1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. آیا محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو امکان‌پذیر است؟
محاسبه مصرف سوخت با ردیاب

آیا محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو امکان‌پذیر است؟

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

خودروهای مختلف براساس سیستم موتور و داخلی خودشان در هر صد کیلومتر میزان متفاوتی از بنزین را می‌سوزانند. این مورد برای سازمان و رانندگان آن‌ها بسیار مهم است، زیرا قیمت سوخت افزایش یافته است و در صورت مصرف زیاد بنزین توسط خودرو، هزینه‌های ناوگان حمل و نقل سازمان و راننده به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

اما برای کاهش مصرف سوخت بدون استفاده از ردیاب چه کاری می‌توان انجام داد؟ و با کمک ردیاب خودرو  چگونه می‌توان مصرف سوخت خودرو را اندازه‌گیری کرد و آن را کاهش داد؟

برای دریافت جواب سوال اول می‌توانید مقاله “9 روش کاهش مصرف سوخت” را مطالعه کنید. اما برای یافتن پاسخ سوال دوم و سوم لازم است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی یاد بگیرید که چگونه می‌توانید محاسبه مصرف سوخت با استفاده از ردیاب خودرو را انجام دهید و مصرف سوخت خودروی خودتان را نیز کاهش دهید.

در این مقاله مکانیزم محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو را برای شما بازگو می‌کنیم و سپس روش‌های انجام این کار را برای شما بیان می‌کنیم. پس تا انتهای با ما همراه باشید و مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

چگونگی محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو چیست؟

اکثر ردیاب‌های خودرو موجود در بازار دارای سنسور سوخت  هستند. ردیاب خودرو پس از اتصال از طریق درگاه OBD-II به خودرو با استفاده از این سنسور و میزان پیمایش قادر است که میزان مصرف سوخت خودرو در مسیرهای مختلف را به راحتی محاسبه کند و بهینه‌ترین مسیر ممکن برای حرکت را به شما معرفی کند.

این محاسبه به این صورت است که ردیاب خودرو با استفاده از سنسور سوخت میزان مصرف آن را می‌فهمد و سپس آن را بر میزان پیمایش خودرو تقسیم می‌کند تا بتوانید میزان مصرف سوخت را در هر مسیر را به شما اطلاع دهد. شما می‌توانید به راحتی این عدد را در پنل خودتان مشاهده کنید و از میزان مصرف سوخت در مسیرهای مختلف آگاه شوید.

استفاده از ردیاب خودرو جهت محاسبه مصرف سوخت

با استفاده از چه نوع ردیاب‌هایی می‌توان محاسبه مصرف سوخت را انجام داد؟

در قسمت قبل ذکر کردیم که برای محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو نیاز به ردیابی داریم که دارای سنسور سوخت باشد. در این قسمت یکی از این ردیاب‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

ردیاب خودرو FMB001

ردیاب خودرو FMB001

یکی از ردیاب‌های به روز و بسیار مناسب که می‌تواند به شما در محاسبه مصرف سوخت کمک کند، ردیاب خودرو FMB001 است که دارای سنسور مصرف سوخت و شتاب می‌باشد. سنسور شتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید علاوه بر میزان کیلومتر و پیمایش میزان شتاب خودرو را نیز متوجه شوید.

ردیاب خودرو FMB920

ردیاب خودرو FMB920

یکی دیگر از ردیاب‌هایی که می‌تواند به شما در این جهت کمک بسیاری کند، ردیاب خودروی FMB920 است که دارای سنسور سوخت می‌باشد. این ردیاب بسیار دقیق است و به شما در محاسبه مصرف سوخت کمک بسیار می‌کند.

چگونگی تعیین بهینه‌ترین مسیر با کمک ردیاب خودرو

به طور قطع بعد از مطالعه قسمت قبل با این سوال مواجه شده‌اید که چگونه ردیاب خودرو مسیر بهینه را پیدا می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد؟

ردیاب خودرو پس از محاسبه مصرف سوخت هر مسیر و نمایش آن به شما، با استفاده از سیستم‌های نرم‌افزاری موجود در خودش، بهینه‌ترین مسیر را انتخاب می‌کند و به شما پیشنهاد می‌نماید تا شما با عبور از آن مسیر کم‌ترین میزان سوخت را مصرف کنید و در هزینه‌های خودتان به طور قابل توجهی صرفه‌جویی نمایید.

روش‌های کاهش مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو چیست؟

در قسمت قبل در مورد نحوه محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو صحبت کردیم و مکانیزم آن را به طور کامل برای شما شرح دادیم. اما در این قسمت قصد داریم، روش‌های کاهش مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو را برای شما ذکر کنیم تا به راحتی و با استفاده از ردیاب خودرو بتوانید میزان مصرف سوخت خودروی خودتان را کاهش دهید.

1. جلوگیری از روشن ماندن بی‌دلیل خودرو

یکی از مواردی که می‌تواند باعث مصرف بیش از حد سوخت در خودرو شود، روشن ماندن بی‌دلیل خودرو در مکان‌های مختلف است. ردیاب خودرو با هشدارهایی که به شما می‌دهد، از روشن ماندن بی‌دلیل خودرو جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود تا مصرف سوخت خودرو به میزان بسیار زیادی کاهش یابد.

2. جلوگیری از پیمایش بیش از حد

همانطور که گفتیم که ردیاب خودرو به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهینه‌ترین مسیر حرکت برای حرکت خودرو را انتخاب کنید و از پیمایش بدون دلیل و بیش از حد خودرو جلوگیری کنید. این کار می‌تواند از مصرف مقدار بسیار زیادی از سوخت جلوگیری کند و باعث کاهش مصرف سوخت خودرو گردد.

3. تعمیر به موقع قطعات خودرو و جلوگیری از مصرف بیش از حد سوخت

یکی از مواردی که می‌تواند باعث مصرف بیش از حد سوخت شود، خرابی قطعات مختلف خودرو مانند فیلتر هوا و دیگر قطعات مرتبط به آن است. ردیاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی این خرابی‌ها را تشخیص دهید و آن‌ها را در اولین فرصت ممکن تعمیر کنید. یکی از ردیاب‌هایی که دارای چنین امکانی است، ردیاب خودروی FMB001 است که در این زمینه کاربرد بسیار زیادی دارد.

4. تعیین سرعت مناسب خودرو

سرعت بیش از حد خودرو می‌تواند باعث افزایش مصرف سوخت خودرو شود و آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، به همین دلیل باید در هنگام رانندگی با سرعت مناسبی خودروی خودتان حرکت کنید. ردیاب خودرو به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی سرعت مجاز و مناسب خودرو را پیدا کنید و آن را به راننده اعلام کنید تا با سرعتی بیش از آن رانندگی نکند که باعث کاهش مصرف سوخت خودروی شما خواهد شد.

محاسبه مصرف سوخت را به کمک ردیاب خودرو انجام دهید

اندازه‌گیری دقیق میزان مصرف سوخت خودرو بسیار مهم است، زیرا می‌تواند در میزان هزینه‌های ناوگان حمل و نقل یا سازمان مربوطه نقش بسیار ویژه‌ای داشته باشد و آن را افزایش یا کاهش دهد. اما اندازه‌گیری بدون استفاده از ردیاب خودرو به طور عملی امکان پذیر نیست و شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم، چگونگی محاسبه مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو را به شما بگوییم و یک نمونه از این ردیاب‌ها را به شما معرفی کنیم، نحوه تعیین مسیر بهینه به کمک آن را برای شما توضیح دهیم و همچنین در آخر توضیح دهیم که چگونه می‌توانید با کمک ردیاب خودرو، مصرف سوخت خودتان را کاهش دهید. در قسمت نظرات به ما بگویید که برای محاسبه مصرف سوخت از چه ردیابی استفاده می‌کنید؟

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست