1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. سیستم نوبت‌دهی آنلاین؛ راه‌حل چالش‌های پایانه‌های بار
Online queuing system

سیستم نوبت‌دهی آنلاین؛ راه‌حل چالش‌های پایانه‌های بار

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

امروزه افراد سعی می‌کنند تا همه‌ی فرآیندهای مربوط به بار را به سمت هوشمند‌سازی پیش ببرند تا بتوانند بهره‌وری آن‌ها را افزایش دهند و زمان انجامشان را به حداقل ممکن برسانند. یکی از این فرآیند‌ها، نوبت‌دهی در پایانه‌های بار است. اگر این فرآیند با استفاده از سیستم نوبت‌دهی آنلاین، هوشمند شود، می‌تواند ثمره‌های فراوانی را به ارمغان بیاورد و باعث کاهش هزینه‌های مختلف گردد.

اما برای اینکه از این سامانه استفاده کنید، نیاز است تا آشنایی کاملی با خود سیستم نوبت‌دهی و چالش‌های قابل حل به وسیله‌ی آن داشته باشید. به همین دلیل در ادامه به بیان این موارد برای شما می‌پردازیم تا آگاهی کاملی در این مورد داشته باشید.

چالش‌های پایانه بار چیست؟

چالش‌های حوزه نوبت‌دهی در پایانه بار شهرهای مختلف بسیار زیاد است، زیرا تعداد خودروها و شمار بارها بسیار زیاد است، اما باید بدانید که این چالش‌ها قابل حل هستند. در این قسمت ابتدا شما را با مهم‌ترین موارد آن‌ها آشنا می‌کنیم و در قسمت بعدی به بیان راه‌حل‌های سیستم نوبت‌دهی آنلاین برای آن‌ها می‌پردازیم تا بدانید که چگونه می‌توانید آن‌ها حل کنید.

اعتصابات مختلف و وجود‌نداشتن خودروی حمل بار

درآمد حاصل از حمل بار برای رانندگان، اهمیت زیادی دارد. آن‌ها دوست دارند که بتوانند در رفت و برگشت، میزان مناسبی از درآمد را کسب کنند تا بتوانند هم هزینه‌های مختلف مربوط به خودروی خودشان را پوشش دهند و هم سود مناسبی از این راه کسب کنند. حال اگر این مهم برآورده نشود، این افراد احساس نارضایتی خواهند کرد و سعی می‌کنند تا با انجام اقداماتی مانند اعتصاب سراسری این موضوع را حل و فصل کنند که مطلوب هیچ مدیری نیست. بنابراین باید برای جلوگیری از آن به دنبال راه‌حلی گشت.

اعتصابات سراسری رانندگان

دعوا برسر حمل یک بار مشخص

تعداد بارها در پایانه، بسیار زیاد است، اما سود حاصله از آن‌ها متفاوت است. همین موضوع باعث ایجاد تمایل برای رانندگان مختلف برای حمل آن می‌شود، یا ممکن است که یک راننده قصد داشته باشد تا تعداد بارهای بیشتری از حد مجاز خودش را جابه‌جا کند و کسب درآمد بیشتری کند. هر دو مورد باعث ایجاد دعوا و چالش میان رانندگان می‌شود و در بسیاری از موارد باعث کاهش بهره‌وری کلی مربوط به حمل بار در پایانه‌ها می‌شود. به همین دلیل و برای جلوگیری از این کاهش بهره‌وری باید ریشه‌های بروز این مشکل را شناسایی کرد و آن‌ها را از بین برد.

به وجود ناهماهنگی در هنگام حمل بار و عدم تحویل آن در زمان مقرر

در هنگام شلوغی و وجود‌نداشتن نظم در انجام کار، امکان جابه‌جایی بارها، یا بارگیری دیرتر از زمان مقرر وجود دارد. هردو علت باعث ایجاد تأخیر در ارسال بار به سمت مقصد موردنظر و دیررسیدن آن به دست مشتری نهایی می‌شود که نارضایتی را به بار می‌رود. نارضایتی مشتری در بلند‌مدت می‌تواند باعث کاهش تعداد مخاطبان و کاهش درآمد حاصل از فروش شود. به همین دلیل باید برای جلوگیری از آن راه‌حلی را در نظر گرفت.

معطلی رانندگان در هنگام بارزدن یا تخلیه آن

رانندگان هنگامی که بار رفت خود را تخلیه می‌کنند، باید به پایانه بار برای حمل محموله‌ی جدید بیایند که به علت شلوغی معمولا معطلی‌های زیادی دارند. این موضوع باعث می‌شود تا شما به طور معمول در سالن پایانه‌ی بار رانندگان زیادی را ببینید که منتظر محموله‌ی جدید خودشان و بارگیری آن هستند. این صحنه جالب نیست و باعث ایجاد فشار و کاهش بهره‌وری رانندگان می‌شود. به همین دلیل باید از بروز این معطلی‌ها جلوگیری کرد و راه‌حلی را برای آن در نظر گرفت.

سخت‌بودن فرآیند دریافت مجوز حمل کالا

رانندگان باید برای دریافت مجوزهای مختلف مربوط به بارگیری و حمل آن کاغذبازی‌های اداری زیادی را به صورت عادی انجام دهند که کاری سخت و اعصاب‌ خرد‌کن است. اگر بتوان کاری برای حذف این کاغذبازی انجام داد، هم می‌توان زمان ارسال بارها را کاهش داد و هم رضایت رانندگان را بسیار بالاتر برد.

سیستم نوبت‌دهی آنلاین برای رفع این مشکلات چه راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهد؟

در قسمت قبل با چالش‌های قبل، در هنگام و بعد از دریافت محموله در پایانه بار توسط رانندگان آشنا شدید و نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کردید. اما در این قسمت قصد داریم در مورد اینکه سیستم نوبت‌دهی آنلاین چه راه‌حل‌هایی برای این مشکلات صحبت کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم تا در این زمینه آشنایی لازم را به دست بیاورید.

تضمین درآمد رانندگان در هنگام رفت و برگشت برای جلوگیری از اعتصاب‌ها

سیستم نوبت‌دهی آنلاین در هنگام برگشت به هر راننده بار مشخصی را تخصیص می‌دهد تا خالی از پایانه بار آن شهر برنگردند و درآمدشان از این بخش تضمین شود. این موضوع باعث می‌شود تا رانندگان رضایت بیشتری داشته باشند و دست به اقدامات مشکل‌آفرینی مانند اعتصاب‌های سراسری و گسترده نزنند.

توزیع عادلانه و مشخص بار بین همه‌ی رانندگان خودروهای حمل بار

سیستم نوبت‌دهی آنلاین کمک می‌کند تا بارها با ارزش‌های مالی متفاوت بین رانندگان توزیع شود و به هر راننده‌های بارهای مختلفی برسد. همچنین این سیستم هوشمند، اجازه بارگیری بیش از حد یک خودروی حمل بار را نمی‌دهد و کمک می‌کند تا همه‌ی ماشین‌آلات سنگین حمل بار بتوانند به میزان عادلانه‌ای بار حمل کنند. به این صورت اختلاف و دعوایی بین آن‌ها به وجود نمی‌آید و ریشه‌ی اصلی این مشکل به طور کلی از بین خواهد رفت که بسیار مهم و قابل‌توجه است.

توزیع عادلانه و مشخص بار بین همه‌ی رانندگان خودروهای حمل بار

مشخص‌کردن خودروهای ورودی و خروجی و امکان برنامه‌ریزی مشخص

مشخص‌شدن خودروهای خروجی و ورودی از پایانه‌ی بار کمک می‌کند تا اپراتورها، بدانند که کدام خودرو بارگیری شده است و به سمت شهر مقصد حرکت کرده است، کدام خودرو بارش را تحویل داده است و به پایانه‌ی بار مبدأ رسیده است. این موضوع باعث ایجاد نظم پایداری در پایانه‌های بار می‌شود، برنامه‌ریزی‌های دقیق را ممکن می‌کند و از بروز ناهماهنگی جلوگیری می‌کند. اما باید بدانید که برای بهره‌مندی از این مزیت‌ها نیاز است تا از سیستم نوبت‌دهی استفاده کنید.

بهبود سرعت تخصیص بار به هر راننده و جلوگیری از تجمع رانندگان در سالن پایانه

با استفاده از سیستم نوبت‌دهی آنلاین قبل از رسیدن راننده به محل پایانه بار، مشخص است که چه نوع باری برای او در نظر گرفته شده است، باید آن را در کجا تحویل بگیرید و در چه ساعت مشخصی برای بارگیری آن اقدام کند. این موضوع کمک می‌کند تا راننده در پایانه بار دیگر معطل نشود و بتواند به سرعت بار خودش را تحویل بگیرید که باعث جلوگیری از مشاهده‌ی تعداد راننده‌های زیاد در سالن بار این پایانه‌ها و حذف این صحنه‌های نه‌چندان جالب می‌گردد.

حذف کاغذبازی‌های اداری مربوط به دریافت مجوز و تسهیل روند انجام آن

هنگامی که بارهای یک خودروی حمل آن‌ها در سیستم نوبت‌دهی آنلاین مشخص شد، رانندگان می‌توانند با استفاده از این سیستم هوشمند، مجوزهای لازم را به صورت الکترونیکی دریافت کنند و نیازی به دوندگی زیاد برای کسب آن‌ها نباشند. این موضوع باعث کاغذ‌بازی‌های اداری مربوط به انجام این کار می‌شود که هم باعث راحتی اعصاب رانندگان و هم باعث کاهش هزینه‌های مربوط به چاپ برروی کاغذ و خرید خود آن می‌شود.

از سیستم نوبت‌دهی برای رفع چالش‌های خودتان در پایانه‌ بار استفاده کنید

سیستم نوبت‌دهی آنلاین، کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی فرآیندهای مربوط به بارگیری، تخصیص آن، کسب مجوزهای لازم برای آن و دیگر فرآیندهای زیرمجموعه را هوشمند کنید تا بتوانید هم زمان انجامشان را به حد قابل‌توجهی کاهش دهید و هم باعث بهبود بازدهی آن‌ها در هنگام انجام شوید. بنابراین توصیه می‌کنیم که از آن استفاده کنید.

شما می‌توانید برای دریافت و مشاهد دمو سیستم نوبت‌دهی رانندگان، به سایت پیشگامان آسیا مراجعه کنید، یا با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان خبره به سوالات و ابهام‌هایتان پاسخ دهند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست