1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. تأثیر استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان و ردیابی در عملیات زمستانی شهرداری و راهداری‌ها

تأثیر استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان و ردیابی در عملیات زمستانی شهرداری و راهداری‌ها

بدون دیدگاه
3/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمستان، پرکارترین فصل برای شهرداری به شمار می‌آید. زیرا در این فصل بارش برف و باران به طور مکرر وجود دارد و نیاز است تا جاده‌ها به طور مکرر تمیز شوند. اگر این تمیزکاری‌ها به صورت مناسبی انجام نشود، امکان بروز اتفاقات ناگوار و مشکلات زیادی  وجود دارد. برنامه‌ریزی و تخصیص بودجه مناسب تنها راه‌حل برای مدیریت این شرایط است و می‌تواند از غافلگیر‌شدن شهرداری‌های به طور جدی جلوگیری کند. اما برای رسیدن به این هدف، باید از یکسری ابزارها استفاده کرد، ردیاب‌ها یکی از این وسایل به حساب می‌آید. ردیاب‌ها به افراد مدیران شهرداری کمک می‌کند تا نظارت درستی روی ناوگان پاکسازی برف خودشان داشته باشند.

همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند داده‌‌های مختلف آن‌ها را در اختیار داشته باشند و با استفاده از این اطلاعات برنامه‌ریزی درست‌تری را به انجام برسانند و آمادگی بیشتری برای روبه‌رویی با این شرایط داشته باشند. اما «برنامه‌ریزی‌ها باید در چه زمانی و چگونه انجام شود؟» و « چه کارهایی را باید برای بهبود این برنامه‌ریزی انجام داد؟».

به این دو سوال در این مطلب پاسخ می‌دهیم تا بتوانید عملکرد ناوگان خودتان را بهبود دهید و پاکسازی برف از جاده‌ها را به بهترین صورت ممکن انجام دهید.

برای برف‌زدایی پیش از موعد و با دقت برنامه‌ریزی کنید

هنگامی که آب و هوای زمستانی، برف و کولاک فرا می‌رسد، باید آماده باشید تا بتوانید شرایط را به درستی مدیریت کنید. کولاک و برف سنگین، می‌تواند باعث قطعی برق، سقوط درختان و تصادف‌های رانندگی متعدد شود. به همین دلیل، شهرداری‌ها باید از آمادگی ناوگان خودشان در این ایام اطمینان حاصل کنند و برنامه‌ریزی درست و صحیحی را برای گردش آن‌ها در سطح شهرها تدوین نمایند. این برنامه‌ریزی باید پیش از موعد صورت بگیرد تا شما بتوانید تمامی موارد موردنیاز را به راحتی آماده کنید. برای انجام این کار، چند کار ساده باید انجام دهید که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم تا به آگاهی در مورد آن‌ها برسید.

اپراتورهای ناوگان پاکسازی برف را برای رانندگی در آب و هوای زمستانی آموزش دهید

اولین موضوع مهم که در هنگام برنامه‌ریزی انجام دهید، اطمینان از مهارت رانندگان ناوگان پاکسازی برف برای رانندگی در آب و هوای زمستانی است. زیرا جاده‌ها در این ایام یخ می‌زند و حفظ تعادل خودرو در این شرایط سخت است و نیاز به مهارت کافی دارد. شما باید برای این افراد دوره‌های آموزشی به خصوصی فراهم کنید تا آن‌ها در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشند، همچنین باید به آن‌ها مدرکی نیز بدهید تا بتوانید افراد آموزش‌دیده را از دیگر اشخاص جدا کنید.

همچنین باید روی سرعت و نحوه ترمز‌گیری‌های رانندگان نیز نظارت درستی داشته باشید. آن‌ها نباید در این جاده‌ها، سرعت بالایی داشته باشند، یا اقدام به ترمز‌گیری‌های شدید کنند.

تعمیرات و نگهداری تجهیزات زمستانی خودتان را به دقت انجام دهید

شما با توجه به اطلاعات موجود اطمینان حاصل کنید که نمک، ماشین برف‌روبی و دیگر تجهیزات لازم را دارید تا از این جهت دچار مشکل خاصی نشوید. تمام دستگاه‌ها، باید قبل از زمستان و اولین بارش برف یا باران از نظر فنی مورد بازرسی قرار بگیرند تا شما بتوانید اطمینان پیدا کنید که تعمیرات و نگهداری آن‌ها به درستی انجام شده است. همچنین نصب تیغه ماشین برف‌روب و دیگر خودروها باید قبل از بارش برف و باران صورت بگیرد تا این وسایل برای خدمت‌رسانی آماده بشوند و بتوان به راحتی از آن استفاده کرد. به این موضوع باید دقت زیادی داشته باشید و از آن غفلت نکنید، زیرا می‌تواند باعث بروز مشکلات زیادی شود.

برای انتخاب مسیرهای اضطراری برنامه داشته باشید

جاده‌ها را باید به طور کامل بررسی کنید و جاده‌های اضطراری را طبق برنامه از پیش‌تعیین‌شده آماده کنید تا بتوانید از آن‌ها در صورت بروز مشکل استفاده کنید. همچنین باید جاده‌های پاکسازی را نیز تحت نظر داشته باشید تا مشکل خاصی پیش نیاید. همچنین باید داده‌های موجود را به روز کنید تا بتوانید اطلاعات جامع و دست‌اولی را در اختیار داشته باشید. خیلی از مدیران به این موضوع اهمیت زیادی نمی‌دهند و آن را سرسری می‌گیرند که می‌تواند آن‌ها را به دردسرهای زیادی بیندازد.

برای دستیابی به حداکثر کارایی ناوگان خودتان را به ردیاب مجهز کنید

ناوگان پاکسازی برف خودتان را باید به ردیاب مجهز کنید تا بتوانید مکان آن‌ها را به صورت مداوم ببینید و آن‌ها را کنترل کنید. استفاده از ردیاب روی خودروها به شما کمک می‌کند تا داده‌های حیاتی کنترل‌کننده‌های پخش‌کننده نمک، حسگرهای تیغه و دما را در اختیار داشته باشید و بتوانید آن‌ها را به صورت لحظه‌ای به روز کنید. این موضوع امکان برنامه‌ریزی، کنترل و مدیریت راحت‌تری را به شما می‌دهد و به این صورت شما می‌توانید مدیریت بهتری را به انجام برسانید.

به همین دلیل باید اهمیت زیادی به آن‌ها بدهید و در نگهداری این اطلاعات، تمام تلاش خودتان را انجام دهید. استفاده از ردیاب به شما امکانات زیادی می‌دهد که در ادامه دو مورد از آن‌ها را بیان می‌کنیم:

تجهیزات زمستانی ناوگان  خودتان را به محل‌های موردنظر ببرید و با استفاده ردیاب آن‌ها را پایش کنید

برای خدمت‌رسانی بهتر و پاکسازی برف‌ها با سرعت بیشتر، نیاز است تا تجهیزات زمستانی ناوگان خودتان را به محل موردنظر ببرید. اما در هنگام انجام این کار ممکن است که نگران دزدیده‌شدن آن‌ها باشید که استفاده از ردیاب روی آن‌ها، می‌تواند این دغدغه را به طور کامل از بین ببرد و خیالتان را به طور کامل راحت کند. زیرا ردیاب محل تجهیز موردنظر را به شما نمایش می‌دهد و امکان پایش لحظه‌ای آن را فراهم می‌کند.

پایش لحظه‌ای این تجهیزات همچنین به شما کمک می‌کند تا از حوادث ناگهانی اتفاق‌افتاده برای تجهیزات مطلع شوید و در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدامات لازم را برای بهبود شرایط به انجام برسانید.

بر شرایط و جاده‌های سرویس‌شده با استفاده از ردیاب نظارت کنید

شما می‌توانید با استفاده از ردیاب و نرم‌افزار مدیریت ناوگان، بر عوامل متعدد اثرگذار در شرایط جاده‌ها مانند میزان رطوبت، دما، وضعیت پاکسازی و دیگر موارد نظارت داشته باشید و آن‌ها را به صورت کامل کنترل کنید. دریافت لحظه‌ای و به روز این اطلاعات، کمک می‌کند تا مدیران ناوگان و رانندگان بتوانند عملکرد و بهره‌وری بسیار بهتر و بیشتری داشته باشند.

همچنین این نرم‌‎‌افزار، نقشه جاده‌های سرویس‌شده را به شما نمایش می‌دهد و به این صورت می‌توانید کنترل بهتری روی آن‌ها داشته باشید و اطلاعات جامعی از شرایط کلی به دست آورید.

عملکرد ناوگان پاکسازی برف خودتان را با استفاده از راه‌های گفته شده تقویت کنید

شهرداری‌ها در زمستان‌ها کار سختی در پیش دارند، زیرا باید به طور مداوم، اقدام به پاکسازی برف و باران از جاده‌ها را انجام دهند و شرایط آن‌ها را به صورت پیوسته رصد کنند. برای انجام این کار، این ارگان دولتی، باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشد. انجام این کار بدون دسترسی به اطلاعات، کار سختی است و امکان انجام آن وجود دارد. اما می‌توان با انجام یکسری فعالیت‌ها و استفاده از ابزارهایی مانند ردیاب آن را محقق کرد. در این مقاله، کارهای موردنیاز را توضیح دادیم تا بتوانید پاکسازی برف از سطح خیابان‌های شهر را به بهترین صورت ممکن انجام دهید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست