1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. مشکلات مدیریت ناوگان حمل و نقل پست + معرفی راه حل ها
مشکلات ناوگان حمل و نقل پست

مشکلات مدیریت ناوگان حمل و نقل پست + معرفی راه حل ها

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

در طول روز تعداد زیادی بسته‌های پستی از مبدا‌های مختلف به مقصدهای متفاوت ارسال می‌شود که کار حمل و نقل و ارسال آن‌ها بر عهده اداره پست است. پست بسته‌های مختلف از مکان‌های مختلف در شهر مبدا را جمع‌آوری می‌کند و به سمت شهر مقصد می‌فرستد.

پس از رسیدن این بسته‌ها به پست شهر مقصد نیاز است که آن‌ها به سمت محل‌های دقیقش ارسال گردد که این کار توسط ناوگان حمل و نقل درون شهری پست صورت می‌گیرد. در حین انجام این فرآیند ممکن است، مشکلاتی به وجود بیاید که در این مقاله می‌خواهیم به طور کامل در مورد آن‌ها صحبت کنیم و راه‌حل آن‌ها را نیز بیان کنیم. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

دغدغه‌های ناوگان حمل و نقل اداره پست

ناوگان حمل و نقل اداره پست روزانه با دغدغه‌های زیادی روبه‌رو است که باعث افزایش زمان ارسال بسته‌ها، افزایش هزینه‌ها و بسیاری موارد دیگر می‌گردد. در این قسمت به طور خلاصه به این موارد می‌پردازیم.

1. در دسترس نبودن خودرو برای ارسال

یکی از مشکلات و دغدغه‌هایی که مدیران ناوگان حمل و نقل اداره پست با آن مواجه می‌شوند، خرابی خودروهای پست و در دسترس نبودن آن‌ها برای ارسال کالا یا بسته‌ی پستی به سمت شهر مقصد و از آن‌جا به منزل فرد موردنظر است.

اما می‌توان با رصد مداوم خودروها و تعمیر و نگهداری به موقع آن‌ها از بروز چنین مشکلی جلوگیری کرد و در مواقع مختلف از خودروها با بازده خوب استفاده کرد.

2. رصد راننده خودروهای ناوگان حمل و نقل

بعضی مواقع ممکن است که کارمندان اداره پست، بسته‌ای را به راننده تحویل دهند، اما آن بسته در موعد مناسب به دست کارمند اداره پست در شهر مقصد نمی‌رسد که می‌تواند باعث ایجاد مشکل و ناراحتی برای کارمند اداره شهر موردنظر و تاخیر در ارسال بسته به سمت منزل فرد نهایی گردد.

برای جلوگیری از چنین مشکلی، باید رانندگان خودروهای ناوگان حمل و نقل اداره پست به صورت مداوم رصد شوند و مکان آن‌ها به طور دقیق مشخص باشد تا این افراد نتوانند به جای انجام ماموریت به کارهای دیگر برسند.

3. ایجاد تداخل و عدم هماهنگی در هنگام استفاده از خودروها

در طول روز، تعداد بسته‌هایی زیادی به سمت اداره پست می‌آیند تا به سمت مقصد نهایی ارسال شوند که برای این کار از خودروهای مختلفی استفاده می‌گردد. حال به خاطر حجم بالای کار، امکان تداخل و ایجاد عدم هماهنگی در هنگام استفاده از خودروهای ناوگان حمل و نقل اداره پست وجود دارد.

جهت جلوگیری از این تداخل، باید برنامه‌ریزی درستی صورت بگیرد و خودروهای در حال استفاده و آزاد به صورت مجزا برای کارمندان ناوگان مشخص باشد.

4. محاسبه میزان کارکرد رانندگان و پرداخت دستمزد آن‌ها

تعداد رانندگان ناوگان حمل و نقل این اداره، زیاد است، به همین دلیل محاسبه میزان کارکرد و دستمزد آن‌ها و پرداخت آن یکی از بزرگترین دغدغه‌های ناوگان حمل و نقل اداره پست است. از طرفی دیگر ممکن است که برخی از ادارات، با شرکت‌های پیمانکاری برای این کار قرارداد بسته باشند که باید میزان کارکرد آن‌ها به طور کامل تعیین گردد.

برای جلوگیری بروز مشکل در این زمینه و محاسبه‌ی دقیق، باید عملکرد هر نیرو یا شرکت پیمانکاری به صورت روزانه و خودکار ثبت گردد تا بتوان از آن برای تسویه و پرداخت استفاده مطلوب و درست نمود.

5. تضمین سلامت بسته‌های پستی

رانندگان اداره پست، هر کدام دارای مهارت‌های متفاوتی در رانندگی هستند که اثر ویژه‌ای بر سلامت بسته‌ی پستی در هنگام ارسال می‌گذارد. زیرا ممکن است که کالای ارسالی شکستنی یا بسیار حساس باشد و اگر راننده در هنگام حرکت احتیاط نکند، آن کالا آسیب ببیند یا به طور کلی خراب شود.

بنابراین باید با رصد رانندگان و مشخص کردن میزان مهارت آن‌ها در رانندگی، از بروز چنین حوادث جلوگیری کرد، زیرا اعتبار اداره پست را به طور کلی خدشه‌دار و دچار صدمه خاصی می‌نماید که مطلوب مدیران این اداره نیست.

6. کاهش مصرف سوخت

میزان سوختی که توسط خودروهای این اداره مصرف می‌شود، در طول روز بسیار زیاد است که با توجه به بودجه‌ی محدود اداره پست، باید به طور چشمگیری کاهش یابد تا به حد مطلوب برسد و هزینه‌های مربوط به آن را به حداقل ممکن خودش برساند.

برای کاهش مصرف سوخت، باید خودروها به طور کامل بررسی و چک شوند تا دچار مشکل نباشند، همچنین باید رانندگان از مسیرهایی استفاده کنند که بتوانند با طی کردن کم‌ترین مسیر ممکن به مقصد مورد نظر برسند.

7. پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر ممکن

خودروهای ناوگان حمل و نقل اداره پست باید از کوتاه‌ترین مسیر ممکن برای رسیدن به محل یا شهر مقصد استفاده کنند تا هزینه‌های مربوط به سوخت، استهلاک خودرو و بسیار موارد دیگر به طور چشمگیری کاهش داشته باشد.

برای پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر، باید رانندگان از مسیریابی هوشمند استفاده کنند تا به راحتی به مقصد برسند و زمان کم‌تری مصرف نمایند.

نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل اداره پست؛ راه‌حل تمامی مشکلات این ناوگان

در قسمت قبل به طور مختصر و مفید به بیان دغدغه‌های مدیران و کارمندان ناوگان حمل و نقل اداره پست پرداختیم و در مورد آن‌ها توضیحاتی دادیم. اما در این قسمت قصد داریم، در مورد راه‌حل این مشکلات، یعنی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل اداره پست صحبت کنیم و مزایای آن بیان نماییم.

مسیریابی هوشمند و پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر ممکن

نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل اداره پست به رانندگان کمک می‌کند تا بتوانند با استفاده امکان مسیر‌یابی هوشمند این نرم‌افزار، کوتاه‌ترین مسیر ممکن را انتخاب کنند و در کم‌ترین زمان و با طی کردن حداقل مسافت به مقصد مورد نظر برسند.

مسیریابی هوشمند، همچنین به کاهش قابل توجه مصرف سوخت توسط رانندگان در هنگام حمل بسته‌ها و کالاهای پستی می‌انجامد که هزینه‌های این اداره را به طور چشم گیری کاهش می دهد.

ردیابی راننده و رصد مکان دقیق آن

برای اطمینان از سلامت کالا و کنترل راننده در طول ماموریت نیاز به ردیابی است که این نرم‌افزار به خوبی این امکان را در اختیار شما می‌گذارد و کمک می‌کند تا بتوانید مکان دقیق راننده در هنگام حرکت را ببینید و در صورت بروز مشکل یا منحرف شدن از مسیر، با راننده تماس بگیرید و علت را جویا شوید.

این رصد می‌تواند باعث کاهش زمان رسیدن بسته به شهر مقصد، افزایش اعتبار مدیران اداره پست شهر مبدا و رضایت مشتری گردد.

ثبت میزان کارکرد رانندگان خودرو

استفاده از نرم‌افزاری مدیریت ناوگان حمل و نقل اداره پست به کارمندان و مدیران این مجموعه کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی میزان کارکرد رانندگان خودروهای شخصی یا شرکت‌های پیمانکاری همکار با اداره را ثبت کنند و از آن‌ها برای محاسبه میزان دستمزد آن‌ها و تسویه حساب استفاده نمایند.

برنامه‌ریزی حرکت خودروهای ناوگان و جلوگیری از بروز تداخل

این نرم‌افزار به شما امکان را می‌دهد تا بتوانید به راحتی حرکت‌های خودروها را برنامه‌ریزی کنید. زیرا به طور دقیق برای شما مشخص می‌کند که کدام خودروها آزاد هستند و کدام خودروها در حال انجام ماموریت خاصی هستند که از بروز تداخل و عدم هماهنگی جلوگیری به عمل می‌آورد.

ناوگان حمل و نقل اداره پست به بهترین شیوه مدیریت کنید

ناوگان حمل و نقل اداره پست، یکی از قسمت‌های مهم این اداره است که هم با کارمندان دیگر بخش‌ها در ارتباط است و هم بر مدت زمان رسیدن بسته‌های پستی به مقصد مورد نظر اثر مستقیم دارد. بنابراین باید این بخش از اداره پست به بهترین شیوه ممکن اداره شود تا هم اعتبار مدیران این شعبه از پست بالا رود و هم مشتری بتواند بسته‌ی خودش را سریع‌تر دریافت کند.

شما میتوانید جهت اطلاع از جزئیات نرم افزار و درخواست دمو به صفحه زیر مراجعه کنید:

نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست