زمان مطالعه : 4 دقیقه

حوزه تاکسیرانی در جهان همراه با روند فناوری هر روز رشد می‌کند و پیشرفت آن نحوه استفاده مردم از خدمات حمل و نقل از طریق این خوردوها را کاملا تغییر داده است. بر همین اساس فعالان این حوزه ضروری است از نفوذ رو به رشد فناوری و نوآوری و نحوه سازگاری با آن آشنا باشند. در حقیقت برای حضور در صحنه رقابتی این صنعت، رسیدن به سطح بالای عملکردی و سودآوری که همراه با رضایت مشتریان خواهد بود، تجهیز ناوگان تاکسیرانی با فناوری‌های روز و به خصوص هوشمندسازی آن اجتناب‌ناپذیر است. در این مطلب مهم‌ترین روندهای هوشمندسازی در صنعت تاکسیرانی را مورد توجه قرار می‌دهیم.

هوشمندسازی در صنعت حمل و نقل چیست؟

هوشمندسازی در صنعت حمل و نقل استفاده از فناوری ‌های پیشرفته برای بهبود عملکرد، مدیریت بهتر و افزایش ایمنی وسائل نقلیه است. در این سیستم خودروها، شبکه‌ها، افراد و حتی زیر ساخت‌های جاده‌ای می توانند از طریق فناوری‌های مدرن و به‌خصوص اینترنت به یکدیگر مرتبط شوند. در صنعت تاکسیرانی نیز مدت‌هاست که بکارگیری آن همزمان با تحولات روز جهان باعث ایجاد پیشرفت‌های بسیاری شده است. پیشرفت‌هایی که به خصوص در دوران پاندمی کرونا به اوج خود رسید، اما هم اکنون روند خود را با سرعت ادامه می‌دهد.

روندهای مهم هوشمندسازی تاکسی‌ها در جهان

هوشمندسازی در تاکسیرانی مزایای بسیاری مانند راحتی استفاده، افزایش سرعت و عملکرد، امکان تحلیل داده‌ها و کاهش میزان تصادفات و خرابی را دارد. این فواید، در سایه استفاده از فناوری‌هایی شکل می‌گیرد که هر یک به نوبه خود نقش مهمی در آینده این صنعت دارند. در این مطلب به ۴ روند عمده هوشمندسازی در جهان می‌پردازیم:

۱. فناوری اینترنت اشیا

اینترنت اشیا به عنوان راهکاری اصلی در طیف گسترده‌ای از صنعت تاکسیرانی مانند مسائل ایمنی جاده تا نظارت بر سیستم‌های مدیریت ناوگان تاثیرگذار بوده است. از طرفی کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، مصرف سوخت و کمک به واکنش سریع در تصادفات، همگی از طریق این فناوری قابل دسترس خواهد بود. نصب حسگرهای با کیفیت در وسیله نقلیه برای جمع‌آوری داده در لحظه، ردیابی موقعیت خودرو، نظارت بر رفتار راننده با هدف حرکت در مسیر درست، هشدار در خصوص رفتارهای پر ریسک رانندگان مانند نحوه ترمزگیری یا افزایش سرعت، همگی از طریق پیاده‌سازی اینترنت اشیا در ناوگان تاکسیرانی قابل دسترسی است.

۲. کدهای QR

به منظور خودکار کردن رزرو تاکسی از هر نقطه و محل، استفاده از کدهای QR راهکاری جدید و البته متحول‌کننده در صنعت تاکسی است. تصور کنید فردی در هتل آماده بیرون رفتن برای شام است و برای این کار به‌دنبال راهی مطمئن و ساده برای رسیدن به مقصد می‌گردد. او هنگام ترک اتاق خود با برچسبی شامل کد QR مواجه می‌شود. بنابراین با اسکن کردن آن کد، یک تاکسی از شرکت مورد اعتماد خود رزرو می‌کند و در نهایت به راحتی سفر خود را در موعد مقرر با تاکسی انجام می‌دهد. البته این کدها در بسیاری از نقاط جهان برای اطمینان و جلب اعتماد مسافران در خصوص راننده به‌کار می‌رود. به این شکل که مسافر با اسکن کردن آن از مجوزها، گواهینامه و اطلاعات هویتی راننده مطلع می شود.

استفاده از کدهای QR تاکسی در انگلستان و پاندمی کرونا به اوج خود رسید. به شکلی که بعد از اسکن کردن، به اپلیکشن خاص ردیابی سلامتی متصل می‌شد و به این شکل مسافران می‌توانستند از ابتلای راننده به بیماری کووید اطلاع حاصل کنند.

۳. الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی

الگوریتم‌های هوش مصنوعی همه صنایع از جمله تاکسیرانی را چه در حال حاضر و چه در آینده متحول خواهد کرد. این تحولات بیشتر از همه در سیستم‌های رزرو تاکسی چشمگیر خواهد بود.

نرم‌افزارهای پیشرفته سیستم توزیع تاکسی

نرم‌افزارهای توزیع تاکسی با استفاده از فناوری‌های مدرن توانسته‌اند فرصت مدیریت بهتر رزرو مشتریان، برنامه‌ریزی، مسیریابی و ردیابی مناسب‌تر و همچنین اطلاع‌رسانی مطلوب‌تر به راننده را فراهم کنند. در حال حاضر سیستم‌های توزیع تاکسی نقش قابل توجهی در اتوماسیون، افزایش کل رزورها و بهبود عملکرد کاری رانندگان تاکسی شده است. به‌نحوی که آن‌ها می‌توانند با شناسایی سریع محل مشتریان، در هزینه سوخت و زمان نیز صرفه‌جویی کنند. در این حالت مسافران به سرعت با نزدیکترین راننده در ارتباط خواهند بود.

پشتیبانی خودکار مشتریان

رضایت مشتریان در سیستم رزرو تاکسی، عامل اصلی موفقیت بلند مدت شرکت به حساب می‌آید. در حال حاضر طبق آمار منتشره در جهان ناوگان‌های تاکسیرانی ۵۹ درصد بیشتر از دوران قبل از پاندمی کرونا به تجربه مشتری اهمیت می‌دهند. علاوه بر ارائه تخفیف، سیستم‌های رزرو به شکل خودکار از طریق تلفن و بدون تعامل انسانی درخواست مشتری را به سیستم ارسال می‌کند. این خودکارسازی فرایندها بهبود و رضایت مشتریان و افزایش عملکرد را در پی داشته است.

ارائه توصیه‌های شخصی‌سازی شده به مسافر

برنامه‌های هوشمند رزرو تاکسی بر اساس پیشینه داده‌ها و متغیرهای خاص بهینه ترین مسیر را انتخاب و زمان سفر را به حداقل می‌رسانند. از طرفی داده‌های موجود در این سیستم مانند الگوهای سفر مشتریان و مکان‌های پر بازدید وی امکان ارائه توصیه‌های شخصی‌سازی شده‌ای مانند مسیرهای ترجیحی، نقاط مورد علاقه، پیشنهادهای تبلیغاتی بر اساس تجربه کاربری مسافر را فراهم می‌کند.

مدل‌های قیمت‌گذاری هوشمند

مدل‌های قیمت‌گذاری هوشمند هم نحوه تعیین کرایه حمل و نقل تاکسی‌ها را در جهان متحول کرده است. بر این اساس می‌توان با توجه به عواملی مانند عرضه، تقاضا، شرایط ترافیکی و زمان،  قیمت‌ها را به شکل عادلانه تعیین کرد. این موضوع سودی دو جانبه هم برای راننده و هم مسافر به‌دنبال دارد.

۴. استفاده از خودروهای پیشرفته

توجه به سفرهای راحت و مطمئن برای مشتریان در آینده صنعت تاکسیرانی نقش مهمی را ایفا می‌کند. استفاده از خودروهای برقی، هیبریدی، بدون راننده در صنعت حمل و نقل، تغییراتی هستند که آینده حمل و نقل مسافران را با تغییرات بزرگی روبرو خواهد کرد. در حال حاضر در جهان محبوبیت خودروهای برقی به دلیل خدمات حمل و نقل پاک و دوستدار محیط زیست رو به افزایش است. بنابراین انتظار می‌رود صنعت تاکسیرانی برای جلب رضایت مشتریان استفاده از این خودروها یا انواع هیبریدی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهد. ضمن اینکه این موضوع بجز تاثیر بر کاهش مسائل زیست محیطی، منجر به کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های نگهداری خودرو خواهد شد.

در کنار این موارد، صنعت رباتیک هم پای خود را به صنعت تاکسیرانی باز کرده است. از آنجا که بسیاری از رانندگان به شکل پاره‌وقت کار می‌کنند و منابع درآمد دیگری بجز فعالیت با تاکسی دارند، در حال حاضر رویکرد تاکسی‌های بدون راننده بسیار در جهان مورد توجه است. پیش‌بینی‌ها نشان از بازار ۳۹ میلیاردی تاکسی‌های رباتیک تا سال ۲۰۳۰ در جهان است.

هوشمندسازی تاکسی، آینده‌ای به نزدیکی امروز!

روند تغییر فناوری‌ها به حدی سریع است که در صورت عدم توجه و پیاده نکردن آن در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله تاکسی‌ها، می‌تواند سودآوری مطلوب را به خطر بیندازد. در حقیقت با درگیر شدن هر چه بیشتر مردم در فرایند هوشمندسازی و پر رنگ‌تر شدن آن در زندگی عموم جامعه، انتظار و توقعات آن‌ها در دریافت خدمات از حوزه‌هایی که بابت آن هزینه می‌کنند را افزایش داده است. بنابراین لازم است حوزه خدمات حمل و نقل عمومی مانند تاکسیرانی‌ها نیز در کوتاهترین زمان به اجرای آن اقدام کنند. هر چند ممکن است در ابتدای راه هزینه سرمایه‌گذاری مشکل عمده تجهیز به این فناوری باشد، با این حال زمان، اجازه شک و تردید را نمی‌دهد. این آینده به اندازه‌ای نزدیک است که باید آن‌را در لحظه زندگی کرد.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست