1. خانه
  2. وبلاگ
  3. 3 مزیت برتر ردیابی GPS برای وسایل نقلیه خدمات سیار

3 مزیت برتر ردیابی GPS برای وسایل نقلیه خدمات سیار

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

کسب و کارهای زیادی برای ارائه محصول یا خدمات خودشان از ناوگان خدمات سیار استفاده می‌کنند. اگر در حال مدیریت این نوع ناوگان هستید، یا تجربه این کار داشته‌اید، می‌دانید که در نظر گرفتن تمام جوانب در هنگام انجام این کار بسیار مهم است. همچنین نیاز است تا نظارت درستی روی عملکرد ناوگان داشته باشید تا بتوانید از بالا‌بودن کیفیت کارشان اطمینان حاصل کنید. انجام این دو کار، بسیار حساس و استرس‌زا است، بنابراین باید در هنگام انجام آن‌ها دقت زیادی به خرج دهید. اما استفاده از ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار، این کار را راحت‌تر می‌کند و باعث از بین‌رفتن بسیار از چالش‌ها می‌شود. اما « وسایل نقلیه خدمات سیار چیست؟»، « چالش‌های موجود در مدیریت این حوزه چیست؟» و « استفاده از ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار، در جهت مدیریت بهتر آن‌ها، چه کمکی می‌کند؟».

در این قسمت پاسخ این سوال را به طور دقیق برای شما بیان خواهیم کرد تا به آگاهی کاملی در این زمینه‌ها برسید و مشکلی در این زمینه نداشته باشید. پس تا انتها همراه ما باشید.

وسایل نقلیه خدمات سیار  چیست؟

وسایل نقلیه خدمات سیار، نوعی از ناوگان حمل و نقل است که دارای تجهیزات و لوازم موردنیاز برای ارائه خدمات در حال حرکت و جاهای مختلف است. از این نوع ناوگان در حوزه‌های گوناگون استفاده کرد و محدود به یک زمینه خاص نمی‌شود. به طور مثال از این نوع ناوگان برای ارائه خدمات بهداشتی در نقاط دورافتاده استفاده کرد. زیرا می‌توان آن‌ها را مجهز به تجهیزات پزشکی لازم کرد.

چیزی که  وسایل نقلیه خدمات سیار را از ناوگان معمولی متفاوت می‌کند، وجود دارایی‌ها دیگر در داخل این خودروها است. به این صورت باید مدیریت خودروها و دارایی‌های موجود در آن باید به صورت همزمان صورت بگیرد. از این خودروها می‌توان به عنوان تعمیرگاه سیار استفاده کرد و با مجهز‌کردن آن‌ها به وسایل لازم، این هدف را محقق کرد. همچنین در صنعت ساختمانی از آن‌ها می‌توان به عنوان کارگاه یا محل ذخیره‌سازی بهره برد. اگر تجهیزات لازم را در این خودروها قرار دهید، می‌توانند به خوبی نیازهای موجود در این زمینه را برطرف کنند.

استفاده از این وسایل نقلیه کمک می‌کند تا شما بتوانید امکانات موردنیاز برای مناطق دور از دسترس را فراهم کنید و به آن‌ها خدمت‌دهی کنید. به این صورت تعداد مشتریان شما به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند و حوزه خدمت‌رسانی شما نیز به طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. پس توصیه می‌کنیم تا آن‌ها را به کار بگیرید و از پتانسیل بالای این موارد غافل نشوید.

چالش‌های رایج مدیران وسایل نقلیه خدمات سیار چیست؟

مدیران ناوگان شرکت‌های بزرگ و کوچک، در هنگام مدیریت وسایل نقلیه خدمات سیار، با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. این چالش‌ها، انجام این کار را بسیار سخت می‌کنند و زمان‌گیر هستند. در ادامه این مطلب، مهم‌ترین آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا به اطلاعات کاملی در این زمینه بسیار مهم برسید.

بررسی رفتار رانندگان ناوگان حمل و نقل

یکی از مهمترین عواملی که در بروز حوادث جاده‌ای تأثیرگذار است، سرعت غیرمجاز است. بنابراین، رانندگان وسایل نقلیه خدمات سیار باید حداکثر سرعت مجاز را رعایت کنند. رانندگان باید فاصله ایمن مناسب را با خودروهای اطراف حفظ کنند تا از برخورد خودشان با خودروی جلویی جلوگیری کنند و از بروز حوادث مختلف جلوگیری کنند. اما در خیلی از موارد این اتفاق نمی‌افتد که شما مجبور می‌کند تا رانندگان و رفتار ان‌ها را به صورت پیوسته رصد کنید. وجود دارایی‌های دیگر در وسایل نقلیه سیار، باعث می‌شود تا نظارت بر رفتار راننده در مدیریت این نوع وسایل نقلیه، بسیار مهم شود و اهمیت بسیار بالایی پیدا کند.  اما این کار به صورت دستی بسیار سخت و انجام‌نشدنی است، زیرا شما نمی‌توانید همراه آن‌ها باشید. به همین دلیل باید به دنبال راهکاری برای آن باشید.

عدم شناخت و آگاهی نسبت به عوامل آسیب‌زننده موجود در جاده‌ها

عوامل بسیاری در جاده‌ها وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد آسیب برای وسایل نقلیه خدمات سیار شود. به عنوان مثال امکان دزدی از آن‌ها بسیار زیاد است، زیرا دارای تجهیزات و لوازم گران‌قیمتی هستند، یا ممکن امکان بروز حوادث مختلفی دیگری برای این دست از ناوگان وجود دارد. جهت شناخت این موارد باید بتوانید خودرو را به صورت پیوسته کنترل کنید و داده‌های مربوط به آن را در اختیار داشته باشید. انجام این کار بدون استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات موردنیاز کار سختی است و امکان‌پذیر نیست، بنابراین باید نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنید.

تعمیرات و نگهداری منظم و درست خودروهای ناوگان حمل و نقل

وسایل نقلیه خدمات سیار، مانند دیگر ناوگان، امکان دارد که دچار خرابی شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. اگر این کار در زمان مناسب خودش انجام نشود، امکان به بار‌آوردن هزینه‌های بسیار برای شما خواهد داشت. به همین دلیل، باید تعمیرات و نگهداری وسایل نقلیه خدمات سیار را به درستی انجام دهید تا بتوانید هزینه‌های خودتان را به صورت چشمگیری کاهش دهید. برای انجام این کار، باید داده‌های مختلف مربوط به خودرو را در دسترس داشته باشید که نمی‌توان بدون استفاده از تجهیزات به آن‌ها دست پیدا کرد. این موضوع اهمیت بالای تهیه ابزارهای موردنیاز را می‌رساند.

3 مزیت برتر ردیابی GPS برای وسایل نقلیه خدمات سیار چیست؟

استفاده از ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار، مزیت‌ها فراوانی دارد و می‌تواند به شما کمک کند. به همین دلیل استفاده از آن بسیار مفید است. در ادامه این متن 3 مورد از مهم‌ترین مزیت‌های آن را برای شما بیان می‌کنیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید.

What are the top 3 benefits of GPS tracking for mobile service vehicles

امکان پایش و مانیتورکردن رفتار راننده به صورت لحظه‌ای در هنگام انجام ماموریت

با استفاده از ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار، می‌توانید به راحتی رفتارهای راننده و بسیاری موارد دیگر مانند ورود و خروج آن‌ها، حرکتشان در مسیرهای مختلف، زمان‌های دور موتور وسایل نقلیه خدمات سیار و سرعتشان را به صورت کامل مانیتور کنید. نرم‌افزار ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار به شما، تحلیلی از رفتار راننده می‌دهد که شما می‌توانید با استفاده از آن، در مورد سپردن کار موردنظر به این فرد، تصمیم بگیرید.

امکان اطلاع از مکان دقیق وسایل نقلیه خدمات سیار

با استفاده از ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار، می‌توانید به راحتی نسبت به محل این نوع خودروها و دارایی‌های موجود در آن‌ها اطلاع پیدا کنید. زیرا این سیستم، به طور پیوسته داده‌های این خودروها را دریافت و ذخیره می‌کند و شما می‌توانید از همان اطلاعات برای آگاهی از مکان خودروی خودتان اطمینان کامل حاصل کنید. همچنین با استفاده از قابلیت geofencing امکان دارید تا برای وسایل نقلیه خدمات سیار، یک مرز مشخص کنید. در صورت عبور خودرو از این مرز، ردیاب به شما اطلاع خواهد داد و می‌توانید به راحتی این موضوع را بررسی و حل کنید.

برنامه‌ریزی برای تعمیر و نگهداری پیوسته و مداوم وسایل نقلیه خدمات سیار

ردیاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی سوابق تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه خدمات سیار را در اختیار داشته باشید و برای انجام این کار برنامه‌ریزی درستی به انجام برسانید. ردیاب در زمان مناسب به شما هشدار خواهد داد تا زمان انجام این کار را فراموش نکنید. به این صورت هزینه‌های مربوط به تعمیرات و نگهداری این نوع خودروی ناوگان حمل و نقل شما به حداقل ممکن خودش می‌رسد که مزیت بزرگی به حساب می‌آید و باید به آن توجه داشته باشید.

حجم کار مدیر ناوگان وسایل نقلیه خدمات سیار را با استفاده از ردیاب کاهش دهید

استفاده از ردیاب وسایل نقلیه خدمات سیار می‌تواند بسیاری از چالش‌های موجود در این حوزه را از بین ببرد و به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی آن‌ها را رصد کنید و از مکان دقیقشان مطلع شوید. همچنین می‌توانید تعمیرات و نگهداری آن‌ها به صورت مناسب انجام دهید و هزینه‌های مربوط به این کار را بسیار کاهش دهید. بنابراین توصیه می‌کنیماز آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید از این مزیت‌های خیره‌کننده بهره‌مند شوید و حجم کارهای مدیر ناوگان خودتان را به حداقل ممکن خودش برسانید.

شما می‌توانید، برای خرید انواع مختلف ردیاب تلماتیک به فروشگاه اینترنتی پیشگامان آسیا مراجعه کنید، زیرا تنوع محصولات بالایی دارد، از قیمت خوبی برخوردار است و به شما امکان استفاده از مشاوره خصوصی در هنگام خرید می‌دهد.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست