز راننده از آن محدوده، به سرعت اعلان و هشدار لازم ارسال شده و از بروز حوادث بعدی جلوگیری کند.

ردیاب‌ها و مدیریت منابع مصرفی و محموله ماشین آلات

با استفاده از ردیاب و ترکیب آن با سنسورهای سوخت، مدیران می‌توانند نظارت مناسبی بر میزان سوخت مصرفی ماشین آلات داشته باشند. بدین شکل با داده‌های دریافتی از میزان سوختی که هر یک از ماشین آلات مصرف کرده اند، می توان با تجزیه و تحلیل اطلاعات و رفع مشکل احتمالی در نهایت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط  شرکت شد.

از طرفی استفاده از سنسورهای وزن بار و ردیاب‌ها، می‌توان اطلاعات دقیقی در خصوص وزن بار محموله بارگیری شده داشت. این قابلیت و  دریافت گزارشات مربوط بر این اساس، به حفظ سوابق مالی شرکت و جلوگیری از سرقت محموله کمک می‌کند. بدین طریق اگر شخصی بخواهد بخشی از محموله استخراج شده را سرقت کند، اپراتور اطلاعات تفاوت وزن بار را دریافت و مدیریت را از آن مطلع می‌سازد.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با ردیاب خودرو

ردیاب‌ها و تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ماشین آلات

عدم نگهداری صحیح از ماشین آلات و تجهیزات گران قیمت معدن علاوه بر اینکه در فرایند فعالیت شرکت معدنی اختلال ایجاد می‌کند، با هر روز عدم کارکرد می‌تواند هزینه سنگینی را برای کارفرمایان دنبال داشته باشد. بویژه آنکه خرابی ماشین آلات سنگین معدن نکته‌ای نیست که براحتی بتوان جایگزینی برای آن پیدا کرد.

استفاده از ردیاب این امکان را فراهم می‌کند تا با ثبت مسافت پیموده شده ماشین آلات، زمان کارکرد، اطلاعات لازم جهت سرویس و نگهداری تجهیزات و ماشین آلات را بر حسب مشخصات آنها ثبت و مستندسازی کند. در این حالت نرم‌افزار مربوط در صورت نزدیک شدن زمان تعمیر ماشین آلات، نیاز به هرگونه اقدام لازم پیش از وقوع خرابی را به مدیریت ارسال می‌کند. کلیه اطلاعات نیز در داخل نرم‌افزار ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز بتوان اطلاعات لازم را دریافت نمود.

سیستم را می‌توان به صورتی تنطیم کرد تا بر حسب درخواست مدیریت و یا اپراتور ماشین آلات، با اعلان و هشدار لازم سر رسید تعمیرات از طریق SMS یا ایمیل یا اپلیکیشن موبایل اطلاع رسانی شود.

بیشتر بخوانید : نرم افزار تعمیرات و نگهداری خودرو

ردیاب‌ها و شناسایی رانندگان ماشین آلات

با بکارگیری ردیاب در ماشین آلات سنگین معدن به همراه دستگاه شناسایی شامل یک گیرنده و کلید مربوط، اطلاعات هویتی راننده به مدیریت قابل انتقال است. این موضوع در شناسایی راننده هنگام بروز حوادث احتمالی با تخلفات حادث شده کمک می‌کند و می‌توان نطارتی مناسب بر کاربرد ماشین آلات تحت اختیار راننده داشت.

ما چگونه همراه شما در نظارت  و مدیریت ماشین آلات معدنی هستیم؟

شما می‌توانید از طریق یک سیستم نظارتی لحظه‌ای و واقعی از داده‌های دریافتی از ردیاب برای ساده‌سازی فرایندها و بهبود کارآیی کلی استفاده کنید. ارتقای سطح ایمنی کارکنان و تامین امنیت تجهیزات و ماشین آلات از طریق نظارت از راه دور مزایایی هستند که سیستم‌ ردیابی شرکت پیشگامان آسیا برای شما فراهم می‌آورد. ما با بیش از 120 بهره‌بردار و کارفرما  برای شما مناسب‌ترین سیستم ردیابی را انتخاب و پیاده سازی می‌کنیم. به دانش ما اعتماد کنید.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست