داستان موفقیت : سازمان بنادر و دریانوردی

مشخصات : معرفی سازمان بنادر و دریانوردی

بنــادر همواره نقشــى راهبردى را در توســعه تجــارت داخلى و بین المللى چه در کشــورهاى در حال توســعه و چه در کشورهاى توســعه یافته ایفا مى کنند. در دهکده کوچک جهانى که فاصله ها در حال فشــرده شدن اســت و زمان، نقشى کلیدى را در محاسبه هزینه هاى اقتصادى ایجاد مى کند، بنادر نقشــى فعال را در ثبات رشــد اقتصادى دارند. در دنیاى مــدرن امروزى بنادر همانند یک صنعت، نقشــى فعــال در مدیریت زنجیره تامیــن دارند و به این دلیل اســت که به آن ها نه بارانداز، بلکه بازار گفته مى شــود. بنادر جایگاهى فراتر از یک زیرســاخت یا حتى یک ابرســازه را دارند. از ایــن رو نــه تنها به عنوان حلقه اى از زنجیــره حمل و نقل، بلکه به عنوان حلقه واســط تجارت داخلى و بین المللى به شــمار مى آیند. همچنیــن روند تجارت دوطرفه بین کشــورها چه در اقتصادهاى توسعه یافته و چه در اقتصادهاى درحال توسعه نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به بنادر به

 عنوان یکى از ارکان زنجیره لجستیک است.
ساختمان مرکزی سازمان و بنادر در میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، بوستان اب و اتش واقع شده

چارت سازمان واحد نقلیه بنادر

با توجه به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی، مجموعه بنادر شمالی و جنوبی کشور را شامل می شود، واحد نقلیه، به ازای هر بندر قابل بحث و بررسی است. اداره نقلیه زیرمجموعه اداره کل  توسعه منابع انسانی و  پشتیبانی محسوب شده و با توجه به مأموریت و جغرافیای هر بندر، دارای ساختار و ماشین آلات مختص خود است.
ناوگان حمل و نقل، مهمترین رکن هر بندر با توجه به مأموریت آن محسوب می شود. از این رو وجود سامانه ای برای مدیریت این ناوگان مهم و ضروری می باشد. باتوجه به انواع مختلف ماشین آلات مورد استفاده در بنادر که  علاوه بر وسائل نقلیه معمول، وسائل نقلیه آبی (قایق ها، شناورهای نیمه سنگین و سنگین، جت اسکی و …)  را نیز شامل  می شود، این سامانه باید توانایی ارائه راهکار در تمام ابعاد این ناوگان را داشته باشد.

نیاز های مدیریت ناوگان سازمان بنادر

از عمده ترین نیاز های سازمان بنادر و دریانوردی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بانک اطلاعات ماشین الات موجود در بنادر کشور و مدیریت آنها

با توجه به پراکندگی ماشین آلات در بنادر کشور، مدیریت متمرکز وسائط نقلیه از جمله نیازهای مدیران سازمان می باشد. به نحوی که در قالب یک سامانه بتوانند نسبت به مدیریت وضعیت خودروها، بیمه نامه ها، ثبت عوارض و تخلفات و معاینات فنی و … در سطح کشور مبادرت ورزند.

درخواست خودرو از هر نقطه از بندر (تاکسی اینترنتی)

با توجه به عملیاتی بودن محیط بنادر و مأموریت های خطیری که در لحظه تعریف و ابلاغ می شوند، وجود سامانه ای که پرسنل بتوانند از طریق گوشی موبایل خود و از هر نقطه ای به آن دسترسی یابند و از طریق آن درخواست خودرو نمایند و به مأموریت اعزام شوند، ضروری و کاربردی است.

ردیابی برخط خودروها،کشتی ها و یدک کش ها ،ماشین الات گمرکی و باربری

با توجه به اهمیت محموله های انتقالی توسط ماشین آلات سازمان و مأموریت های خطیر ، رصد لحظه ای موقعیت خودروها بر نقشه، اطلاع از سرعت، مسیر و مسافت طی شده و توقف های خودروها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

امور مسافرت و بلیط

مدیریت سفرهای کاری تهیه بلیط ماموریت های اداری

مراودات بین بنادر و انجام هماهنگی ها و اجرای سیاست های ابلاغی در سطح کشور، ایجاب می کند که سفرهای بین بنادر و برون استانی زیادی صورت گیرد. وجود سامانه ای برای مدیریت سفرها، جلوگیری از سفرهای غیر ضروری، نظارت بر خرید بلیط و … کمک شایانی به صرفه جویی در هزینه ها در سازمان دارد.

چالش های پیاده سازی و استقرار مدیریت ناوگان حمل و نقل بنادر

مهمترین چالش در پیاده سازی سامانه مدیریت ناوگان در سازمان بنادر و دریانوردی، استفاده از یک سامانه برای تمامی بنادر است که در عین یکپارچگی و هماهنگی، استقلال هر بندر را نیز تأمین کند. به گونه ای که مدیر سازمان امکان نظارت بر کلیه بنادر را دارا باشد و از طرفی هر بندر، ناوگان حمل و نقل خود را نظارت و مدیریت نماید. یکپارچگی سامانه نقلیه در مجموعه سازمان بنادر ، از بی نظمی  و آشفتگی در ساختار نقلیه بنادر جلوگیری کرده و کمک می کند که کلیه بنادر از یک ساختار و رویه بهره گیرند و در نتیجه، مدیریت مجموعه در سطح کشور به لطف هماهنگی ساختار نقلیه، امری به مراتب آسانتر و مطلوب تر خواهد شد.

راهکارهای مدیریت ناوگان پیشگامان آسیا

نرم افزار  مدیریت ناوگان حمل و نقل

نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل شرکت پیشگامان آسیا  بهترین انتخاب برای تأمین نیازهای سازمان بنادر و دریانوردی بوده و توانسته رضایت حداکثری مدیران سازمان را به دست آورد. این سیستم دارای ماژول های تخصصی مدیریت ناوگان می باشد که با توجه به نیاز سازمان از برخی از آنها به صورت یکپارچه و جامع در سطح ستاد مرکزی سازمان و بنادر تبعه مورد استفاده قرار گرفته است.

نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل پیشگامان آسیا
مدیریت ماشین آلات

سیستم یکپارچه مدیریت ماشین الات و ایجاد شناسنامه خودرو

ماژول مدیریت ماشین آلات سامانه مدیریت ناوگان پسند، با قابلیت تعریف انواع واحدهای نقلیه و انواع ماشین آلات، می تواند امکان مدیریت یکپارچه ناوگان حمل و نقل سازمان را در ستاد مرکزی و در هر بندر به صورت مستقل فراهم آورده است.

اپلیکیشن درخواست خودرو

اپلیکیشن موبایل پسند که با سامانه مدیریت ناوگان به صورت یکپارچه طراحی شده است به پرسنل سازمان این امکان را می دهد که در هر نقطه با در دست داشتن موبایل خود، درخواست خودرو داشته باشند و پس از تأیید درخواست، از خودرو و راننده انتخاب شده و همچنین از موقعیت راننده نسبت به خود آگاه شده و امکان برقراری تماس با راننده را نیز داشته باشند. قابلیت ثبت تردد های مأموریت (شروع ، پایان و توقف ها) و امتیازدهی به راننده نیز توسط اپلیکیشن برای پرسنل مهیا است.

ردیابی خودرو با موبایل در اپلیکیشن ردیابی خودرو- پیشگامان آسیا

اپلیکیشن ردیابی

ماژول ردیابی پیشگامان آسیا با بهره مندی از به روزترین متد ردیابی شامل سرویس های ردیابی با قابلیت دریافت 100 درصد داده ها، بانک اطلاعاتی سریع و قدرتمند، نقشه های آفلاین بدون نیاز به اینترنت و با استفاده از باکیفیت ترین دستگاه های ردیاب این فرصت را در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی قرار داد که بتواند در سریع ترین زمان  و ساده ترین شکل تمام آنچه که از ردیابی مد نظر داشت را در یک پنل مشاهده و کنترل نماید.

اپلیکیشن درخواست بلیط و ماموریت اداری

نرم افزار امور مسافرت که همراه با نرم افزار مدیریت ناوگان در قالب یک پکیج طراحی و به سازمان بنادر تحویل شد، این امکان را برای پرسنل  مهیا می سازد که هم از طریق اپلیکیشن پسند و هم از طریق سامانه تحت وب، درخواست سفر داشته باشند. این درخواست، پس از تأیید، جهت صدور بلیط به واحد امور رفاهی از سازمان و یا آژانس های مسافرتی طرف قرارداد ارجاء شده و نهایتا بلیط خریداری شده در کارتابل پرسنل درخواست دهنده، قابل رؤیت است. به کمک نرم افزار امور مسافرت، فرآیندهای سنتی و بروکراسی اداری جهت انجام سفر در سازمان بنادر به صفر رسیده و مدیریت سفرها و نظارت بر پروسه خرید بلیط، منجر به صرفه جویی در هزینه های سازمانی شده است.  امکان لغو درخواست سفر، عدم تأیید درخواست سفر و تعیین علت آن،دریافت گزارش هزینه های سفر، همه از قابلیت های این سامانه می باشد.

دیگر سیستم های نرم افزاری استفاده شده در سازمان بنادر

برخی از مشتریان ما

درخواست دمو

جهت درخواست دمو بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید. به محض دریافت درخواست، کارشناسان ما ظرف 24 ساعت پاسخگوی سوالات‌تان در این خصوص خواهند بود.

درخواست دمو

لطفا مشخصات زیر را دقت تکمیل نمایید ، کارشناسان ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.

  • Hidden

فهرست