زمان مطالعه : 5 دقیقه

مدیریت تشریفات یکی از موارد مهم در استقبال از مهمان‌های رسمی است که برای امضای تفاهم‌نامه یا قرارداد همکاری و یا بازدید از سازمان یا شرکت شما آمده‌اند. در صورت رعایت نکردن موارد مربوط به این تشریفات امکان دارد که آن مهمان رسمی دچار ناراحتی یا برداشت نادرست شود. یکی از موارد مهم در این حوزه، مدیریت تشریفات حمل و نقل است که بسیار مهم و قابل اهمیت می‌باشد، اما به طور غالب و عمومی زیاد به آن اهمیت داده نمی‌شود و گاها به طور نامنظم و نادرستی صورت می‌گیرد که باعث ایجاد آزار و اذیت برای مهمان در ابتدای ورود و حمل و نقل به سمت محل اقامتش می‌گردد.

این موارد در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌آیند، اما باید بدانید که بسیار مهم هستند و باید حتما آن‌ها را رعایت کنید و در نظر داشته باشید تا در همان ابتدا، به مهمان لذت لحظه‌ای زیادی را بچشانید و از ناراحتی احتمالی او جلوگیری نمایید. به همین دلیل‌ها و برای کمک به شما در این مقاله قصد داریم در مورد مدیریت تشریفات حمل و نقل و موارد مربوط به آن صحبت کنیم تا شما بتوانید با این موارد به طور کامل آشنا شوید، آن‌ها را رعایت کنید و از بروز ناراحتی برای مهمان رسمی جلوگیری کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : نرم افزار مدیریت تشریفات

تشریفات حمل و نقل

در قسمت قبل در مورد لزوم رعایت موارد مربوط به تشریفات حمل و نقل صحبت کردیم و در این قسمت قصد داریم، این موارد را به طور کامل برای شما بیان کنیم.

 • استفاده از خودروی مناسب جهت حمل و نقل
  یکی از اصلی‌ترین موارد مربوط به تشریفات حمل و نقل، استفاده از یک خودروی مناسب برای حمل و نقل مهمان رسمی از فرودگاه به سمت محل اقامت یا هتل مهمان است که می‌تواند بسیار اثر گذار باشد و نشان‌دهنده‌ی ارزش گذاری برای آن مهمان رسمی باشد.
  همچنین استفاده از خودروی مناسب کمک می‌کند تا شما بتوانید برای امضای قرارداد یا تفاهم نامه با مهمان یا مدیر سازمان بین‌المللی راحت‌تر باشید و زحمت کمتری بکشید. زیرا شما با استفاده از خودرو احترام خودتان را به او نشان داده‌اید و همین احترام در انجام تشریفات ابتدایی حمل و نقل می‌تواند در این موضوع بسیار کارساز و مفید باشد.
 • استفاده از راننده مناسب و حرفه‌ای
  مورد بعدی که در تشریفات حمل و نقل بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند باعث افزایش اعتماد و احترام بین طرفین شود، استفاده از راننده حرفه‌ای و آشنا به شهر است. زیرا اگر راننده حرفه‌ای نباشد و مسیرها را به درستی نشانسد، ممکن در ابتدای انجام تشریفات حمل و نقل حس بدی را به مهمان القا کند که این حس می‌تواند، بعد‌ها و در هنگام امضای تفاهم‌نامه می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود.
  بنابراین توصیه می‌کنیم که در همان ابتدای کار از یک راننده حرفه‌ای و کاربلد برای حمل و نقل مهمان از فرودگاه به سمت هتل یا محل اقامت در نظر گرفته شده برای او، استفاده کنید و در این مورد به هیچ‌وجه ریسک نکنید و خودتان را به خطر نیندازید.
 • جهت‌یابی و حمل و نقل مسافر از مسیر خلوت و مناسب
  مسیر حمل و نقل مسافر در تشریفات حمل و نقل بسیار قابل اهمیت است و می‌تواند بر روی حس روانی او تاثیر ویژه‌ای بگذارد. به طور مثال اگر شما مهمان را از طریق یک مسیر شلوغ و پرترافیک به سمت هتل یا محل اقامتش ببرید، به طور قطع مهمان کلافه می‌شود و حس می‌کند که به او بی‌احترامی شده است و از این مورد اصلا حس خوبی دریافت نمی‌کند که می‌تواند بعدها برای شما دردسرآفرین باشد و شما را با مشکل روبه‌رو کند.
  بنابراین ناوگان حمل و نقل سازمان یا شرکت شما باید برای رفت و آمد مسافر از قبل، مسیری خلوت و مناسب را انتخاب نماید و به راننده آن مسیر را اعلام کند تا راننده خودروی ناوگان حمل و نقل شما نیز از طریق همان مسیر به سمت هتل یا محل اقامت مهمان برود و یکی از موارد مهم مدیریت تشریفات حمل و نقل را به خوبی و درستی انجام دهد.
بیشتر بخوانید : مدیریت ناوگان چیست؟
 • استفاده از امکانات سرمایشی و گرمایشی مناسب خودروی حمل و نقل
  در هنگام جابه‌جایی مهمان، باید راننده ناوگان تشریفات حمل ونقل شما حتما از امکانات سرمایشی و گرمایشی به درستی و در جای مناسب استفاده نماید تا مسافر اذیت نشود و در هنگام رفت و آمد حس خوبی دریافت نماید.
  نکته‌ی مهمی که ناوگان حمل و نقل شما باید قبل از حرکت خودرو آن را چک کنند، سلامت سیستم گرمایشی، سرمایشی خودرو است تا راننده برای استفاده از آن دچار مشکل نشود و نتواند از آن برای افزایش لذت مهمان استفاده نماید.
 • در دسترس بودن راننده حمل و نقل تشریفات
  مدیریت تشریفات حمل و نقل تنها، شامل همان موارد اولیه ورود، نمی‌شود، بلکه تا انتهای سفر باید رعایت شود. یکی از نکاتی که باید تا انتهای سفر مهمان رسمی وجود داشته باشد، در دسترس بودن راننده ناوگان تشریفات حمل و نقل شما در تمام لحظات است. زیرا ممکن است که مهمان بخواهد شهر شما ببیند و نیاز به استفاده از خودرو داشته باشد و یا اینکه بخواهد برای گردش‌های غیر برنامه‌ریزی شده به داخل شهر برود. این دسترس بود خودروی ناوگان تشریفات حمل و نقل علاوه بر اینکه می‌تواند به مهمان کمک کند، به شما نیز کمک بسیاری می‌کند.
  زیرا باعث می‌شود تا مهمان رسمی شما با شهر و فرهنگ آن بیشتر خو بگیرد و شما راحت‌تر بتوانید در هنگام امضای تفاهم‌نامه یا قرارداد با این مهمان صحبت کنید و او راضی نمایید. بنابراین حتما این مورد را مدنظر خودتان داشته باشید و آن را تا انتهای سفر و امضای قرارداد توسط مهمان رعایت نمایید.
 • استفاده از عطر و بوی خوش در خودروی شریفات حمل و نقل
  استفاده از عطر و بوی خوش در خودروی تشریفات حمل و نقل، می‌تواند لذت فراوانی را به مهمان دهد و حس بسیار خوبی را به او القا نماید. این نکته شاید بسیار پیش‌پا افتاده باشد، اما رعایت آن می‌تواند باعث فواید بسیاری برای شما گردد و مهمان رسمی را بسیار راضی و خشنود نماید. به همین دلیل حتما استفاده از عطرها و بوهای خوش در خودروی حمل و نقل تشریفات در نظر داشته باشید و فراموش نکنید، زیرا بسیار کمک کننده است.
  البته توجه داشته باشید که به هیچ وجه از عطرهایی که بوی زننده یا تند در خودروی حمل و نقل استفاده نکنید، زیرا نه تنها باعث رضایت نمی‌شود، بلکه باعث اذیت شدن مهمان رسمی شما می‌شود و حس بدی را به او منتقل می‌نماید.

تشریفات حمل و نقل خودرو را جدی بگیرید و موارد مربوط به آن را رعایت کنید

موارد مربوط به مدیریت تشریفات حمل و نقل شاید در نظر ساده یا بسیار کم اهمیت به نظر برسند. اما باید توجه داشته باشید که همین موارد کم اهمیت و پیش پا افتاده می‌تواند بسیار در القای حس رضایت و اعتماد متقابل به مهمان رسمی که برای عقد قرارداد تشریف آورده است، اثرگذاری باشد و آن را تحت تاثیر بگذارد.
بنابراین و برای کمک به شما در این مقاله سعی کردی، موارد مهم مربوط به مدیریت تشریفات را به شما بگوییم تا بتوانید به راحتی و با رعایت آن‌ها مهمان را راضی نگه‌ دارید و با او قرارداد رسمی یا تفاهم‌نامه مدنظر خودتان را ببندید و دچار مشکل خاصی نشوید. در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا این موارد را می‌دانستید و رعایت می‌کردید یا خیر؟

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست