1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. بهبود مدیریت دارایی شرکت‌های ساختمانی با ردیاب خودرو

بهبود مدیریت دارایی شرکت‌های ساختمانی با ردیاب خودرو

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

ساختمان‌سازی شغلی است که در ایران از سود خوبی برخوردار است. زیرا قیمت ساختمان روزانه در حال افزایش است. سود زیاد این پروژه‌ها، باعث به وجود آمدن شرکت‌های ساختمانی زیادی در شهرهای بزرگ و کوچک شده است. زیرا افراد زیاد هستند که تمایل داشته دارند تا خانه‌ی قدیمی خودشان را با کمک این افراد بکوبند و از نوع به صورت آپارتمانی آن را بسازند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا به جای یک خانه چندین واحد در اختیار داشته باشند و بتوانند از فروش این واحدهای ساختمانی بسیار مناسبی به دست بیاورند.

اما ساختمان‌سازی باوجود سود بسیارش، چالش‌های فراوانی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مدیریت زمان است. در این مقاله سعی داریم، چالش‌های این حوزه را به شما معرفی کنیم، راه‌حل‌های این چالش‌ها را شرح دهیم و بگوییم، آیا می‌توان از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت دارایی شرکت‌های ساختمانی استفاده کرد یا امکان انجام این کار وجود ندارد.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

چه چالش‌هایی در صنعت ساختمان وجود دارد؟

ساختمان‌سازی پر از چالش‌هایی از قبیل پیدا‌کردن نیروی انسانی مناسب برای انجام کارها گرفته تا یافتن مصالح مناسب، استفاده از مناسب از خودروها و مدیریت زمان است. در این قسمت سعی می‌کنیم تا به صورت مفید و خلاصه این چالش‌ها را معرفی کنیم و در مورد آن‌ها توضیحاتی را برای شما ارائه دهیم.

استفاده بهینه‌ از دارایی‌های شرکت

در بسیاری از موارد از دارایی‌های شرکت ساختمانی به صورت بهینه و مناسب استفاده نمی‌شود. این باعث می‌شود تا بهره‌وری موردنظر را نتوان از آن دارای به دست آورد. خودرو نیز یکی از این دارایی‌ها محسوب می‌شود. عدم استفاده بهینه از خودروها می‌تواند باعث شود تا راننده خودرو نتواند ماموریت و وظایف محول‌شده را به خوبی انجام دهد و کارها به تدریج بر‌روی یکدیگر جمع شود.

به عنوان مثال فرض کنید که یک خودرو قرار است ماسه‌ای را به مدیر یکی از پروژه‌ها تحویل دهد. او در زمان مناسب به سر ساختمان می‌رسد، اما مدیر و کارگران مشغول کاری دیگر هستند و یا سر ساختمان نیستند و راننده خودرو معطل می‌شود تا آن بار تحویل و تخلیه گردد.این موجب می‌شود تا دیرتر به سر پروژه بعدی برسد و در آخر نتواند تمام کارهای آن روز خودش را به خوبی و در زمان مقررشده انجام دهد. اگر این اتفاق برای خودروهای شرکت بیفتد، عملا شرکت در حال ضرردهی است، زیرا از خودروهایش به صورت بهینه درست استفاده نمی‌گردد.

مدیریت هزینه و مصرف سوخت

هزینه‌ی بالای مصرف سوخت و طی‌کردن مسیر در میان ترافیک شهری باعث می‌شود تا میزان مصرف سوخت خودروهای شرکت ساختمانی بسیار مهم شود. زیرا تعداد دفعات مراجعت هر خودرو بالا است. یکی از مواردی که برای آن باید خودرو بیاید، بارکردن نخاله‌های ساختمانی و تخلیه آن‌ها است. به طور تقریبی هر هفته یکبار نیاز است تا برای هر کدام از پروژه جابه‌جایی نخاله‌های ساختمانی صورت بگیرید که باید برای آن خودرو از محل شرکت به سر پروژه برود.

حالا در نظر بگیرید، برای رسیدن خودرو به سر هرپروژه تنها، 20 لیتر سوخت نیاز باشد و تعداد پروژه‌ها نیز 10 عدد باشد. میزان مصرف سوخت شرکت ساختمانی در طول هفته 200 لیتر خواهد شد و در طول یک‌ماه به عدد 6000 لیتر خواهد رسید. با احتساب بنزین لیتر 3 هزار تومان، مبلغ هزینه‌ی سوخت این شرکت در طول یک‌ ماه 18 میلیون تومان خواهد شد که عدد زیادی برای خالی‌کردن نخاله به حساب می‌آید.

بالا‌بودن بار هزینه‌های تعمیر و نگهداری

خودروهای شرکت‌های ساختمانی، اغلب برای جابه‌جایی مصالح ساختمانی استفاده می‌شود. این مصالح شامل سنگ‌های بزرگ و سنگین با متراژ بالا، ماسه به مقدار زیاد، سیمان سفید و سیاه با تعداد بالا و بسیاری موارد دیگر می‌شود. خودرو باید این موارد را در مسیر طولانی حمل کند که این موضوع به مرور باعث ایجاد اصطهلاک می‌شود و خرابی قطعات را به همراه می‌آورد.

از طرفی دیگر، خرابی قطعات می‌تواند باعث آسیب‌های جانبی بسیاری به شرکت شود. بنابراین باید راهی استفاده شود تا بتوان قبل از وقوع این خرابی‌ها آن‌ها را پیش‌بینی کرد و هزینه‌های بالای مربوط به تعمیر و نگهداری را به حداقل ممکن کاهش داد و در هزینه‌های صرفه‌جویی کرد.

بررسی عملکرد رانندگان خودروهای شرکت ساختمانی

رانندگان در طول روز به تعداد دفعات زیاد رفت و آمد دارند و همین موضوع کار حساب و کتاب عملکرد آن‌ها و محاسبه‌ی دستمزد را سخت می‌کند. زیرا باید برای خودروهای مختلف این عددها به صورت دستی وارد کرد و سپس آن‌ها را با یکدیگر جمع زد که احتمال خطا در آن بسیار زیاد است.

مدیریت دارایی در هنگام استفاده از خودروهای مختلف

مدیریت دارایی یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت ساختمان و شرکت‌های موجود در آن‌ها است. زیرا دارایی‌های شرکت زیاد است و هرکدام از آن‌ها دارای قیمت بالایی هستند. اگر این مدیریت به درستی صورت نگیرد، امکان دارد تا این دارایی‌ها گم شوند، یا دزیده شوند و یا دچار آسیب شوند که باعث ایجاد ضررهای هنگفت برای شرکت می‌شود.

چگونه می‌توان از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت دارایی شرکت ساختمانی استفاده کرد؟

در قسمت قبل مهم‌ترین چالش‌های موجود در شرکت‌های ساختمانی را به شما معرفی کردیم و در مورد آن‌ها به صورت مختصر و مفید توضیحاتی را ارائه کردیم. اما در قسمت قصد داریم، بررسی کنیم که چگونه می‌توان از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت دارایی شرکت ساختمانی و حل چالش‌های دیگر استفاده کرد تا نسبت به نحوه‌ی حل این چالش‌ها با‌استفاده از یک ابزار مفید آگاه شوید و بتوانید به خوبی بر این مشکلات غلبه کنید.

به انتخاب بهترین مسیر برای رفت و آمد به سر پروژه‌ها کمک می‌کند

خودروهای شرکت یکی از مهم‌ترین دارایی‌های آن محسوب می‌شوند که باید در هنگام استفاده از آن‌ها دقت لازم را کرد. یکی از موارد مهم در هنگام استفاده از خودرو، انتخاب مسیر مناسب است. انتخاب مسیر، یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند به مدیریت این نوع از دارایی در شرکت‌های ساختمانی کمک کند و سبب ‌شود تا خودروها بتوانند با سرعت بیشتری خودشان را به محل پروژه‌ها برسانند و مصالح یا دیگر موارد نیاز را تحویل مدیری پروژه مربوطه دهند. اما چگونه می‌توان مسیر‌یابی را به خوبی انجام داد و بهترین مسیر ممکن را انتخاب کرد؟

رسیدن به این هدف با‌ استفاده کردن از ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل امکان‌پذیر است. مسیر‌یابی هوشمند نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل، کوتاه‌ترین مسیر را به شما نشان می‌دهد و سرعتتان بسیار بالاتر می‌برد.

میزان هدر رفت زمان رسیدن پروژه‌های ساختمانی را به حداقل خودش می‌رساند

اگر مدیر پروژه و کارگران آن پروژه چند دقیقه قبل از رسیدن خودرو به سرپروژه از ورود آن مطلع شوند، به احتمال بسیار قوی می‌توانند خودشان را سریع‌تر آماده کنند تا بار خودرو را سریع‌تر خالی کنند تا ماشین شرکت ساختمانی بتواند با میزان هدررفت زمان کم‌تری کار خودش را انجام دهید و سریع‌تر به محل پروژه دیگر یا وظیفه‌ی بعدی خودش برسد. اما چگونه می‌توان این اطلاع‌رسانی را به خوبی انجام داد؟

ردیاب خودرو محل دقیق خودرو را بر‌روی نرم‌افزار مدیریت ناوگان نشان می‌دهد، بنابراین کارمندان می‌توانند ببینند که خودرو در چه محلی قرار دارد و هنگام نزدیک‌شدن خودروی شرکت به پروژه، اطلاع‌رسانی به مدیری پروژه و کارکنانش را انجام دهند تا هدررفت زمانی بسیار کم‌تر از قبل شود.

امکان برنامه‌ریزی بهتر و کاهش هزینه‌ها را فراهم می‌کند

در طول سال شرکت برای خرید تجهیزات و دیگر دارایی‌های موجود هزینه‌های بسیاری انجام می‌دهد. حال اگر در هنگام استفاده از دارایی‌هایی مانند تجهیزات ساختمانی مدیریت درستی صورت بگیرد، می‌توان این هزینه‌ها را به صورت جدی کاهش داد. استفاده از ردیاب خودرو به این کمک می‌کند، زیرا مشخص می‌کند که کدام دارایی در کدام محل قرار دارد و از گم‌شدن یا دزدیده‌شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

امکان رصد لحظه‌ای رانندگان را ممکن می‌سازد

بسیاری از راننده‌ها در هنگام حرکت، رفتارهای خطرناک انجام می‌دهند. این رفتارها باعث جریمه‌شدن خودروهای شرکت و به بارآمدن هزینه‌های ناخواسته و اضافی برای مجموعه‌ی مربوطه می‌شود که به هیچ عنوان مطلوب نیست. اما در صورت نصب ردیاب خودرو بر‌روی خودرو می‌توان به صورت لحظه‌ای راننده را رصد کرد، در صورت بروز رفتارهای خطرناک به او هشدارهای لازم را داد و از به بارآمدن هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد.

میزان کارکرد هر راننده را به طور دقیق ثبت می‌کند

میزان کارکرد هر راننده به طور دقیق بر‌روی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل و با‌استفاده از ردیاب خودرو ثبت می‌شود. این موضوع کمک می‌کند تا دردسرهای مربوط به محاسبه‌ی دستی از بین برود و کم‌ترین خطای ممکن در هنگام محاسبه‌ی دستمزد رانندگان به وجود بیاید.

به شما امکان کنترل مصرف سوخت را می‌دهد

یکی از مزایای استفاده از  ردیاب  برای بهبود مدیریت دارایی شرکت‌های ساختمانی این است که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید میزان مصرف سوخت هرخودرو را ثبت کنید. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید برای از  افزایش مصرف سوخت جلوگیری کنید، میزان این هزینه‌ها را بسیار کم‌تر از زمان‌های قبلی کنید و امکان صرفه‌جویی را به شرکت ساختمانی می‌دهد.

می‌توانید سریع‌تر قطعه‌ی خراب را مشخص کنید

ردیاب خودرو از طریق دیاگ به کامپیوتر خودرو یا ECU متصل می‌شود. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن تشخیص دهید که کدام قطعه خراب شده است یا نیاز به بهبود دارد تا هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری خودروهای شرکت ساختمانی خودتان را به حداقل ممکن کاهش دهید.

از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت دارایی شرکت‌های ساختمانی خودتان استفاده کنید

در پایان باید بگوییم که شما می‌توانید از از ردیاب خودرو برای بهبود مدیریت دارایی شرکت ساختمانی خودتان استفاده کنید، زیرا ردیاب خودرو به اضافه نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل کمک می‌کند تا بتوانید مصالح ساختمانی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پروژه‌های ساختمانی برسانید و از معطل‌شدن نیروی انسانی خودتان جلوگیری کنید، این مصالح را از بهترین مسیر ممکن انتقال دهید تا با سرعت زیادتر‌ی به محل موردنظر برسند و مصرف سوخت خودروها کاهش یابد که همه‌ی این موارد کمک می‌کنند تا از خودرو و دیگر موارد دارایی بهتر و بهینه‌تر استفاده کنید.

همچنین استفاده از ردیاب خودرو برای مدیریت دارایی شرکت‌های ساختمانی به شما کمک می‌کند تا بتوانید تاریخ اتمام دقیق‌تری برای پروژه‌های خودتان تعیین کنید و بتوانید برای شروع بهتر پروژه‌های دیگر برنامه‌ریزی مناسب‌تری داشته باشید. این موضوع باعث می‌شود تا شما هزینه‌ی کم‌تری برای فراهم‌کردن دارایی‌ها مانند تجهیزات صرف کنید و صرفه‌جویی در هزینه داشته باشید. برای خرید انواع مختلف ردیاب خودرو و مشاهده‌ی دمو نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل با‌استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت پیشگامان آسیا با ما تماس بگیرید تا با کارشناسان مربوطه صحبت کنید
برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست