1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. نحوه‌ی پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودر

نحوه‌ی پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودر

بدون دیدگاه
4/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

امروزه تصادفات جاده‌ای یکی از مهم‌ترین عوامل کشته‌شدن افراد به شمار می‌آید و در طول سال باعث ایجاد حوادث دردناکی می‌گردد. علت این تصادفات اتفاق‌های بسیاری مثل خستگی، خواب‌آلودگی و پرخاشگری است که باید آن‌ها در طول مسیر کنترل شوند.

این رفتارها در بین رانندگان ناوگان حمل و نقل شرکت‌ها، بیشتر دیده می‌شود، زیرا آن‌ها در طول روز، تعداد سرویس‌های زیادی را انجام می‌دهند و مدت بیشتری پشت فرمان هستند. علاوه بر رفتار راننده، امنیت خودرو نیز در این مورد اثر قابل‌توجهی دارد. اما سوال اساسی این است که آیا راهی برای پیش‌بینی تصادفات جاده‌ای و جلوگیری آن‌ها وجود دارد؟

جواب این این سول بله است. ردیاب خودرو این کار را برای شما به راحتی ممکن و در دسترس می‌کند. در ادامه این مطلب ابتدا توضیح می‌دهیم که چرا افزایش امنیت خودرو اهمیت دارد و بعد از آن در مورد نحوه‌ی پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای  با ردیاب خودرو صحبت می‌کنیم و در مورد موارد مربوط به آن توضیحات کاملی می‌دهیم.

چرا باید امنیت خودرو را افزایش داد؟

اگر این سوال را از افراد مختلف بپرسید، جواب‌های متفاوتی به شما می‌دهند که این جواب‌ها وابسته به نوع نگرش و جایگاه شغلی آن‌ها است. اما در این قسمت قصد داریم، این موضوع را از منظر یک مدیر ناوگان حمل و نقل شرکت خصوصی یا سازمان بررسی کنیم.

به طور معمول سازمان‌ها و شرکت‌ها برای جذب و آموزش نیروی خبره و حرفه‌ای هزینه‌ی بالایی می‌کند و زمان زیادی صرف می‌کنند. همین موضوع سبب می‌شود تا تک‌تک نیروها برای آن‌ها اهمیت بالایی داشته باشند و فقدان هر نیروی انسانی بتواند به آن‌ها ضربه‌ی بزرگی وارد کند.

ناوگان حمل و نقل سازمان یا شرکت، وظیفه‌ی جابه‌جایی بارها و نیروی انسانی برعهده دارد. آن‌ها هرروز با‌ استفاده از خودروهای این قسمت به شرکت می‌آیند و از آن‌جا به منزل خودشان برمی‌گردند.  این موضوع به معنی ارتباط مستقیم امنیت جانی و روانی نیروی انسانی با امنیت خودروهای ناوگان است. از طرفی دیگر رانندگان این خودروها نیز خودشان جزو نیروی انسانی سازمان هستند و عملا امنیتشان وابسته به خودرویی است که از آن استفاده می‌کنند.

بنابراین اگر امنیت خودرو مناسب نباشد و امکان پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو موجود نباشد، انگار که شرکت نیروی انسانی خودش را به سمت خروج از شرکت هدایت کرده است. زیرا نیروی انسانی وجود ندارد که بدون امنیت جانی و روانی در جایی کار کند.

پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو

ردیاب خودرو، امکانات بسیاری دارد و به شما قابلیت‌های بسیاری می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای استفاده کنید. در ادامه به بیان چگونگی پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو به طور کامل می‌پردازیم.

1. کنترل عملکرد رانندگان را برای شما آسان می‌کند

یکی از راه‌های مناسب برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو، کنترل عملکرد رانندگان و رصد رفتار آن‌ها در طول حرکت به سمت مقصدهای متفاوت مدنظر شرکت یا سازمان است. براساس آمار، بیش از 70 درصد تصادفات جاده‌ای به علت رانندگی نادرست و انجام رفتارهای ناهنجار راننده خودرو صورت می‌گیرد. بنابراین اگر این رصد به درستی صورت بگیرد، احتمال پرخاشگری، حرکت‌های نابه‌جا راننده، خواب‌آلودگی او و بسیاری موارد دیگر به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و تصادفات به میزان کاهش می‌یابند.

استفاده از ردیاب خودرو، امکان انجام این کار را به آسانی برای شما فراهم می‌کند و اجازه می‌دهد تا بتوانید پایش لحظه‌ای رفتار راننده را انجام دهید و از قابلیت پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای برخوردار باشید. البته لازم به ذکر است که برای این پایش در کنار ردیاب، نیاز به نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل نیز دارید و بدون کمک آن، این هدف قابل دسترسی نیست.

2. به تعمیر و نگهداری به موقع خودرو کمک می‌کند

امنیت خودرو، رابطه‌ی مستقیمی با سالم‌بودن قطعات آن دارد. به عنوان مثال فرض کنید، در بزرگراهی حرکت می‌کنید و وسط آن جاده هستید. اگر در یک لحظه باتری خودرو از کار بیفتد، چه اتفاقی برای شما و دیگر سرنشینان خودرو خواهد افتاد؟

جواب سوال کاملا واضح است، قطعا خودروی شما با دیگر خودروها تصادف می‌کند. زیرا شما در بزرگراه هستید و ماشین‌های دیگر سرعت‌های بالا دارند. حتی اگر آن‌ها شما را ببینند، نمی‌توانند به خاطر سرعت بالای خودشان، به شما برخورد نکنند. بنابراین نتیجه می‌گیریم که سالم‌بودن خودرو و تعمیر و نگهداری به موقع آن چقدر در پیش‌گیری از تصادفات جاده‌ای اثر دارد و می‌تواند از آن‌ها جلوگیری کند.

برای تعمیر و نگهداری به موقع خودرو، باید ایرادات را سریع متوجه شوید. ابزاری که در این جهت کمک زیادی می‌کند، ردیاب خودرو است. ردیاب در صورت بروز مشکل در قطعات خودرو، به شما آن را نشان می‌دهد و می‌گوید که این مشکل دقیقا به چه علت است. این قابلیت کمک می‌کند تا بتوانید در موعد مناسب و با‌هزینه‌ی بسیار کم خودرو را تعمیر کنید یا از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

با انجام این کار شما می‌توانید  پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو را به راحتی انجام دهید و از سلامت جانی و روانی نیروی انسانی خودتان اطمینان حاصل کنید.

3. مسیریابی هوشمند را برای راننده ممکن می‌سازد

انتخاب مسیر، موضوعی دیگر است که در پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای اهمیت دارد و می‌تواند آن را ممکن سازد. زیرا هرچه مسیر شلوغ‌تر باشد، تمرکز راننده کم‌تر می‌شود، اعصابش خردتر می‌شود و در نتیجه احتمال تصادف در آن مسیر نیز بسیار بالاتر از قبل می‌شود.

قابلیت مسیریابی هوشمند ردیاب خودرو، انتخاب مسیر خلوت را برای راننده ممکن می‌کند و به او کمک می‌کند تا بتواند در کم‌ترین زمان ممکن و با‌بیش‌ترین سرعت به سمت مقصد موردنظر برود. استفاده از این قابلیت پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو را برای شما قابل‌دسترس می‌کند.

4. امنیت روانی رانندگان را بهبود می‌دهد

مستقل از اینکه خودروی شما چه قطعاتی داشته باشد، مسیر چقدر شلوغ باشد یا هر عامل دیگری، اگر راننده امنیت روانی نداشته باشد، احتمال تصادفات جاده‌ای خودروی او بسیار بالا می‌رود. زیرا هنگامی که کسی امنیت روانی ندارد، برایش مهم نیست که چه اتفاقی برای دیگر افراد خواهد افتاد و به نحوی رفتار می‌کند تا به شرکت یا سازمان مربوطه ضرر بزند.

استفاده از ردیاب خودرو می‌تواند این مشکل را حل کند. یکی از مولفه‌های بهبود امنیت روانی، محاسبه‌ی دقیق دستمزد راننده و پرداخت به موقع آن در طول ماه است. اگر همین موضوع به درستی انجام شود، راننده احساس خوبی خواهد داشت و امنیت روانی او بهبود پیدا خواهد کرد.

بهبود امنیت روانی می‌تواند به پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو منجر شود و کمک کند تا بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید.

پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان

در خلال بحث اشاره کردیم که امکان رصد راننده و پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو بدون‌استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل وجود ندارد. اما در این قسمت می‌خواهیم، برخی مهم‌ترین علت‌های آن را بیان کنیم.

ثبت داده‌ها را راحت‌تر می‌کند

ثبت داده‌های راننده اهمیت زیادی در رصد راننده و پایش او دارد. اگر اطلاعات منتقل‌شده از ردیاب خودرو، به خوبی و درستی ثبت و دسته‌بندی نشود، اپراتوری و مدیر این بخش شرکت یا سازمان، امکان انجام کنترل راننده خودروهای مختلف را نخواهد داشت.

نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل، ثبت داده‌ها را برای شما راحت‌تر می‌کند و پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو را ممکن می‌کند.

امکان برنامه‌ریزی را فراهم می‌کند

وجود برنامه‌ریزی کمک می‌کند تا شما بدانید، کدام خودرو به طرف کدام مقصد در حال حرکت است و راننده آن چیست. به این صورت، در هنگام رصد، می‌توانید سوابق راننده را در نظر بگیرید و قبل از انجام رفتاری، آن را پیش‌بینی کنید و به او اخطارهای لازم را بدهید و یا از حرکت خودروی موردنظر به طور جدی جلوگیری کنید.

اینگونه می‌توانید از بروز تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو به طور جدی جلوگیری کنید و جان راننده و دیگر افراد شرکت یا سازمان خودتان را حفظ و حراست کنید.

امکان اعلام هشدار را به شما می‌دهد

در هنگام رانندگی و درصورت مشاهده رفتار نامناسب، باید بتوانید به گونه‌ای به راننده هشدار دهید و او را نسبت به پیامدهای رفتارش آگاه کنید. نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل این امکان را برای شما فراهم می‌کند و می‌توانید به راحتی او را آگاه کنید و امکان پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو را داشته باشید.

از ردیاب خودرو برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات استفاده کنید

تصادفات جاده‌ای یکی از عوامل اصلی کشته‌شدن افراد در جامعه است. این عامل در میان خودروهای ناوگان شرکت‌ها و سازمان‌ها، بسیار مهم‌تر است و اهمیت بسیار بیشتری دارد. اگر بتوان از بروز این تصادفات جلوگیری کرد، امکان صرفه‌جویی در هزینه‌ها و حفظ و حراست امنیت جانی و روانی افراد شرکت ممکن می‌شود.

خوشبختانه برای این کار راهی وجود دارد که استفاده از ردیاب خودرو است. در این مطلب سعی کردیم، نحوه‌ی پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو را برای شما بیان کنیم تا به طور کامل با آن آشنا شوید و نسبت به آن آگاهی پیدا کنید.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو و دریافت دموی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا، با‌ استفاده از شماره تلفن‌های سایت با ما تماس بگیرید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست