داستان موفقیت : شرکت توزیع نیروی برق مشهد

مشخصات : معرفی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد

شرکت عمومی برق مشهد  در سال 1316 تاسیس شد و تا سال 1343 که شرکت‌های برق منطقه‌ای تاسیس گردیدند، مشغول فعالیت بود. پس از آن، شرکت برق منطقه ای خراسان، عهده دار ارائه خدمات مربوطه به مردم خراسان گردید. از سال 1371 به منظور اجرای ساختار جدید، تاسیس شرکت‌های وابسته آغاز و بخش‌های مختلف برق خراسان در قالب شرکتهای اقماری ساماندهی گردیدند. در ابتدا شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان عهده دار مدیریت بخش توزیع در استان گردید.

با گذشت چندین سال از آغاز فعالیت شرکت، شاهد رشد چشمگیر شرکت در عرصه صنعت برق کشور بوده‌ایم و این شرکت همواره در زمره شرکتهای توزیع برتر کشور قرار گرفته است. شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الائمه (ع)، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و سالانه پذیرای چندین میلیون زائر می باشد و این نشان دهنده حساسیت بالای وظایف شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد می‌باشد.

ساختار نقلیه شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد

شرکت توزیع نیروی برق مشهد، مشتمل بر 21 اداره زیر مجموعه می باشد. 10 اداره در منطقه غرب (خیام، فرهنگ، فردوسی، فشار متوسط، فشار ضعیف،انشعاب، لوازم اندازه گیری،طرقبه، امور بهره برداری و توس) و 11 اداره در منطقه شرق (برنا، طبرسی، ثامن، فشار متوسط، فشار ضعیف،انشعاب، لوازم اندازه گیری، امور بهره برداری، ملک آباد، رضویه و مهرگان).  هریک از این ادارات دارای واحد نقلیه ای مختص خود است که تحت نظارت واحد نقلیه مرکزی مشغول فعالیتند.از جمله وظایف اداره نقلیه می توان به مدیریت ماشین آلات در سطح شهرستان، واگذاری خودرو به پرسنل پیرو درخواست آنان جهت انجام مأموریت های شهری و برون شهری،محاسبه حقوق و دستمزد رانندگان، مدیریت سرویس های ایاب و ذهاب پرسنل و ردیابی به لحظه خودروها اشاره کرد. شرکت توزیع نیروی برق مشهد مجموعا دارای 520 خودرو ، 200 راننده و قریب به 1800 پرسنل می باشد که تحت سامانه یکپارچه مدیریت ناوگان نقلیه پسند ، به صورت متمرکز مدیریت می شوند.

نیاز ها و درخواست های اداره نقلیه شرکت توزیع برق مشهد

با توجه به پراکندگی ادارات نقلیه در سطح شهرستان مشهد، تعداد بالای رانندگان و وظیفه خطیر این شرکت در راستای توزیع برق کلان شهر مشهد و انجام مأموریت های محوله به نحو احسن، از موارد ذیل می توان به عنوان مهمترین نیازهای این شرکت در زمینه ناوگان حمل و نقل نام برد که منجر به خرید نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل پسند، گردید.

مدیریت متمرکز ماشین آلات هر اداره توسط مدیر نقلیه آن اداره و نظارت همه جانبه بر تمامی ماشین آلات سطح شهرستان توسط معاونت مالی و پشتیبانی

نظارت بر درخواست های پرسنل مبنی بر اختصاص خودرو جهت انجام مأموریت و واگذاری خودرو به نفر به صورت مکانیزه و با در نظر گرفتن شرایط آنی راننده ها و خودروها

ثبت درخواست خودرو توسط پرسنل در هر زمان و مکان با استفاده از تلفن همراه (تاکسی اینترنتی) و اطلاع رانندگان از سرویس های اختصاص یافته به خود

محاسبه حقوق و دستمزد رانندگان

مدیریت سرویس های ایاب و ذهاب پرسنل

ردیابی لحظه به لحظه خودروها

مدیریت خودروهای استیجاری

مدیریت خودروهای استیجاری

سامان دهی خودروهای استیجاری و مدیریت آنان با توجه به وسعت شهرستان مشهد و پراکندگی خودروها و تعدد ادارات، یکی از چالش های شرکت توزیع نیروی برق مشهد بود که باعث عدم نظارت و مدیریت ناوگان حمل و نقل شرکت توزیع برق گردیده بود.

در نرم افزار پسند کاربر می تواند تعداد نامحدودی واحد نقلیه تعریف نماید و مدیریت هر واحد را مستقلا به نفر مربوطه واگذار کند. مباحث مدیریت ماشین آلات، حقوق و دستمزد رانندگان، پیمان و پیمان کار و سرویس و درخواست در هرکدام از واحدهای نقلیه ، با توجه به شرایط آن واحد، مستقلا قابل تعریف و مدیریت است.ضمن اینکه امکان مدیریت تمامی واحدها هم به صورت متمرکز وجود دارد. به سبب همین ویژگی، نرم افزار پسند می تواند پاسخگوی نیازهای هر سازمانی با هر ابعاد و وسعتی باشد.

مدیریت درخواست های ماموریت پرسنل در سطح ادارات برق منطقه ای

انجام امورات محوله در شرکت  منوط به سفرهای درون و برون شهری پرسنل می باشد. هر اداره  برق برای واگذاری خودرو به نفر به قصد انجام مأموریت، دارای سلسله مراتب مشخص و متفاوتی جهت بررسی و تصویب انجام مأموریت است. مدیریت روند ثبت تا تصویب مأموریت و اعزام راننده در هریک از واحدهای نقلیه، از چالش های مهم شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد می باشد.

سیستم “مدیریت درخواست فرایند درخواست خودرو” نرم افزار پسند، به شرکت توزیع برق این امکان را داد که در هر اداره فرآیندهای درخواست خودرو را متناسب با سیاست های آن اداره ثبت کند. بدین ترتیب هر درخواست خودرو برای اعزام به مأموریت، با توجه به  اینکه در کدام واحد نقلیه ثبت شود، برای تصویب، مسیر مشخصی را طی می کند.

توزیع صحیح ماموریت رانندگان بین شرکت های برق منطقه ای

در مواقعی که یک اداره برق منطقه ، فاقد خودروی آزاد باشد و مأموریتی با اولویت بالا ، حادث شود، یکی از ادارات که در آن لحظه ، خودروی آزاد دارد، انجام مأموریت را برعهده می گیرد. مدیریت اختصاص سریع خودرو  از نزدیک ترین اداره دارای خودروی آزاد به مبدأ مأموریت، از جمله چالش های شرکت توزیع برق مشهد         می باشد.

زیر سیستم “توزیع فرمان” این امکان را به کاربر می دهد که مأموریت جاری را به مناسب ترین اداره  در لحظه، بر اساس تعداد خودروهای آزاد، درحال سرویس، خارج از سرویس، سالم و تحت تعمیر، نزدیک ترین خودرو اختصاص دهد.

محاسبه حقوق و دستمزد رانندگان

مهمترین چالش شرکت توزیع نیروی برق مشهد در محاسبات حقوق و دستمزد رانندگان              می باشد. در این سازمان  محاسبات حقوق و دستمزد هر راننده بسته به  اینکه چه نوع خودرویی و با چه سال ساختی ، در اختیار دارد، متفاوت است. برای  مثال  محاسبات حقوق راننده سمند با راننده پراید متفاوت است و حتی سمند تولید سال 1396 نسبت به سال 1397 نیز تفاوت دارد. حتی حقوق ثابت روزانه راننده ها نیز وابسته به نوع و مدل خودروی آنهاست. در کنار این ها، حق الزحمه مسیرهای درون شهری ، برون شهری و صعب العبور نیز نسبت به هم متفاوتند. در نتیجه ، بسته به اینکه چه خودرویی با چه سال ساختی در چه مسیری تردد دارد، حقوق متفاوتی دریافت می کند.

سیستم “حقوق و دستمزد” نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل پسند ، طوری طراحی شده که پاسخگوی تمامی ابعاد محاسبات حقوق و دستمزد شرکت توزیع برق مشهد است. در این سیستم کاربر می تواند بر اساس زمان انجام مأموریت، مسیر سرویس، میزان پیمایش طی شده، محدوده مأموریت و  مدل خودرو قوانین پرداخت را به ازای هریک از واحدهای نقلیه تعریف و از آنها استفاده نماید. محاسبات پرداخت ثابت به رانندگان، مبالغ توقف و اقامت شبانه حین مأموریت نیز قابل تعریف و محاسبه هستند.

محاسبه حقوق و دستمزد رانندگان

مدیریت درخواست خودرو از طریق موبایل و اپلیکیشن

با توجه به مکانیزه نبودن فرآیند درخواست خودرو، پرسنل درخواست های خودرو را به صورت تلفنی اعلام  و مأموریت ها نیز به همین صورت به رانندگان ابلاغ می شود .این مسئله باعث ایجاد بی نظمی و اتلاف زمان می شود. مضاف بر اینکه گاها پرسنل به سیستم دسترسی ندارند و در مکانی غیر از سازمان حضور دارند و در عین حال برای عزیمت به مأموریت به خودرو نیاز دارند. تدبیر راهکاری برای این قبیل مشکلات،  از چالش های پیش روی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد بود.

اپلیکیشن پسند که به صورت یکپارچه با سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل، طراحی و تولید شده است به پرسنل سازمان این اجازه را می دهد که در هر مکان و زمانی که هستند، از طریق گوشی موبایل خود، خودرو درخواست کنند و پس از تأیید و تخصیص خودرو، از مشخصات و موقعیت راننده آگاه شوند. رانندگان نیز با نصب این اپلیکیشن بر تلفن همراه خود می توانند از سرویس های جاری مطلع  شوند و آن ها را پذیرش یا رد کنند.

مدیریت درخواست خودرو از طریق موبایل و اپلیکیشن

ردیابی و پایش ماموریت های رانندگان

با توجه به تعداد بالای ناوگان شرکت توزیع برق مشهد و گستردگی درخواست های خودرو و ماوریت های پرسنل پایش و نظارت بر عملکرد رانندگان بدون ابزار کاری بسیار سخت و با خطا همراه بود .

لذا با استفاده از نرم افزار ردیابی پسند امکان پایش عملکرد رانندگان و نظارت بر ماموریت های پرسنل در شرکت توزیع برق مشهد فراهم گردید. ردیابی هم به وسیله موبایل و هم دستگاه ردیاب GPS  برای مدیریت واحد نقلیه برق مشهد فراهم شده است

ماژول های خریداری شده

برخی از مشتریان ما

درخواست دمو

جهت درخواست دمو بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید. به محض دریافت درخواست، کارشناسان ما ظرف 24 ساعت پاسخگوی سوالات‌تان در این خصوص خواهند بود.

درخواست دمو

لطفا مشخصات زیر را دقت تکمیل نمایید ، کارشناسان ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.

  • Hidden

فهرست