1. خانه
  2. وبلاگ
  3. معرفی تاکسی فرودگاه امام خمینی
Introduction of Imam Khomeini airport taxi

معرفی تاکسی فرودگاه امام خمینی

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

روش‌های زیادی برای رسیدن به فرودگاه امام و حرکت از آن به سمت شهر وجود دارد؛ اما آسان‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از تاکسی فرودگاه امام است؛ اما چرا باید از تاکسی فرودگاه امام استفاده کرد و چگونه می‌توان از خدمات این تاکسی بهره برد؟

در این مقاله، ابتدا به معرفی و بیان تاریخچه‌ای از خود فرودگاه امام می‌پردازیم و در ادامه مزیت‌های آن را بیان می‌کنیم تا دلیل استفاده از این روش حمل و نقل را بشناسید و در انتها می‌گوییم که چگونه می‌توانید از این خدمات بهره ببرید یا آن را رزرو کنید.

 فرودگاه امام خمینی

این فرودگاه یکی از اصلی‌ترین فرودگاه کشور است که در قسمت جنوب غربی تهران واقع شده است؛ در این فرودگاه، 40 شرکت هواپیمایی معتبر حضور دارند و تعداد 700 پرواز در هفته به 30 کشور دنیا از آن صورت می‌گیرد؛ این فرودگاه در ابتدا به عنوان جایگزینی برای مهرآباد ساخته شد؛ اما در حال حاضر سهم زیادی از پروازهای بین‌امللی را به خودش اختصاص داده است.

فرودگاه امام خمینی بسیار بزرگ است و مساحتی در حدود 14 هکتار دارد که شامل فضاهای بسیار بزرگ، باند فرودگاهی بسیار وسیع و پارکینگ‌‌هایی با ظرفیت بالا می‌گردد؛ همچنین این فرودگاه جزو اولین مکان‌های پرواز ایران است که دارای شبیه‌ساز برج مراقبت است. طرح این فرودگاه دارای سه ترمینال است؛ ترمینال اول در حال حاضر کار می‌کند و روزانه 6 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند؛ ترمینال دوم یا همان باسلام در حال ساخت است و سومین ترمینال ایرانشهر نیز در فاز کارهای مطالعاتی قرار دارد؛ ظرفیت ترمینال دوم پنج میلیون مسافر است و پیش‌بینی می‌شود که با بهره‌برداری از فاز سوم، ظرفیت این فرودگاه به جابه‌جایی 20 میلیون مسافر برسد.

تاریخچه فرودگاه امام خمینی

در ابتدا پیشنهاد ساخت فرودگاه امام خمینی و طرحش در سال 1346 و برای رفت و آمد به کشورهای مختلف داده شد؛ شروع ساخت آن با نام آریامهر در سال 1351 آغاز شد و تا زمان انقلاب ادامه داشت؛ اما در سال 1357 تا سال 1374 متوقف شد؛ چند شرکت ایرانی و یک شرکت فرانسوی ساخت آن را در سال 1374 برعهده گرفتند و فاز اولش را سال 1383 تحویل دادند تا مورد استفاده قرار بگیرد.

مشخصات ظاهری تاکسی‌های فرودگاهی

از نظر ظاهری این وسیله‌های نقلیه مانند تاکسی‌های ویژه هستند و برروی آن‌ها لوگو فرودگاه قرار گرفته است؛ این تاکسی‌ها مجوز نسب باربند برای جابه‌جایی بارهای مسافران را دارند و از این بابت محدودیتی ندارند. خودروهایی که به عنوان تاکسی فرودگاه امام استفاده می‌شوند، اینترنت بی‌سیم پرسرعت دارند و از سیستم مکان‌یاب برای یافتن مسیر به سمت مقصد مسافر موردنظر استفاده می‌کنند تا گم نشوند و وقت خودشان و مسافر موردنظر گرفته نشود.

مزایای استفاده از تاکسی فرودگاه  امام خمینی

در قسمت قبلی مشخصات ظاهری و امکانات تاکسی فرودگاه امام را برای شما شرح دادیم تا به آگاهی کامل در مورد آن‌ها برسید؛ اما در این قسمت قصد داریم؛ بگوییم مزیت‌های استفاده از تاکسی فرودگاه امام چیست و چرا باید  آن‌ها را برای حمل و نقل خودتان به کار بگیرید؟

عدم معطلی و سوارشدن به تاکسی در سریع‌ترین زمان ممکن

تلف‌شدن وقت موضوعی اعصاب خرد‌کن است و باعث می‌شود تا هرکسی کلافه گردد؛ این کلافگی هنگامی بیشتر می‌شود که شما از سفر برگشته باشید و خسته به دنبال تاکسی بگردید و آن را پیدا نکنید؛ خوشبختانه در فرودگاه امام برای رفع این معضل فکر مناسبی شده است و شما می‌توانید در کم‌‌ترین زمان ممکن تاکسی موردنظر خودتان را پیدا کنید و بااستفاده از آن به سمت مقصد موردنظر خودتان حرکت کنید؛ به این صورت دیگر با این مشکل روبه‌رو نخواهید شد.

امکان پرداخت هزینه تاکسی به صورت الکترونیکی

با ظهور کارت‌های الکترونیکی مردم کم کم به سمت پرداخت الکترونیکی تمامی موارد موردنیاز خودشان رفتند؛ این موضوع باظهور کرونا دوچندان شد؛ زیرا تا مدت زیادی گفته می‌شد که یکی راه‌های انتقال این بیماری دست‌زدن به اشیای کثیف یا حاوی باکتری کووید-19 است؛ به همین دلیل و برای همگام‌شدن بانیازهای موجود، در تاکسی‌های فرودگاهی امام، امکان پرداخت الکترونیکی با استفاده از سیستم نوبت‌دهی پیشگامان آسیا فراهم شد تا این دغدغه را به طور کلی برطرف کند.

The possibility of paying the taxi fee electronically

مقرون به صرفه‌بودن کرایه تاکسی‌ها

افزایش تورم و بالارفتن هزینه‌های اقتصادی باعث شده است تا هزینه حمل و نقل بااستفاده از تاکسی‌های درون‎‌شهری و اینترنتی بسیار بالا برود که برای مسافران چندان خوشایند نیست؛ خوشبختانه تاکسی‌های فرودگاه امام، به دلیل داشتن مسافر 24 ساعته، هزینه مقرون به صرفه‌تری نسبت به دیگر انواع تاکسی‌ها دارد؛ این موضوع باعث می‌شود تا مسافران باخیالی راحت‌تر و دغدغه‌ای کم‌تر از این خدمات استفاده کنند و بدانند که در حال پرداخت هزینه منصفانه‌ای به سیستم تاکسی‌رانی موردنظر هستند.

24 ساعته‌بودن خدمات تاکسی‌های فرودگاه امام

بسیاری از پروازهای فرودگاه در ساعت‌های نیمه‌شب به ایران می‌رسند؛ دلیل این موضوع اختلاف ساعت میان ایران و دیگر کشورهای و ساعت پروازهای شرکت‌های مختلف است؛ در این هنگام اگر فرد قصد گرفتن تاکسی اینترنتی را داشته باشد؛ بامشکل روبه‌رو می‌شود؛ زیرا اکثر راننده در این زمان کار نمی‌کنند؛ اما جای نگرانی نیست؛ زیرا مسافران می‌توانند از خدمات تاکسی فرودگاه استفاده کنند؛ چون که ارائه خدمات توسط راننده‌های تاکسی به صورت 24 ساعته است و تعطیلی در کار آن‌ها وجود ندارد که برای مسافران بسیار مطلوب به نظر می‌رسد.

وجود سیستم گرمایش و سرمایش مناسب

سیستم گرمایش و سرمایش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به عنوان مثال یک روز گرم تابستانی را در نظر بگیرید؛ اگر در هنگام ظهر این روز به فرودگاه برسید و تاکسی که قرار است شما را به مقصد برساند؛ سیستم سرمایش مناسب نداشته باشد؛ چه اتفاقی در مسیر طولانی فرودگاه تا شهر می‌افتد؟

به طور قطع شما دچار گرمازدگی می‌شوید و حال خوبی نخواهید داشت؛ به همین دلیل و برای جلوگیری چنین اتفاقاتی تاکسی‌های فرودگاه امام همراه با سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب همراه هستند تا مسافر چه در زمستان و چه در تابستان، احساس راحتی و آسایش داشته باشد.

ایمن‌بودن تاکسی‌های فرودگاه امام

مزیت دیگر تاکسی‌های فرودگاه امام، امنیت آن‌ها است؛ این تاکسی‌ها از طریق سیستم‌های پیچیده‌ای رصد می‌شوند و عملکرد راننده موردنظر به طور کامل ثبت می‌گردد که به شما از جهت ایمن‌بودن آن‌ها اطمینان کامل را می‌دهد و از این جهت برایتان دغدغه‌ای باقی نمی‌گذارد.

Imam airport taxis are safe

چگونه می‌توان از خدمات این تاکسی فرودگاه امام بهره برد؟

برای به کارگیری تاکسی‌های فرودگاه امام، نیاز است تا از سیستم نوبت‌دهی هوشمند تاکسی‌رانی آن استفاده کنید؛ این سیستم توسط شرکت پیشگامان آسیا طراحی و اجرا شده است، قابلیت‌های بسیاری دارد و می‌تواند به راحتی نیازهای موجود شما را برطرف کند.

تاکسی فرودگاه امام را به طور کامل بشناسید

تاکسی فرودگاه امام یکی از ایمن‌ترین روش‌های برای حمل و نقل به این فرودگاه بین‌امللی است؛ زیرا تاکسی‌های به خوبی رصد می‌شوند؛ امکانات سرمایشی- گرمایشی مناسب و لازم را دارند؛ به شما امکان پرداخت الکترونیکی را می‌دهند و در سریع‌ترین زمان ممکن در دسترس هستند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست