1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. 3 راه مطمئن برای کاهش هزینه‌ی خودروهای سازمانی
کاهش هزینه‌ی خودروهای سازمانی

3 راه مطمئن برای کاهش هزینه‌ی خودروهای سازمانی

بدون دیدگاه
5/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

اگر به هزینه‌های سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف یک نگاه کوچک بیندازید، متوجه می‌شوید که سهم هزینه‌های خودروهای سازمانی در میزان مصرف کل به چه میزان بالا است و کوچک‌ترین کاهش در این هزینه‌ها می‌تواند، چه اثر بزرگی داشته باشد و به پیشرفت اقتصادی آن‌ها کمک کند. اما کاهش هزینه‌ی خودروهای سازمانی به همین راحتی‌ها هم نیست و شاید در حرف آسان به نظر برسد، زیرا فاکتورهای بسیاری در آن تأثیر دارند.

البته این گفته به معنی عدم وجود هیچ راهی برای رسیدن به این هدف نیست. در این مقاله قصد داریم، 3 راه مطمئن برای کاهش هزینه‌ی خودروهای سازمانی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن‌ها برای کاهش این قسمت و بخش‌های کلی هزینه‌های سازمان یا شرکت خودتان استفاده کنید.

مزیت‌های کاهش هزینه‌ی خودروی سازمانی چیست؟

مزیت‌های کاهش خودروهای سازمانی بسیار زیاد است و اگر بخواهیم در مورد تمامی این مزایا حرف بزنیم، باید مقالات مجزایی بنویسم. به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردیم، مهم‌ترین موارد آن‌ها را برای شما انتخاب کنیم و در مورد آن‌ها توضیحاتی را ارائه دهیم تا بدانید  در صورت انجام این کار به چه چیزهایی دست پیدا می‌کنید و امکان انجام چه کارهایی را خواهید داشت. پس با ما تا انتهای این بخش همراه باشید تا نسبت به این موارد آگاه شوید.

دست شما را برای بهبود کیفیت تجهیزات خودروی سازمانی باز می‌‌گذارد

تجهیزات خودروهای سازمانی روز به روز و رفته‌رفته و در اثر استفاده‌های مکرر، قدیمی می‌شوند و نیاز به ارتقا پیدا می‌کنند. اگر ارتقا این تجهیزات به خوبی صورت نگیرد، خودروی سازمانی شما از دور می‌افتد و آن بازدهی که از آن انتظار دارید را برای شما فراهم نمی‌کند. فرض بگیرید، قصد جابه‌جایی یک مهمان خارجی با خودروی سازمانی در فصل تابستان را دارید، در این فصل نیاز به روشن‌کردن کولر درون ماشین دارید و اگر کولر روشن نکنید، قطعا مهمان اذیت می‌شود.

حالا اگر قطعات کولر خودروی سازمانی شما نیاز به ارتقا و بهبود داشته باشند، اما شما این کار را انجام نداده باشید، قطعا کولر به درستی کار نخواهد کرد و شما در جلوی مهمان خارجی زشت خواهید شد که اصلا مطلوب نیست و آن را نمی‌پسنید.

به شما امکان ذخیره‌ی مالی بیشتری می‌دهد

شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ باید همواره برای روزهای بحرانی منابعی را به عنوان ذخیره‌ی مالی داشته باشند تا بتوانند آن‌ها را مصرف کنند. به عنوان مثال اوضاع کرونا در دوسال قبل را در نظر بگیرید. زمانی که کرونا وارد ایران شد، تقریبا اوضاع شرکت‌های گردشگری خوب بود و از بازار فروش خوبی برخوردار بودند. اما یکدفعه ورق برگشت و تا مدت یکسال عملا سفرهای زیادی صورت نمی‌گرفت. در این اوضاع که ورودی منابع مالی به حداقل خودش رسیده بود، تنها شرکت‌هایی توانستند، خودشان را حفظ کنند که ذخیره‌ی مالی خوبی داشتند.

با خواندن مثال قبلی مشاهده کردید که اهمیت ذخیره‌ی چقدر بالا است و به چه میزان می‌تواند برای شرکت یا سازمانتان تعیین‌کننده باشد. کاهش هزینه‌ی خودروی سازمانی می‌تواند دست شما برای ذخیره‌ی مالی بیشتر را باز بگذارد، کمک می‌کند تا میزان آن را به میزان چشمگیری افزایش دهید و در بحران‌های بازار نگرانی بسیار کم‌تری داشته باشید.

هزینه‌ی مصرف سوخت خودروهای سازمانی را کاهش دهید

پس از اینکه با دو مورد از مهم‌ترین مزیت‌های کاهش هزینه‌ی خودروهای سازمانی آشنا شدید و توضیحاتی را در مورد خواندید، زمان آن رسیده است که در مورد راه‌های انجام این کار صحبت کنیم و حوزه‌ی صحبت خودمان را به سمت این حوزه بچرخانیم. اولین روش برای کم‌کردن هزینه‌ی خودروهای سازمانی، کاهش مصرف سوخت این خودروها و هزینه‌ی مربوط به آن است. اما چگونه می‌توان هزینه‌ی مصرف سوخت خودروهای سازمانی را کاهش دهید و به چه شکلی این کار ممکن است؟

این مطلبی است که قصد داریم تا در قسمت بعد به طور مفصل‌تر و جزیی‌تر به آن بپردازیم و در مورد راه‌های آن توضیحات بیشتری بدهیم.

چگونه می‌توان هزینه‌ی سوخت خودروهای سازمانی را کاهش داد؟

برای سوال این سوال باید فاکتورهای مختلف را به طور کامل بررسی کرد، اما در این قسمت به طور متمرکز‌ راه‌هایی را بیان خواهیم کرد که اثرات بیشتری در میان فاکتورهای موجود دارد و با بهبود آن‌ها می‌توان تا حدودی بسیار میزان مصرف سوخت خودروهای سازمانی را کنترل کرد و آن را کاهش داد.

مسیر رفت و آمد خودروی سازمانی را کوتاه کنید

مسیر رفت و آمد خودروهای سازمانی بسیار مهم است. فرض بگیرید، شما یک خودروی سازمانی لیموزین را برای جابه‌جایی مهمان خودتان به سمت فرودگاه فرستاده‌اید. حال اگر راننده این لیموزین برای رفتن به فرودگاه، مسیر شلوغ و پر‌رفت و آمد را انتخاب کند، چه اتفاقی خواهد افتاد، آیا او می‌تواند در زمان مناسب به فرودگاه برسد؟

اگر راننده خودروی سازمانی شرکت شما چنین کاری بکند، به طور قطع در ترافیک و شلوغی گیر خواهد کرد و نمی‌تواند به موقع به فرودگاه برسد. در صورت تاخیر راننده، مهمان شما و همراهان او باید انتظار زیادی بکشند که این موضوع باعث نارضایتی آن‌ها و بی‌اعتبار سازمان یا شرکت شما خواهد شد.

از طرفی دیگر راننده با انتخاب مسیر اشتباهی، میزان مصرف سوخت را نیز به حد زیادی افزایش داده است که باعث افزایش هزینه‌ی مصرف سوخت خودروهای سازمانی ناوگان می‌گردد. بنابراین مشاهده می‌کنید که با یک انتخاب نادرست، عملا از دوجه دچار ضرر شدید. اما می‌توانید با‌استفاده از سیستم مسیر‌یابی هوشمند ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل از بروز چنین اتفاق‌هایی به طور جدی جلوگیری کنید و خیال خودتان را نیز راحت نمایید.

در حالت ایستاده خودرو را خاموش کنید

خیلی از رانندگان و افراد تصور می‌کنند که خودرو در حالت ایستاده یا درجا مصرف سوختی ندارد و یا مقدارش بسیار کم است. در حالی که به این صورت نیست و این تصور به طور کلی غلط است. زیرا در حالت ایستاده نیز خودروی سازمانی ناوگان حمل و نقل شما مصرف سوخت بالایی دارد، چون که حرارت درون موتور بالا است و عمل مخلوط‌شدن اکسیژن با سوخت نیز به طور مداوم انجام می‌گیرد.

بنابراین و برای کاهش مصرف سوخت خودروهای سازمانی خودتان، به رانندگان بگویید که در حالت ایستاده یا درجا خودرو را خاموش کنند تا بتوانید صرفه‌جویی اقتصادی مناسبی در هزینه‌های سازمان خودتان انجام دهید.

از رانندگی پرخطر جلوگیری کنید

رالی‌کشیدن‌های متعدد و رانندگی پرخطر یکی از مواردی است که باعث افزایش مصرف سوخت مصرفی خودروی سازمانی می‌شود. از طرفی دیگر اگر راننده به صورت خطرناک رانندگی کند، به طور قطع مهمان سازمان یا شرکت احساس خطر خواهد کرد و دچا نگرانی و عدم آرامش خیال خواهد شد. بنابراین این موضوع از دو طرف باعث ضرر است و باید جلوی آن گرفته شود.

برای جلوگیری از رانندگی پرخطر راننده‌ی ناوگان حمل و نقل با خودروی سازمان، نیاز به پایش لحظه‌ای او دارید. اما چگونه می‌توان پایش لحظه‌ای را انجام داد و آیا این کار ممکن است؟ ( قبل از مطالعه پاسخ در مورد این سوال فکر کنید و در قسمت نظرات جواب‌های خودتان را برای ما بنویسد).

پایش و کنترل لحظه‌ای راننده خودروی سازمانی با‌استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان امکان‌پذیر است. این نرم‌افزار به شما قابلیت می‌دهد تا بتوانید میزان مصرف سوخت ماشین این راننده را نیز مشاهده کنید و هزینه‌ی مصرفی سوخت خودروی سازمانی خودتان را به طور دقیق و شفاف بررسی کنید.

تعمیرات و نگهداری خودروی سازمانی را به موقع انجام دهید

تعمیرات و نگهداری خودروی سازمانی بسیار مهم است. اگر این کار به درستی صورت نگیرید، خودرو امکان حرکت درست را نخواهد داشت و به احتمال بسیار قوی در جاده دچار خرابی یا سانحه خواهد شد. برای تعمیرات و نگهداری به موقع خودروی سازمانی باید از ردیاب خودرو استفاده کنید. ردیاب به شما می‌گوید که کدام قطعه و کدام قسمت دچار مشکل است تا نسبت به تعویض یا تعمیر و یا بهبود آن در بهترین زمان ممکن اقدام کنید و در این حوزه با مشکل یا دغدغه‌ای رو‌به‌رو نشوید.

برای برنامه‌ریزی حرکت خودروهای سازمانی وقت بیشتری بگذارید

تعداد خودروهای سازمانی موجود در ناوگان هر مجموعه‌ای زیاد است و همین موضوع اهمیت برنامه‌ریزی را دوچندان می‌کند. فرض کنید که شما همایشی دارید و به این همایش مهمانان بسیاری دعوت شده‌اند. حال اگر برنامه‌ریزی درستی نداشته باشید، به احتمال بسیار قوی تداخل در رفت و آمد مهمانان پیش خواهد آمد  و امکان دارد تا یک خودروی سازمانی برای جابه‌جایی دو نفر برود و برای آوردن نفر دیگر، خودرویی اعزام نشود.

اگر این اتفاق بیفتد، قطعا شما در جلوی مهمانان زشت می‌شوید و اعتبار خودتان را از دست خواهید داد. بنابراین باید برنامه‌ریزی را جدی بگیرد تا هم بتوانید هزینه‌های خودروهای سازمانی خودتان را کاهش دهید و هم اعتبارتان را حفظ کنید.

این 3 راه را برای کاهش هزینه‌ی خودروی سازمانی ناوگان خودتان به کار بگیرید

کاهش هزینه‌های خودروهای سازمانی می‌تواند باعث کم‌شدن قابل‌توجه مصارف ناوگان خودرویی مجموعه و شود و به شما امکان صرفه‌جویی و ذخیره‌ی مالی، ارتقای تجهیزات ناوگان و بسیاری کارهای دیگر را به راحتی می‌دهد. اما برای رسیدن به این هدف باید یکسری کارها انجام دهید و روش‌ها را استفاده کنید. به همین دلیل و برای کمک به شما در این مقاله 3 نمونه از بهترین راه‌ها برای کاهش هزینه‌های خودروهای سازمانی را معرفی کردیم و در مورد موارد مربوط به آن‌ها با شما صحبت کردیم.

برای مشاهده دموی نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل و خرید ردیاب خودروی سازمانی می‌توانید با‌استفاده از شماره‌ تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه با شما صحبت کنند و توضیحات لازم را بدهند.
برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست