1. خانه
  2. وبلاگ
  3. اخبار فناوری
  4. کدام تاکسی اینترنتی بیمه دارد؟
Which internet taxi has insurance

کدام تاکسی اینترنتی بیمه دارد؟

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 2 دقیقه

نبود بیمه تأمین اجتماعی یکی از مشکلاتی است که همواره رانندگان تاکسی اینترنتی با آن مواجه هستند. این موضوع باعث افزایش هزینه‌‌های آن‌ها می‌شود. رانندگان به دلیل سازوکار متفاوت این تاکسی‌ها بیمه نمی‌شوند. در واقع صاحبان شرکت‌های تاکسی اینترنتی عقیده دارند، چون رانندگان استخدام آن‌ها نیستند، پس نیازی به بیمه‌کردن آن‌ها نیست. اما در ماه‌های اخیر و به دلیل مطالبه‌گری رانندگان و تغییر استراتژی این شرکت‌ها، برخی از آن‌ها تصمیم به بیمه‌کردن رانندگان گرفتند.

در این مطلب، ابعاد مختلف این خبر را بررسی می‌کنیم و توضیحات لازم در موردش را برای شما بیان می‌کنیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید.

دلیل اصلی بیمه‌نشدن رانندگان تاکسی اینترنتی چیست؟

دلیل اصلی بیمه‌نشدن رانندگان، نبود کارفرمای مشخص برای آن‌ها است. در واقع شرکت‌های تاکسی اینترنتی کارفرمای این افراد به حساب نمی‌آیند و این موضوع باعث می‌شود تا الزامی برای بیمه‌کردن آن‌ها نداشته باشند. اما با تغییر تعاریف قانونی برای این رانندگان در حال حاضر، به مقدار زیادی این مشکل حل شده است. البته، هنوز تمامی شرکت‌ها برای انجام این کار برنامه خودشان را اعلام نکرده‌اند و مشخص نیست که برنامه‌ای برای انجام این کار دارند، یا در حال حاضر نیازی به انجامش نمی‌بینند.

کدام یک از تاکسی‌های اینترنتی برای بیمه‌کردن رانندگان خودشان برنامه دارند؟

یکی از شرکت‌های بزرگی که همواره در معرض انتقادات در مورد بیمه‌نشدن رانندگانش بوده است، اسنپ است. محمد خلج مدیر عامل این شرکت در این مورد توضیحات زیر را بیان کرده است:

« رانندگان اسنپ متنوع و متعلق به قشرهای مختلف جامعه هستند. برخی از این افراد بازنشسته به شمار می‌آیند، تعدادی از آن‌ها بیمه خودشان را رد می‌کنند. برخی دیگر نیز آن را به عنوان شغل اصلی خودشان در نظر می‌گیرند و نیاز به بیمه دارند».

او افزود: « در حال حاضر مذاکراتی را با سازمان بیمه تأمین اجتماعی انجام داده‌ایم تا بتوانیم شرایط لازم برای انجام این کار را آماده کنیم. تصور می‌کنیم که بتوانیم در آینده نزدیک به مدل مشخص و نهایی برای انجام این کار برسیم».

در حال حاضر به جز اسنپ، شرکت‌های دیگر در این مورد اظهارنظر و صحبتی نکرده‌اند. اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک این کار را انجام می‌دهند. زیرا بیمه یکی از مهم‌ترین نیازهای برای رانندگان به شمار می‌آید و بسیاری از شرکت‌های تاکسی اینترنتی بزرگ دنیا مانند اوبر، از همان ابتدا، راننده تاکسی اینترنتی را بیمه می‌کنند تا فرد از این نظر و هزینه‌های درمانیش نگرانی خاصی نداشته باشد. این موضوع آرامش خاطر فرد در هنگام کار را بالاتر می‌برد.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست