1. خانه
  2. وبلاگ
  3. باربری اینترنتی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
باربری انترنتی چیست

باربری اینترنتی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

باربری اینترنتی اینترنتی چیست؟ چه مزایا و معایبی نسبت به باربری سنتی دارد و چرا باید به جای حمل و نقل سنتی بار از این روش برای جابه‌جایی انواع مختلف بارها استفاده کرد؟

این موارد سوالاتی هستند که هنگام مواجه با کلمه‌ی باربری اینترنتی به ذهن شما می‌آیند و ایجاد ابهام می‌کنند. در این مطلب قصد داریم به این ابهام‌ها پاسخ دهیم تا بتوانید به طور دقیق باربری اینترنتی و مزایا و معایب آن نسبت به نوع سنتی را بشناسید و با آگاهی کامل از آن استفاده کنید. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

باربری اینترنتی چیست؟

با گسترش فضای اینترنت و حرکت کسب و کارها در جهت آنلاین شدن و استفاده از پلتفرم‌های مختلف، صنعت باربری نیز به سمت باربری آنلاین حرکت کرد تا بتواند میزان بهره‌وری مربوط به حوزه خودش را افزایش دهد، خدمات بهتری به کاربران ارائه دهد و در آخر سرعت ایجاد درخواست باربری و اجابت آن را به حد قابل توجهی افزایش دهد.

در سیستم باربری آنلاین، افراد از پلتفرم‌هایی استفاده می‌کنند تا بتوانند نیاز خودشان برای حمل و نقل بار را برطرف کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن بار خودشان را به سمت مقصد مورد نظر بفرستند. پلتفرم‌هایی مختلفی جهت این کار وجود دارد که متعلق به شرکت‌هایی متفاوتی هستند و شما می‌توانید با بررسی، بهترین مورد میان آن‌ها را انتخاب کنید.

چرا باید از باربری اینترنتی استفاده کرد؟

اولین دلیل و مهم‌ترین موردی برای استفاده از باربری اینترنتی، سرعت فوق‌العاده آن است. هنگامی که شما درخواست خودتان در این پلتفرم‌ها را ثبت می‌کنید، در زمانی کم می‌توانید تعداد زیادی خودروی حمل و نقل کننده بار را برای جابه‌جایی پیدا کنید که نیاز شما را به بهترین شکل ممکن رفع می‌کنند.

دلیل دوم، قیمت مقرون به صرفه این پلتفرم‌ها است. قیمت این پلتفرم‌ها براساس میزان بار و مسیر و با نرخ مناسبی محاسبه می‌شود. این کار باعث می‌شود تا هم شخص حمل و نقل کننده ضرر نکند و هم اینکه شخص درخواست کننده نیز می‌تواند بارش را با قیمتی مقرون به صرفه جابه‌جا کند.

دلیل بعدی امکان درخواست آمدن کارگر به همراه بار است. شما می‌توانید به راحتی در این پلتفرم‌ها، خودروی حمل و نقل کننده بار را با کارگر درخواست کنید که هم از نظر هزینه به نفع شما می‌شود و هم دردسرهای مربوط به آن را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد که مطلوب هر شخصی به شمار می‌آید.

یکی دیگر دلایل مهم برای استفاده از باربری اینترنتی، این است که شما محدودیت زمانی و مکانی برای درخواست خودرو ندارید و می‌توانید از هرجایی برای جابه‌جایی بار خودتان، درخواست موردنظر را ثبت کنید. برای مثال ممکن است، شخصی در نقطه‌ی شمالی تهران باشد و بخواهد، بارش از نقطه جنوبی به نقطه‌ی شمالی ببرد.

اگر خود شخص بخواهد که به محل بار بیاید و به روش سنتی آن را جابه‌جا کند، دردسر زیادی می‌کشد. اما با استفاده از باربری اینترنتی می‌تواند از همان نقطه‌ی شمالی درخواست خودرو برای بار نقطه جنوبی کند و آن را در شمال تهران تحویل بگیرد که بسیار راحت و آسان است.

بیشتر بخوانید : معرفی برترین شرکت های باربری ایران

مزایای باربری اینترنتی چیست؟

باربری اینترنتی نیز مانند نوع سنتی آن دارای مزایا و است که در این قسمت به طور کامل و مفید به بیان آن‌ها می‌پردازیم تا آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد و بتوانید با شناخت کامل از این خدمات استفاده کنید.

1. بار قابل ردیابی است

هنگامی که شما از باربری اینترنتی استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی خودروی حمل و نقل کننده‌ی بار را بر روی نقشه ببینید و موقعیت دقیق بار را بفهمید. سیستم ماهواره‌ای GPS موبایل به این ردیابی کمک می‌کند و باعث آسایش خیال شما به طور کلی می‌گردد.

سلامت بار تضمین شده است

2. یکی دیگر از مزیت‌های مهم این پلتفرم‌ها، تضمین سلامت بار جابه‌جا شده در آن‌ها است. راننده خودرو جابه‌جا کننده، بار موظف است، باری را که سالم تحویل گرفته است را به صورت کامل و صحیح و سالم به شخص گیرنده بدهد و در صورت تخلف باید خسارت پرداخت کند و یا اصل جنس را برای فرد تهیه بکند.

این موضوع خیال شما را از بابت امنیت و سلامت جنس راحت می‌کند و از استرس‌ و فشار مربوط به آن جلوگیری می‌نماید.

3. وجود تیم پشتیبانی منسجم و قوی

یکی از مشکلات موجود در باربری سنتی، عدم وجود پشتیبانی قوی و منسجم بود که باعث می‌شد تا در صورت ایجاد مشکل، افراد نتوانند به راحتی مشکل خودشان را حل کنند. همچنین این عدم پشتیبانی قوی باعث ایجاد چالش بین راننده و درخواست کننده و ایجاد درگیری می‌شد. این درگیری آسیب دیدگی‌هایی را در پی داشت که به هیچ وجه مناسب این صنعت و افراد مشغول در آن نبود.

اما این مشکل به طور کامل در باربری اینترنتی حل شده است. پلتفرم‌های باربری اینترنتی برای ایجاد رضایت و بالا بردن اعتماد مشتری، سعی می‌کنند تا خدمات پشتیبانی قوی و منسجمی را ارائه دهند. این خدمات سبب رفع مشکل افراد در لحظه و جلوگیری از ایجاد تنش میان خدمات دهنده و خدمات گیرنده می‌گردد که مزیت بسیار بزرگی به شمار می‌آید.

محافظت از بار در روزهای بارانی و برفی

4. در روزهایی که باران می‌بارد یا برف می‌آید، حمل و نقل بار ریسک بزرگی است و در صورت استفاده نکردن از تجهیزات مناسب می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی بارها می‌گردد. در باربری اینترنتی شما می‌توانید خودروی حمل و نقل کننده بار خودتان را همراه با تجهیزات مناسب ثبت کنید تا از ریسک مربوط به این روزها جلوگیری کنید و بار خودتان را به سلامت به مقصد برسانید و مشکلی نداشته باشید.

5. کم کردن زمان حمل و نقل بار

یکی از مزیت‌های مهم باربری اینترنتی، کم کردن زمان حمل و نقل بار است. زیرا شما امکان ثبت درخواست و تحویل بار در سریع‌ترین زمان ممکن را خواهید داشت و با مشکل نبود خودروی باربر که یکی از معضلات بزرگ باربری سنتی است، مواجه نخواهید شد.

6. رعایت موارد و حساسیت‌های بهداشتی

برخی از بارها، نسبت به بعضی چیزها حساس هستند. در هنگام جابه‌جایی باید به این موارد دقت کافی را داشت تا آسیبی به آن‌ها نرسد و یا تغییر ماهیت ندهند. باربری اینترنتی این امکان را برای شما فراهم کرده است و به شما در این جهت کمک زیادی می‌کند.

7. امکان بررسی نظرات در مورد راننده موردنظر

در پلتفرم‌های باربری اینترنتی، نظرات مردم ثبت می‌شود. این نظرات کمک می‌کند تا

معایب باربری اینترنتی چیست؟

در کنار مزایای بسیار این روش از جابه‌جایی بار که به آن اشاره کردیم، باربری اینترنتی معایبی نیز دارد که در این روش به آن‌ها می‌پردازیم تا بتوانید در کنار مزایا، معایب آن را نیز مشاهده کنید و محدودیتی از این جهت نداشته باشید.

عدم امکان ارتباط با شرکت باربری

در این روش از باربری، شما از یک پلتفرم واسط جهت ثبت درخواست باربری خودتان استفاده می‌کنید و در واقع با واسطه در ارتباط هستید. این موضوع باعث ایجاد مانع در جهت ارتباط با شرکت باربری اصلی در مواقع موردنیاز می‌گردد که کمی مشکل‌سازی به نظر می‌آید.

عدم وجود دفتر رسمی

کسانی که در این پلتفرم‌ها اقدام به جابه‌جایی بار می‌کنند، گاهی متعلق به یک شرکت باربری نیستند و به صورت شخص ثبت‌نام خودشان را انجام داده‌اند. این مورد باعث عدم وجود دفتر رسمی برای آن‌ها می‌گردد که باعث عدم آرامش خیال برای برخی از افراد از جهت حفظ امنیت کالای خودشان می‌گردد.

امکان ارائه بیمه‌نامه ‌معتبر وجود ندارد

عیب دیگری که باربری اینترنتی نسبت به روش سنتی دارد، عدم امکان ارائه بیمه‌نامه معتبر است. بیمه‌نامه کمک می‌کند تا در صورت ایجاد خسارت بتوانید آن را از بیمه دریافت کنید و از این جهت خیالتان به طور کامل راحت شود.

چه پارامترهایی برای انتخاب پلتفرم باربری اینترنتی مهم است؟

بعد از اینکه در مورد مزایا و معایب این روش جابه‌جایی بار صحبت کردیم، باید به سراغ فاکتورهای مهم در انتخاب پلتفرم باربری اینترنتی برویم تا درجهت انتخاب به شما کمک کنیم. برای اطلاع از این فاکتورها با ما همراه باشید.

نحوه‌ی محاسبه هزینه

اولین نکته در انتخاب پلتفرم باربری اینترنتی، نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه آن است. بعضی از این پلتفرم‌ها، براساس میزان بار، هزینه را مشخص می‌کنند و برخی دیگر نیز این کار را طبق میزان ترافیک و مسافت حساب می‌کنند. برای اینکه ضرر نکنید، این معیارها باید بدانید تا بتوانید از پلتفرمی بیشتر به نفعتان استفاده نمایید.

اعتبار شرکت مالک پلتفرم اینترنتی

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، اعتبار شرکت مالک پلتفرم باربری اینترنتی یا شرکت واسطه است. زیرا هرچه این اعتبار بالاتر باشد، خدماتی که به شما ارائه می‌شود، نیز بهتر است و شما می‌توانید با خیال راحت‌تری از آن‌ها استفاده کنید و در این جهت دغدغه‌ای نداشته باشید.

تعداد شرکت‌های باربر موجود در این پلتفرم

تعداد شرکت‌های باربری موجود در پلتفرم باربری اینترنتی نیز بسیار مهم است. اگر این تعداد محدویت زیادی داشته باشد، عملا کارکرد آن پلتفرم بسیار ضعیف می‌شود و شما نمی‌توانید بین تعداد زیادی شرکت باربری یا افراد دارای ماشین حمل و نقل کننده، جابه‌جایی انجام دهید که مناسب به نظر نمی‌رسد.

شهرهای تحت پوشش پلتفرم

در هنگام جابه‌جایی بار، شما می‌خواهید آن را از یک شهر به شهری دیگر ارسال کنید. هر دوی این شهرها باید تحت پوشش این پلتفرم باشند تا در این جهت برای شما محدودیت ایجاد نکنند. بنابراین در هنگام انتخاب پلتفرم باربری اینترنتی باید به تعداد شهرهای تحت پوشش آن نیز اهمیت ویژه‌ای بدهید.

باربری اینترنتی را آگاهانه استفاده کنید

برای استفاده از درست و به جا از هر چیزی، باید آن را بشناسید. باربری اینترنتی نیز از این مقوله مستثنا نیست و برای استفاده درست نیازمند شناخت کامل و دقیق است. به همین دلیل سعی کردیم در این مطلب به طور کامل بگوییم که باربری اینترنتی چیست، چرا باید از آن استفاده کرد، چه مزایا و معایبی دارد و در آخر فاکتورهای مهم برای انتخاب یک پلتفرم باربری اینترنتی درست و مناسب را برای شما برشمردیم تا بتوانید آگاهانه از این سیستم استفاده کنید و ابهامی نداشته باشید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست