1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. کاربرد ردیاب در مدیریت ناوگان صنایع توزیع و پخش مواد غذایی
کاربرد ردیاب در مدیریت ناوگان صنایع توزیع و پخش مواد غذایی

کاربرد ردیاب در مدیریت ناوگان صنایع توزیع و پخش مواد غذایی

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

رانندگان و بازاریابان شرکت‌هایی که در صنایع توزیع و خدمات مشغول به کار هستند، نیاز دارند که برای مراجعه دقیق به محل پخش کالا یا خدمت‌رسانی آدرس محل را به طور دقیق و کامل بدانند و یا نیاز به پیدا کردن بهترین مسیر ممکن برای رسیدن به این مکان دارند تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن خودشان را به آن‌جا برسانند. این موارد تنها بخشی از نیاز‌های رانندگان و پرسنل بازاریاب است که به وسیله ردیاب خودرو، رانندگان و پرسنل بازاریاب قابل دسترسی است و می‌توان به راحتی آن‌ها را مرتفع کرد.

به همین دلیل و برای کمک به این اشخاص و آگاهی بیشتری مدیران شرکت‌های مشغول در این صنایع قصد داریم، در این مقاله در مورد کاربردهای ردیابی خودرو، رانندگان و پرسنل بازاریاب در صنایع توزیع و پخش و خدمات استفاده کنیم تا شما را در این زمینه کامل آگاه کنیم و ابهام یا سوالات احتمالی شما در مورد کاربرد این ردیاب‌ها در این صنایع پر کاربرد را به طور کامل برطرف کنیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به خوبی با تمامی این موارد به طور کامل آشنا شوید.

کاربرد ردیاب خودرو، رانندگان و بازاریابان در صنعت توزیع و پخش مواد غذایی و کارهای خدماتی

همانطور که به طور مختصر در بخش قبل اشاره کردیم، ردیاب کاربردهای فراوانی در صنایع توزیع و پخش و خدمات دارد که در ادامه به بیان و شرح مختصر آن‌ها می‌پردازیم تا شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید : مدیریت ناوگان حمل و نقل شرکت های پخش و توزیع

مشخص کردن دقیق مکان مشتری کارهای خدماتی

پیدا کردن موقعیت افراد با ردیاب

یکی از کاربردهای ردیاب در کارهای خدماتی، امکان مشخص کردن مکان مورد نظر برای بازرسی است که باعث می‌شود که پرسنل داخلی شرکت و نیروی خدماتی به طور دقیق بتوانند بدانند که به چه مکانی برای انجام کار خدماتی و یا انجام کارهای خدماتی مراجعه کنند.
همچنین تعیین محل باعث می‌شود تا مشتریان آن شرکت خدماتی نیز از آن مجموعه بیشتر رضایت داشته باشند. زیرا می‌دانند که در بازرسی کارهای خدماتی آن‌ها به سرعت انجام می‌گیرد و بازرسی دیرکرد در انجام کارش ندارد که باعث افزایش بهره‌وری برای شرکت می‌گردد.

برنامه‌ریزی دقیق حضور نیروی خدماتی

بازرسان کارهای خدماتی موجود در شرکت‌ها محدود هستند و در طول روز می‌توانند به تعداد محدودی از مکان‌ها برای بازرسی کارهای خدماتی مراجعه کنند. بنابراین لازم است که برای بازرسی کارهای خدماتی برنامه‌ریزی شود تا هر نیروی خدماتی بداند که در طول روز باید به چند مکان مختلف برای انجام کار خدماتی باید مراجعه کند و زمان خودش را به طور دقیق تنظیم کند.
همچنین وجود برنامه‌ریزی باعث شفافیت در کار می‌شود و به مسولان حسابداری شرکت در هنگام محاسبه دستمزد و حقوق ماهیانه بازرسان کمک بسیاری می‌کند. همچنین این شفافیت باعث افزایش رضایت بازرسان شرکت خدماتی از کار و بازده کار آن‌ها می‌گردد که برای شرکت بسیار مفید و مثمر به ثمر است.

پیدا کردن بهترین مسیر برای رسیدن به مکان مشتری

بهترین مسیر کاربر

با وجود ترافیک‌ موجود در شهرها و بسیاری موارد دیگر، لازم است که بازرس شرکت خدماتی بتواند برای رسیدن به مکان بازرسی بهترین مسیر ممکن را پیدا و انتخاب نماید. ردیاب به بازرسان کمک می‌کند که بتوانند به راحتی مناسب‌ترین مسیر را انتخاب کنند و از طریق آن مسیر خودشان را به محل بازرسی برسانند.

پیدا کردن مناسب‌ترین مسیر ممکن همچنین به کاهش مصرف سوخت، کاهش استهلاک خودرو و صرفه‌جویی در هزینه‌های بازرس و شرکت مربوطه منجر می‌گردد که مطلوب این شرکت خدماتی و بازرس می‌باشد.

کنترل و رصد نیروی خدماتی

در طول روز برای شرکت خدماتی درخواست‌های مختلفی ارسال می‌گردد. به طور مثال ممکن است که یک شخص نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی داشته باشد و به شرکت خدماتی این درخواست را ارائه دهد. شرکت نیز نیروی خدماتی را برای این کار روانه آن مکان می‌کند. اما در این جا مورد که اهمیت بسیاری پیدا می‌کند، این است که آیا نیروی خدماتی به آن مکان رفته است یا خیر؟

ردیاب کمک می‌کند تا شما بتوانید به طور دقیق رفت و آمد نیروی خدماتی را بررسی کنید و از حضور او در محل مشتری اطمینان کامل حاصل نمایید.

رصد زمان رسیدن نیروی خدماتی به محل مشتری

زمان رسیدن نیروی خدماتی به محل مشتری بسیار مهم است و در صورت رعایت نشدن آن از طرف نیروی خدماتی، می‌تواند باعث نارضایتی مشتری مورد نظر گردد. بنابراین مهم است که به طور دقیق زمان رسیدن نیروی خدماتی به محل مشتری را بتوان رصد کرد.

ردیاب به رصد این مورد کمک بسیاری می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا بتوانید به خوبی رضایت مشتری را کسب نمایید.

مشخص کردن دقیق مکان‌های توزیع و پخش

بازاریاب‌های شرکت‌های توزیع و پخش در ازای دریافت حقوق ثابت موظف هستند که در یک مسیر مشخص به نقاط معینی مراجعه کنند و کار توزیع و پخش کالا‌های مختلف مورد نیاز آن مکان‌ها را انجام دهند و از آن‌ها بابت این کار رسید دریافت کنند. ردیاب به این کار کمک می‌کند و باعث می‌شود که بازاریاب‌ها بتوانند به طور دقیق از مکان‌هایی که باید به آن‌ها مراجعه کنند، آگاه شوند.

برای استفاده از این قابلیت، تنها کافی است که نرم‌افزار ردیاب بر روی گوشی این بازاریاب‌ها نصب باشد تا ردیاب به طور دقیق این مکان‌ها را به آن‌ها اطلاع دهد و به افزایش سرعت آن‌ها کمک شایانی نماید.

زمان‌بندی صحیح برای توزیع و پخش

شرکت‌های توزیع و پخش با فروشگاه‌های بسیاری در سطح شهر همکاری می‌کنند که هر کدام از آن‌ها ممکن است که نیاز‌های متفاوتی داشته باشند و یا حتی ممکن است که یک فروشگاه در لحظه درخواست کالایی خاص را بکند که باید به دستش برسد، وگرنه آن فروشگاه از شرکتی دیگر اقدام به تهیه این کالا می‌کند.

ردیاب کمک می‌کند تا شما بتوانید زمان‌بندی پخش بازاریابان شرکت خودتان را به طور دقیق تنظیم کنید و در صورت بروز نیازهای لحظه‌ای بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به بازاریاب و راننده خودرو توزیع از طریق ردیاب خودرو  و بازاریابی اطلاع دهید تا به آن مکان برای تحویل کالا مراجعه نمایند و نیاز آن فروشگاه را به طور کامل مرتفع کنند.

کنترل و رصد نیروی بازاریاب

همانطوری که اشاره کردیم، نیروی بازاریاب شرکت توزیع و پخش در ازای دریافت حقوق ثابت موظف است که در روز به فروشگاه‌ها و مکان‌های مشخصی برود تا نیازهای آن‌ها را شناسایی و رفع نماید. اما نکته‌ای که در این جا بسیار مهم است، کنترل نیروی بازاریاب و راننده خودرو توزیع می‌باشد.

کنترل این اشخاص به وسیله ردیاب خودرو به طور کامل و دقیق امکان پذیر است و خیال شما را به طور کامل راحت می‌کند که نیروی بازاریاب شما به مکان‌های لازم سر زده است و نیازهای مشتریان شما را به طور دقیق و مناسب برطرف نموده است تا آن‌ها از عملکرد شرکت شما راضی باشند.

محاسبه دقیق میزان پیمایش خودرو

محاسبه دقیق میزان پیمایش خودرو موضوعی است  که در تعیین میزان حقوق و دستمزد، رانندگان خودروی توزیع و پخش بسیار مهم است و باید به طور دقیق مشخص و تعیین گردد تا هم در حق راننده ظلم نشود و هم باعث ضرر مالی شرکت توزیع و پخش کالا نگردد.

ردیاب خودرو به این موضوع کمک بسیاری می‌کند و به طور دقیق برای شما مشخص می‌کند که راننده خودروی توزیع و پخش شما در طول این ماه چند کیلومتر پیموده است و به چه فروشگاه‌هایی رفته است تا بتوانید دستمزد او را به طور دقیق مشخص کنید و پرداخت نمایید.

انجام به موقع اقدامات تعمیرات و نگهداری

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با ردیاب خودرو

هر خودرویی پس از مدتی کارکرد و حرکت درون جاده‌ها دچار اصطهلاک می‌شود و نیاز به انجام تعمیرات دارد تا بتوانند به طور مناسب کار کند و از کار نایستد. ردیاب خودرو در این مورد بسیار مفید  و مثمر به ثمر است و به شما کمک می‌کند تا به موقع اقدامت لازم برای تعمیرات و نگهداری خودرو را انجام دهید و از خرابی کلی آن جلوگیری نمایید.
ردیاب به شما می‌گوید که چه قطعه یا مکانی از خودروی شما نیاز به تعمیر دارد تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر آن اقدام کنید و هزینه‌های خودرو و شرکت را به طور محسوسی کاهش دهید.

مدیریت ناوگان حمل و نقل و نظر سنجی خدمات از طریق اپلیکیشن

شرکت توزیع و پخش و کارهای خدماتی برای مدیریت ناوگان حمل و نقل از طریق ردیاب خودرو نیاز به استفاده از اپلیکیشن آن دارد. اپلیکیشن ردیاب خودرو به آن شرکت کمک می‌کند تا بتواند به راحتی ناوگان خودرو خودش را مدیریت کند و از این نظر مشکلی نداشته باشد.
همچنین مشتری شرکت توزیع و پخش و کارهای خدماتی می‌تواند از طریق این نرم‌افزار تایید تحویل کالا یا انجام خدمت را به خوبی به اطلاع شرکت مورد نظر برساند و میزان رضایت‌مندی خودش را نیز به طور دقیق و کامل به مسولین شرکت مورد نظر منتقل نماید

از ردیاب برای توزیع و پخش و انجام کارهای خدماتی استفاده کنید

ردیاب به شرکت‌های خدماتی کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی زمان‌بندی حضور بازرسان و نیروی خدماتی در محل مشتریان را انجام دهند و رضایت مشتریان خودشان را کسب کنند. همچنین استفاده ردیاب کمک می‌کند تا شرکت‌های توزیع و پخش بتوانند به خوبی بازاریابان خودشان را کنترل کنند و از حضور آن‌ها در فروشگاه‌های مورد نظر اطمینان کامل حاصل نمایند.
همچنین ردیاب خودرو کمک می‌کند تا شرکت‌های توزیع و پخش بتوانند، میزان پیمایش هر راننده خودروی خودشان را به طور دقیق و کامل محاسبه نمایند و دستمزد آن‌ها را براساس همین موارد پرداخت کنند.

مواردی که در قسمت قبل گفته شد، تنها بخشی از کاربرد ردیاب و سیستم‌های نرم‌افزاری در شرکت‌های توزیع و پخش و کارهای خدماتی بود. در این مقاله سعی کردیم، به طور کامل به این موارد بپردازیم و آن‌ها را به طور مختصر و مفید برای شما شرح دهیم تا در این موارد دچار ابهام یا سوال خاصی نباشید. در قسمت نظرات به ما بگویید که از ردیاب در شرکت توزیع و پخش یا کارهای خدماتی شرکت‌تان چه استفاده‌ای می‌کنید و برای شما چه منافعی داشته است؟

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست