زمان مطالعه : 10 دقیقه

این روزها و با بالا رفتن قیمت خودروهای مختلف در بازار ایران، باعث شده است تا میزان سرقت‌های ماشین‌ها نیز افزایش قابل توجهی داشته باشند. همین موضوع باعث شده است تا اکثر مردم به سمت استفاده از تجهیزاتی بیفتند که بتوانند با‌ استفاده از آن‌ها خودروی خودشان را رصد کنند و ببیند ماشینشان در کجا و چه موقعیتی قرار دارد. یکی از تجهیزاتی در این زمینه بسیار کاربردی و مفید است، ردیاب است. ردیاب خودرو انواع مختلف دارد و مزیت‌های متفاوتی به غیر از ضد‌سرقت‌بودن دارد.

در ادامه این متن به معرفی انواع این تجهیز، مزایای آن، عوامل اثرگذار بر‌قیمت این تجهیز الکترونیکی ضد‌سرقت و معرفی «بهترین ‌جی‌پی‌اس ماشین خارجی» برای شما می‌پردازیم تا نسبت به آن‌ها آگاع بشوید و بتوانید بهترین ردیاب خودرو خارجی را برای ماشین خودتان خریداری کنید و از سلامت آن خیالتان به طور کلی راحت و آسوده باشد.

ردیاب چیست؟

 بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ردیاب تنها برای خودروها کاربرد دارد و نمی‌توان از آن‌ها برای رصد دیگر اجسام استفاده کرد، در حالی که این تصور به طور کلی غلط و مردود است. زیرا ردیاب در واقع وسیله‌ای است که به اشیای مختلف می‌چسبد و موقعیت و شرایط متفاوت آن‌ها را به طور کامل گزارش می‌دهد. حال این ردیاب می‌تواند برای خودرو یا دیگر اجسام باشد.

اما این به معنی یکسان‌بودن قابلیت‌های آن‌ها نیست. زیرا هرکدام از آن‌ها برای یک هدف خاص طراحی شده‌اند و باید قابلیت‌هایی داشته باشند که بتواند آن هدف را به طور کامل محقق کند و نیاز سازمان یا شرکت مربوطه را به طور مناسب پاسخ دهد.

ردیاب به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود؟

در قسمت قبل به طور دقیق به بررسی و بیان تعریف دقیق ردیاب خودرو پرداختیم، اما در این بخش قصد داریم تا به معرفی انواع ردیاب‌ها و توضیح مختصر در مورد آن‌ها بپردازیم تا آگاهیتان در این زمینه بیشتر گردد. همانطور که گفتیم، ردیاب‌ها براساس هدف و کاربردشان به دو‌دسته‌ی ردیاب دارایی و خودرو تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه آن‌ها را بیشتر معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

1. ردیاب دارایی

بسیاری از شرکت‌ها وجود دارند که دارایی‌های پرارزشی به غیر از خودروها خودشان دارند و در صورت سرقت آن‌ها، ضرر وارده به آن‌ها به حد قابل‌توجهی زیاد خواهد بود. به طور مثال شرکت مخابرات را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. در داخل این شرکت، تجهیزات شبکه، ابرکامپیوتر‌ها، دکل‌های مخابراتی بزرگ و بسیاری موارد گران‌قیمت دیگر وجود دارد. حال فرض کنید، یکی از این کامپیوترها یا حتی سیم‌های این شرکت دزدیده شود، به نظر شما این شرکت به چه میزان ضرر خواهد کرد و آیا ضرر وارد کم‌تر از سرقت یک خودروی ناوگان حمل و نقل مخابرات است؟

Asset Tracker

قطعا میزان ضرردهی این شرکت در این مورد بسیار زیاد خواهد بود و میزان این ضرر از سرقت یک خودرو بسیار بالاتر خواهد بود. همین موضوع اهمیت استفاده از ردیاب دارایی در شرکت‌ها و سازمان‌های متفاوت را نشان می‌دهد. قیمت ردیاب در مقابل نرخ دیگر تجهیزات خیلی نا‌چیز  است، اما برای جلوگیری از سرقت این تجهیزات ردیاب دارایی بسیار پرکاربرد و مفید به نظر می‌رسد.

2. ردیاب خودرو

قبلا در مقاله ای به صورت مفصل به این موضوع که ردیاب خودرو چیست پرداختیم. اما با این حال در این مقاله نیز مختصر به مهم اشاره میکنیم.

اهمیت ناوگان حمل و نقل خودرویی هر سازمان یا شرکتی بر کسی پوشیده نیست. اگر یک روز این ناوگان امکان حرکت نداشته باشد. مشکلات بزرگی از جمله عدم حضور کارکنان در سرکار، عدم سرویس‌دهی مناسب به مشتریان، نارضایتی آن‌ها، ضرر اقتصادی هنگفت شرکت یا سازمان و بسیاری موارد دیگر به بار می‌‌آید که مطلوب هیچ مدیری نیست. اما برای جلوگیری از بروز این اتفاقات چه باید کرد و چگونه جلوی وقوع آن‌ها را گرفت؟

استفاده از ردیاب خودرو جواب این سوال است. ردیاب خودرو مزایایی بسیاری دارد و با قابلیت‌های بسیارش می‌تواند به شما کمک کند تا هم از سرقت خودروها و هم از تعطیلی ناوگان حمل و نقل شرکت یا سازمان مربوطه به طور مناسبی جلوگیری کنید و از مشکلات ناشی از آن دور شوید.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو چیست؟

برای استفاده از هر وسیله‌ای باید نسبت به مزایای آن آگاه باشید. ردیاب خودرو نیز از این موضوع جدا نیست و برای استفاده از آن نیاز است تا بدانید مزیت‌های استفاده از ردیاب خودرو چیست و چرا باید از آن استفاده کرد. به همین دلیل و برای کمک به شما در این قسمت به بیان مزیت‌های کلی آن‌ها می‌پردازیم و توضیحاتی پیرامونشان می‌پردازیم.

1. از بروز خرابی‌های بی‌دلیل جلوگیری می‌کند

بروز خرابی‌های گسترده در ناوگان حمل و نقل یکی از دلیل‌های عمده تعطیلی این خودروها است که باعث ایجاد ضررهای بسیار زیادی برای شرکت یا سازمان مربوطه می‌گردد. برای جلوگیری از این خرابی‌ها باید تلاش کرد تا بتوان تعمیر و نگهداری خودروها را به موقع انجام داد و از دیرکرد در این زمینه جلوگیری کرد. اما چگونه می‌توان به این هدف دست یافت و از اتفاق‌افتادن خرابی‌ها جلوگیری کرد؟

ردیاب خودرو تجهیزی است که  کمک کند تا بتوان به این هدف دست یافت و تعمیر و نگهداری را به موقع و در زمان مناسب انجام داد. ردیاب به شما می‌گوید، چه قطعه‌ای در خودرو مشکل دارد و کدام مورد اولویت تعمیر در این زمان دارد.

2. آمار سرقت را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، ردیاب خودرو می‌تواند از بروز سرقت‌ها می‌تواند جلوگیری کند  و آمار سرقت‌ها را به طور جدی و چشمگیری کاهش می‌دهد. اما چگونه ردیاب خودرو به این کار می‌کند و کاربردش در این مورد خاص چیست؟

ردیاب خودرو به طور مستمر محل حضور ماشین را نمایش می‌دهد. این موضوع کمک می‌کند تا شما بدانید خودروی در کجا قرار دارد. حتی اگر ماشین دزدیده شود، می‌توان محل آن را به طور دقیق فهمید و نسبت به بازگردانی آن اقدام نمود.

3. امنیت رانندگان در حین انجام کار افزایش می‌دهد

امنیت رانندگان در حین انجام ماموریت‌های متعدد، مورد مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت. راننده اگر احساس امنیت کند، رضایت بیشتری نیز در طول انجام کارش خواهد داشت و بازدهیش به طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. ردیاب خودرو وسیله‌ای است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید با‌رصد راننده در طول جاده، از موقعیتش باخبر باشید و در صورت بروز اتفاق غیر‌قابل پیش‌بینی، نسبت به انجام سریع کارهای لازم اقدام کنید.

همچنین ردیاب نوع رانندگی فرد را نیز به شما نمایش می‌دهد، به این صورت می‌توانید ببیند که آیا راننده به درستی رانندگی می‌کند یا خیر و در صورت انجام رفتارهای پرخطر به او تذکر دهید تا از بروز تصادفات و جریمه‌های بی‌دلیل جلوگیری کنید.

4. دردسرهای مربوط به محاسبه‌ی دستمزد رانندگان را از بین می‌برد

محاسبه‌ی دستمزد، رانندگان همواره یکی از مشکلات و دردسرهای بزرگ در میان ناوگان حمل و نقل شرکت‌ها وسازمان‌ها است. زیرا تعداد رانندگان موجود در این مجموعه‌ها زیاد است و ماموریت‌های انجام‌شده توسط آن‌ها نیز مختلف است و ثبت دستی این موارد کار بسیار سخت و دشواری به نظر می‌آید. همین موضوع باعث شده تا رانندگان احساس نارضایتی کنند برای شرکت مروبوطه نامطلوب است.

ردیاب خودرو، با ورودش تا حد بسیار زیادی این مشکل را حل کرد. زیرا امکان محاسبه‌ی لحظه‌ای و ثبت دقیق داده‌های مربوط به هر کار راننده را می‌دهد. به این صورت به تفکیک، برای هر راننده مشخص است که چه میزان در طول ماه کار کرده است و چه میزان باید حقوق دریافت کند.

5. امکان یافتن بهترین مسیر را برای راننده فراهم می‌کند

پیدا‌کردن بهترین مسیر  برای حرکت یکی از قابلیت‌های مهم و کاربردی ردیاب خودرو است. زیرا در طول ماموریت‌های مختلف، زمان زیادی برای یافتن بهترین مسیر تلف می‌شود و فرد راننده در اثر این موضوع دچار سردرد و افت‌بازدهی می‌شود. این موضوع در هنگام انجام ماموریت در شهرهای بزرگ دوچندان می‌شود، زیرا در این شهرها، میزان ترافیک بسیار زیاد است.

6. مصرف سوخت را کاهش می‌دهد

یکی از مواردی ماهیانه، هزینه‌های زیادی را بر‌روی دست مدیران ناوگان حمل و نقل شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف می‌گذارد، مصرف سوخت است. تعداد خودروها بالا است و همین موضوع سبب می‌شود تا کوچک‌ترین مصرف سوخت بی‌دلیل، باعث به وجود آمدن هزینه‌های بسیار زیاد برای ناوگان گردد. بنابراین باید کاری کرد تا از بروز افزایش عددهای مربوط به سوخت جلوگیری کرد. اما این کار چگونه ممکن خواهد بود؟

کنترل مصرف سوخت و هزینه‌های مربوط به آن با‌استفاده از ردیاب خودرو ممکن خواهد بود. زیرا از یک طرف میزان مصرف دقیق را به شما گزارش می‌دهد و می‌توانید براساس سوابق قبلی، دقیق‌بودن میزان مصرف را بررسی کنید و از طرفی دیگر نیز با جلوگیری از خرابی‌های قطعات مربوط موتور، کمک می‌کند تا سوخت به طور کامل بسوزد و در این میان هیچ هدررفت چشمگیری وجود نداشته باشد. همچنین ردیاب با‌کاهش مسیر پیمایش خودرو، نیز باعث کاهش عددهای مروبوط به هزینه‌ی سوخت مصرفی می‌گردد.

7. راننده می‌تواند درخواست کمک اضطراری کند

وقوع اتفاقات غیر‌قابل‌پیش‌بینی مانند گروگان‌گیری یا سرقت، بسیار محتمل است و نمی‌توان از آن‌ها غافل بود. همین موضوع اهمیت فراهم‌کردن امکان درخواست کمک توسط راننده را مهم و قابل‌توجه می‌کند. به عنوان مثال فرض کنید، راننده را گروگان گرفته‌اند و او امکان صحبت با ناوگان را ندارد، اما به طورجدی نیاز به کمک دارد. در این لحظه به نظر شما فرد باید چه کار کند تا بتواند، پیامش را به کارمندان ناوگان برساند؟

قبل از وارد‌شدن ردیاب خودرو در بازار، راهی برای انجام این کار نبود، اما خوشبختانه بعد از ورود این تجهیز چنین امکانی فراهم شده است. ردیاب خودرو به راننده امکان می‌دهد تا بتواند بدون اطلاع فرد گروگان‌گیر، درخواست کمک اضطراری کند و هم جانش و هم دارایی‌های با‌ارزش مجموعه را حفظ کند.

بهترین مارک ردیاب خودرو خارجی در ایران چیست؟

از ابتدا تا به اینجای بحث، انواع ردیاب و مزیت‌ها خودرو را شناختید و فهمیدید که چرا باید از این تجهیز الکترونیکی استفاده کرد. اما در ادامه به معرفی بهترین مارک ردیاب خودرو خارجی در ایران می‌پردازیم و ویژگی‌ها و مزیت‌های اصلی آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا بتوانید در هنگام خرید ردیاب خودرو خارجی، انتخاب بهتری داشته باشید. پس تا انتها همراه ما باشید.

ردیاب خودرو او بی دی کد ۲۲

اولین ردیاب خودروی خارجی که میتوانیم معرفی کنیم، ردیاب خودرو او بی دی کد 22 است. این ردیاب یک محصول در این حوزه است که دارای امکان استفاده از جی‌پی‌اس است. برای ارتباط‌گیری با این ردیاب می‌توانید از دو راه، پیامک یا اپلیکیشن استفاده کنید و درخواست‌های خودتان را برای ناوگان ارسال کنید. حداکثر سرعت قابل‌اندازه‌گیری توسط این ردیاب، 200 کیلو‌متر در ساعت است و دقت مکانی 10 متری دارد.

Car tracker OBD code 22

دقت مکانی به معنی میزان خطای ردیاب خودرو در هنگام ارائه مکان خودرو است. این ردیاب خودروی جارجی قابلیت اتصال به ۶۶ ماهواره را دارد. این ماهواره به دور زمین می‌چرخند و با ردیاب در ارتباط هستند. سپس ردیاب با محاسبه فاصله خودش با ماهواره و هرکدام از آن‌ها با‌یکدیگر، مکان دقیقش را گزارش‌دهی می‌کند. حساسیت این ردیاب 150 dbm است و دارای وزن 50 گرمی است.

 • دارای هشدار‌دهنده نزدیک‌شدن به دوربین سرعت
 • قابلیت پشتیبانی از سیم‌کارت
 • دارای امکان گزارش مسافت‌ طی‌شده توسط خودرو
 • هشدار‌دهنده وضعیت باتری
 • دارای قابلیت به‌روز‌رسانی امکانات

ردیاب خودرو تلتونیکا FMB920

دومین و شاید از بهترین مدل های ردیاب خودروی خارجی میتوان به مدل های مختلف تلتونیکا اشاره کرد. برای اتصال به ردیاب خودرو تلتونیکا FMB920 می‌توانید هم از اپلیکیشن  و هم از بلوتوث گوشی خودتان بهره ببرید. این ردیاب در سریع‌ترین زمان ممکن راننده و مالک خودرو را از بروز تصادفات مطلع می‌کند تا آن‌ها بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. با‌ استفاده از این ردیاب می‌توانید خودروی ناوگان یا خودتان را از هرجایی که خواستید، خاموش کنید. این قابلیت در مواقع بعد از سرقت خودرو کارساز است  و می‌تواند از حرکت دزد با ماشین شما جلوگیری کند.

Teltonica FMB920 car tracker

وجود باتری در داخل این ردیاب بسیار کارساز است و در صورتی که برق خودرو قطع شود، ردیاب بازهم کار می‌کند و اطلاعات را به سمت ناوگان ارسال می‌کند. این ردیاب ساخته‌شده توسط تلتونیکا، امکان پشتیبان‌گیری را برای شما فراهم می‌کند و از دو ماژول GNSS و GSM پشتیبانی می‌کند.

 • حساسیت -165dbm
 • دقت کم‌تر از 3 متر
 • دارای 33 ماهواره
برای خرید ردیاب خودرو تلتونیکا FMB920 به سایت پیشگامان آسیا مراجعه کنید.
برای اطلاع از نحوه نصب ردیاب خودرو تلتونیکا FMB920 می‌توانید به سایت پیشگامان مراجعه کنید.

ردیاب خودرو مگنتی ای ویگو GP027N

ابعاد ردیاب خودرو مگنتی ای ویگو GP027N 3 در 6 در 9 سانتی‌متر است و وزن آن نیز 300 گرم است. این ردیاب خودروی خارجی از GPS و wifi positioning برخوردار است و می‌تواند میزان مسافت‌طی‌شده توسط خودرو را به طور دقیق به شما گزارش دهد. میزان مصرف باتری و وجود شارژ در آن بسیار مهم است. این ردیاب ویگو، با برخورداری از هشدار‌دهنده میزان شارژ باتری، به شما امکان اطلاع از آن را می‌دهد.

این ردیاب می‌تواند از سیم‌کارت پشتیبانی کند و به شما امکان استفاده از آن را به آسانی می‌دهد. اگر راننده در حین انجام ماموریت نیاز به صحبت با ناوگان داشته باشد، می‌تواند از قابلیت ارسال پیام صوتی این تجهیز الکترونیکی برای رسیدن به هدفش استفاده کند. سرور این ردیاب نیز اختصاصی است و اشتراکی نیست.

 • دارای کلید SOS
 • دقت مکانی 2 متری
 • برخورداری از هشدار‌دهنده‌ی سرعت خودرو

ردیاب خودرو تلتونیکا FMB001

یکی دیگر از ردیاب های خوب خودروی خارجی ردیاب خودرو ردیاب خودرو تلتونیکا مدل FMB001 است. تلتونیکا FMB001 از شبکه‌ی 4G یا همان LTE Cart1 و 3G پشتیبانی می‌کند و دارای دو ماژئل GNSS و LTE است. قابلیت Fuel Can Data به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان مصرف سوخت خودرو را کنترل و به حد بهینه برسانید. این محصول الکترونیکی همچنین از قابلیت‌های دیگری چون FMS Can Data و Tachograph live data برخوردار است.

Tachograph live data  یک تکنولوژی پیشرفته در زمینه مانیتورینگ است و کمک می‌کند تا بتوانید خودرو را به صورت مناسبی رصد و پیمایش کنید. قابلیت FMS Can Data در زمینه اندازه‌گیری داده‌های مربوط به خودرو ارسال آن‌ها به سمت نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل کمک‌کننده است. این ردیاب همچنین از سیم‌کارت پشتیبانی می‌کند و به شما امکان ارسال پیام با‌استفاده از آن را به راحتی می‌دهد. از این ردیاب می‌تواند در زمینه اجاره، صدور بیمه و بسیاری موارد دیگر به کار گرفته شود.

 • حساسیت -165dbm
 • دقت ردیاب کم‌تر از 2 متر
 • باتری با‌ظرفیت 170 میلی‌آمپر
 • دارای 4 ورودی دیجیتال و 4 ورودی آنالوگ
 • برخورداری از 2 چراغ LED نمایش وضعیت
 • دارای درگاه MicroUSB 2.0

برای خرید ردیاب خودرو تلتونیکا FMB001 به سایت پیشگامان آسیا مراجعه کنید.

ردیاب خودرو سینو ترک ۹۰۱W 

ظرفیت تعداد ماهواره‌های ردیاب خودرو سینو ترک ۹۰۱W پنجاه و شش عدد است و دارای قابلیت پشتیبانی از ماژول GSM است. حداکثر سرعت قابل‌اندازه‌گیری خودرو توسط این ردیاب خودرو خارجی، 250 کیلو‌متر در ساعت است، در اندازه‌گیری بیشتر از آن محدودیت دارد و دچار خطا می‌شود. ابعاد این تجهیز الکترونیکی ساخته‌شده توسط سینوترک، 2 در 4 در 10 سانتی‌متر است و دارای وزن 30 گرمی است.

 • حساسیت ردیاب -165 dbm
 • دقت ردیاب 10 متری
 • دارای هشدار‌دهنده‌ی سرعت و ماژول محاسبه‌ی مسافت طی‌شده توسط خودرو
 • امکان پشتیبانی از سیم‌کارت
 • محدوده ولتاژ کاری -20 تا 55 درجه

بهترین ردیاب ماشین خارجی را بشناسید

شناخت بهترین ردیاب ماشین خارجی کمک می‌کند تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه‌ی موجود در میان جی‌پی‌اس‌های موجود در بازار را خریداری کنید و بر‌روی ماشین خودتان نصب کنید تا بتوانید میزان مصرف خودرو را کاهش دهید، از خرابی‌های بی‌دلیل جلوگیری کنید و تعمیر و نگهداری را به موقع انجام دهید، دستمزد رانندگان ناوگان حمل و نقل را به طور دقیق محاسبه کنید و در هنگام کار بهترین مسیر ممکن برای رفت و آمد را بیابید و از آن استفاده کنید.

در این مقاله ما برای کمک به شما در این جهت بهترین گزینه‌های ردیاب خارجی را معرفی کردیم و در مورد مزیت‌ها و ویژگی‌های شاخص آن صحبت کردیم تا آن‌ها را بهتر و دقیق‌تر بشناسید. جهت خرید ردیاب خودرو خارجی شما می‌توانید با‌ استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با‌ما تماس بگیرید تا کارشناسان  به ابهام‌ها و سوالات احتمالیتان پاسخ درست و دقیق دهند.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست