زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مدیریت ناوگان بسیار بالا است، زیرا تعداد خودروها، رانندگان و کارمندان این بخش‌ها، زیاد است و به طور معمول تمامی درخواست‌های جابه‌جایی و حمل و نقل بخش‌های مختلف شرکت یا سازمان به سمت ناوگان حمل و نقل می‌آید. همه‌ی این بخش‌ها انتظار دارند که کارشان در سریع‌ترین زمان ممکن و دقیق‌ترین شکل انجام شود و خللی در آن به وجود نیاید که این موضوع سختی کار این ناوگان را بسیار سخت می‌کند. اما آیا برای کاهش زمان مدیریت راه‌حلی مناسب و کاربردی وجود دارد که بتواند در عمل اجرا شود؟

جواب این سوال، نرم‌افزار مدیریت یا کنترل ناوگان حمل و نقل است که امکانات بسیار زیادی دارد و می‌تواند شما را به هدف موردنظرتان برساند. استفاده از این نرم‌افزار به کاهش زمان مدیریت کمک شایانی می‌کند که در ادامه می‌خواهیم به آن‌ها به طور دقیق بپردازیم. پس با ما تا انتها همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

احتمال خطای انسانی را را کم می‌کند

خطای انسانی یکی از شایع‌ترین دلیل‌هایی است که باعث می‌شود تا زمان مدیریت ناوگان افزایش یابد و میزان بهره‌وری سازمان به طور چشمگیری کاهش یابد. بنابراین باید سعی کرد تا این خطاها را کم کرد و روند انجام کارها را به سمت انجام اتوماتیک هدایت کرد. این کار با استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل امکان‌پذیر است.

در ادامه به بیان مزیت‌های این نرم‌افزار که به کاهش زمان مدیریت منجر می‌شود، اشاره می‌کنیم و آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

مزیت‌های کم‌شدن خطای انسانی که منجر به کاهش زمان مدیریت می‌شود

هرچه خطای انسانی کم شود، امکان کنترل ناوگان راحت‌تر و بهتر می‌شود. این موضوع با اتوماتیک‌شدن فرآیند امکان‌پذیر است. در ادامه برخی از مزیت‌ها که اتوماتیک‌شدن به ارمغان می‌آورد را بیان می‌کنیم.

اشتباهات موجود در ارسال پیام‌ها به راننده برای ماموریت را حذف می‌کند

تعداد پیام‌های رد و بدل‌شده میان کارمندان و رانندگان در طول روز بسیار زیاد است. زیرا تعداد ماموریت‌ها بالا است و باید هرکدام از ماموریت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. حالا فرض کنید که یک کارمند می‌خواهد در آن واحد به ده راننده برای انجام ماموریت پیام ارسال کنند و جزییات هرکدام را برای فرد به طور کامل توضیح دهد. در این هنگام، امکان خطای انسانی از جانب کارمند بسیار زیاد است و هرلحظه ممکن است که او چیزی را به صورت اشتباه به یک راننده بگوید.

اما اگر این اطلاعات به صورت اتوماتیک و از طریق سیستم برای راننده ارسال شود، احتمال خطا به طور تقریبی به سمت صفر می‌رود که باعث از بین رفتن این دغدغه و راحت‌شدن خیال همگان می‌گردد.

اشتباهات موجود در هنگام محاسبه‌ی حقوق و دستمزد را کاهش می‌دهد

محاسبه‌ی حقوق و دستمزد رانندگان در آخر ماه کاری وقت‌گیر است و باعث افزایش زمان مدیریت ناوکان حمل و نقل به طور جدی می‌شود. به همین دلیل اگر راهی وجود داشته باشد که سرعت انجام این فرآیند را افزایش دهد، باعث می‌شود تا این مدت زمان کاهش یابد و کارمندان و مدیران بتوانند به کارهای دیگر خودشان برسند. اما راه‌حل انجام این کار چیست و چگونه می‌توان به این هدف به خوبی دست یافت؟

راه‌حل استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل است که افزایش سرعت در هنگام انجام این هدف را برای شما ممکن می‌سازد.

اشتباهات موجود در هنگام مسیر‌یابی را حذف می‌کند

پیداکردن مسیر حرکت به سمت مقصد ارائه‌ی خدمت بسیار مهم است و اثر ویژه‌ای در کاهش زمان رسیدن به آن‌جا و رضایت مشتری دارد. رضایت بیشتر مشتری نیز به فروش بیشتر شرکت و درآمد بالاتر شما منجر می‌شود که مطلوب هرکسی به شمار می‌آید. بنابراین باید راهی برای پیدا‌کردن کوتاه‌ترین مسیر حرکت به سمت مقصد پیدا کرد و به راننده آن را اعلام نمود.

این راه، استفاده از قابلیت مسیر‌یابی هوشمند نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل است. قابلیت مسیر‌یابی هوشمند به راننده می‌گوید که از کدام مسیر حرکت کند تا در کم‌ترین زمان ممکن به مشتری برسد و به او خدمت‌رسانی لازم را انجام دهد.

اشتباهات موجود در محاسبه‌ی زمان رسیدن به مقصد مشتری را از بین می‌برد

گاهی همه‌ی موارد برای خدمت‌رسانی مناسب به مشتری فراهم است، اما یک تخمین زمان نامناسب از سوی راننده، باعث اختلال در آن می‌شود و تمام برنامه‌ریزی‌ها را به طور کلی به هم می‌ریزد. این موضوع برای شرکت بسیار گران تمام می‌شود و می‌تواند تعداد زیادی از مشتریان آن را به سمت رقبا سوق دهد. اما می‌تواند با استفاده از امکان محاسبه‌ی دقیق زمان این نرم‌افزار، احتمال بروز این خطا کاهش دهد و خدمت یا محصول را در زمان مناسب به دست مشتری در مقصد برساند و رضایت او را جلب نماید.

آنالیز داده‌ها را راحت‌تر می‌کند

داده‌های حاصل از رفت‌ و آمد خودروهای ناوگان بسیار با ارزش هستند، نباید به همین سادگی از آن‌ها گذشت و باید مورد تحلیل قرار بگیرند. اما اگر این داده‌ها به خوبی دسته‌بندی نشده باشند و یا به صورت پراکنده در جاهای مختلف باشند، امکان آنالیز و بررسی آن‌ها بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌شود.

اما می‌توان با استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل این مشکل را حل کرد و داده‌های مختلف را در یکجا و به صورت دسته‌های مجزا در اختیار داشت و آن‌ها را به درستی تحلیل کرد. در ادامه به بیان مزیت‌های آنالیز راحت‌تر داده‌ها که به کاهش زمان مدیریت منجر می‌شود، صحبت خواهیم کرد.

مزیت‌های آنالیز راحت‌تر داده‌ها که به کاهش زمان مدیریت کمک می‌کند

تحلیل داده‌ها باعث ایجاد تفاوت‌های بسیاری در حین فرآیند مدیریت ناوگان می‌شود و زمان آن را کاهش می‌دهد. در این قسمت برخی از مهم‌ترین موارد این مزیت‌ها را به صورت مختصر و مفید برای شما بیان می‌کنیم.

زمان موردنیاز برای محاسبه و تخصیص سوخت به هر خودرو را کم می‌کند

مصرف سوخت، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های موجود برای ناوگان حمل و نقل است. زیرا قیمت سوخت بالا است و تعداد خودروهای ناوگان نیز زیاد هستند که همین موضوع باعث می‌شود تا مصارف این قسمت بسیار بالا رود و هزینه‌های هنگفتی را بر‌ روی دوش شرکت یا سازمان مربوطه بگذارد.

به همین دلیل مدیران ناوگان حمل و نقل شرکت‌ها سعی می‌کنند تا با تخمین میزان مصرف سوخت براساس داده‌های قبلی تا حدود زیادی این مورد را تحت کنترل خودشان در بیاورند. اما برای انجام این کار نیاز به آنالیز و بررسی داده‌ها دارند که به صورت دستی کاری بسیار سخت و زمان‌بر است. اما این کار را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار کنترل ناوگان به صورت اتوماتیک و در زمانی کم انجام داد و تا حد زیادی میزان مصرف سوخت خودروهای مختلف را کاهش داد.

 ثبت دقیق میزان حرکت کارکرد خودروها را ممکن می‌سازد

ثبت میزان حرکت خودروها برای کاهش زمان محاسبه‌ی حقوق و دستمزد و زمان مدیریت ناوگان امری مهم و حیاتی است. در صورتی که این کار به درستی انجام نشود، کارمندان نمی‌توانند به درستی در آخر ماه حقوق‌ها را حساب کنند و با مشکل رو‌به‌رو می‌شوند.

استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل این هدف را محقق می‌کند و به صورت دقیق و اتوماتیک، این اهداف را برای شما ثبت و ضبط می‌کند که بسیار مفید و مثمر به ثمر است.

در این رابطه بخوانید: مبنای حقوق و دستمزد رانندگان

انجام برنامه‌ریزی برای آینده را آسان‌تر می‌کند

برای حرکت خودروها و انجام ماموریت، باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود که تحلیل و بررسی دقیق داده‌های قبلی و فعلی این کار به خوبی ممکن می‌سازند و به جلوگیری از ایجاد اختلال کمک زیادی می‌کنند.

مشکلات چند سیستمی‌بودن را حذف می‌کند

چند سیستمی‌بودن مشکلی است که بسیاری از شرکت‌ها با آن مواجه است. مشتری این شرکت مجبور است، برای دریافت خدمت یا خرید محصول، اطلاعات خودش را در چندین سیستم یا پلتفرم مختلف وارد کند که زمان‌گیر است و آن را به هیچ عنوان نمی‌پسندد.

اما می‌توان این مشکل را به راحتی و با استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حل کرد. خلاص‌شدن از چند سیستمی‌بودن، علاوه بر مزیت‌هایی که برای مشتری دارد، باعث کاهش زمان مدیریت نیز می‌شود و آن را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد که در ادامه راهکارهای آن را برای شما ذکر می‌کنیم.

مزیت‌های حذف مشکلات چند سیستمی‌بودن که باعث کاهش زمان مدیریت می‌شود

در این قسمت، مزیت‌های حرکت از چند سیستمی‌بودن به سمت تک سیستمی را برای شما بیان می‌کنیم تا به طور کامل با آن‌ها آشنا شوید.

فرآیند ثبت سفارش توسط مشتری را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند

هنگامی که یک پلتفرم یکپارچه برای ثبت سفارش وجود داشته باشد، مشتری پس از مدتی به آن عادت می‌کند و می‌تواند به سرعت سفارش خودش را در آن ثبت کند. این موضوع باعث افزایش رضایت مشتری و اعتماد بیشتر او به مجموعه شود و پس از یکبار خرید، او را به مشتری دائمی تبدیل کند.

ارتباط با مشتری را راحت‌تر می‌کند

وجود یک پلتفرم باعث می‌شود تا اطلاعات مشتری به صورت یکپارچه در اختیار کارمندان ناوگان قرار بگیرد و در صورت وجود مشکل آن‌ها بتوانند راحت‌تر آن را حل کنند و ارتباط بهتری با مشتری مدنظر خودشان بگیرند.

امکان مدیریت بهتری اطلاعات و اسناد را فراهم می‌کند

ذخیره اطلاعات امری واجب است، زیرا پس از مدتی نیاز به استفاده دوباره از آن‌ها و تحلیل آن‌ها وجود دارد. استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل امکان مدیریت بهتر و اطلاعات و ذخیره آسان‌تر آن‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

مزیت‌های مدیریت بهتر اطلاعات که به کاهش زمان مدیریت منجر می‌شود

مزیت‌های مدیریت بهتر و ذخیره‌ی درست اطلاعات بسیار است که در این قسمت به بیان یکی از آن‌ها می‌پردازیم.

فرآیند گزارش‌دهی را دقیق‌تر و سریع‌تر می‌کند

به طور معمول مدیران ناوگان حمل و نقل باید به صورت دوره‌ای گزارش ارسال کنند تا مدیران بالادستی بتوانند عملکرد آن‌ها را به خوبی بررسی کنند. برای انجام این کار مدیران نیاز به داده‌های قبلی دارند که این موضوع اهمیت بالای ذخیره اطلاعات قبلی را نمایش می‌دهد. استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل امکان انجام این کار را به راحتی برای شما فراهم می‌کند.

نرم‌افزار کنترل ناوگان را برای کاهش زمان مدیریت به کار بگیرید

هر شرکتی که بتواند زمان مدیریت ناوگان خودش را کاهش دهد، می‌تواند بهره‌وری سازمانی خودش را بهتر کند و میزان درآمد و سود خودشان را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد. استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل راه‌حلی است که می‌تواند این کار را به خوبی ممکن سازد و مزیت‌های بسیاری غیر از این مورد برای شرکت مربوطه دارد.

در این مقاله سعی کردیم، مزیت‌های این نرم‌افزار که باعث کاهش زمان مدیریت می‌شود را بیان کردیم تا شما نسبت به آن‌ها آگاه بشوید و در این زمینه ابهامی نداشته باشید. شما می‌توانید برای مشاهده دمو نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل با استفاده از شماره تلفن‌های سایت پیشگامان آسیا تماس بگیرید تا با کارشناسان مربوطه صحبت کنید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست