1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. راهنمای جامع انتخاب ردیاب ماشین‌آلات سنگین
Comprehensive guide to selecting a heavy machinery tracker

راهنمای جامع انتخاب ردیاب ماشین‌آلات سنگین

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 20 دقیقه

ماشین‌آلات سنگین  در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارد، این حوزه‌ها، شامل توزیع و پخش، راه‌سازی، ساختمان‌سازی، معدن، پتروشیمی و بسیاری موارد دیگر می‌شود. اما در هنگام استفاده از این حوزه‌ها افراد و راننده‌ها با چالش‌های زیادی رو‌به‌رو می‌شوند که باعث ایجاد درسر و کاهش بهره‌وری می‌گردد. اکثر این مشکلات را می‌توان با استفاده از ردیاب ماشین‌آلات سنگین حل کرد و به طور کلی فراموش کرد.

به همین دلیل و برای کمک به شما در این مقاله قصد داریم تا ردیاب‌های خودرو مناسب برای مهم‌ترین حوزه‌ها را معرفی کنیم، امکاناتشات را بیان کنیم و بگوییم در جهت حل چه مواردی کمک‌کننده خواهند بود تا بتوانید آن‌ها را به کار بگیرید و دغدغه‌هایتان به حد قابل‌توجهی کاهش یابد. پس با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

ردیاب مناسب ماشین‌آلات سنگین معدن

معدن یکی از حوزه‌هایی است که ماشین‌آلات در آن نقش به سزایی را ایفا می‌کنند، زیرا نیاز است تا روزانه، اضافات سنگ‌ها از دور و اطراف معدن جمع‌آوری شود و به مکان مناسب برده شود و همچنین سنگ‌های به دست‌آمده نیز به سمت کارخانه‌ها و مرکزهای فرآوری فرستاده شود تا مواد معدنی موجود در آن‌ها جداسازی شود تا بتوان از آن‌ها در صنایع مختلف استفاده کرد.

ماشین‌آلات سنگین همچنین در هنگام کاوش و استخراج معدن نیز اثرگذار هستند و در این جهت نیز کمک زیادی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ردیاب‌‌‌ها چگونه به مدیریت ماشین آلات و تجهیزات معدن کمک می‌کنند؟

1. ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB202

اگر به دنبال ردیاب مناسب برای کارهای معدن خودتان می‌گردید، ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB202 انتخاب بسیار مناسبی است، زیرا هم از امکانات خوبی برخوردار است و کاربردهای بسیاری در این حوزه بسیار مهم و حساس دارد.

در ادامه به تفصیل امکانات و کاربردهای این ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن را بررسی می‌کنیم و آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

FMB202 tracker

ردیاب  FMB202 چه امکاناتی دارد؟

امکانات بی‌نظیر و بسیار این ردیاب باعث شده است تا این تجهیز در میان محصولات پیشرفته و پرفروش شرکت تلوتنیکا قرار بگیرد. ویژگی‌های مانند ضدآب‌بودن، امکان برقراری اتصال در حالت‌های مختلف و امکان کارکرد در شرایط متفاوت و حتی دور از منبع برق مستقیم، از مشخصات شاخص آن به شمار می‌آید.

ورودی و خروجی دیجیتال برای کنترل از راه دور و پایش ماشین‌آلات سنگین معدن

کنترل از راه دور و پایش یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که در حوزه‌ی ماشین‌آلات معدن احساس می‌شود، زیرا تعداد خودروهای این ناوگان زیاد است و همین موضوع باعث می‌شود تا کنترل دستی آن‌ها بسیار سخت باشد و در عمل امکان‌پذیر نیست. همچنین ارسال دستور از راه دور به خودرو نیز بسیار مهم است و می‌تواند کمک می‌کند تا بتوان از بروز سرقت‌ها و بسیاری موارد غیرقابل‌ پیش‌بینی دیگر جلوگیری کرد.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB202 این امکان را به خوبی با برخورداری از ورودی و خروجی دیجیتال برای شما فراهم می‌کند و در این جهت محدودیت‌هایتان را از بین می‌برد.

رابط برای اندازه‌‌گیری دما با استفاده از سنسور آن

اندازه‌گیری دمای داخل رادیات خودرو و دیگر قطعات می‌تواند کمک می‌کند تا بتوان از جوش‌آوردن آن در مسیرهای بیابانی و گرم جلوگیری کرد. اگر ماشین‌آلات سنگین شما جوش بیاورد، امکان آسیب‌رسیدن به قطعات مختلفش بسیار بالا می‌رود و تا مدت زمان زیادی آن خودرو ناوگان قادر به حرکت نخواهد بود که باعث ایجاد کندی در هنگام انجام کار جابه‌جایی شما می‌شود.

این تجهیز با داشتن رابط برای اتصال سنسور دما به ECU اجازه می‌دهد تا بتوانید دمای رادیات خودروی سنگین را به طور  لحظه‌ای و بادقت بالایی اندازه‌گیری کنید و از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

امکان کارکرد در هر محیطی با استفاده از باتری

ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن در هنگام حرکت، امکان استفاده از برق مستقیم را ندارند. زیرا اگر از برق مستقیم باتری خودرو استفاده کنند، خودروی سنگین انرژی کم می‌آورد و ماشین پس از طی مسافتی خاموش می‌شود. بنابراین نیاز است که این تجهیزات دارای باتری باشند، ظرفیت این باتری نیز باید بالا باشد تا بتواند تا مقصد موردنظر دوام بیاورد. خوشبختان ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB202 از این امکانات برخوردار است و به شما از این جهت اطمینان خاطر می‌دهد.

امکان اتصال به موبایل و کامپیوتر و سنسورهای مختلف با استفاده از بلوتوث

این ردیاب دارای بلوتوث است. وجود بلوتوث کمک می‌کند تا بتوانید آن را به انواع سنسورها، کامپیوترهای همراه و موبایل‌ها وصل کنید و داده‌های آن‌ها را به خوبی مشاهده و رصد کنید که امکان بسیار مناسبی به نظر می‌رسد.

کاربرد ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB202 چیست؟

در قسمت قبل در مورد امکانات ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB202 صحبت کردیم و آن‌ها را به طور دقیق و کامل توضیح دادیم تا به آگاهی کامل در این مورد برسید. اما در این قسمت قصد داریم، در مورد مهم‌ترین کاربردهای این نوع از ردیاب بپردازیم و شرحی در مورد آن‌ها بدهیم.

What is the use of FMB202 Heavy Machinery Tracker?

اندازه‌گیری بار و جلوگیری از بارگیری غیرمجاز

اندازه‌گیری بار قرارداده‌شده در خودروی سنگین جابه‌جا‌کننده بار در حوزه‌ی بسیار مهم است. زیرا مسیر طولانی است و در صورت وجود اضافه‌بار، امکان جریمه‌شدن توسط پلیس، تصادف‌های جاده‌ای، افزایش مصرف سوخت و افزایش میزان استهلاک خودرو وجود دارد. بنابراین باید میزان آن را به درستی اندازه گرفت و از آن اطمینان پیدا کرد. اما این کار با استفاده از تجهیزات کار سختی است و در عمل دقت بسیار پایینی خواهد داشت که استفاده از آن چندان پیشنهاد نمی‌شود.

اما جای نگرانی نیست، زیرا می‌توانید با استفاده از ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB202 این کار را به خوبی انجام دهید، زیرا این ردیاب دارای سنسور وزن است و به طور دقیق و لحظه‌ای میزان آن را محاسبه می‌کند.

اندازه‌گیری سوخت مصرفی و کمک به بهبود آن

تعداد خودروهای ناوگان سنگین معادن بسیار زیاد است. همین موضوع باعث می‌شود تا مقدار مصرف کمی سوخت، بتواند افزایش هزینه‌های هنگفتی به بار بیاورد. به همین دلیل، صاحبان معادن و این خودروهای سعی می‌کنند تا با استفاده از ترفندهایی میزان مصرف سوخت را تعیین کنند و تا حد ممکن میزان آن را کاهش دهند.

یکی از مواردی که می‌تواند در این جهت به آن‌ها کمک شایانی کند، استفاده از این ردیاب ماشین‌آلات سنگین است. زیرا دارای سنسور سوخت است و این بررسی را به طور دقیق و باکم‌ترین خطای موجود انجام می‌دهد.

جلوگیری از بروز سرقت خودرو

قیمت ماشین‌آلات سنگین استفاده‌شده در صنعت معدن زیاد و گران است. همین موضوع راهزنان را به طمع می‌اندازد تا اقدام به سرقت یا باج‌گیری از رانندگان آن‌ها انجام دهند. اما اگر مکان خودرو به طور دقیق مشخص باشد تا حد امکان می‌توان از بروز چنین اتفاق‌هایی جلوگیری کرد، یا در صورت بروز سرقت، بتوان خودرو و راننده را سریع‌تر پیدا کرد و نجات داد.

ردیاب FMB202 در این جهت کمک‌کننده است و می‌تواند به شما امکان دهد تا با استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل، مکان خودروی سنگین خودتان را متوجه شوید و نگرانی کمتری بابت این موضوع داشته باشید.

امکان اندازه‌گیری میزان مسافت طی‌شده توسط خودرو

یکی از موارد چالش‌برانگیز در آخر ماه، برای مدیران ناوگان حمل و نقل خودروهای سنگین حوزه‌ی معدن، محاسبه‌ی دستمزد هر راننده است. به دلیل بالا‌بودن تعداد خودروها، این کار به صورت دستی طاقت‌فرسا و زمان‌گیر است و امکان بروز اشتباه در آن بسیار وجود دارد. اما می‌توان با استفاده از تجهیزاتی، این کار به بهترین صورت ممکن انجام داد.

یکی از این تجهیزات، ردیاب FMB202 است که به صورت دقیق و مشخص میزان مسافت طی‌شده توسط هر خودرو را می‌سنجد و آن را به شما گزارش می‌دهد تا بتوانید میزان دستمزد هر راننده را به طور دقیق مشخص کنید.

برای خرید ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB202 می‌توانید به پیشگامان آسیا مراجعه کنید.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB225

ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB225 یک ردیاب ضدآب است و یکی از گزینه‌های مناسب برای ماشن‌آلات سنگین حوزه‌ی معدن‌ها به شمار می‌رود. در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

امکانات ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB225 چیست؟

در این قسمت امکانات و قابلیت‌های ردیاب FMB225 را برای شما بررسی می‌کنیم تا آن را بیشتر بشناسید.

What are the features of FMB225 Heavy Machinery Tracker?

امکان کارکرد در محیط‌های خطرناک و حساس

محیط کاری معدن‌ها، خطرناک و حساس است و امکان برخورد با آب یا برخورد قطعات سنگین سنگ‌ها یا دیگر موارد به هرچیزی وجود دارد. همین موضوع، استحکام بالای تجهیزات استفاده شده در این حوزه را می‌طلبد و آن‌ها باید دارای استاندار لازم برای آن باشند.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB 225 از این ویژگی برخوردار است و دارای گواهی استاندار IP67 است که این تضمین‌کننده این موضوع مهم و حساس است.

امکان کارکرد با استفاده از باتری و بدون نیاز به منبع برق مستقیم

خودروهای سنگین حوزه‌ی معدن در اکثر مواقع، در جاهایی به کار گرفته می‌شوند که تنها با استفاده از ارتباط بی‌سیم می‌توان باآن‌ها ارتباط برقرار کرد. در این مواقع شناسایی موقعیت آن‌ها بسیار مهم است و باید به آن اهمیت زیاد داد، زیرا امکان بروز هرنوع اتفاقی وجود دارد. ردیاب FMB225 در این لحظات به کار می‌آید و می‌تواند به خوبی نیاز را برطرف کند. این ردیاب برای کارکرد در چنین شرایطی نیاز به استفاده از برق مستقیم نیز ندارد و می‌تواند با استفاده از باتری نیز به خوبی کار کند.

امکان اتصال به وسایل متعدد با برخورداری از کد سریال RS232/RS485

کامپیوترها مجهز به کد سریال‌های RS232/RS485 هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا در صورت وجود این کد در یک تجهیز، برای اتصالش به کامپیوتر شخصی نیازی به چیز خاصی نباشد و تنها با استفاده از یک تبدیل این کد‌ها بتوان آن را به لپ‌تاب یا PC ها وصل کرد.

ردیاب FMB225  نیز دارای این کدها است و برای اتصال آن به کامپیوتر شخصی تنها کافی است که یک تبدیل به پورت این کدها وصل کنید. این قابلیت کمک می‌کند تا شما بتوانید به راحتی این تجهیز را به انواع مختلف Pc ها وصل کنید و از این نظر محدودیتی نداشته باشید.

امکان خوانش اطلاعات سیستم‌های Can Bus ماشین‌آلات معدن

سیستم‌های CanBus خودرو برای ایجاد ارتباط بین بخش‌های مختلف الکترونیکی و الکتریکی کارکرد دارد. در واقع هرسیستم Can یک کنترلر دارد که پیام‌های صفر و یک بخش‌های دیگر را دریافت می‌کند و کار موردنیاز را انجام می‌دهد یا کارکرد خودش را کمی تغییر می‌دهد. داده‌های همه‌ی این سیستم‌ها به سمت کامپیوتر خودرو یا ECU فرستاده می‌شود و از آن‌جا قابل خوانش است.

خوانش این اطلاعات کمک می‌کند تا شما بتوانید تشخیص دهید که بازخورد کدام حسگر مناسب نبوده است و نسبت به بهبود فاکتور اندازه‌گیری‌شده توسط آن اقدام کنید یا اینکه باتعویض قطعات، کارکرد یک قسمت را بهتر کنید و باعث بهبود کلی عملکرد سیستم ماشین‌آلات معدن خودتان شوید که بسیار مهم و اثرگذار به شمار می‌آید.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB225 این امکان را به خوبی برای شما فراهم می‌کند و امکان خوانش اطلاعات این سیستم‌ها از طریق ECU را خواهد داد.

کاربردهای ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB225 چیست؟

پس از آشنایی با قابلیت‌ها و امکانات FMB225 نوبت آن است که نسبت به کاربردهایش در این حوزه آگاهی پیدا کنید و بدانید، در چه زمینه‌هایی این تجهیز قابل استفاده و کاربرد است.

بیشتر بخوانید: نقش سامانه هوشمند مدیریت ناوگان حمل و نقل در صنعت معدن

فراهم‌کردن امکان مسیر‌یابی هوشمند برای راننده ماشین‌آلات سنگین معدن

پیداکردن مسیر بسیار مهم است و می‌تواند باعث افزایش یا کاهش زمان رسیدن سنگ‌های معدنی به محل موردنظر برای فرآوری شود. همچنین اگر راننده از مسیر نادرست برای رفتن به کارخانه فرآوری اقدام کنید، امکان سرقت و ربایش او و خودروی سنگینش نیز بسیار بالاتر می‌رود. بنابراین باید مسیریابی را جدی گرفت.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB225  در این حوزه بسیار کمک‌کننده است. زیرا امکان مسیریابی هوشمند را باهمراهی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل برای شما فراهم می‌کند و از این جهت شما بی‌نیاز می‌کند و دغدغه‌هایتان را از بین می‌برد. استفاده از مسیریاب، سبب می‌شود تا زمان رسیدن به کارخانه‌ی فرآوری و جدایش مواد معدنی و بهره‌وری فرآیندهای مربوط به آن نیز به طور قابل‌توجهی افزایش یابد که بسیار مهم و قابل‌توجه است.

فراهم‌کردن امکان تعمیر و نگهداری به موقع خودروهای راه‌سازی

تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات سنگین، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان این خودروها و استفاده‌کنندگان از آن‌ها به شمار می‌آید. زیرا اگر این کار به خوبی صورت نگیرد، امکان از کارافتادن یا افزایش مصرف سوخت یا مشکلات دیگر وجود دارد که باعث افزایش هزینه‌های مربوط به این خودروها می‌گردد. بنابراین اگر بتوان، از خرابی‌های قطعات در زمان مناسب آگاه شود، امکان جلوگیری از بروز این اتفاقات و به بار‌آمدن هزینه‌های هنگفت ناشی از آن‌ها خواهد بود.

با به‌کارگیری ردیاب ماشین‌آلات سنگین معدن FMB225 می‌توانید به خوبی از اشکالات قطعات مختلف خودرو آگاه شوید و در بهترین زمان ممکن نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید. این موضوع هم باعث کاهش هزینه‌ها و هم سبب افزایش سرعت عملکرد کل سیستم می‌شود.

ردیاب مناسب ماشین‌های یخچال‌دار

توزیع و پخش یکی از حوزه‌هایی است که در آن استفاده از ماشین‌آلات سنگین، زیاد است. البته نوع ماشین‌آلات سنگین موجود در این حوزه با قسمت قبلی تفاوت‌های زیادی دارد. ماشین‌آلات حوزه‌ی توزیع و پخش، یخچال‌دار هستند، زیرا در این بخش، با مواد غذایی سروکار داریم که امکان فساد آن‌ها بسیار زیاد است. اما صرفا استفاده از این ماشین‌آلات نیز سلامت مواد غذایی را تضمین نمی‌کند، بلکه باید از تجهیزات کمکی نیز در این حوزه استفاده کرد.

یکی از این تجهیزات ردیاب است. ردیاب‌ها، کمک زیادی به رانندگان و مدیران این بخش می‌کند. ردیاب‌ها، دارای حسگر و امکانات زیادی است که می‌تواند به این حوزه کمک زیادی کند و راهگشای آن‌ها در این زمینه باشد. در ادامه بهترین ردیاب‌های خودروهای یخچال‌دار را به شما معرفی می‌کنیم و در مورد امکانات و کاربردهای آن‌ها توضیحاتی می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید و بدانید که چگونه و به چه نحوی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد تا بیشتری بازدهی را داشته باشند.

ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204

ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 کوچک و دارای آنتن‌های داخلی GNSS/GSM است و از باتری لیتیوم یونی باظرفیت مناسبی برخوردار است. در ادامه بررسی مهم‌ترین امکانات و کاربردهای این ردیاب را برای شما انجام خواهیم داد تا باآن‌ها آشنا شوید.

Refrigerator tracker FMB204

امکانات ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 چیست؟

امکانات حرف اول را در هنگام انتخاب ردیاب می‌زند، هرچه قابلیت‌ها بیشتر باشد، آن تجهیز یا ردیاب نیز برای انتخاب مناسب‌تر است. به همین دلیل در این قسمت به بررسی امکانات ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 می‌پردازیم تا به آگاهی کاملی در موردش برسید.

حساسیت بسیار و امکان تشخیص کوچک‌ترین حرکت خودرو

تعدادی از رانندگان وجود دارند که برای کسب درآمد بیشتر، سعی می‌کنند تا میزان ساعت کارکرد خودشان را با استفاده از مسیرهای انحرافی زیاد کنند. این موضوع ضرر مالی زیادی برای شرکت توزیع و پخش مربوطه به همراه دارد. اما با استفاده از ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 می‌توان از بروز چنین اتفاقی جلوگیری کرد و کوچک‌ترین حرکت خودروهای یخچال‌دار تشخیص داد و مسیر انجام آن را نیز به خوبی کنترل کرد که بسیار مهم و قابل‌توجه به شمار می‌آید.

برخورداری از شبکه‌ی GSM و امکان ارسال پیامک

این ردیاب، دارای آنتن داخلی GSM است و امکان ارسال پیامک را برای شما فراهم می‌کند. این قابلیت کمک می‌کند تا راننده بتواند در مواقع موردنیاز از شما کمک درخواست کند و از مهلکه‌های خطرناک موجود به خوبی نجات پیدا کند.

برخورداری از امکان اتصال به OBD Dangle، سنسور دما و رطوبت

برای اتصال این ردیاب می‌توانید از OBD Dangle استفاده کنید و به طور مستقیم اطلاعات را از طریق ECU دریافت کنید. همچنین این تجهیز دارای سنسور دما و رطوبت نیز است. سنسور دما و رطوبت حسگرهای بسیار مهمی در این حوزه به شمار می‌روند.

زیرا این حوزه به طور معمول با مواد غذایی سروکار دارد. اگر کمی دما یا رطوبت این مواد پایین و بالا شود، امکان دارد که بسیاری از آن‌ها دچار فساد شوند و خراب گردند. این موضوع، ضررمالی هنگفتی برای توزیع و پخش‌کننده به همراه دارد که مطلوب هیچ‌کسی به شمار نمی‌آید و باید از آن جلوگیری کرد.

دارای دو ورودی و سه خروجی دیجیتال

وجود ورودی و خروجی دیجیتال، امکان کنترل از راه دور و پایش منظم خودروی یخچال‌دار را برای کارمندان شرکت پخش و توزیع فراهم می‌کند و در این جهت به آن‌ها کمک بسیاری می‌کند. این امکان به خوبی در ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 باپیش‌بینی دو ورودی و سه خروجی دیجتال وجود دارد و  افراد مختلف استخدام‌شده در این حوزه می‌توانند از آن در جهت هدف‌های موردنظرشان استفاده کنند.

برخورداری از 128 مگابایت حافظه‌ی داخلی

بسیاری از دستورات و وظایف وجود دارد که باید به صورت تکرار و روتین انجام شود. هربار فکرکردن درباره‌ی این دستورات و ارائه‌ی آن به ردیاب می‌تواند باعث هدررفت زمان شود. همچنین نگهداری برخی از اطلاعات برروی ردیاب الزامی است و بهترین جای ممکن برای آن‌ها به حساب می‌آید.

این دو دغدغه را می‌توان با استفاده از حافظه‌ی داخلی برطرف کرد که ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 دارای این قابلیت به خوبی است و نیازتان را در این زمینه برطرف می‌کند.

کاربرد ردیاب FMB204 چیست؟

بعد از قابلیت‌های یک تجهیز مانند ردیاب، کاربردهایش اهمیت پیدا می‌کند. کاربردها به شما می‌گوید که می‌توانید از این تجهیز الکترونیکی – مغناطیسی در چه موارد استفاده کنید و در چه حیطه‌هایی امکان استفاده از آن را نخواهید داشت. به همین دلیل در ادامه‌ی به بیان مهم‌ترین کاربردهای برای شما می‌پردازیم و آن‌ها را کمی توضیح نیز می‌دهیم.

What is the use of FMB204 tracker?

پایش وضعیت کالاهای موجود در خودروی یخچال‌دار و اطمینان از سلامت آن‌ها

یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام توزیع و پخش مواد غذایی، پایش سلامت آن‌ها است. هنگامی که شما بتوانید به طور لحظه‌ای وضعیت آن‌ها را در داخل یخچال مشاهده کنید، امکان بررسی وضعیتشان در لحظه نیز خواهید داشت و دیگر نگران از بین رفتنشان نخواهید بود.

ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB204 این امکان را برایتان فراهم کرده است و اجازه می‌دهد تا پایش لحظه‌ای را به خوبی انجام دهید.

امکان پایش زمان رسیدن رانندگان به محل موردنظر و بهبود زمان آن

پایش خودرو، علاوه بربخش مواد غذایی، شامل کنترل خود راننده نیز می‌شود. زیرا امکان دارد که فرد پشت فرمان، درست رانندگی نکند و سلامت کل محموله موردنظر را به خطر بیندازد، یا با تأخیرهای بیخود باعث افزایش احتمال فساد مواد غذایی گردد. به همین دلیل‌ها، مهم است که رفتار راننده نیز کنترل و مانیتور شود.

با استفاده از این تجهیز، به خوبی امکان این کار را خواهید داشت و می‌توانید در مواقع موردنیاز، دستورات و اختطارهای لازم را نیز به گوش راننده برسانید.

ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB120

ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB120 می‌تواند به خوبی داده‌های مختلف را جمع‌آوری کند و به سمت سرور مرکزی برای تحلیل ارسال کند. ابعاد این تجهیز، کوچک است و به راحتی در جاهای مختلف خودروی یخچال‌دار قرار می‌گیرد و می‌توان آن را به دور از چشم راننده قرار داد تا به طور نامحسوس او را کنترل کرد و از این جهت راحت‌تر بود.

در ادامه امکانات و کاربردهای این ردیاب ماشین‌آلات سنگین را بررسی می‌کنیم و شرح مختصری در مورد هریک از بخش‌ها به شما خواهیم داد. از این ردیاب برای کاربردهای متفاوتی می‌توان استفاده کرد و این حوزه، تنها زمینه‌ی استفاده از آن نیست.

امکانات ردیاب FMB120  چیست؟

برای شناخت بهتر یک تجهیز باید، امکانات و قابلیت‌هایش را به خوبی شناخت. این قابلیت‌ها هستند که می‌گویند، آیا این تجهیز به درد می‌خورد، یا نباید سمت آن رفت. به همین دلیل و برای کمک به شما در جهت شناخت بهتر این ردیاب، قابلیت‌هایش را در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد تا ابهامی در این زمینه نداشته باشید.

امکان کارکرد با استفاده از بلوتوث و باتری

در بسیاری از موارد امکان استفاده از برق مستقیم خودرو، یا اتصال مستقیم ردیاب به تجهیزاتی مانند لپ‌تاب یا موبایل وجود ندارد. در این مواقع باید از بلوتوث برای اتصال غیرمستقیم و از باتری برای فراهم‌کردن انرژی موردنیاز ردیاب موردنظر استفاده کرد.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB120 از این دو امکان برخوردار است و به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از آن‌ها در مواقع موردنیاز و حساس استفاده کنید و محدودیتی در این زمینه نداشته باشید که بسیار مهم و حیاتی است.

Ability to operate using Bluetooth and battery

دارای خروجی و ورودی دیجیتال برای پایش و کنترل از راه‌دور خودروهای یخچال‌دار

با استفاده از درگاه ورودی دیجیتال، شما امکان داده‌های مختلف خودرو را دارید و با استفاده از خروجی دیجیتال می‌توانید دستورات مختلف را به آن از راه دور وارد کنید. این امکان کمک می‌کند تا بتوانید در مواقعی مانند گروگان‌گیری و دیگر اتفاق‌های مشابه، عملکرد بهتری داشته باشید و بدون دخالت راننده به پلیس اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهید تا بتوانید جان فرد موردنظر را نیز نجات دهید.

همچنین در مواقعی که راننده در مسیر نادرستی حرکت می‌کند، به او اخطارهای لازم را بدهید یا به طور کلی کنترل برخی از قسمت‌های خودرو را خودتان به دست بگیرید و از بروز اتفاق‌های ناگوار و هزینه‌زا برای شرکت توزیع و پخش جلوگیری کنید.

برخورداری از سنسور دما و رطوبت

سنسور دما و رطوبت، دو حسگر بسیار مهم هستند که برای صنعت توزیع و پخش لازم و حیاتی هستند. اگر سنسور دما و رطوبت در خودرو نباشد، امکان بالارفتن این دوپارامتر و فساد بسیار سریع مواد غذایی موجود در خودروی یخچال‌دار وجود دارد. بنابراین باید از وجود این دوحسگر در ماشین سنگین توزیع و پخش خودتان اطمینان کامل حاصل کنید.

ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB120 دارای این دو سنسور است و به خوبی می‌تواند این نیازتان را برآورده کنید و از این جهت خیالتان راحت و آسوده کند.

امکان جمع‌آوری داده‌های سیستم‌های Can Bus خودرو

سیستم‌های مختلف موجود در خودروهای حال حاضر دنیا به صورت Can Bus هستند و داده‌های خودشان را به صورت صفر و یک به سمت همدیگر ارسال می‌کنند. بازخورد دریافت‌شده از این اطلاعات می‌تواند بررروی عملکرد سیستم کلی خودرو اثر قابل‌توجهی بگذارد. بنابراین باید نسبت به آن حساس بود. حال اگر امکان مشاهده این داده‌ها باشد، می‌توان با تغییر آن‌ها، بهبود را نیز به این چرخه وارد کرد که ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB120 این امکان را فراهم  و مهیا می‌کند.

کاربردهای ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB120 چیست؟

کاربردها نیز به اندازه قابلیت‌های مهم هستند. در واقع اگر یک ردیاب قابلیت‌های فراوانی داشته باشد، اما شما ندانید که چگونه و در چه جهتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، عملا هیچ فایده‌ای نصیبتان نمی‌شود. بنابراین مهم است که نسبت به کاربردهای ردیاب خودروهای یخچال‌دار FMB120 آشنایی خوبی داشته باشید.

در ادامه مهم‌ترین قسمت‌های آن را  برای شما بررسی می‌کنیم تا آگاهی کاملی پیدا کنید. پس با ما همراه باشید.

امکان پایش نحوه‌ی حرکت راننده در هر لحظه

اگر مدیران شرکت توزیع و پخش بتوانند عملکرد رانندگان استیجاری یا حقیقی خودشان را به صورت مستمر پایش کنند، امکان بهبو عملکرد سیستم خودشان را خواهند داشت. زیر می‌توانند، با مسیر‌یابی هوشمند، بهترین راه برای رفتن را به آن‌ها نشان دهند و زمان مصرفی را کاهش دهند، رفتارهایشان را بررسی کنند و از انجام رفتارهای پرخطر جلوگیری کنند و میزان مصرف سوخت خودروهای یخچال‌دار را به حداقل ممکن خودش برسانند.

این مدیران می‌توانند برای برخورداری از این امکانات، ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB120 را انتخاب و خریداری کنند و در این حوزه دیگر دغدغه‌ای نداشته باشند.

اندازه‌گیری زمان حرکت به سمت مقصد

وجود داده‌های مختلف مربوط به حرکت خودروهای یخچال‌دار این امکان را می‌دهد تا بتوان، به طور تدریجی زمان موردنیاز برای هرجابه‌جایی را اندازه‌گیری کرد و در صورت افزایش این میزان، نسبت به بررسی علل آن اقدم کنند. ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB120 این امکان را به خوبی برای مدیران شرکت‌های توزیع و پخش فراهم می‌کند.

آگاهی از مشکلات به موقع خودروی یخچال‌دار

اگر راننده یا کارمندان نسبت به مشکلات خودروی یخچال‌دار، به موقع آگاه شوند، می‌تواند در زمان مناسب نسبت به تعمیر و نگهداری درست ماشین سنگین حوزه‌ی خودشان اقدام کنند. این افراد برای برخورداری از این امکان می‌توانند، ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB120 را به کار بگیرند.

اندازه‌گیری میزان بار موجود در خودروی یخچال‌دار

میزان بار موجود در خودروی یخچال‌دار نباید از حدمجاز بالاتر رود، زیرا امکان تصادف را بیشتر می‌کند، احتمال آسیب به قطعات خودروی موردنظر را افزایش می‌دهد و سبب افزایش مصرف سوخت موردنظر می‌شود. برای اندازه‌گیری دقیق، وزن نیاز به استفاده از سنسور وزن است که این تجهیز از آن و دیگر موارد مربوط به آن برخوردار است.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت و خرید ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMB120 به پیشگامان آسیا مراجعه کنید.

ردیاب مناسب ماشین‌های سنگین جاده‌ای

یکی دیگر از حوزه‌هایی که ماشین‌آلات سنگین در آن استفاده زیادی دارند، باربری و جابه‌جایی آن‌ها از شهری به شهر دیگر و در طول جاده‌های مختلف است. در هنگام انجام این کار شرکت‌های باربری باچالش‌های بسیاری روبه‌رو می‌شوند که می‌توان با استفاده از ردیاب مناسب و نرم‌افزارهایی مانند ناوگان حمل و نقل و بازارگاه حمل و نقل میزان آن‌ها را به حد قابل‌توجهی افزایش داد.

به همین دلیل و برای کمک به شما، در ادامه یکی از بهترین ردیاب‌های ماشین‌آلات سنگین جاده‌ای را معرفی کنیم و شرح مختصری را در موردشان بیان می‌کنیم تا در این حوزه آگاهی داشته باشید.

ردیاب ماشین‌های سنگین جاده‌ای FMM230

ردیاب ماشین‌های سنگین جاده‌ای FMM230 مناسب‌ترین گزینه برای این حوزه است که می‌توان از آن استفاده کرد. در ادامه بررسی این ردیاب را به طور کامل انجام خواهیم داد.

امکانات ردیاب ماشین‌های سنگین جاده‌ای FMM230 چیست؟

امکانات ردیاب کمک می‌کند تا بتوانید از این تجهیز در این حوزه استفاده کنید و محدودیت‌های کم‌تری در این حوزه‌ی خاص داشته باشید.

حساسیت بالا نسبت به حرکت خودرو

ردیابی مناسب استفاده است که حساسیت بالایی نسبت به حرکت خودرو داشته باشد تا بتواند در صورت کوچک‌ترین جابه‌جایی، آن را شناسایی کند. این موضوع همچنین کمک می‌کند تا بتوان دقت ارزیابی را بالاتر برد. ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMM230 از این امکان برخوردار است و در این جهت کمک خوبی به شمار می‌آید.

امکان کارکرد با استفاده از باتری

در خیلی از مواقع، نمی‌توان برای کارکرد ردیاب، از برق مستقیم استفاده کرد و نیاز است تا منبع انرژی دیگری را به کار گرفت. بهترین گزینه برای حل این مشکل، باتری است، البته باتری باید ظرفیت مناسبی داشته باشد و دارای ماندگاری بالایی نیز باشد. تمام این ویژگی‌ها را ردیاب FMM230 را دارد و می‌تواند نیازهایتان حل کند که خبر بسیار خوبی به شمار می‌آید.

امکان کنترل خودرو از راه دور با استفاده از ورودی و خروجی‌های دیجیتال ردیاب

کنترل خودرو از راه دور، امکان بسیار مناسبی به شمار می‌آید و در مواقع حساس بسیار کمک‌کننده است. به طور مثال اگر کسی بخواهد از ماشین‌آلات سنگین دزدی کند، می‌توان با استفاده از این امکان خودرو را قفل کرد تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد. خوشبختانه، ردیاب FMM130 نیز از این امکان برخوردار است و می‌تواند به شما کمک کند تا از آن به خوبی استفاده کنید و در این جهت محدودیت یا دغدغه‌ای نداشته باشید.

برخورداری از استاندارد IP67

شرایط کاری ماشین‌آلات جاده‌ای، سخت است و همین موضوع باعث می‌شود تا هرتجهیزی نتواند برروی آن‌ها سوار شود و داوم بیاورد. تنها تجهیزاتی می‌توانند در این شرایط دوام بیاورند که از استاندارهای لازم مانند IP67 برخوردار باشند که ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMM230 جزوی از آن‌ها به شمار می‌آید.

Having IP67 standard

کاربرد ردیاب FMM230 چیست؟

کاربردهای بسیار یک ردیاب کمک می‌کند تا بتوان از آن برای هدف‌های مختلفی استفاده کرد. اما برای رسیدن به این هدف، باید آگاهی کاملی نسبت به آن‌ها داشت به همین دلیل در این قسمت به بررسی آن‌ها می‌پردازیم و برای شما بیانشان می‌کنیم.

امکان مشخص‌کردن میزان مسافت دقیق طی‌شده توسط خودرو

یکی از دغدغه‌های اصلی که همواره شرکت‌های باربری با آن رو‌به‌رو می‌شوند، مشخص‌کردن میزان مسافت طی‌شده توسط راننده و تعیین درست و دقیق دستمزدش است. اگر این کار به درستی صورت بگیرد، راننده رضایت بیشتری پیدا خواهد کرد و باانرژی بیشتر به انجام کارهای خودش می‌پردازد. اما این کار بدون‌استفاده از تجهیزات دقیق مانند ردیاب FMM230 امکان‌پذیر نیست.

قابلیت تعیین میزان دقیق مصرف سوخت خودرو

خودروهای سنگین جاده‌ای، مسافت‌های طولانی را طی می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا میزان مصرف سوخت آن‌ها زیاد باشد. همچنین باید توجه کنید که به دلیل تعداد بالای خودروهای سنگین باربری شرکت‌ها، کوچک‌ترین کم و زیاد‌شدنی می‌تواند باعث ایجاد تفاوت‌های بسیار بزرگ شود و هزینه‌های هنگفتی را برای مجموعه‌ی موردنظر به بار بیاورد.

اما اگر از ردیاب ماشین‌آلات سنگین FMM230 استفاده شود، می‌توان میزان میانگین مصرف را تعیین کرد و در صورت افزایش ناگهانی مصرف، دلایلش را پیدا کرد و درصورت بروز مشکل آن را به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن حل نمود که مطلوب هرکسی است.

ردیاب مناسب ماشین‌آلات سنگین ساختمانی

اگر در حوزه‌ی ساختمان، مدت کوتاهی نیز کار کرده باشید، به طور قطع می‌دانید که برای جابه‌جایی مصالح و نخاله‌ها، پیمانکاران و شرکت‌های ساختمانی نیاز به خودروی سنگین دارند. در هنگام استفاده از این ماشین‌آلات نیز چالش‌هایی وجود دارد که با حل آن‌ها، امکان افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها به حد قابل‌توجهی وجود دارد.اما باید بدانید که کدام ردیاب با چه مشخصاتی را انتخاب و خرید کنید.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین ساختمانی FMM130

ردیاب FMM130، بهترین گزینه برای خرید در این حوزه است، زیرا هم دارای امکانات مناسب و هم کاربرپذیری بسیار بالایی است که در ادامه در مورد آن‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Heavy Construction Machinery Tracker FMM130

 امکانات ردیاب ماشین‌آلات ساختمانی FMM130 چیست؟

امکانات بسیار این ردیاب باعث شده است تا به یک انتخاب مناسب در این حوزه تبدیل شود. برای آشنایی بیشتر، در ادامه برخی از مهم‌ترین موارد را بیان می‌کنیم.

امکان دریافت داده‌های سیستم‌های Can Bus

سیستم‌های مختلف داخل خودرو، از نوع can Bus هستند و به صورت صفر و یکی کار می‌کنند. دسترسی به این اطلاعات و مشاهده‌ی آن‌ها می‌تواند باعث بهبود سریع‌تر سیستم کلی خودرو و افزایش بهره‌وری آن گردد. ردیاب ماشین‌آلات سنگین ساختمانی FMM130 این امکان را به خوبی فراهم می‌کند.

برخورداری از سنسور حرکت

سنسور حرکت برای مدیران شرکت‌های ساختمانی مشخص می‌کند که خودرو کی حرکت کرده است و چه موقعی از حرکت بازایستاده است. این موضوع می‌تواند رصد رفتار راننده را راحت‌تر کند که سبب کاهش زمان حمل و نقل و دستمزد نهایی او می‌گردد، بنابراین توصیه می‌کنیم که از آن استفاده کنید.

کاربرد ردیاب ماشین‌آلات ساختمانی FMM130 چیست؟

در این قسمت کاربرد ردیاب ماشین‌آلات ساختمانی FMM130 را برای شما بیان می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

امکان فراهم‌کردن مسیر‌یابی هوشمند برای رانندگان

مسیریابی هوشمند ردیاب FMM130 می‌تواند به رانندگان ماشین‌آلات سنگین ساختمانی کمک کند تا بتوانند برای رفتن به مقصد‌های مختلف کوتاه‌ترین مسیر را پیدا کنند و کم‌ترین زمان ممکن را صرف کنند تا بتوانند تعداد بارهای بیشتری را در روز جابه‌جا کنند.

پایش نحوه‌ی حرکت و میزان آن

پایش با استفاده از سنسور حرکت یکی از کاربردهای این نوع ردیاب است که می‌توان از آن استفاده کرد و با استفاده مشخص کرد که خودرو به چه صورتی و به کجا حرکت کرده است.

ردیاب مناسب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی

استفاده از ماشین‌آلات سنگین در حوزه‌ی راه‌سازی بسیار بیشتر از بقیه موارد است، زیرا در این زمینه با کوه و مواردی سروکار وجود دارد که امکان جابه‌جایی آن‌ها با استفاده از خودروهای کوچک‌تر به هیچ‌عنوان نیست. در ادامه ردیابی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید بهتر از این خودروها و بابازدهی بیشتر از آن‌ها استفاده کنید.

ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی FMB965

این ردیاب مناسب برای استفاده در حوزه‌ی راه‌سازی به شمار می‌رود که در ادامه دلایلش را بیان خواهیم کرد.

امکانات ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی FMB965 چیست؟

امکانات خوب این ردیاب، آن را به یکی از بهترین نمونه ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی تبدیل کرده است.

What are the features of FMB965 Heavy Machinery Tracker?

برخورداری از سنسور شتاب‌سنج خودرو

ماشین‌آلات حوزه‌ی راه‌سازی در مسیرهای خطرناک و پرپیچ و خمی حرکت می‌کند. همین موضوع باعث ریسکی‌شدن مسیرشان می‌گردد و رانندگان آن‌ها نباید، سرعت و شتاب زیادی داشته باشند. اما این موضوع توسط برخی از رانندگان انجام نمی‌شود و نیاز است تا به طور مستمر کنترل شود. سنسور شتاب‌سنج ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی FMB965 کمک می‌کند تا بتوانید این کار را کنید.

دارای حالت خواب یا Sleep

گاهی اوقات نیاز است تا ردیاب را به صورت موقتی از کار انداخت که حالت خواب یا Sleep به این موضوع کمک زیادی می‌کند و آن را ممکن می‌سازد.

امکان کارکرد با استفاده از باتری و بدون نیاز به استفاده منبع برق مستقیم

ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی FMB965 به شما امکان می‌دهد تا بتوانید آن را با استفاده از باتری به کار بگیرید و نیازی به منبع برق مستقیمی نداشته باشید. این موضوع در مواقعی که برق باتری خودرو توان کافی را ندارد، کارساز است و می‌تواند به کمک افراد مختلف بیاید.

کاربرد ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی FMB965 چیست؟

این ردیاب کاربردهای بسیاری دارد و می‌تواند در حوزه‌هایی مختلفی استفاده شود. در این قسمت دو مورد از مهم‌ترین کاربردهایش را بیان می‌کنیم.

جلوگیری از بروز تصادفات در هنگام حرکت ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی با استفاده از قابلیت Car Crashing

این ردیاب از قابلیت Car Crashing برخوردار است که در مواقعی مختلف بروز تصادف را پیش‌بینی می‌کند و نسبت به آن هشدارهای لازم را می‌دهد تا بتواند هم جان راننده و هم سلامت اموال شرکت موردنظر را حفظ کند.

امکان تشخیص مکان دقیق ماشین‌آلات و جلوگیری از سرقت آن‌ها

سرقت در هنگام راه‌سازی زیادی صورت می‌گیرد، زیرا اولا خودروها، قیمت بالایی دارند و دوما محیط کارگاهی و به‌هم‌ریخته است. اما استفاده ردیاب ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی FMB965 می‌تواند باعث جلوگیری از آن شود که مطلوب مدیران این بخش به شمار می‌رود.

ردیاب‌های مختلف ماشین‌آلات سنگین را بشناسید

استفاده از ردیاب‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده و مفید باشد. این تجهیزات به شما امکان می‌دهند تا بتوانید داده‌های مختلف موجود در سیستم‌های Can Bus خودرو و ECU آن را از طریق درگاه OBDI دریافت کنید و از آن‌ها جهت بهبود فرآیندهای مختلف مربوط به ماشین‌آلات سنگین استفاده کنید. همچنین با استفاده از سنسورهای مختلف شتاب‌سنج، سوخت، دما و رطوبت ردیاب‌های مختلف می‌توانید این فاکتورها را کنترل، پایش و اندازه‌گیری دقیق کنید که مطلوب هر کسی به شمار می‌آید.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب ماشین‌آلات سنگین با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت پیشگامان آسیا با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب ما پاسختان را دهند و در این جهت راهنماییتان کنند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست