1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. راهکارهای تشخیص خارج شدن خودروی نو از گارانتی با استفاده از GPS
تشخیص گارانتی خودرو با GPS

راهکارهای تشخیص خارج شدن خودروی نو از گارانتی با استفاده از GPS

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

گارانتی برای خودرو از جمله امتیازاتی است که به منظور جلب رضایت مشتری مد نظر سازندگان خودرو قرار می‌گیرد. اما یکی از چالش‌هایی که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند، نحوه اجرایی این خدمت است؛ بویژه در زمینه خارج شدن خودروی نو از گارانتی. مسلما گارانتی بعنوان خدمتی که تضمین کننده کیفیت خودروی نو از جانب خودروساز است جزو وظایف وی محسوب می‌شود. اما شرایطی که خودرو از گارانتی خارج می‌شود، موضوعات بحث بسیاری بین خریدار و خودروساز ایجاد می‌کند.

اما مساله اینجاست که خریدار چگونه می‌تواند از اتمام مدت زمان گارانتی خود مطلع شود و خودروساز یا نماینده فروش وی به چه شکل امکان ارایه و اثبات این موضوع را دارد. راهکار لازم استفاده از ماژول‌های نرم افزاری مدیریتی خودرو مبتنی بر GPS است. ماژول‌هایی که هر یک در شفاف کردن بحث و فراهم آوردن امکان مانیتور رویدادهایی که به خودرو گذشته است موثر می‌باشد. اما چه ماژولی و چگونه؟

چگونه از زمان اتمام گارانتی خودرو باخبر شویم؟

مواردی که در ادامه میخوانیم:

ماژول نرم‌افزاری مدیریت ماشین آلات

از آنجا که گارانتی خودرو از زمان تحویل به مشتری آغاز می‌شود، بنابراین تا زمانی که شرکت موظف به برطرف کردن عیوب بصورت رایگان است، هر عیب و ایراد آن شامل گارانتی می‌شود. با توجه به این موضوع و به منظور رفع مشکلات و چالش‌های احتمالی کلیه شرکت‌های خودروساز قبل از تحویل خودرو با انجام بازدید و تنظیمات فنی چک لیست سرویس خودرو و به نوعی گواهی سلامت خودرو را تهیه می‌کنند. این گواهی سلامت از آنجا که نیاز به ثبت و مدیریت به هنگام و در لحظه دارد می‌تواند در نرم افزار مدیریت ماشین آلات ضبط و نگهداری شود.

به همین دلیل اطلاعات خودرو به هنگام فروش نیازمند ثبت دقیق است تا خریدار با اطلاعات کامل نسبت به خرید خودروی مورد نظر خود اقدام نماید. نرم افزار مدیریت خودرو و ماشین آلات این امکان را فراهم می‌آورد که شناسنامه خودرو بر اساس مواردی چون کارخانه سازنده، رنگ، وضعیت بدنه، بیمه‌نامه، وضعیت ظاهری، انواع سوخت و مواردی از این دست بطور دقیق ثبت و مستند ‌شوند. بر این اساس فروشنده با توجه به نوع خودرو می‌تواند در صورت لزوم به اطلاعات آن دسترسی کامل داشته باشد و موارد را به خریدار اعلام نماید.

بیشتر بخوانید : مدیریت ناوگان چیست؟

ماژول نرم‌افزاری ردیابی خودرو

نرم افزار ردیابی خودرو

یکی از عوامل چالشی بحث در حوزه گارانتی میزان کارکرد خودرو است. عموما برای اندازه‌گیری عملکرد و کارکرد خودرو دوره پیمایشی توسط فروشندگان و سازندگان خودرو لحاظ می‌شود. از آنجا که ثبت این موضوع بصورت دستی با مشکل روبروست، با استفاده از ماژول نرم‌افزار ردیابی می‌توان بصورت خودکار این فعالیت را انجام رساند. با این کار کلیه اطلاعات عملکرد خودرو، مکان و موقعیت آن از طریق سیستم نرم‌فزار نصب شده و سیستم‌های ماهواره‌ای بصورت آنلاین به این ماژول ارسال و ثبت می‌شوند.از سوی دیگر در صورتی که حین دوره گارانتی تصادف و یا خرابی رخ دهد، بصورت آنی و لحظه‌ای می‌توان خودرو را در هر نقطه و حتی مکان‌های دور ردیابی کرد.

بطور کلی ردیاب نصب شده بر خودرو دریافت، ارسال و پردازش اطلاعات را در هر لحظه تسهیل می‌کنند. ردیاب‌ها با استفاده از فناوری GPS امکان مسیریابی و مکانیابی به موقع و در نتیجه محاسبه میزان عملکرد خودرو را از طریق سیگنال‌های دریافتی ماهواره که به کامپیوتر مرکزی خودرو ساز یا نمایندگی فروش ارسال می‌شود، فراهم می‌سازد.

در این رابطه بخوانید : نرم افزار ردیابی خودرو

ماژول نرم‌افزاری تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه خودرو- پیشگامان آسیا

گارانتی خودرو چه بصورت کیلومتری و چه بر اساس زمانی باشد به این معناست که کلیه قطعات مصرفی در مدت زمان و یا مسافت اعلام شده در صورت خرابی بصورت رایگان تعویض و یا تعمیر می‌شوند.سیستم‌های هوشمند موجود در این بخش، لیست قطعات داخلی خودرو را بر اساس دوره گارانتی آنها لیست می‌کند. بدین شکل که هر قطعه زمان پیش بینی شده جهت عملکرد در طول دوره گارانتی را در داخل خود ثبت می‌کند. این اطلاعات با همراهی ماژول ردیابی و ارسال عملکرد بصورت آنلاین، داده‌ها و اطلاعات کارکرد خودرو و طول عمر قطعات محاسبه می‌شوند. بر این مبنا به محض نزدیک شدن به زمان اعلان شده در سیستم، نرم‌افزار به صورت اتوماتیک نسبت به اعلان و هشدار لازم به خودروساز (نمایندگی فروش) و یا راننده اقدام می‌نماید. در این حالت هر دو طرف با آگاهی کامل از دوره گارانتی قطعات می‌توانند برنامه‌ریزی لازم جهت اعمال عملیات بعدی را انجام دهند.

در این حالت با حذف سوء برداشت‌های موجود خریدار و فروشنده هر کدام با اطمینان کامل نسبت به خودرو اعمال نظر می‌کنند.

در این رابطه بخوانید : نرم افزار تعمیر و نگهداری خودرو

ماژول نرم‌افزاری ارایه گزارشات

در صورتی که در طول مدت گارانتی مراجعه‌ای به نمایندگی فرو ش نشود، نماینده فروش می‌تواند کلیه اطلاعات ثبت شده در سیستم را در زمان مورد نظر خود دریافت و آنرا به مشتری ارایه دهد. این ماژول کلیه موارد را در فرمت های مختلف گرافیکی و متنی در دسترس قرار می‌دهد.  این موضوع به خصوص در مواقعی که مستندسازی اطلاعات و یکپارچگی آنها در یک محل مورد نیاز است، بسیار می‌تواند مفید و کاربردی باشد. بدین طریق کلیه مواردی که مد نظر است بصورت یکجا در اختیار فرد درخواست کننده قرار خواهد گرفت.

راهکارهای سنتی پاسخگوی دنیای فناورانه امروز نیست

آنچه مسلم است بازار تولید خودرو و فروش آن به شکلی نیست که با استفاده از روش‌های سنتی بتوان خدمات پس از فروش را به نحو مطلوب ارایه داد. فعالیتی که نیاز به برنامه‌ریزی و مدیریت ویژه دارد زیرا چالش‌های خاصی در بحث مدیریت خودروهای دارای گارانتی و شناسایی خارج شدن خودرو از گارانتی وجود دارد که توجه به راهکارهای ویژه در این خصوص یکی از موارد ارتقای کیفی خدمات شرکت‌های خودروساز می‌تواند باشد.

در این صورت خروج از روش سنتی و  استفاده از یک سیستم نرم‌افزاری هوشمند مدیریت خودرو به روشی که ارایه شد این امکان را فراهم می‌آورد که با رصد و ثبت کارکرد و سلامت  خودرو، امکان تشخیص زمان خارج شدن خودرو از گارانتی به صورت واضح برای طرفین مشخص شود. این موضوع چالش روزمره در این خصوص را به حداقل می‌رساند. شرکت پیشگامان آسیا با شناسایی این مشکل‌ها و در اختیار گذاردن راهکاری یکپارچه آماده خدمت رسانی در جهت ارایه ماژول نرم‌افزاری ویژه بر این مبناست. اولین قدم در همراه شدن صرفا برقراری یک تماس است تا بر حسب نیاز شما و امکانات در دسترس نسبت به پیشنهاد بهترین نرم‌افزار متناسب با امکانات و زیر ساخت‌های موجود اقدام شود.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست