زمان مطالعه : 8 دقیقه

بسیاری از ما دوست داریم تا بتوانیم، با‌ استفاده از یک وسیله، دارایی‌های خودمان از جمله خودرو، طلا و موارد دیگر را محافظت کنیم و از سرقت آن‌ها یا گم‎‌شدنشان تا حد ممکن جلوگیری کنیم. ردیاب تجهیزی است که در این جهت بسیار به کار می‌آید و می‌تواند رسیدن به هدف‌های یاد‌شده را تا حدقابل‌توجهی ممکن سازد. پرتابل‌بودن ویژگی برای ردیاب است که «قابل‌حمل‌بودن راحت‌تر» آن را به شما نمایش می‌دهد. اما این مورد تنها یکی از مزایای ردیاب پرتابل است و این نوع تجهیز دارای فایده‌هایی بیشتری است.

در ادامه این مطلب به تعریف دقیق ردیاب پرتابل، مزیت‌های استفاده از آن، عوامل اثرگذار در قیمت آن صحبت می‌کنیم و در انتها، معرفی 3 ردیاب خودرو پرتابل موجود در بازار را برای شما انجام خواهیم داد.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

به چه چیزی ردیاب پرتابل گفته می‌شود؟

ردیاب پرتابل در بازار به نام ردیاب GPS نیز شناخته می‌شود. این تجهیزات کم‌مصرف هستند، قیمت مناسب‌تر نسبت به بقیه انواع ردیاب دارند و در حوزه‌های مختلف قابل‌استفاده هستند. به عنوان مثال اگر  قصد رصد راننده خودروی ناوگان خودتان را دارید، می‌توانید این تجهیز را به کار بگیرید. البته شما می‌توانید از این ردیاب برای کاربردهای شخصی خودتان نیز استفاده کنید. به عنوان مثال اگر گربه‌ای دارید که بازیگوش است، می‌توانید با وصل‌کردن ردیاب پرتابل به او، موقعیتش را بفهمید و هم بگذارید تا بازی کند و هم نسبت به گم‌شدنش نگران نشوید.

مزایای استفاده از ردیاب قابل حمل چیست؟

اگر جزو افرادی هستید که به دنبال محصولی با مزیت‌ها و قابلیت‌های فراوان هست، باید به شما بگویم که ردیاب پرتابل مناسبتان است، زیرا به خاطر نوع ساخت و تکنولوژی‌های مختلف به کار‌گرفته‌شده در آن، مزیت‌های فراوانی دارد. در ادامه به بیان این مزیت‌ها و شرح مختصر و مفیدشان برای شما خواهیم پرداخت تا با آن‌ها آشنا شوید و در این زمینه ابهامی نداشته باشید.

مزیت های ردیاب پرتابل

1. بهره‌وری را افزایش می‌دهد

مشتری می‌تواند به صورت برخط و آنلاین، دارایی خودش را مشاهده کند، همین موضوع باعث می‌شود تا در صورت بروز حادثه بتواند، به سرعت با مرکزهای لازم تماس بگیرد، از بروز اتفاق‌های بعدی جلوگیری کند و بهره‌وری حل موضوع موردنظر را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

2. بازیایی خودرو را راحت‌تر می‌کند

با اطلاع دقیق از محل ماشین با‌ استفاده از ردیاب خودرو پرتابل می‌توان سارقان را سریع‌تر و بهتر رصد کرد و احتمال بازیابی خودروی به سرقت رفته را افزایش قابل‌توجهی داد که مطلوب مدیر ناوگان هر شرکت یا سازمان یا هر راننده به شمار می‌رود.

3. باعث کاهش هزینه‌های مربوط به بیمه می‌شود

هرچه شما از بیمه بیشتر استفاده کنید، هزینه‌ی تمدید آن نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین باید کاری کنید تا حد ممکن نیاز به استفاده از بیمه حوادث نباشد تا مبلغش پایین بیاید. ردیاب پرتابل به شما در این جهت کمک زیادی می‌کند، زیرا به طور آنلاین محل دقیق دارایی‌ها را نمایش می‌دهد و سبب می‌شود تا احتمال سرقت آن‌ها به طور قابل‌توجهی کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: کاربرد مدیریت هوشمند ناوگان در صنعت بیمه

به این صورت نیاز به دریافت خسارت از بیمه نخواهید داشت و برای تمدید آن در انتهای سال، هزینه‌ی کم‌تری پرداخت خواهید کرد که مطلوب و به صرفه برای هرکسی است.

مدیریت هوشمند ناوگان با ردیاب خودرو در کاهش هزینه بیمه

4. ساخت گزارش‌ها به صورت اتوماتیک را فراهم می‌کند

گزارش‌دهی در سازمان اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه زیادی کرد، زیرا در آنالیز عملکرد ناوگان و خودروهای آن توسط مدیران ارشد و بهبود فرآیندهای مربوط به آن اثر زیادی دارد. اگر این گزارش به صورت دستی، ساخته شود، احتمال خطا در آن بسیار زیاد است که می‌تواند باعث انحراف تحلیل‌ها به سمت نادرست شود.

اما جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا می‌تواند با‌ استفاده از ردیاب پرتابل، این مشکل را از بین برد و گزارش‌های ناوگان‌های خودرویی را به صورت اتوماتیک و دقیق تولید کرد تا بتوان آنالیز درستی بر‌روی دیتاها، انجام داد.

5. مدیریت بهتر دارایی‌ها را ممکن می‌سازد

اطلاع از وضعیت دارایی‌ها کمک می‌کند تا شما بتوانید به طور مناسب‌تری و دقیق‌تری مدیریت آن‌ها را انجام دهید. به عنوان مثال اگر شما بدانید، در ناوگان بیست خودرو دارید، می‌توانید، تصمیم‌ بگیرید که برای کدام ماموریت‌ها نیاز به اجاره‌ی خودرو از پیمانکاران خواهید داشت و در کدام موارد به این کار نیازی نخواهید داشت.

اگر ردیاب خودرو پرتابل یا دیگر موارد آن را به کار بگیرید، می‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید و در این جهت با محدودیتی رو‌به‌رو نباشید که بسیار کمک‌کننده و مفید است.

6. امکان مدیریت بهتر مصرف سوخت را فراهم می‌کند

مدیریت میزان مصرف سوخت در برآورد هزینه‌ی ماهیانه ناوگان خودرویی شرکت‌ها یا سازمان‌های مختلف اثر ویژه‌ای دارد و می‌تواند باعث افزایش یا کاهش آن گردد. اگر این میزان مدیریت نشود، به راحتی مشکل‌ساز شود و واحد مالی و دیگر بخش‌ها را با محدودیت رو‌به‌رو کند. بنابراین باید راهکارهایی را برای کنترل آن در نظر گرفت.

استفاده از ردیاب خودرو پرتابل، یکی از این راه‌حل‌ها است که می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی مدیریت مصرف سوخت خودروهای موجود در ناوگان شرکت یا سازمانتان را انجام دهید و در این مسیر با ابهامی یا مشکلی مواجه نشوید.

7. محافظت از جان رانندگان و دیگر کارمندان را ممکن می‌سازد

به راحتی و با‌ استفاده از ردیاب پرتابل خودرو می‌توان رفت و آمد کارمندان و رانندگان ناوگان را مانیتور کرد و از صحت و سلامتی آن‌ها تا حد بسیار زیادی اطمینان حاصل کرد. به این صورت آن‌ها متوجه می‌شوند که شما چقدر به نیروهای خودتان اهمیت می‌دهید. بعد از این زمان، به طور قطع آن‌ها به نحوی دیگر برای شرکت یا سازمان کار خواهند کرد که باعث افزایش بازدهی کلی شرکت خواهد شد.

کاربردهای ردیاب پرتابل چیست؟

ردیاب پرتابل باتوجه به ویژگی‌های خودش، کاربردهای بسیاری دارد و انواع مختلف آن می‌تواند در حوزه‌های مختلفی به کار رود. در این قسمت سعی می‌کنیم تا برخی از مهم‌ترین کاربردهای را برای شما بیان کنیم تا نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید.

جلوگیری از گم‌شدن یا به سرقت‌رفتن دارایی‌های مسافران

در طول سفرهای مختلف، تعداد ساک‌های بسیار زیاد است که همین موضوع، احتمال گم‌شدن یا به سرقت‌رفتن دارایی‌ها را بسیار افزایش می‌دهد. مسافران می‌توانند این ریسک ممکن را با به کار‌گیری ردیاب پرتابل دارایی به حداقل ممکن برسانند و به خوبی و در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به مکان آن اطلاع پیدا کنند.

رصد دارایی‌ها با ارزش‌ها بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری

اکثر دارایی‌های، بانک‌ها، پول و طلا است که ارزش بسیار زیادی دارد. همین ارزش بالا باعث می‌شود تا افراد زیادی علاقه به سرقت آن‌ها داشته باشند. اما می‌تواند با‌ استفاده از ردیاب پرتابل دارایی، محل دقیق آن‌ها را مشاهده کرد و از بروز دزدی‌های بعدی جلوگیری کرد.

شناسایی محل دقیق تجهیزات معدن و جاده‌سازی

خودروهای راه‌سازی و معدن به طور معمول در بیابان‌ها استفاده می‌شوند و نظارت مستقیمی بر‌روی آن‌ها وجود ندارد. همین موضوع سبب می‌شود تا ریسک دزدیده‌شدن آن‌ها یا آسیب‌دیدن آن‌ها به طور قابل‌توجهی بالا رود که باید برای رفع آن فکر مناسبی کرد. استفاده از ردیاب خودرو پرتابل گزینه‌ی مناسبی برای حل و رفع و رجوع این معضل است. زیرا امکان شناسای محل دقیق این تجهیزات را برای شما فراهم می‌کنند و دغدغه مربوط به آن کاهش می‌دهند.

عوامل اثرگذار در قیمت ردیاب پرتابل چیست؟

قیمت ردیاب پرتابل، یکی از اولین چیزهایی است که افراد یا شرکت‌های متفاوت در هنگام خرید ردیاب پرتابل، آن را بررسی می‌کنند. زیرا آن‌ها می‌خواهند تا بهترین ردیاب به کم‌ترین هزینه‌ی ممکن را بخرند و در هزینه‌های خودشان صرفه‌جویی کنند. به همین دلیل، در ادامه معرفی فاکتورهای اثرگذار برروی قیمت ردیاب پرتابل را برای شما انجام خواهیم داد تا نسبت به آن‌ها آگاه شوید. پس تا انتها همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب ردیاب خودرو با توجه به نوع ماشین

چه نوع ردیاب پرتابلی را برای خرید انتخاب می‌کنید؟

اولین فاکتوری در قیمت ردیاب پرتابل اثرگذار است، نوع پرتابل انتخاب‌شده توسط شما است. به عنوان مثال اگر شما قصد خرید ردیاب پرتابل برای نگهداری طلا را داشته باشید، به طور قطع باید قیمت بیشتری نسبت به موارد دیگر پرداخت کنید. زیرا ارزش طلا بسیار زیاد است و برای حفظ بهتر آن، نیاز به وجود قابلیت‌های ویژه‌ای است.

ردیاب خودرو پرتابل با دارایی نیز متفاوت است و در هنگام انتخاب آن باید دقت کنید که باعث می‌شود تا قیمت تمام‌شده برای شما افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: بهترین ردیاب خودرو خارجی در ایران

دوره‌ی به‌روز‌سانی ردیاب شما چقدر است؟

یکی دیگر از فاکتورهای اثرگذار در قیمت ردیاب پرتابل، طول مدت دوره به روز‌رسانی‌های مربوط به آن است. به طور کلی هرچه طول این دوره‌ها کم‌تر باشد، سبب می‌شود تا قیمت ردیاب پرتابل انتخاب‌شده توسط شما نیز افزایش قابل‌توجهی داشته باشد. بنابراین باید به آن نیز توجه کنید و دقت ویژه‌ای برر‌وی آن داشته باشید.

منطق تحت پوشش ردیاب خودرو پرتابل به چه میزان است؟

مناطق تحت پوشش هر ردیاب پرتابل متفاوت است و بستگی به نوع ماهواره‌هایی است که شرکت سازنده آن استفاده می‌کند، خواهد داشت. هرچه مناطق تحت پوشش زیادتر باشد، هزینه‌ی تمام‌شده ردیاب پرتابل خودرو یا دارایی نیز افزایش می‌یابد.

البته ما به شما توصیه می‌کنیم تا ردیاب‌هایی را انتخاب کنید که مناطق تحت پوشش بیشتری دارند، زیرا این تجهیزات کاربردپذیری بیشتری نسبت به دیگر موارد موجود خواهند داشت.

ردیاب پرتابل برتر موجود در بازار

پس از اینکه در قسمت‌های قبلی در مورد تعریف ردیاب پرتابل، مزیت‌ها و کاربردهای آن و قیمت ردیاب پرتابل صحبت کردیم، نوبت آن است که معرفی 5 ردیاب خودرو پرتابل برای بپردازیم تا بدانید که در حال حاضر چه گزینه‌هایی برای خرید خودتان دارید.

بررسی 5 ردیاب خودرو پرتابل برتر در ایران

1. ردیاب پرتابل Family 1st GPS tracker

ردیاب پرتابل Family 1st GPS tracker در قسمت بالای لیست ما قرار می‌گیرد، زیرا ابعاد کوچکی دارد و از وزن کمی برخوردار است. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید آن را بدون اینکه کسی متوجه شود، در کنار هرچیزی قرار دهید و آن را به خوبی رصد کنید. این ردیاب دارای یک باتری 2400 میلی‌آمپری لیتیوم-یونی است که با یکبار شارژ تا دو هفته می‌تواند برای شما کار کند.

این ردیاب قابلیت اتصال به شبکه‌ی LTE را دارد و می‌تواند برای رصد خودرو، کودکان، حیوانات و دارایی‌های دیگر به کار رود. همچنین این تجهیز قابلیت اتصال به وای‌فای و اینترنت از طریق آن را دارد. این ردیاب پرتابل میزان کل مایل‌های طی‌شده توسط خودرو در سرعت‌های متفاوت را به شما گزارش خواهد و اجازه می‌دهد تا از آن‌ها اطلاع پیدا کنید. به عنوان مثال والدین می‌توانند از این امکان در زمان آموزش رانندگی به فرزند دلبند خودشان استفاده کنند و در آن زمان نسبت به سلامتش دغدغه‌ای نداشته باشند.

  • ابعاد 1.1 در 1.8 در 2.75 اینچ
  • وزن 3.68 اونس

2. ردیاب پرتابل   Logistimatics Micro-420

اگر به دنبال ردیابی 4G می‌گردید، باید به شما بگوییم که ردیاب پرتابل   Logistimatics Micro-420 انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. زیرا هم کم‌صدا است، سبک وزن است و به خاطر طرز ساخت مناسبش، به راحتی در کف‌دست شما قرار خواهد گرفت. این ردیاب پرتابل، دارای یک درگاه USB و کابل شارژ آن است که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید باتری آن را به خوبی و در مدت کوتاهی شارژ کنید. با یکبار شارژ باتری این ردیاب، قادر خواهید بود تا از آن به مدت 10 روز استفاده کنید.

برای استفاده از این تجهیز، تنها کافی است تا برنامه مربوط به آن را بر‌روی گوشی موبایل خودتان نصب کنید. بعد از انجام این کار، امکان مشاهده‌ی محل دقیق خودرو یا دیگر دارایی‌های را خواهید داشت.

  • ابعاد 2.7 در 4.1 در 5.4 اینچ
  • وزن 3.17 اونس
  • وجود کلید SOS بر‌روی ردیاب

3. ردیاب خودرو پرتابل YEPZON Freedom 3G GPS Tracker

ردیاب خودرو پرتابل YEPZON Freedom 3G GPS Tracker تجهیزی است که به شما امکان ردیابی همزمان چندین شی یا مورد را می‌دهد و از این جهت برایتان محدودیتی به وجود نمی‌آورد. برای کار با این تجهیز نیازی به ساخت حساب کاربری در برنامه را ندارید و می‌توانید اطلاعات مربوط به هر دارایی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

  • وزن 1.28 اونس
  • ابعاد 0.63 در 1.61 در 2.91 اینچ

ردیاب پرتابل را به طور کامل بشناسید

ردیاب پرتابل استفاده‌های و مزایای فراوانی دارد که باید نسبت به آن‌ها آشنایی کاملی داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم تا به شما بگوییم، ردیاب پرتابل به طور دقیق چیست، مزیت‌های استفاده از آن چه چیزهایی است، کاربردهایش چیست و چه عواملی در تعیین قیمت ردیاب پرتابل اثرگذار است. همچنین در انتها معرفی 3 ردیاب خودرو پرتابل موجود در بازار را برای شما انجام دادیم.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب پرتابل با‌استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با‌ ما تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه در کم‌ترین زمان ممکن و به طور دقیق و کامل به سوال‌هایتان و ابهام‌های موجود در ذهنتان پاسخ دهند.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست