1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. نصب ردیاب بر روی عملکرد خودروهای امداد، اتفاقات و خدمات شهری چه تأثیری دارد؟

نصب ردیاب بر روی عملکرد خودروهای امداد، اتفاقات و خدمات شهری چه تأثیری دارد؟

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

سرعت عمل در اتفاقات و حوادث مختلف و خدمات‌رسانی درون شهر بسیار مهم است، زیرا ممکن است که جان یک انسان در خطر باشد و در صورت عدم رسیدن کمک موردنیاز آن فرد از دنیا برود. یا اینکه ممکن در مکانی آتش وجود داشته و اگر ماشین آتش نشانی به موقع به مکان موردنظر نرسد، امکان دارد که مکان به طور کلی در آتش بسوزد و از بین برود.

همچنین مورد دیگری در حوادث و اتفاقات بسیار مهم و حائز اهمیت است، پیدا کردن مسیر موردنظر برای رسیدن به مکان حادثه می‌باشد که می‌تواند به طور قابل توجهی در زمان رسیدن خودروی خدمات رسان اثرگذار باشد و باعث افزایش سرعت آن گردد. استفاده از ردیاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید تمامی موارد را محقق کنید و سطح خدمت‌رسانی در اتفاقات و خدمات درون شهری را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در مورد تاثیر نصب ردیاب بر روی عملکرد خودروهای امداد و اتفاقات و خدمات شهری و کاربردهای آن صحبت کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا با این موارد آشنا شوید و بدانید که ردیاب بر روی عملکرد امداد‌رسانی چه اثری دارد.

کاربردهای نصب ردیاب خودرو در عملکرد خودروهای امداد، اتفاقات و خدمات درون شهری

همان‌طور که در قسمت قبل ذکر کردیم، نصب ردیاب دارای کاربردها و تأثیر‌های فراوان بر روی عملکرد خودروهای امداد، اتفاقات و خدمات درون شهری است که در این قسمت به ذکر کامل این کاربردهای می‌پردازیم و آن‌ها را برای شما به طور کامل توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید : ردیاب خودرو چیست؟

توزیع مناسب خودرو در سطح شهر1. توزیع مناسب خودرو در سطح شهر

خودروهای امداد، اتفاقات و خدمات شهری شامل خودروهای اتفاقات گاز، آب، واحدهای خرابی تلفن مخابرات، امداد اجتماعی بهزیستی، پسماند شهری، خودروهای آتش نشان و بسیاری موارد دیگر می‌شود. تعداد این خودروها در این سازمان‌ها محدود است و تعداد زیادی از آن‌ها وجود ندارد، بنابراین بسیار مهم است که این خودروها در سطح شهر به طور درست و مناسب توزیع شوند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مقصد اتفاق یا امداد برسند و خدمت‌رسانی خودشان را انجام دهند.

ردیاب خودرو می‌تواند به این موضوع کمک بسیاری می‌کند و باعث می‌شود که شرکت آب، یا گاز یا مخابرات  و یا هر سازمان دیگری که مربوط به خدمت‌رسانی در هنگام اتفاقات مختلف می‌شود، بتواند به راحتی تقسیم‌بندی درستی برای خودروهای خودش انجام دهد و بازده عملکرد آن‌ها را بسیار افزایش دهد.

2. تشخیص به موقع و سریع موقعیت مکانی خودروهای امداد و اتفاقات

تشخیص مکان خودرو در افزایش سرعت رسیدن خودروی خدمت‌رسان امدادی بسیار مهم و قابل اهمیت است. اگر سازمان بتواند در کم‌ترین زمان ممکن بفهمد که خودروی خدمت‌رسان خودش در چه مکانی قرار دارد، می‌تواند بهتر و سریع‌تر برای خدمت‌رسانی به آن مکان برنامه بریزد و امکانات موردنظر را به سمت آن‌جا گسیل نماید.

برای آگاهی از این موقعیت مکانی می‌توانید از ردیاب خودرو استفاده کنید. ردیاب خودرو به شما می‌گوید که به طور دقیق در لحظه خودروی امداد یا اتفاقات سازمان شما در چه مکانی قرار دارد تا بتوانید به خوبی و در سریع‌ترین زمان ممکن برای خدمت‌رسانی اقدام نمایید.

3. انتخاب نزدیک‌ترین خودروی امداد و اتفاقات برای خدمت‌رسانی

مقداری دوری مسافت خودروی امداد یا اتفاقات با مکان امداد یا اتفاق، می‌تواند بسیار در زمان رسیدن خودرو به مکان اهمیت داشته باشد و باعث گردد که این زمان به طور قابل توجهی افزایش یا کاهش یابد. به همین دلیل باید در موقع اتفاق نزدیک‌ترین خودرو به مکان حادثه به سمت آن‌جا روانه شود تا سازمان خدمت‌رسان بتواند در کم‌ترین زمان ممکن به شهروندان برسد و به آن‌ها کمک‌های لازم را بکند.

استفاده از ردیاب می‌تواند در این جهت بسیار کمک‌کننده باشد و در هنگام اتفاقات یا حوادث مختلف به طور خودکار به نزدیک‌ترین خودرو اطلاع دهد تا به سمت محل حادثه روانه شود و از آسیب‌های بیشتری جلوگیری نماید. البته شایان ذکر است که باید اپلیکیشن ردیاب حتما بر روی موبایل راننده نصب باشد تا ردیاب بتواند به او این اطلاع‌رسانی را انجام دهد.

4. انتخاب مناسب‌ترین مسیر برای رسیدن به محل حادثه

در حوادثی مانند آتش گرفتن یک مغازه، منزل و یا هرجای دیگری در شهر، انتخاب مسیر بسیار مهم است و می‌تواند در میزان عملکرد خودروهای آتش‌نشان یا امداد بسیار تأثیرگذار باشد. اگر راننده خودرو مسیری نامناسب را برای رفتن انتخاب کند، به احتمال بسیار زیاد دیر‌تر به مکان حادثه می‌رسد. زیرا ممکن است که در ترافیک گیر کند و راهی برای خروج از این مهلکه پیدا نکند.

داده‌های ردیاب می‌توانند این کار بسیار راحت‌ کنند و میزان بازدهی خودروهای امداد‌رسان را افزایش دهند. راننده‌های خودروهای امداد‌رسانی که اپلیکیشن ردیاب بر روی گوشی آن‌ها نصب است، می‌توانند با استفاده از این داده‌ها مناسب‌ترین و بهترین مسیر ممکن را برای رسیدن به مکان حادثه یا اتفاق انتخاب کنند.

پیدا کردن موقعیت افراد با ردیاب5. تشخیص مکان افراد با استفاده از ردیاب

تشخیص مکان افراد مختلف نیز مانند تشخیص موقعیت مکانی خودروها بسیار مهم است. به طور مثال ممکن است که یک جنگلبان از طرف سازمان جنگل‌ها یا محیط زیست به سمت یک قسمت از جنگل یا محیط زیست روانه شود تا آتشی را خاموش کند و یا به حیوانی امداد‌رسانی کند، ولی در هنگام انجام کار خود آن جنگلبان دچار حادثه شود و برای امداد‌رسانی به فرد نیاز به اطلاع از موقعیت مکانی آن جنگلبان باشد.

ردیاب می‌تواند در چنین مواقعی بسیار کارساز باشد و کمک کند که بتوان راحت‌تر و سریع‌تر موقعیت مکانی فرد را در میان حوادث شناسایی کرد تا آسیب‌های جانی نیروهای خدمت رسان را به حداقل ممکن رساند و از جان آن‌ها به طور مناسب‌تری محافظت‌ کرد.

6. اطلاع از میزان کارکرد راننده خودروی خدمت‌رسان

پرداخت مناسب دستمزد خودروی خدمت‌رسان مستلزم اطلاع دقیق از میزان کیلومتر پیموده‌شده توسط راننده، زمان کارکرد آن و به طور کلی میزان کارکرد خودروی خدمت‌رسان است. پرداخت درست و به موقع حقوق راننده خودروی خدمت‌رسان می‌تواند باعث افزایش رضایت راننده و افزایش بازده گردد و همچنین از انجام هزینه‌های اضافی در سازمان جلوگیری می‌کند.
استفاده از ردیاب می‌تواند  این موضوع را آسان کند و به شما کمک کند تا بتوانید به طور دقیق این موارد را در آخر هر ماه ببینید و براساس آن‌ها میزان حقوق و دستمزد راننده خودروی خدمت‌رسان را پرداخت نمایید.

بیشتر بخوانید : نرم افزار امور مالی، حقوق و دستمزد

تعمیرات و نگهداری خودرو به وسیله ردیاب7. تعمیر و نگهداری بهتر خودروهای خدمت رسان

به علت محدود بدون تعداد خودروهای خدمت رسان و گران بودن تجهیزات آن‌ها، بسیار مهم است که بتوان در زمان مناسب آن‌ها را چک‌آپ و تعمیر کرد تا نیازی به تعویض خودرو و یا قطعه بزرگی از خودرو نباشد. داده‌های ردیاب مانند کیلومتر و زمان کارکرد خودرو می‌تواند در تعمیر و نگهداری بهتر این خودروها کمک کند و هزینه‌های مربوط به آن را به حداقل ممکن برسانند.

همچنین استفاده از ردیاب باعث می‌شود که فرآیند تعمیر و نگهداری خودروی امداد رسانی بسیار آسان‌تر و سریع‌تر گردد. برای مطالعه بیشتر به مقاله “ردیاب دیاگ خودرو چیست و چه تأثیری در کاهش هزینه تعمیر و نگهداری دارد؟”  مراجعه کنید تا با کاربرد ردیاب در تعمیر و نگهداری خودرو بیشتر آشنا شوید.

از ردیاب در امداد‌ و خدمت‌رسانی استفاده کنید

در هنگام امداد‌ و خدمت‌رسانی، دو فاکتور زمان و سرعت حرف اول را می‌زنند و هرچه سرعت بالاتر رود، میزان زمان مصرفی برای خدمت‌رسانی کاهش می‌یابد. در هنگام خدمت‌رسانی باید بتوان موقعیت مکان خودروهای خدمت رسان را به طور دقیق دانست و همچنین به آن‌ها کمک کرد تا بتوانند نزدیک‌ترین مسیر ممکن را برای رسیدن به مکان امداد انتخاب نمایند. مورد دیگری که در این جا خیلی اهمیت دارد، جلوگیری از آسیب‌های جانی احتمالی به افراد امداد‌رسان مانند جنگلبان‌ها است.

همه‌ی این موارد با استفاد از ردیاب قابل تحقق و دستیابی است. شما می‌توانید با استفاده از ردیاب به طور دقیق موقعیت مکانی خودروی اتفاقات را بفهمید و شخص راننده می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن ردیاب نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین مسیر را انتخاب کند.
همچنین افراد امداد‌رسان مانند جنگل‌بان‌ها می‌توانند در صورت بروز حادثه موقعیت مکانی خودشان را با استفاده از ردیاب گزارش دهند تا بتوانند آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن نجات دهند و از آسیب‌های احتمالی آن‌ها بکاهند. در قسمت نظرات به ما بگویید که استفاده از ردیاب در واحد اتفاقات سازمان شما چه اثری بر روی عملکرد واحد داشته است؟

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست