1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. حل چالش های پیمانکاران نفت به کمک ردیاب خودرو

حل چالش های پیمانکاران نفت به کمک ردیاب خودرو

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

کشور ایران، نفت‌خیز است و همین موضوع باعث می‌شود تا نفت و برداشت آن کاری پرسود باشد. به همین دلیل شرکت‌های پیمانکاری زیادی در این زمینه وارد شده‌اند. اغلب مناطق نفت‌خیز از شهرها و امکانات دور هستند و محلی برای اسکان کارکنان در اطراف آن‌ها وجود ندارد. از طرفی دیگر برای استخراج نفت نیز به تجهیزات و حفاری‌های بسیار نیاز است. این دو دلیل باعث می‌شوند تا شرکت مجبور به راه‌اندازی کارگاه‌های بزرگ و مناطقی برای اسکان کارکنان در اطرف میدان‌های نفتی شوند.

نیروهای مستقر در این کارگاه‌ها باید با یکدیگر در ارتباط باشند و چند وقت یکبار به سر پروژه‌های دیگر بروند. از این رو به ناوگان حمل و نقل نیاز دارند. تعداد خودروهای موجود در ناوگان حمل و نقل شرکت‌های پیمانکاری باید زیاد باشد تا در صورت نیاز کارکنان دچار مشکل یا محدودیت نشوند. این موضوع جدا از مزیت‌هایش، چالش‌هایی را به وجود می‌آورد. به همین دلیل و برای کمک به شما، در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم چگونه استفاده از ردیاب خودرو برای پیمانکاران نفت به حل این چالش‌ها کمک می‌کند.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

پیمانکاران نفت با چه چالش‌های رو‌به‌رو هستند؟

برخلاف تصور عمومی، پیمانکاران صنعت نفت با چالش‌های بسیاری رو‌به‌رو هستند که مشکلات مربوط به ناوگان حمل و نقل تنها قسمتی کوچک از آن‌ها به شمار می‌آید. اما حل آن‌ها می‌تواند اثر ویژه‌ای در حل دیگر مشکلات داشته باشد، بنابراین باید آن‌ها را بشناسید تا بتوانید بهترین راه‌حل را نیز برای آن‌ها بیابید. به همین دلیل در این قسمت مهم‌ترین چالش‌های موجود را به شما می‌گوییم و توضیحاتی در مورد آن می‌دهیم تا آگاهی خوبی در این زمینه پیدا کنید.

تعمیر و نگهداری خودروهای ناوگان حمل و نقل شرکت پیمانکاری

مسیر حرکت خودروها برای رسیدن به پروژه، اغلب بد است که همین موضوع باعث می‌شود تا میزان اصطهلاک خودروها افزایش زیادی داشته باشد. اما به دلیل تعداد زیاد آن‌ها، رسیدگی به موقع به این موارد کاری آسانی نیست و در بسیاری از مواقع، خودروهای دچار مشکل می‌شوند. عیب‌های قطعات کوچک می‌تواند باعث ایجاد خرابی بزرگتر در موتور و تجهزات اصلی شود که هزینه‌های هنگفتی را برای شرکت پیمانکاری به بار می‌آورد.

از طرفی دیگر خرابی خودرو می‌تواند باعث ایجاد تاخیر در رسیدن متخصصان به سرکارگاه‌های دیگر شود که که سبب می‌شود تا در فرآیند استخراج نفت تعلل به وجود بیاید. این موضوع شاید در حرف کوچک به نظر بیاید، اما در عمل بسیار تعیین‌کننده است، زیرا بازار انرژی به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند و هر تاخیر ممکن بعدها باعث ایجاد تاخیر در فروش نفت به کشورهای دیگر و کاهش درآمد کلی پیمانکار و کشور گردد.

بیشتر بخوانید: نرم افزار تعمیر و نگهداری خودرو

کاهش هزینه‌های سوخت خودروها

خودروهای موجود در ناوگان حمل و نقل شرکت‌های پیمانکار صنعت نفت، در طول روز به تعداد دفعات زیاد حرکت می‌کنند. اکثر مسیر این خودروها نیز خاکی و دارای سربالایی بسیار است، این موضوع باعث می‌شود تا میزان مصرف سوخت آن‌ها بسیار بالا رود.

برای درک بهتر، این موضوع را با یک مثال بیشتر توضیح می‌دهیم. فرض کنید، شما یک شرکت پیمانکاری صنعت نفت دارید و 10 کارگاه را به صورت همزمان اداره می‌کنید. اگر در هرکدام این کارگاه تنها 7 خودرو موجود باشد که در طول روز 100 لیتر مصرف کنند، میزان مصرف سوخت روزانه کارگاه‌های شما به میزان 7000 لیتر می‌رسد که با احتساب بنزین لیتر 3 هزار تومان، میزان هزینه‌ی ناوگانتان 21 میلیون تومان خواهد شد.

این میزان  شاید در نگاه اول و سطحی برای یک شرکت پیمانکار صنعت نفت هزینه‌ی بالایی به حساب نیاید، اما قطعا کنترل آن می‌تواند باعث مزایای بسیاری برای آن‌ها شود و کمک کند تا بتوانند در مکان‌های دیگر بیشتر سرمایه‌گذاری کنند.

بیشتر بخوانید: تاثیر ردیاب در جلوگیری از قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی

مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح حرکت ناوگان حمل و نقل

مدیریت برنامه‌ریزی حرکت تعداد زیاد خودرو کار بسیار سختی است، به ویژه در موارد بحرانی در این مواقع اگر تنها یک خودرو به صورت تصادفی یا سهوی به جای دیگری برود و به مکان موردنیاز نرسد، اتفاقات وحشتناکی می‌تواند بیفتد. فرض کنید یک میدان نفتی دچار حریق شده است، اما سطح حریق در لحظات اولیه بسیار پایین است.

در این لحظات کارکنان آن میدان از مدیریت درخواست اعزام خودروی آتش‌نشان می‌کنند، حال اگر این خودرو در زمان مناسب به کارگاه موردنظر نرسد، امکان دارد تا حریق چندبرابر گردد و هزینه‌ها و تلفات بسیاری برای مجموعه شرکت پیمانکاری صنعت نفت به بار بیاورد.

ردیابی خودروها و کنترل مستمر آن‌ها

خودروها در طول بیابان‌ها رفت و آمد می‌کنند که همین موضوع اهمیت حفظ امنیت آن‌ها را بسیار زیادتر می‌کند. زیرا ممکن است در طول جاده راهزنانی وجود داشته باشند و خودروی گران‌قیمت مجموعه را بدزند و یا اینکه دچار سانحه شوند. برای رسیدن به این هدف نیاز است که خودروها به صورت لحظه‌ای ردیابی و کنترل شوند.

محاسبه‌ی حقوق و دستمزد رانندگان

تعداد خودروهای ناوگان حمل و نقل زیاد است، این تعداد بالا باعث می‌شود تا امکان بروز خطا در هنگام محاسبه‌ی حقوق و دستمزد آن‌ها بسیار زیاد باشد. خطا در محاسبه‌ی حقوق و دستمزد می‌تواند باعث نارضایتی رانندگان و کاهش بازدهی آن‌ها گردد، بنابراین باید برای رفع آن فکری اساسی و درست شود.

پیدا‌کردن نزدیک‌کردن مسیر ممکن برای رسیدن به پروژه

پیداکردن مسیر درست در میان بیابان‌ها کاری دشوار است و هرلحظه امکان خطا در آن وجود دارد. خطا در مسیر‌یابی می‌تواند باعث افزایش مصرف سوخت، بالا رفتن ریسک ایجاد خطر برای رانندگان و تاخیر در رسیدن کارکنان به کارگاه‌های موردنظر می‌شود که هر سه آن‌ها برای شرکت پیمانکار صنعت نفت هزینه‌آور است.

چگونه استفاده از ردیاب خودرو برای پیمانکاران نفت، به حل این چالش‌ها کمک می‌کند؟

در قسمت بعدی چالش‌هایی که پیمانکاران صنعت نفت با آن رو‌به‌رو هستند را به شما معرفی کردیم و در مورد تبعات آن‌ها توضیحاتی را دادیم. اما در این قسمت قصد داریم در مورد راه‌حل‌های این چالش‌ها صحبت کنیم و بگوییم که چگونه استفاده از ردیاب خودرو برای پیمانکاران نفت می‌تواند به حل این مشکلات کمک کند و سرعت آن را افزایش دهد.

امکان تعمیر به موقع و پیش‌بینی عیب‌های قطعات را فراهم می‌سازد

برای تعمیر به موقع قطعات خورو و پیش‌بینی عیب‌های آن‌ها، نیاز است تا از ابزارهای مختلفی استفاده کرد. یکی از این ابزارها ردیاب خودرو است. استفاده از ردیاب خودرو برای تعمیر و نگهداری می‌تواند بسیار مفید باشد، زیرا این ردیاب از طریق دیاگ خودرو به ECU متصل می‌شود و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن به شما بگویید که کدام قطعه دچار مشکل است و یا دچار آسیب خواهد شد تا در زمان درست نسبت به درست‌کردن این عیب یا مشکل اقدام کنید و از بروز هزینه‌های بیشتر جلوگیری کنید.

میزان مصرف سوخت خودروها را به طور دقیق محاسبه می‌کند

ردیاب خودرو میزان مصرف سوخت هر کدام از ماشین‌ها را به طور دقیق محاسبه می‌کند و بر‌روی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل ثبت می‌کند. به این صورت شما می‌تواند با بررسی سوابق کارکرد هر خودرو متوجه شوید که هرکدام از آن‌ها به چه میزان سوخت نیاز دارند و اگر مصرف سوخت بیشتر از حد صورت گرفت، نسبت به پیدا‌کردن علت‌های آن اقدام کنید و هزینه‌های شرکت پیمانکاری را کاهش دهید.

امکان برنامه‌ریزی دقیق حرکت خودروها را ممکن می‌سازد

برای برنامه‌ریزی درست و صحیح حرکت خودروها نیازمند اطلاع از نیاز از هر پروژه است. ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتوان سوابق پروژه‌های مشابه را ثبت کنید و بعد از آن و  براساس سوابق پروژه‌های مشابه موجود در نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل می‌توانید مشخص کنید که برای رفع نیاز هر کارگاه چه تعداد خودرو است و این خودروها برای حرکت باید به چه صورتی برای حرکت برنامه‌ریزی شوند تا اختلالی در ای مورد به وجود نیاید و بتوانید به خوبی نیازهای هر کارگاه‌ها را برطرف کنید.

امکان پایش و کنترل لحظه‌ای خودروها را فراهم می‌کند

یکی از مزایا استفاده از ردیاب خودرو برای پیمانکاران نفت، فراهم‌آوردن امکان پایش و کنترل لحظه‌ای خودروهای و راننده در طول مسیر حرکت آن‌ها به سمت مقصد موردنظر است. اینگونه شما می‌توانید هم از بازدهی مناسب هر راننده اطمینان پیدا کنید و هم به طور مناسب امنیت آن‌ها را مهیا کنید تا با خطرات کم‌تری رو‌به‌رو و خیالشان از این بابت راحت گردد.

میزان کارکرد هر راننده را به صورت دقیق ثبت می‌کند

ثبت میزان کارکرد رانندگان دیگر استفاده ردیاب خودرو برای پیمانکاران نفت است. این موضوع کمک می‌کند تا محاسبه‌ی حقوق و دستمزد رانندگان ناوگان بسیار کم‌تر دچار خطا گردد و میزان رضایت آن‌ها از شرکت و کارکردن در آن نیز به حد چشمگیری افزایش یابد.

به شما امکان استفاده از مسیر‌یابی هوشمند می‌دهد

مسیر‌یابی هوشمند یکی از قابلیت‌های مهم نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل است که برای استفاده از آن نیاز به ردیاب خودرو دارید. مسیر‌یابی هوشمند کمک می‌کند تا بتوان از معطلی‌های بی‌دلیل جلوگیری کرد، مصرف سوخت را به طور قابل‌توجه کاهش داد و از ضررهای مالی ناشی از آن‌ها را نیز بسیار کم‌تر نمود

مزیت‌های استفاده ردیاب خودرو برای پیمانکاران نفت را بشناسید

استفاده از ردیاب خودرو برای پیمانکاران می‌تواند، بسیار مفید باشد و مزیت‌های زیادی داشته باشد. ردیاب خودرو می‌تواند، کنترل مصرف سوخت و هزینه‌های مربوط به آن را به همراه داشته باشد، مسیر‌یابی هوشمند را ممکن کند، تعمیر و نگهداری به موقع را فراهم می‌سازد و در بحث محاسبه‌ی حقوق و دستمزد راننده نیز به کار پیمانکاران نفت می‌آید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که حتما از آن استفاده کنید و از مزیت‌های آن غافل نشوید.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو و مشاهده دمو نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل با‌استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا توضیحات لازم را ارائه دهیم و ابهامات شما را از بین ببری
برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست