زمان مطالعه : 9 دقیقه

اگر راننده خودروی حمل نقل‌کننده بار هستید، یا مالک شرکت ارائه‌دهنده این خدمات به شمار می‌آیید، باید نسبت به دریافت باربرگ شهرداری اقدام کنید. زیرا بدون داشتن آن از یکسری خدمات محروم می‌شوید و در هنگام انجام کار خودتان دچار دردسر می‌شود. اما « باربرگ شهرداری چند نوع مختلف دارد؟»، « استفاده از آن چه مزیت‌هایی دارد؟» و « برای دریافتش باید چه پیش‌نیازهایی را داشته باشید؟».

در این مقاله به سوالات بالا و موارد مربوط به آن به طور کامل پاسخ می‌دهیم تا به آگاهی کاملی در مورد باربرگ شهرداری برسید و بتوانید آسان‌تر آن را دریافت کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله پیشگامان آسیا را تا انتها مطالعه کنید تا با این موارد آشنا شوید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

باربرگ شهرداری به چه چیزی گفته می‌شود؟

باربرگ شهرداری در واقع نوعی سند حمل کالای درون شهری به حساب می‌آید که از بروز اختلاف میان افراد درگیر حمل و نقل‌کننده بار موردنظر جلوگیری می‌کند و باعث شفافیت در هنگام جابه‌جایی آن می‌شود که نکته مهمی به شمار می‌آید. البته دریافت این سند، پایه دریافت بسیاری از خدمات توسط شهرداری نیز به حساب می‌آید و دریافتش در این جهت نیز می‌تواند بسیار کمک‌کننده و مفید باشد.

همچنین باربرگ شهرداری دارای یک کد اعتباری ده رقمی است که به نوعی امکان جعل آن را غیر‌ممکن می‌کند و باعث می‌شود تا کسی نتواند از سند بار متعلق به کسِ دیگری استفاده نادرست کند، یا بار را برباید. این کد برای هر باربرگ یکتا است که این موضوع باعث منحصر به فرد‌شدن هر نوع باربرگی می‌شود و از این جهت خیالتان را به طور کامل راحت می‌کند.

استفاده از این سند به ساماندهی حمل و نقل درون‌شهری نیز کمک زیادی می‌کند و آن را برای شهرداری‌های مختلف ممکن می‌سازد که خدمت بزرگی به شمار می‌آید و باید به آن توجه زیادی کرد.

انواع باربرگ شهرداری شامل چه مواردی است؟

باربرگ شهرداری نیز مانند بسیاری از سندها، انواع مختلفی دارد که دو مورد از آن‌ها پرکاربرد‌تر هستند. در ادامه این موارد را به شما معرفی می‌کنیم و درباره کاربرد آن‌ها برای شما توضیحاتی را ارائه خواهیم داد تا به آگاهی کاملی در این مورد برسید و ابهامی نداشته باشید.

باربرگ روزانه

اگر بار خاصی دارید و می‌خواهید آن را درطی 24 ساعت منتقل کنید، نیاز است که اقدام به دریافت باربرگ روزانه کنید. زیرا این نوع سند حمل و نقل برای این کار آماده شده تا افراد با این هدف، بتوانند جدا از دیگر نیاز خودشان را سریع‌تر و راحت‌تر برطرف کنند که مزیت مهمی به شمار می‌آید. همچنین در مواردی که حجم بار کم است، افراد می‌توانند از باربرگ روزانه استفاده کنند و ملزم به دریافت باربرگ حقیقی نیستند، این موضوع باعث می‌شود تا سرعت برطرف‌شدن نیاز این افراد افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.

باربرگ حقیقی

رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل‌کننده باری که حجم و وزن بارشان بیش از 10 تن است، ملزم به دریافت باربرگ حقیقی هستند و بدون دریافت آن نمی‌توانند به طور قانونی بار موردنظر خودشان را جابه‌جا کنند و از این جهت با مشکل روبه‌رو خواهند شد. همچنین در صورتی که جابه‌جایی بار موردنظر بیش از 24 ساعت طول بکشد، باید مالک یا شرکت حمل و نقل‌کننده نسبت به دریافت این نوع سند حمل بار اقدام کنند که نکته مهمی به شمار می‌آید و باید به آن توجه زیادی کرد.

بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل و نقل مسافر در ایران

مزیت‌های استفاده از باربرگ شهرداری چیست؟

استفاده از باربرگ شهرداری و صدور آن مزیت‌های زیادی را برای رانندگان، مالکان، شرکت‌های حمل و نقل‌کننده بار و سازمان‌های مرتبط مانند شهرداری و شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی به ارمغان می‌آورد و به آن‌ها کمک زیادی می‌کند. در این قسمت به بررسی مهم‌ترین مزیت‌ها می‌پردازیم و در مورد هر یک توضیحات لازم را بیان می‌کنیم.

امکان تشخیص صلاحیت خودرو و راننده را بسیار راحت می‌کند

استفاده از رانندگان متخصص و معتبر برای حمل و نقل بار بسیار مهم است، زیرا حجم بسیاری از بالا است و همین موضوع قیمت آن‌ها بالا می‌برد، یا ارزش بسیاری از آن‌ها خیلی زیاد است و همین موضوع سبب می‌شود تا احتمال سرقتشان زیاد باشد. اما چطور می‌توان « صلاحیت رانندگان را بررسی کرد و از گذشته کاری آن‌ها آگاهی پیدا کرد؟»

It makes it very easy to recognize the qualification of the car and the driver

این کار با استفاده از باربرگ شهرداری و سامانه سراسری آن امکان‌پذیر است، زیرا به طور کامل اطلاعات بارهای حمل‌شده و جزییات و دیگر موارد مرتبط به آن را ذخیره می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از کد اشتغال راننده یا کد اعتباری بارنامه سوابق راننده موردنظر را مشاهده کنید و از معتبر و متخصص‌بودنش به طور کامل اطمینان پیدا کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم که از این سامانه و باربرگ شهرداری استفاده کنید و آن را جدی بگیرید.

فرآیند ثبت مشخصات بار را بسیار آسان می‌سازد

مشخص‌بودن جزییات بار، نام فرستنده و گیرنده و راننده حمل‌کننده آن، می‌تواند کمک کند که جلوی هرگونه مشکلی گرفته شود و بار با سلامت کامل به مقصد موردنظر برسد. همچنین به نهادهای ناظر کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر بر فرآیند حمل و نقل کالا و بارهای مختلف در طول جاده‌های درون شهری نظارت کنند و از این جهت مشکل کم‌تری داشته باشند.

اما برای برخورداری از این مزیت‌ها، باید برای بار موردنظر باربرگ شهرداری صادر شده باشد و اطلاعات موردنظر در سامانه سراسری باربرگ ثبت شده باشد تا بتوان با استفاده از کد اعتباری باربرگ به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

رانندگان با استفاده از آن می‌توانند به راحتی بیمه بار درون‌شهری را دریافت کنند

زمانی که اطلاعات لازم از رانندگان خودروی حمل و نقل‌کننده بار درون‌شهری در دست نهادهای موجود نباشد، آن‌ها نمی‌توانند به راحتی آمار قابل‌قبولی از این افراد داشته باشند. به این صورت بیمه‌شدن رانندگان کار بسیار سختی خواهد داشت و امکان دارد که در بسیاری از موارد بیمه به افرادی با شغل‌های دیگر، اما جاعل و تقلب‌کار برسد.

اما استفاده از باربرگ شهرداری و سامانه جامع آن می‌تواند این مشکل را به طور کامل برطرف کند و آمار دقیقی از رانندگان را به نهادهای موجود ارائه دهد و به آن‌ها کمک کند تا بتوانند به راحتی رانندگان حمل و نقل‌کننده بار را شناسایی و بیمه کنند که باعث کاهش هدررفت هزینه‌ها و افزایش رضایت رانندگان شرکت‌های مرتبط می‌شود.

تخصیص عادلانه یارانه سوخت توسط شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی را ممکن می‌سازد

در طول روز میزان سوخت زیادی توسط ماشین‌های حمل و نقل‌کننده بار مصرف می‌شود که مقدار زیادی از آن هدر می‌رود، زیرا اطلاعات درستی از بارها و شرایط خودروهای حمل و نقل‌کننده آن‌ها در دسترس نیست و نمی‌توان به آمار درستی در این زمینه بسیار مهم رسید. اما « چگونه باید این مشکل را حل کرد و از هدررفت این میزان سوخت جلوگیری نمود؟»

تخصیص عادلانه یارانه سوخت توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی را ممکن می سازد

راه‌حل این موضوع استفاده از یک سامانه جامع و کامل برای این موضوع است که بتواند به خوبی اطلاعات بارها را در خودش ثبت کند و در صورت بروز تخلف در لحظه جلوی بروز آن را بگیرد. سامانه باربرگ شهرداری و خود این سند، یکی از بهترین موارد موجود در این زمینه به شمار می‌روند و می‌توانند نیازهای موجود در این زمینه را به خوبی برطرف سازند. در واقع افراد با دریافت باربرگ است که تنها می‌توانند سهمیه کارت سوخت مختص خودروهای باربری دریافت کنند. این موضوع جلوی هرگونه مشکلی را به راحتی خواهد گرفت که بسیار مفید و کمک‌کننده است.

امکان دریافت رسید الکترونیکی مصرف سوخت را برای افراد مختلف ممکن می‌سازد

شرکت‌های حمل و نقل‌کننده بار به ازای هر نوع باری به خودروها هزینه مصرف سوخت پرداخت می‌کنند. اما محاسبه مصرف سوخت توسط خودروها و راستی‌آزمایی دستی آن‌ها کار بسیار سختی است، زیرا تعداد خودروها و بارهای جابه‌جا‌شده بسیار زیاد است. اما اگر بتوان رسید الکترونیکی مصرف سوخت هر بار را دریافت کرد، انجام این کار بسیار راحت می‌شود و زمان انجامش نیز کاهش قابل‌توجهی خواهد داشت.

باربرگ شهرداری و سامانه مربوط رسیدن به این هدف را ممکن می‌سازند و به شما در این جهت کمک شایانی می‌کنند. صدور این سند به مدیران ناوگان شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در آخر ماه با استفاده از رسید الکترونیکی موجود، میزان دقیق مصرف سوخت را بدانند و نسبت به آن آگاهی پیدا کنند.

بسترسازی برای توزیع عادلانه لوازم مصرفی ناوگان مانند لاستیک و لوازم یدکی را انجام می‌دهد

در سال‌های اخیر، نهادهای حمایتی برای کاهش هزینه‌های مربوط به خودرو برای رانندگان بار، اقدام به توزیع لاستیک و لوازم یدکی یارانه‌ای می‌کنند. اما در بسیاری از اوقات به دلیل نبود، آمار دقیق از رانندگان، این اقلام به دست سودجویان می‌رسد و به جای رانندگان این افراد از یارانه موردنظر بهره می‌برند. همین موضوع باعث نارضایتی رانندگان و افزایش هزینه‌های این نهادها می‌شود که برای مدیران این بخش‌ها نامطلوب است.

اما استفاده از سامانه باربرگ شهرداری و ثبت اطلاعات بار در این درگاه، می‌تواند آمار درستی را در اختیار نهادهای نظارتی قرار بدهد و به آن‌ها کمک کند تا بتوانند به طور دقیق و عادلانه اقلام موردنظر را در بین رانندگان مشغول به کار پخش کنند و بهره‌وری فرآیندهای موجود به توزیع این موارد را به طور قابل‌توجهی افزایش دهند.

بانک اطلاعاتی پراکندگی توزیع بار در شهرهای کشور را آماده می‌کند

هنگامی آمار بارهای توزیع‌شده در سطح کشور به طور دقیق ثبت شود، می‌توان به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کرد و بانک اطلاعاتی جامعی از آن‌ها را تهیه کرد. این بانک اطلاعاتی در بسیاری از موارد مانند بررسی عملکرد دستگاه‌های مختلف و بهره‌وری فرآیند توزیع بار در کشور به کار می‌آیند و کمک‌کننده هستند. اما برای آماده‌سازی چنین بانکی باید از سامانه جامعی استفاده کرد.

سامانه باربرگ شهرداری همین بستر واحد و ثابت است که می‌تواند در این جهت کمک‌کننده باشد. زیرا اطلاعات مربوط به هربار در آن به صورت لحظه‌ای و دقیق ثبت می‌شود و همین موضوع سبب فراهم‌شدن بانک اطلاعاتی جامع از توزیع بار در سطح کشور می‌شود که برای نهادهای مختلف بسیار مفید است و می‌تواند کار آن‌ها را در بسیاری موارد راحت کند.

رتبه‌بندی سیستمی شرکت‌های حمل و نقل‌کننده بار و رانندگان آن‌ها را ممکن می‌سازد

هنگامی که بانک اطلاعات دقیقی از رانندگان بارهای درون شهری موجود باشد، می‌توان به راحتی کیفیت حملشان و رضایت مشتریان موردنظر را سنجید و با استفاده از داده‌های موجود برای آن، رانندگان موردنظر را به صورت سیستمی رتبه‌بندی کرد تا افراد نیازمند این خدمات بتوانند به راحتی و با استفاده از این رتبه‌بندی راننده موردنظرشان را پیدا کنند.

رتبه بندی سیستماتیک شرکت های حمل و نقل و رانندگان آنها این امکان را فراهم می کند

این موضوع هم رضایت رانندگان و هم مشتریان را در پی دارد. زیرا به رانندگان حرفه‌ای تر کمک می‌کند تا بتوانند درآمد بالاتری از این طریق دریافت کنند و باعث می‌شود تا مشتریان نیز بتوانند خدمات حرفه‌ای تری را دریافت کنند که بسیار مهم است. برای چنین کاری نیاز به استفاده از سامانه‌ای مانند، سامانه باربرگ شهرداری است تا بتوان بانک اطلاعاتی موردنیاز را به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن فراهم کرد. بنابراین استفاده از این سامانه و باربرگ شهرداری می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

چه کسانی می‌توانند باربرگ شهرداری دریافت کنند؟

سه دسته از افراد می‌توانند باید نسبت به دریافت باربرگ شهرداری اقدام کنند که در ادامه آن‌ها را به صورت خلاصه‌وار و تیتر‌وار معرفی می‌کنیم تا با آن‌ها آشنایی لازم را پیدا نمایید:

 • مالک خودرو
 • راننده خودرو
 • شرکت حمل و نقل‌کننده بار

پیش‌نیازهای دریافت باربرگ شهرداری چیست؟

برای دریافت باربرگ شهرداری باید یکسری پیش‌نیازهای را داشته باشید که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و توضیحات لازم را پیرامون آن‌ها می‌دهیم تا به آگاهی لازم دست پیدا کنید و بتوانید به راحتی آن‌ها را دریافت کنید.

پروانه فعالیت خودرو از شهرداری

اولین موردی که برای دریافت باربرگ شهرداری کسب کنید، پروانه فعالیت خودرو از شهرداری است. جهت کسب این گواهی نیاز به یکسری مدارک دارید که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا با آن‌ها به طور کامل آشنا شوید:

 • برگه ثبت نام شده در سامانه
 • کپی و اصل آگهی تأسیس شرکت
 • تکمیل فرم‌های صدور پروانه فعالیت خودرو برای اشخاص حقوقی و حقیقی
 • کپی و اصل کارت خودرو
 • کپی و اصل کارت معاینه فنی خودرو
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
 • کپی و اصل سند مالکیت خودرو
 • ارائه فیش واریزی
 • کپی بیمه شخص ثالث
 • اصل فرم تهعهدنامه مالک جهت استفاده از تجهیزات هوشمند
 • فرم تعهدنامه حسن انجام کار
 • ارائه فیش واریزی

پروانه اشتغال راننده از شهرداری

پروانه اشتغال راننده از شهرداری دومین پیش‌نیازی است که برای دریافت باربرگ شهرداری آن را داشته باشید. برای دریافت این پروانه نیز یکسری مدارک را باید ارائه دهید که در ادامه به معرفی آن‌ها به طور کامل و دقیق می‌‌پردازیم:

 • تکمیل فرم درخواست صدور پروانه اشتغال ناوگان
 • تکمیل فرم تعهدنامه حسن انجام کار متقاضی
 • کپی و اصل گواهینامه
 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل کارت ملی
 • کپی و اصل مدرک پایان خدمت و یا معافیت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • کارت سلامت
 • ارائه فیش واریزی

روش‌های دریافت باربرگ شامل چیست؟

شما می‌توانید از دو طریق باربرگ شهرداری را دریافت کنید که راه اول استفاده از سامانه جامع آن است و دومین راه نیز به کارگیری نرم‌افزار یا برنامه موبایلی باربرگ است. در ادامه نحوه دریافت این سند حمل و نقل شهری با استفاده از هر دو را به شما توضیح می‌دهیم تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید و باربرگ خودتان را به راحتی دریافت نمایید.

مراجعه به سایت باربرگ

برای دریافت باربرگ از طریق سامانه ملی باید، ابتدا وارد سایت baarbarg.ir شوید، سپس باید در صفحه اصلی روی ورود به سامانه باربرگ کلیک کنید تا بتوانید به این بستر وارد شوید. بعد از انجام این کار، نیاز است تا با استفاده از گزینه ساخت حساب کاربری در این سامانه برای خودتان یک حساب منحصر به فرد بسازید. در هنگام انجام این کار دقت کنید که رمز عبور و نام کاربری خودتان را یادداشت نمایید تا در دفعات بتوانید به راحتی وارد حساب خودتان شوید و با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید.

پس از ورود به این سامانه می‌توانید به راحتی اطلاعات مربوط به بار خودتان و راننده حمل‌کننده‌اش را وارد کنید تا در این سامانه ثبت شود.

از طریق نرم‌افزار یا برنامه موبایل باربرگ

برای استفاده از این نرم‌افزار، باید ابتدا آن را از طریق سایت baarbarg.ir نصب کنید. در این سایت نسخه آیفون و اندروید این نرم‌افزار وجود دارد و از این جهت با محدودیت خاصی روبه‌رو نمی‌شوید. سپس وارد نرم‌افزار می‌شود و روی گزینه باربرگ کلیک می‌کنید تا وارد سامانه موردنظر شوید و کارهای ثبت بار خودتان را به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن به انجام برسانید. استفاده از این نرم‌افزار سرعت دریافت باربرگ را بالاتر می‌برد، بنابراین به کارگیری آن سودمند‌تر از مراجعه مستقیم به سامانه موردنظر است.

باربرگ شهرداری را دریافت کنید و از مزیت‌هایش بهره ببرید

باربرگ شهرداری، سندی است که مشخصات بار موردنظر را به خوبی نمایش می‌‎دهد و کمک می‌کند تا توزیع بار در سطح شهرها به صورت کنترل‌شده انجام شود. همچنین دریافت آن پیش‌نیاز بهره‌مندی از برخی خدمات مانند کارت سوخت و سهمیه بنزین مخصوص خودروهای حمل و نقل بار، دریافت لاستیک و لوازم یدکی یارانه‌ای است که باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم، از طریق راه‌های گفته‌شده در انتهای مقاله اقدام به دریافت آن کنید تا بتوانید از این مزیت‌ها و خدمات بهره‌مند شوید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • باسلام متاسفانه در قسمت صدور پروانه فعالیت ناوگان در صفحه ای که تصاویر بیمه و معاینه ثبت میشود دوایراد مشخص نشدن بیمه و عدم ثبت معاینه در سامانه سیمفا اصلا برطرف نمیشود .لذا خواهشمندم اگر امکانش هست راهنمایی بفرماین

  پاسخ
 • با سللام ضمن تشکر از انتشار این مطالب و طراحان ساماندهی مصرف سوخت ،اجباری شدن این طرح باعث تاثیر مطلوبی که توقع طرح دهنده این ساماندهی از تحقق آن را دارد میشود درغیر اینصورت با انجام اون توسط درصدی از رانندگان چون به مرحلهء ارائه خدمات و مزایای حاصل از برخورداری از پروانه فعالیت نرسیده اند که الگویی بشه برای کسانی که فاقد آن هستند .بصورت راکد و بی صدا در جامعه خودش رو نشون میده که همین عدم تفاوت بین دارندگان و کسانی که پروانه ندارند باعث عدم انجام اقدام و صرف وقت و هزینهبرای اخذپروانه فعالیت و اشتغال میشود

  پاسخ
 • صدور و ثبت باربرگ ناوگان دیزلی
  افزایش تضمینی سهمیه سوخت شما
  صدور پروانه فعالیت ماشین و پروانه اشتغال راننده

  پاسخ
 • سلام دوستان خاهشآ درموردسنددرحال حمل دربرنامه باربرگ راهنمایی کنید. منظورم برای شروع وپایان حمل باردرباربرگ کدوم گزینه رابایدفعال کنیم بعدازصدورباربرگ تشکر

  پاسخ
  • صدور باربرگ
   26 فروردین 1402 11:59 ب.ظ

   سلام هر کسی با صدور باربرگ مشکل داره یا سهمیه واریزی کمه . گروه ما صدور باربرگ رو با تضمین افزایش سوخت ۶ چرخ ۳۴۰۰ لیتر ده چرخ ۳۸۰۰ لیتر و کشنده ۴۶۰۰ لیتر انجام میده هزینه ش هم بمونه واسه وقتی که سهمیه سوخت واریز شد و راضی بودین ‌ فقط ماهی ۵۰۰ تومن
   صدور پروانه هم یک روزه انجام میدیم بامجور کسب کار الکترونیکی کاملا قانونی. دفتر پیشخوان ایرانجوان

   پاسخ
 • ثبت باربرگ / افزایش تضمینی سوخت وسایل نقلیه دیزل
  ثبت پروانه فعالیت ماشین و اشتغال راننده
  شماره تماس: **********
  غیر حضوری در سراسر ایران

  پاسخ
 • 🚨اگه هنوز مشکل سوخت داری تماس بگیر🚨

  ✅افزایش تضمینی سوخت گازوئیل
  ✅صفر تا صد کار هارو خودمون انجام میدیم
  ✅صدور باربرگ برای انواع ماشین های دیزل
  ✅ثبت و صدور پروانه فعالیت و اشتغال

  ⬅️شماره تماس: *********

  ❌اگه کارت سوختت شارژ نمیشه تماس بگیر❌

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست