1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. تأثیر استفاده از سنسور دمای ردیاب خودرو در صنایع توزیع و پخش
تأثیر استفاده از سنسور دمای ردیاب خودرو در صنایع توزیع و پخش

تأثیر استفاده از سنسور دمای ردیاب خودرو در صنایع توزیع و پخش

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

صنایع توزیع و  پخش یکی از صنایع مهم است و عملا بدون حضور شرکت‌های موجود در این حوزه فروشگاه‌های صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و بسیاری از فروشگاه‌های دیگر قادر به ادامه کار و تأمین به موقع محصولات مورد نیاز مشتریان خودشان را نخواهند داشت. زمان رسیدن محصول به فروشگاه‌های مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی بسیار مهم است و در صورت دیر کرد، امکان خراب شدن کالا وجود دارد.

سنسور دما و رطوبت ردیاب خودرو می‌تواند در این جهت و بسیاری موارد دیگر در صنعت توزیع و پخش آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی کارساز باشد و نیازهای این شرکت‌ها به طور قابل توجهی رفع نماید.

در این مقاله قصد داریم، در مورد این کاربردها و موارد استفاده از ردیاب خودرو در صنعت توزیع و پخش مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی به طور کامل و دقیق صحبت کنیم و آن‌ها را برای شما به طور مختصر شرح دهیم تا آگاهی شما نسبت به این موارد را افزایش دهیم و ابهام‌هایتان را به طور کامل از بین ببریم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با این موارد آشنا شوید و جواب سوال‌های خودتان را به طور کامل دریافت نمایید.

کاربرد سنسور دمای ردیاب خودرو در صنعت توزیع و پخش محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی

همانطوری که در قسمت قبل اشاره کوتاهی کردیم، سنسور دما و رطوبت ردیاب خودرو دارای کاربردهای فراوانی در صنعت توزیع و پخش محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی است. در این قسمت به معرفی این کاربردها و شرح مختصر آن‌ها می‌پردازیم تا شما را نسب به این موارد آگاه کنیم.

توزیع و پخش محصولات آرایشی و بهداشتی

1. تنظیم دما محصولات غذایی و آرایشی و بهداشتی

دمای محصولات مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی بسیار مهم است و در صورتی که این مورد از حد مجاز خودشان بالاتر یا پایین‌تر برود، می‌تواند باعث آسیب دیدن محصولات و حتی خراب شدن کلی آن‌ها گردد. تنظیم دما می‌تواند از این مورد جلوگیری کند و هزینه‌های مربوط به آن را به حد قابل توجهی کاهش دهد.

سنسور دما و رطوبت ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتوان به راحتی و به صورت اتوماتیک دمای محصولات داخل یخچال را تنظیم کرد و از دقیق و درست بودن آن اطمینان کامل را حاصل نمود که باعث می‌شود تا دمای محصولات نه آنچنان پایین برود که باعث یخ زدن کلی آن‌ها شود و نه آنچنان بالا رود که باعث فاسد شدن آن‌ها به علت گرما گردد.

بیشتر بخوانید : کاربرد ردیاب در مدیریت ناوگان صنایع توزیع و پخش مواد غذایی

2. مانیتورینگ دما و رطوبت درون خودروی توزیع و پخش

برای تنظیم درست و به موقع دما و رطوبت خودرو‌های یخچال‌داری که محصولات غذایی و آرایشی و بهداشتی را حمل می‌کنند، نیاز است تا پس از هر بار باز و بسته کردن درب خودرو، دما و رطوبت آن ثبت گردد و با محدوده‌ی مجاز مقایسه گردد که از آن بالاتر یا پایین‌تر نرود.

سنسور دما و رطوبت ردیاب خودرو به این کار کمک زیادی می‌کنند. این سنسورها قابل تنظیم هستند و می‌توانید برای آن‌ها محدوده مجاز را مشخص کنید تا در هر بار باز و بسته شدن، مقایسه و بررسی را به طور خودکار انجام دهند و در صورت بروز مشکل مانند باز بودن درب خودرو، پایین یا بالا رفتن دمای درون یخچال آن‌ها را گزارش دهد. این سنسورها با اتصال به سیستم مانیتورینگ مرکز هشدارهای لازم را برای افراد ارسال می‌کنند و از آسیب دیدن محصولات جلوگیری می‌کنند.

انتقال دارو در یک دمای خاص

3. انتقال دارو در یک دمای خاص

برخی از داروها و واکسن‌های مختلف نیاز به نگهداری در یک دمای خاص دارند  و در صورت تغییر دما، خراب می‌شوند و قابلیت خودشان را از دست می‌دهند که باعث ایجاد خسارت‌های فراوان برای شرکت دارویی می‌گردد. بنابراین لازم است که در هنگام جا‌به‌جایی این داروها به دمای درون یخچال خودرو توجه کرد و آن را ثابت نگه داشت.

سنسور دمای ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی داروهای خاص را در یک دمای مشخص حمل و نقل و جابه‌جا کرد و از ثابت ماندن دمای آن‌ها اطمینان کامل حاصل کرد.

بیشتر بخوانید : مدیریت هوشمند ناوگان در زنجیره تامین صنعت توزیع مواد غذایی، دارویی و بهداشتی

4. تنظیم رطوبت خودروهای توزیع و پخش

علاوه بر دما، رطوبت درون خودرو نیز بسیار مهم و قابل اهمیت است. زیرا شهرهای مختلف از رطوبت‌های مختلفی برخوردار هستند و در صورتی که رطوبت یخچال تغییر نماید، امکان خرابی محصولات حساس وجود دارد.

سنسور دما و رطوبت می‌تواند به این کار کمک کند و رطوبت موجود در یخچال خودرو را به صورت لحظه‌ای و براساس داده‌های موجود تنظیم نماید که از خراب شدن یا فاسد شدن محصولات موجود در خودرو به طور قابل توجهی جلوگیر می‌نماید.

از سنسور دما و رطوبت ردیاب خودرو در توزیع و پخش استفاده نمایید

صنعت توزیع و پخش مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی از مواردی است که بسیار حساس می‌باشد و باید در هنگام جا‌به‌جایی آن‌ها بسیار دقیق بود و موارد لازم را به طور کامل رعایت کرد. یکی از مواردی که در هنگام جا‌به‌جایی این محصولات بسیار مهم است، میزان دما و رطوبت آن‌ها است و باید به طور لحظه‌ای و دقیق آن‌ها چک کرد.

سنسور دما و رطوبت ردیاب خودرو قطعه‌ای است که می‌تواند به این مورد کمک زیادی بکند. شما می‌توانید به راحتی و با کمک ردیاب خودرو دمای درون خودور را به صورت اتوماتیک تنظیم بکنید، آن را به صورت لحظه‌ای ببینید، در لحظه از هشدارهای لازم باخبر شوید و به طور کلی محصول خودتان را به بهترین حالت ممکن و به روز به دست مشتری مورد نظر خودتان برسانید.

در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا از این سنسورها برای حمل و نقل محصولات غذایی و آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنید یا نه؟

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست