1. خانه
 2. وبلاگ
 3. مقالات ردیابی خودرو
 4. آموزش نصب و راه‌اندازی ردیاب خودرو تلتونیکا fmb920
آموزش نصب ردیاب خودرو تلتونیکا

آموزش نصب و راه‌اندازی ردیاب خودرو تلتونیکا fmb920

4 دیدگاه
4.3/5 - (6 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

ردیاب خودرو تلتونیکا چیست؟ 

ردیاب خودرو تلتونبکا fmb920 یک نوع ردیاب خودرو است که بسیار سبک، سریع و ارزان می‌باشد و توانایی اتصال به ماهواره‌های Beidou، GLONASS، GPS، Galileo را دارد. ردیاب خودرو تلتونیکا مدل FMB920 همچنین دارای ماژول GSM  است و از آن نیز پشتیبانی می‌کند. ردیاب خودرو تلتونیکا دارای توانایی جمع‌آوری داده‌ها و مختصات دستگاه می‌باشد و بعد از جمع‌آوری آن‌ها را از طریق GPRS به سرور منتقل می‌کند. همچنین ردیاب Fmb920 دارای باتری داخلی، ماژول بلوتوث و شتاب‌سنج نیز است.

 ردیاب خودرو تلتونیکا چه ویژگی‌هایی دارد؟

ردیاب خودرو تلتونیکا دارای امکانات بسیاری است که به شما کمک‌های بسیاری می‌کند. به همین دلیل و برای کمک به شما در این قسمت به معرفی و توضیح برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ردیاب خودرو می‌پردازیم.

 • دارای قابلیت تشخیص نیاز به حمل با جرثقیل
  ردیاب خودرو تلتونیکا به شما امکان می‌دهد تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید که برای حمل خودرو نیاز به جرثقیل دارید یا خیر.
 • دارای قابلیت تشخیص امکان تصادف
  تشخیص امکان تصادف توسط ردیاب خودرو fmb920، مورد بسیار مهمی است و می‌تواند در کاهش تصادفات نقش قابل توجهی را ایفا کند.
 • قابلیت تشخیص امکان سرقت باطری
  با افزایش قیمت خودرو در ایران، میزان سرقت باطری خودرو‌ها نیز افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است. اما جای نگرانی نیست، زیرا ردیاب خودرو تلتونیکا fmb920 این مشکل را با قابلیت تشخیص امکان سرقت باطری حل کرده است و به شما اجازه می‌دهد تا از امنیت قطعات خودروی خودتان اطمینان داشته باشید.

آموزش کامل و صفر تا صدی نصب و راه‌اندازی ردیاب خودرو fmb920

در قسمت قبل برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ردیاب خودرو را بیان کردیم تا شما به طور کامل با آن‌ها آشنا شوید و بدانید که این ردیاب خودرو چه مزیت‌هایی دارد. در ادامه و در این قسمت به آموزش کامل نحوه‌ی راه‌اندازی و نصب ردیاب خودرو تلتونیکا می‌پردازیم.

 • گام اول: باز کردن قاب دستگاه ردیاب
  در ابتدا شما باید قاب دستگاه ردیاب را باز کنید تا بتوانید کار نصب و راه‌اندازی این نوع ردیاب خودرو را آغاز نمایید. برای باز کردن قاب دستگاه می‌توانید از ابزارهای پلاستیکی و یا پیچ‌گوشتی دو سو استفاده کنید و با استفاده از چهار فرورفتگی گوشه‌های این ردیاب، قاب آن را به طور کامل باز نمایید.
 • گام دوم: وصل کردن باتری دستگاه به برد ردیاب
  در این گام شما باید، باتری ردیاب را به برد آن متصل نمایید. دقت کنید که باید حتما باطری ردیاب خودرو fmb920 در جهت نشان داده شده در شکل زیر متصل کنید تا به درستی کار نماید.
 • گام سوم: وارد کردن سیم کارت فعال در داخل ردیاب
  در ادامه نیاز است که سیم‌کارت شارژ شده‌ای را داخل دستگاه ردیاب قرار دهید. برای کنترل بهتر دستگاه ردیاب بهتر است که در ابتدا سیم‌کارت مذکور را در دستگاه موبایلی قرار دهید، نرم‌افزار مخصوص این ردیاب را بر روی آن نصب کنید و بر روی دستگاه ردیاب خودرو پسوردی مناسب قرار دهید تا بتوانید به راحتی شارژ سیم کارت درون ردیاب خودرو fmb920 را کنترل نمایید.
 • گام چهارم: وصل کردن برق دستگاه ردیاب خودرو تلتونیکا fmb920
  بعد از قرار دادن سیم‌کارت درون دستگاه، نوبت به وصل کردن برق ردیاب تلتونیکا می‌رسد. برای انجام این کار باید دو سیم قرمز و مشکی موجود در قاب دستگاه ردیاب را جدا کنید و بعد از آن می‌توانید آن‌ها را به برق متصل نمایید. از این دو سیم می‌توان برای اتصال به منبع 120 ولتی یا منبع تغذیه آزمایشگاه استفاده کرد و تا آن مقدار توان و ظرفیت دارد.
 • گام پنجم: شروع کار دستگاه ردیاب
  هنگامی که برق دستگاه ردیاب خودرو fmb920 را وصل کردید، دو چراغ LED دستگاه شروع به چشمک‌زدن می‌کنند که نشانه‌ی شروع کار صحیح دستگاه ردیاب خودرو شما است که باعث آرامش خاطر می‌گردد.
 • گام ششم: اتصال ردیاب به کامپیوتر
  در این مرحله نیاز است که ردیاب خودرو تلتونیکا را به کامپیوتر متصل کنید. برای اتصال ردیاب fmb920 به کامپیوتر نیاز است که ابتدا یک کابل USB شارژر موبایل اندرویدی تهیه کنید، یک سر آن را به ردیاب خودرو متصل کنید و سر دیگر را به کامپیوتر متصل نمایید تا دستگاه به طور کامل ه ردیاب اتصال پیدا ‌کند.
 • گام هفتم: بررسی شناسایی ردیاب توسط کامپیوتر
  بعد از اتصال ردیاب به کامپیوتر نیاز است که بررسی کنید که آیا ردیاب خودرو شما توسط کامپیوتر شناسایی شده است یا خیر. برای انجام این کار لازم است که ابتدا وارد Control panel کامپیوتر خودتان شوید و سپس به بخش Device Manager بروید تا بتوانید، بفهمید که آیا سیستم ردیاب تلتونیکا fmb920 شما توسط کامپیوتر شناسایی شده است یا اینکه نیاز به اقداماتی برای شناسایی دارد.
 • گام هشتم: نصب فایل درایور ردیاب
  در گام بعدی شما باید درایور مخصوص ردیاب خودرو خودتان را بر روی کامپیوتر نصب کنید. برای نصب درایور باید ابتدا، فایل آن یعنی FMB PC driversرا از سایت پیشگامان دانلود کنید و سپس آن را بر روی سیستم خودتان نصب نمایید.
 • گام نهم: اجرا فایل تنظیمات ردیاب
  بعد از نصب درایور ردیاب باید فایل تنظیمات آن یعنی FMB Configurator را از سایت پیشگامان دانلود کنید، آن را از حالت فشرده یا زیپ خارج نمایید. سپس از داخل این فایل Configurator.exe  را پیدا کنید و اجرا نمایید. بعد از آن باید منتظر بمانید که ردیاب توسط کامپیوتر دوباره شناسایی شود. بعد از شناسایی ردیاب خودرو بر روی آن کلیک کنید تا با پیغام  Success – Parameters Loaded رو به رو  شوید،  این پیغام به معنی بازشدن اطلاعات صحیح ردیاب است. بعد از اینکه بر روی OK کلیک کردید، این مرحله تمام می‌شود.
 • گام دهم : بررسی وضعیت دستگاه ردیاب و تعداد ماهواره‌های متصل به آن
  شما می‌توانید با استفاده از تب Status یا وضعیت، اطلاعات دریافتی توسط دستگاه را مشاهده کنید و بفهمید که دستگاه ردیاب شما به چند ماهواره متصل است.
 • گام یازدهم: ارسال داده‌های دستگاه ردیاب به سرور
  در این مرحله باید داده‌های دستگاه خودتان را به سرور بفرستید، برای انجام این کار باید وارد تب GPRS شوید، سپس تب APN را در تب GPRS Setting باز کنید و در آن عبارت mtnirancell را تایپ نمایید. سپس در تب Domain بخش Server Setting آدرس سرور خودتان را وارد کنید و در بخش Port شماره پورت سرور را وارد نمایید.
 • گام دوازدهم: بررسی اطلاعات جزیی دستگاه ردیاب
  با استفاده از پنجره‌های وضعیت و GNess اطلاعات ردیاب خودتان را بررسی کنید و از آن اطمینان پیدا نمایید.
 • گام سیزدهم: ذخیره اطلاعات و جداکردن دستگاه ردیاب
  در این مرحله باید اطلاعات خودتان را ذخیره کنید، برای ذخیره اطلاعات و کانفیگ ردیاب می‌توانید از Save to device و Save to file استفاده نمایید. بعد از ذخیره اطلاعات، می‌توانید کابل   USB ردیاب را جدا کنید، قاب دستگاه را ببنید و آن را بر روی وسیله نقلیه خودتان متصل کنید.

ردیاب خودرو  را به خودرو خودتان متصل کنید

در این مقاله در مورد ویژگی‌های ردیاب خودرو fmb920  و آموزش نصب آن صحبت کردیم تا بتوانید به راحتی آن را بر روی خودرو خودتان نصب کنید و از ان استفاده نمایید. در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا از ردیاب خودرو استفاده می‌کنید یا خیر؟

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خسته نباشید
  آموزش نصب فیزیکی برروی خودرورو هم بزارید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  ممنون از مطلب مفیدتون
  یه سوال دارم
  من از مدل تلتونیکا FMB920 استفاده میکنم . که با یکسال اشتراک رایگاان از یک شرکت خریدم. آیا لازمه برای سالهای بعد یا کلا برای استفاده از این ردیاب وابسته به شرکتهای فروشنده بود یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام من موتورسیکلتی خریدمروی اون جی پی اسfmb920نصب هست خواستم ببینم اکانت و اشتراک داره ومالکدوم شرکت ولی رمزداره به فروشنده موتورم دسترسی ندارم چطور میتونم رمز ریست کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست