1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. نحوه استفاده پیمانکاران صنعتی از ردیابی خودرو جهت مدیریت حمل و نقل
Digital Shipping Marketplace

نحوه استفاده پیمانکاران صنعتی از ردیابی خودرو جهت مدیریت حمل و نقل

بدون دیدگاه
5/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازارگاه دیجیتال ابزاری است که به مدیریت بهتر ناوگان حمل و نقل شرکت‌ها کمک می‌کند و باعث افزایش بهره‌وری آن‌ها می‌گردد. این سامانه به راحتی امکان ثبت بار را می‌دهد، امکان استفاده از ظرفیت حداکثری خودروهای موجود را می‌دهد، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید به راحتی وضعیت حمل و نقل آن بار تا رسیدن به مقصد را مشاهده کنید. اما برای استفاده از این امکانات نیاز به استفاده از یک ابزار دارید که آن ردیاب خودرو است. ردیاب خودرو امکانات فراوانی دارد و مزیت‌های بسیاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اما در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا به چالش‌های موجود در صنعت حمل و نقل مجموعه‌های صنعتی مانند ذوب‌آهن، فولاد مبارکه، معادن سنگ، سیمان و آهن بپردازیم و در ادامه بگوییم که استفاده از ردیاب خودرو، چگونه به مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال کمک می‌کند و مدیریت ثبت، ارسال و تحویل سفارشات به مشتری را راحت‌تر می‌کند.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

پیمانکاران صنعتی با چه چالش‌هایی در هنگام حمل و نقل رو‌به‌رو هستند؟

پیمانکاران صنعتی برخلاف بسیاری از حوزه‌ها، دونوع چالش مختلف در هنگام حمل و نقل دارند. مورد اول مدیریت بهتر خودروهای ناوگان و مورد دوم مدیریت ارسال سفارش بار از طریق خودروهای به مشتری و تحویل آن‌ها است. میزان بار انتقال‌ داده‌شده توسط شرکت‌های صنعتی زیاد و قیمت آن‌ها نیز گزاف است، بنابراین کوچک‌ترین خلل یا کوتاهی می‌تواند ضررهای سنگین برای شرکت به بار بیاورد و باید نسبت به آن‌ها حساس بود.

در هنگام مدیریت این حمل و نقل صنعت، چالش‌های بسیاری وجود دارد که باعث ایجاد ریسک خطا می‌گردد که در این قسمت به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

1. نگهداری و ثبت دقیق داده‌های بارهای منتقل‌شده

اسناد بارهای منتقل‌شده از طریق شرکت‌های بسیار مهم است و نباید در هنگام ثبت آن‌ها اشتباهی به وقوع بپیوندد. زیرا نتایج وحشتناکی دارد. به عنوان مثال فرض کنید، شرکت برای گزارش سالیانه خودش به اداره‌ی مالیات، قصد جمع‌آوری کلیه اسناد و محاسبه‌ی هزینه و سود دارد.

حال در این هنگام اگر یک سند اشتباه بایگانی شده باشد و یا داده‌های آن گم شود، ممکن است که بعدا مدیران این مجموعه‌ی صنعتی در معرض اتهام فرار مالیاتی و گزارش نادرست قرار بگیرند و همچنین شرکت پیمانکار صنعتی نیز مجبور به پرداخت جریمه سنگینی شود. بنابراین مشاهده کردید که اگر به همین مطلب ساده، اهمیت داده نشود، به چه میزان می‌تواند دردساز گردد.

در این رابطه بخوانید: حل چالش های پیمانکاران نفت به کمک ردیاب خودرو

2. حفظ امنیت راننده در هنگام حرکت به سمت مقصد تحویل بار

در مسیرهای بین‌شهری به طور معمول افرادی وجود دارند که اقدام به راهزنی و سرقت می‌کنند. رانندگان خودروهای حمل و نقل شرکت‌های صنعتی باید برای تحویل بار خودشان، از این جاده‌ها عبور کنند. حال اگر یک راننده با بار آهن زیاد در جاده موردسرقت قرار بگیرد، هم بار با قیمت بالا دزدیده می‌شود و هم امکان به خطر‌افتادن جان راننده وجود دارد. بنابراین باید راه‌حل اندیشید تا از بروز این اتفاقات جلوگیری کرد و یا حداقل بتوان از جان راننده محافظت نمود و در صورت سرقت بار، برای بازگرداندن آن بتوان اقدام مناسب نمود.

3. دسته‌بندی بارها و مدیریت ارسال آن‌ها توسط راننده

رانندگان مختلفی ممکن است، اقدام به حمل بار کنند یا اینکه این کار به شرکت پیمانکار حمل و نقل سپرده شود. حال اگر بین اپراتور شرکت پیمانکار صنعتی و راننده هماهنگی وجود نداشته باشد، امکان اختلال در ارسال بار صورت بگیرد و در موعد مناسب به دست مشتری نرسد که نارضایتی آن‌ها به بار می‌آورد.

DRIVER-SAFTY

4. کاهش مصرف سوخت خودروها در هنگام حرکت به طرف مقصد بار

قیمت سوخت به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است. این موضوع باعث می‌شود تا اهمیت کاهش مصرف آن بسیار زیادتر از قبل می‌شود. زیرا در هر صورت این موج نیز به ایران هم خواهد رسید. میزان مسافت زیاد حمل و نقل بار نیز مشکل فزاینده‌ای در این زمینه است که مصرف را بالاتر می‌برد. برای حل این مشکل باید فکری کرد و آن را در اولویت قرار داد.

بیشتر بخوانید: نرم افزار مدیریت پیمان و پیمانکاران

5. هماهنگی با مشتری برای تحویل بار قبل از رسیدن آن

کسب رضایت مشتری، یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام مدیریت حمل و نقل است. اما در این بین مشکل عدم اطلاع از وضعیت بار وجود دارد که اگر بتوان آن را حل کرد، امکان اطلاع قبل از رسیدن به مشتری و کسب رضایت بیشتر او نیز به راحتی وجود دارد.

6. افزایش هزینه‌های حمل بار مشتری

کاهش خودروهای حمل و نقل‌کننده‌بار باعث افزایش هزینه‌های حمل آن در سالیان گذشته شده است. حال اگر بتوان راه‌حلی برای خروج از این محدودیت پیدا کرد، امکان کاهش این هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصارف کلی شرکت وجود دارد که بسیار مطلوب و مقرون به صرفه است.

7. محاسبه‌ی حقوق و دستمزد راننده خودروی حمل‌کننده کالا

برای محاسبه‌ی حقوق و دستمزد دقیق رانندگان یا شرکت‌های حمل و نقل‌کننده استیجاری باید بتوان میزان عملکرد آن‌ها را به خوبی محاسبه کرد که به صورت دستی این امکان وجود ندارد و پیمانکاران شرکت‌های صنعتی را با محدودیت رو‌به‌رو می‌کند.

پیمانکاران صنعتی چگونه می‌توانند از ردیاب خودرو برای حل چالش‌های مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال استفاده کنند؟

استفاده از ردیاب خودرو به حل چالش‌های مدیریت حمل و نقل با استفاده از بازارگاه دیجیتال بسیار کمک‌کننده است. زیرا بازارگاه حمل و نقل دیجیتال یکسری امکانات دارد که برای استفاده بهتر از آن‌ها باید از ردیاب خودرو استفاده کرد. در ادامه به بیان و شرح این موارد می‌پردازیم.

امکان ثبت دقیق داده‌های حمل بار در هنگام به‌کارگیری مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال

ردیاب خودرو امکان ثبت دقیق اطلاعات خودروهای حمل و نقل‌کننده بار از طریق بازارگاه حمل و نقل را فراهم می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا اشتباهی در این زمینه به وجود نیاید و همه‌ی داده‌های بارهای مختلف به صورت دقیق ثبت و ضبط گردد.

ایجاد هماهنگی بیشتر بین راننده و اپراتورهای مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال

پیمانکاران صنعتی، دو راه برای پیدا‌کردن خودروهای باربری خودشان دارند یا می‌توانند از ناوگان اختصاصی خودشان استفاده کنند و یا اینکه با استفاده از بازارگاه حمل و نقل، خودروهای مختلف باربری را بیابند و با آن‌ها برای انجام کار به توافق برسند. اما اگر در هنگام حمل بار، اپراتور شرکت پیمانکار صنعتی با راننده هماهنگ نباشد، امکان اختلال به وجود می‌آید که استفاده از ردیاب خودرو این دغدغه را به طور کلی از بین می‌برد.

رصد مداوم راننده و جلوگیری از بروز خطر برای او

با استفاده از بازارگاه حمل و نقل دیجیتال، امکان رصد لحظه‌ای راننده وجود دارد و می‌توان از بروز خطراتی مانند سرقت جلوگیری کرد و امنیت راننده را به صورت مناسبی حفظ کرد که بسیار مطلوب است.

Constantly monitor the driver and prevent danger

امکان ثبت دقیق میزان حرکت خودرو در جاده

برای محاسبه‌ی هزینه‌ی حمل و نقل راننده استخدام‌شده می‌توان از ردیاب خودرو استفاده کرد و این یکی از مزایای زیاد استفاده از ردیاب خودرو برای مدیریت حمل و نقل با استفاده از بازارگاه دیجیتال است. به این صورت امکان بروز اشتباهات در هنگام انجام این کار به صورت قابل‌توجهی کم شود و رضایت راننده به دست آید.

این موضوع می‌تواند کمک کند تا شما بتوانید به طور تدریجی میزان هزینه‌های خودروهای ناوگان حمل و نقل را کاهش دهید و در این حوزه نیز صرفه‌جویی نمایید.

امکان اطلاع‌رسانی دقیق قبل از رسیدن کالا به مشتری

یکی دیگر از استفاده‌های ردیاب خودرو برای مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال، امکان اطلاع‌رسانی به مشتری قبل از رسیدن بار به مقصدش است. اینگونه او می‌تواند به راحتی خودش را برای تحویل‌گرفتن بار آماده کند و این کار را در زمان بسیار کم‌تری انجام دهد. این موضوع برای راننده و شرکت نیز مفید است، زیرا راننده می‌تواند، تعداد سفارش‌های بالاتری را تحویل دهد و مبلغ بالاتری را دریافت کند و شرکت پیمانکار صنعتی نیز سریع‌تر سفارش‌هایش را تحویل دهد و اعتماد بیشتر مشتریان را به دست بیاورد.

تعمیر و نگهداری به موقع قطعات خودروهای ناوگان حمل و نقل

قطعات خودروهای باری به دلیل وزن سنگین بدنه، در هنگام حرکت بسیار زیاد دچار مشکل می‌شود. بنابراین مهم است که تعمیر و نگهداری آن‌ها به موقع در زمان مناسب صورت بگیرد. ردیاب خودرو این امکان را می‌دهد تا بتوانید، به راحتی قطعات خراب را پیدا کنید و آن‌ها را تعمیر کنید و همچنین از آسیب‌دیدن دیگر قطعات نیز تا حد زیادی جلوگیری کنید.

جلوگیری از هدر رفت سوخت مصرفی توسط خودروها

خودروهای مختلفی در بازارگاه وجود دارد که تعدادی از آن‌ها برای دریافت هزینه‌های بیشتر سعی می‌کنند تا مصرف سوخت خودشان را بالاتر ببرند که این موضوع به ضرر شرکت پیمانکار صنعتی است. اما می‌توان با به کار‌گیری ردیاب خودرو  و مشاهده میزان مصرف سوخت از بروز چنین مشکلی به طور جدی جلوگیری کرد.

از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال استفاده کنید

باتوجه به توضیحات داده‌شده، توصیه ما به شما این است که از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت حمل و نقل از طریق بازارگاه دیجیتال استفاده کنید، زیرا کمک می‌کند تا بتوانید رصد خودرو را بهتر انجام دهید و قبل از رسیدن به مشتری، از طریق سامانه بازارگاه اطلاع‌رسانی را انجام دهید، میزان هزینه‌ی ارسال بار را به طور دقیق محاسبه کنید و به مشتری اعلام کنید تا هم خودتان ضرر نکنید و هم بتوانید اعتماد و رضایت مشتری را بیشتر جلب کنید و از بروز اختلال در هنگام ارسال بار جلوگیری کنید.

استفاده از ردیاب خودرو، باعث افزایش امنیت راننده در هنگام حرکت می‌شود. این نکته بسیار مهم است، زیرا بار خودروهای حمل و نقل شرکت‌های صنعتی گران قیمت است و همین موضوع باعث علاقه زیاد دزدان برای سرقت آن‌ها می‌گردد. شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه شما را راهنمایی کنند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست