1. خانه
 2. وبلاگ
 3. دستورات پیامکی ردیاب خودرو
SMS commands of car tracker

دستورات پیامکی ردیاب خودرو

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

هرکس با ردیاب خودرو و نحوه کارکرد به قدری آشنا باشد؛ می‌داند که یکی از بهترین راه‌ها برای کنترل آن استفاده از دستورات پیامکی ردیاب خودرو است؛ اما دلیل این موضوع چیست و چرا باید از این دستورات استفاده کرد،  این دستورات شامل چه مواردی می‌شوند و برای ارسال پیامک به سمت ردیاب خودرو باید چه کاری انجام داد؟

در این مطلب جواب این سوال‌ها را به طور دقیق و کامل می‌دهیم تا شما دلیل استفاده از دستورات پیامکی ردیاب خودرو را به طور کامل و دقیق بدانید و اطلاع داشته باشید که می‌توانید چه مواردی را با استفاده از این دستورات کنترل کنید؛ پس تا انتهای این متن همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

چرا باید از دستورات پیامکی ردیاب خودرو استفاده کرد؟

دلیل استفاده از هرچیزی مهم‌ترین موردی است که باید قبل از انتخاب هر ابزار یا امکان نرم‌افزاری از آن آگاه باشید؛ به همین دلیل و برای کمک به شما در این مسیر و جهت افزایش آگاهیتان، در این قسمت می‌گوییم که چرا باید از دستورات پیامکی ردیاب خودرو استفاده کرد.

برای یافتن سریعتر موقعیت خودرو

اولین دلیل یافتن سریع‌تر خودرو در جاهای شلوغ یا ناآشنا برای شخص راننده است. فرض کنید که ماشین خودتان را در یک شهر پارک کرده‌اید و مکان دقیقش را فراموش کرده‌اید؛ در این زمان برای پیداکردن سریع‌تر آن می‌توانید دستورات پیامکی ردیاب خودرو را به کار بگیرید و به راحتی خودروی خودتان را پیدا کنید.

این موضوع سبب می‌شود تا دیگر دغدغه‌ای در این موضوع نداشته باشید و سرعتان در هنگام انجام آن به طور قابل‌توجهی افزای یابد که مطلوب هر راننده‌ و مدیر ناوگان حمل و نقلی به شمار می‌آید.

باز و بسته‌کردن خودور از راه دور

باز و بسته‌کردن خودرو از راه دور شاید در نگاه اول چندان ضروری به نظر نرسد؛ اما باید بدانید که در مواقعی واقعا کارآمد است؛ به عنوان مثال فرض بگیرید، کلید خودرو را در خود آن جا گذاشته‌اید و نیاز دارید تا سریعت آن را باز کنید و به سمت مقصد بروید؛ در این لحظه شما چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

اگر ردیاب خودرو برروی ماشین موجود نباشد؛ باید کلید‌ساز بیاورید تا قفل را باز کند تا بتوانید از آن استفاده کنید؛ اما در صورت وجود جی‌پی‌اس ماشین می‌توانید با استفاده از دستورات پیامکی ردیاب خودرو استفاده کنید و در را باز کنید؛ به این صورت هم به کار موردنظر خودتان در زمان مناسبش می‌رسید و هم نیاز به پرداخت هزینه بسیار بالا نخواهید داشت.

باز و بسته‌کردن خودور از راه دور به کمک ردیاب

جلوگیری از سرقت خودرو در صورت وجود فاصله میان راننده و خودرو

به طور معمول، سرقت از خودرو در زمان‌هایی اتفاق می‌افتد که فرد دور از ماشین خودش قرار دارد و نمی‌تواند کنترلی برروی آن داشته باشد؛ اما می‌توان با استفاده از ردیاب خودرو ورق را برگرداند و از بروز سرقت‌ها جلوگیری کرد. ردیاب به شما امکان می‌دهد تا بتوانید با استفاده از دستورات پیامکی خودرو را کنترل و باز و بسته کنید؛ به این صورت سارق نمی‌تواند دزدی را در زمان کوتاه انجام دهد و شما امکان جلوگیری از آن را خواهید داشت که بسیار کارآمد و کمک‌کننده به نظر می‌آید.

انجام تنظیمات از راه دور

در خیلی از اوقات شما قصد تغییر تنظیمات را دارید؛ اما نمی‌خواهید این کار را از طریق خود خودرو انجام دهید؛ یا امکان دسترسی به آن را ندارد؛ در این زمان‌ها می‌توانید از دستورات پیامکی ردیاب خودرو برای این کار استفاده کنید و بسیاری از فاکتورها و تنظیمات را از راه دور تغییر دهید؛ یا کنترل کنید و در این چهت محدودیت خاصی نداشته باشید.

دستورات پیامکی ردیاب خودرو

در قسمت قبل متوجه شدید که چرا باید از دستورات پیامکی ردیاب خودرو استفاده کرد؛ اما در این قسمت قصد داریم؛ به معرفی خود این دستورات بپردازیم و بگوییم که برای انجام این فرآیندها باید از چه کدهایی استفاده کنید تا به آگاهی در این زمینه برسید و ابهامی نداشته باشید.

خاموش کردن خودرو از راه دور

برای اینکه بتوانید خودروی خودتان را از راه دور خاموش کنید تا کسی نتواند آن را راحت بدزد یا بتوانید سریع از آن استفاده کنید؛ کافی است که دستور پیامکی stop123456 را ارسال کنید؛ پس از ارسال این کد؛ پیام Stop engine succeed و خودروی شما تا مادامی که سرعتش کمتر از 20 کیلومتر بر ساعت باشد؛ خاموش می‌ماند.

آماده کردن دوباره خودرو برای حرکت

اما اگر خودرو خاموش بود و قصد داشتید تا آن را از راه دور روشن کنید؛ تنها نیاز است تا دستور پیامکی resume123456 را برای ردیاب خودرو ارسال کنید تا خود به خود استارت ماشین به کار بیفتد و خودروی شما حرکت کند که به افزایش سرعتتان کمک شایانی می‌کند.

آماده کردن دوباره خودرو برای حرکت به کمک ردیاب

  چک کردن کامل وضعیت خودرو

اگر دستور پیامکی check123456 را برای ردیاب خودرو ارسال کنید؛ می‌توانید اطلاعات بسیار زیادی از ماشین را دریافت کنید؛ این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شود:

 • Power: ON/OFF
 • Battery: 100%
 • GPRS: ON/OFF
 • GPS: OK/NO GPS
 • ACC: OFF/NO
 • Door: OFF/NO
 • GSM Signal: 1-32 The higher digit it shows; the stronger of GSM signals it receives.
 • Power: ON/OFF
 • وصل یا قطع بودن سیم برق دستگاه
 • Battery: 100%
 • میزان شارژ داخلی دستگاه
 • GPRS: ON/OFF
 • قطع یا وصل‌بودن اینترنت دستگاه
 • GPS: OK/NO GPS
 • قطع یا وصل بودن اطلاعات جی پی اس
 • ACC: OFF/NO
 • خاموش یا روشن‌بودن ماشین ( درصورتی‌که این قابلیت در دستگاه فعال باشد)
 • Door: OFF/NO
 • باز یا بسته بودن درها ( درصورتی‌که این قابلیت در دستگاه فعال باشد)
 • GSM Signal: 1-32
 • میزان آنتن‌دهی موبایل در محدوده

ریست‌کردن ردیاب خودرو

جهت ریست‌کردن ردیاب خودرو و راه‌اندازی دوباره آن نیاز است تا دستور پیامکی ردیاب خودرو reset123456 را ارسال کنید.

بررسی آخرین موقعیت و سرعت دستگاه

اگر کد دستور پیامکی WHERE# را برای ردیاب خودرو متصل به ماشین خودتان ارسال کنید؛ ردیاب اطلاعات دقیق مربوط آخرین وضعیت موقعیت و سرعت خودرو را برای شما ارسال خواهد کرد تا نسبت به آن آگاهی پیدا کنید و بتوانید به هدف‌های خودتان در این زمینه برسید که بسیار کارساز و کمک‌کننده است.

دستور پیامکی بررسی محدوده جغرافیایی ردیاب خودرو

دستور پیامکی ردیاب خودرو FENCE# اطلاعات مربوط به ورود به موقعیت جغرافیایی – خروج از محدوده جغرافیایی را به شما می‌دهد تا بدانید که خودروی مربوط به ناوگان در چه محدوده جغرافیایی قرار دارد و آیا راننده به انجام کار محول‌شده می‌پردازد یا در حال کار دیگری است.

بررسی وضعیت ماژول GPS با استفاده از دستورات پیامکی ردیاب خودرو

کد POSITION#  به شما خواهد گفت که آیا ماژول gps فیکس و ثابت شده است یا نیاز به فیکس‌شدن دارد؛ همچنین در صورت فیکس‌شدن نیز موقعیت مکانی آن را به نمایش می‌گذارد.

دستور پیامکی بررسی تنظیمات شبکه‌ای ردیاب خودرو

اگر قصد بررسی تنظیمات شبکه‌ای ردیاب خودرو را داشتید؛ باید از دستور پیامکی GPRSSET#  استفاده کنید؛ این دستور پیامکی ردیاب خودرو وضعیت gprs، شبکه apn و سرور مشخص‌شده برای ارسال کلیه اطلاعات را تعیی می‌کند و به نمایش می‌گذارد.

تنظیم پارامترهای ارسال داده به سمت نرم‌افزار  از سمت ردیاب خودرو

شما می‌توانید برای ردیاب خودروی ناوگان حمل و نقل خودتان مشخص کنید که چه پارامترهایی را برای نرم‌افزار مدیریت و سرور ارسال کند؛ حال اگر نیاز به تغییر آن‌ها داشتید؛ می‌توانید دستور پیامکی ردیاب خودرو SCXSZ# را به کار ببرید. به طور مثال می‌توانید مواردی مانند وضعیت شبکه APN ردیاب خودرو، دامنه و پورت را به آن اضافه کنید که بسیار کاربردی و مفید به شمار می‌آید.

پیداکردن ورژن فریم ویر ردیاب خودرو

اگر نیاز به مشخص‌کردن ورژن فریم ویر ردیاب خودرو داشتید؛ می‌توانید کد  VERSION# را به کار بگیرید و در این جهت با محدودیت خاصی رو‌‎به‌رو نباشید.

نحوه ارسال پیامک برای ردیاب تلتونیکا FMB920

در قسمت قبل مهم‌ترین دستورات پیامکی ردیاب خودرو را به شما معرفی کردیم؛ اما برای ارسال آن‌ها شما باید نحوه ارسال پیامک برای ردیاب را یاد بگیرید؛ به همین دلیل و برای کمک به شما، این مورد را برای ردیاب تلتونیکا FMB920 توضیح می‌دهیم تا به آشنایی کامل برسید و برای ارسال دستورات پیامکی با مشکلی یا محدودیت خاصی رو‌به‌رو نباشید؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

اگر ردیاب خودرو شما رمز عبور و نام کاربری ندارد؛ می‌توانید با استفاده از روش زیر برای آن پیامک ارسال کنید:

space/space/ggps

در اینجا  SPACE به معنی فاصله است و مفهوم دیگری ندارد؛ ggps نیز صرفا یک دستور پیامکی نمونه است؛  می‌توان به جای از کدهای دیگر استفاده کرد و در این جهت محدودیتی نیست.

نحوه بررسی رمز عبور و نام کاربری ردیاب تلتونیکا جهت ارسال پیامک

برای گذاشتن رمز عبور و نام کاربری نیاز است تا ردیاب خودرو را به کامپیوتر متصل کنید؛ سپس به قسمت SIM/CALL SETTING بروید و در آن‌جا رمز عبور و نام کاربری را ست کنید که به کار شما خواهد بود.

دستورات پیامکی ردیاب خودرو و نحوه ارسال آن را به طور کامل و دقیق بشناسید

دستورات پیامکی ردیاب خودرو، امکان باز و بسته‌کردن خودرو از راه دور، جلوگیری از سرقت آن، انجام تنظیمانت با فاصله زیاد و یافتن سریع موقعیت خودرو را برای شما ممکن می‌سازد و محدودیت‌های انجام آن‌ها را به طور کامل از بین می‌برد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که از آن‌ها استفاده کنید و از دستورات پیامکی ردیاب خودرو به سادگی نگذرید.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو به سایت پیشگامان آسیا مراجعه کنید و در صورت وجود ابهام آن را با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما مطرح کنید تا کارشناسان در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست