1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. مدیریت ناوگان سرویس مدارس چیست و چه مزایایی دارد؟
مدیریت ناوگان سرویس مدارس

مدیریت ناوگان سرویس مدارس چیست و چه مزایایی دارد؟

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

روزانه تعداد زیادی از دانش‌آموزان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند تا به مدرسه بروند و از آن‌جا به منزل برگردند که همین موضوع استفاده از مدیریت ناوگان سرویس مدارس به صورت هوشمند را الزامی می‌کند. این مدیریت ناوگان دارای مزایای بسیاری است که باعث می‌شود تا هم بسیاری از دغدغه‌های خانواده‌ها و راننده‌های سرویس مدارس به طور کلی از بین ببرد و آن‌ها در این زمینه دچار نگرانی خاصی نباشند. به عنوان مثال مدیریت ناوگان سرویس مدارس به صورت هوشمند کمک می‌کند تا افراد بتوانند مصرف سوخت خودشان را به طرز قابل توجهی کاهش دهند.

به همین دلیل و برای آگاهی کامل شما نسبت به این موارد در این مقاله قصد داریم، در مورد مدیریت ناوگان سرویس مدارس و مزایای آن به طور کامل صحبت کنیم تا در این زمینه به آگاهی کاملی برسید، ابهامی از این بابت نداشته باشید، از مدیریت ناوگان سرویس مدارس به صورت هوشمند استفاده کنید و از مزایای بیشمار آن بهره‌مند شوید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا آشنایی کاملی نسبت به موارد گفته شده پیدا کنید و بتوانید به راحتی از این مدیریت ناوگان استفاده نمایید و از آن برخوردار شوید.

مدیریت ناوگان سرویس مدارس چیست؟

قبل از هر چیزی باید به شرح این سوال بپردازیم که مدیریت ناوگان سرویس مدارس چیست؟

مدیریت ناوگان سرویس مدارس به این معنی است که مدیریت مدرسه و والدین بتوانند به صورت آنلاین و از طریق نرم‌افزار وضعیت رفت و آمد سرویس مدارس را چک کنند و از طرفی دیگر راننده سرویس مدارس نیز بتواند از طریق همین نرم‌افزار بهینه‌ترین مسیر برای رفت و آمد سرویسش به مدرسه را پیدا کند و درخواست‌های خودش را به صورت آنلاین به مدیر مدرسه یا والدین ارجاع دهد.

بیشتر بخوانید : نرم‌افزار ایاب و ذهاب پرسنل

مدیریت ناوگان سرویس مدارس دارای مزایای بسیاری است و به افزایش سرعت و دقت راننده سرویس مدارس نیز کمک شایانی می‌نماید. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای مدیریت ناوگان سرویس مدارس را ذکر می‌کنیم و در مورد آن‌ها توضیحات کوتاهی می‌دهیم تا نسبت به این موارد آگاهی کاملی پیدا کنید.

مدیریت ناوگان سرویس مدارس

مزایای مدیریت ناوگان سرویس مدارس چیست؟

بعد از اینکه به معرفی مدیریت ناوگان سرویس مدارس پرداختیم، نوبت آن است که درباره‌ی مهم‌ترین مزایای این نوع از مدیریت صحبت کنیم و موارد آن را برای شما شرح دهیم تا خیالتان نسبت به استفاده از آن کاملا راحت شود و نگرانی در این زمینه نداشته باشید.

بیشتر بدانید : مدیریت ناوگان حمل و نقل چیست؟

کاهش هزینه سوخت به کمک مدیریت ناوگان

1. کاهش مصرف سوخت

کاهش مصرف سوخت همواره یکی از دغدغه‌های اصلی راننده‌های سرویس مدارس است که به دنبال راهکارهای مختلف برای انجام این کار هستند. زیرا باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های اقتصادی آن‌ها می‌‌شود و صرفه‌جویی اقتصادی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید : 9 روش کاهش مصرف سوخت

مدیریت ناوگان سرویس مدارس یکی از روش‌هایی است که به کاهش مصرف سوخت کمک شایانی می‌کند و این کار را به راحتی برای شما ممکن می‌سازد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که از این نوع مدیریت استفاده کنید و از آن غفلت نکنید.

نگهداری و سرویس های دوره‌ای خودرو

2. کمک به تعمیر و نگهداری به موقع سرویس مدارس

سرویس مدارس به علت رفت و آمد  روزانه و زیاد خودشان، دچار خرابی‌های زیادی می‌شوند که همین مورد لزوم تعمیر و نگهداری آن‌ها را بیش از پیش مهم و قابل اهمیت می‌نماید. شما باید حتما نسبت به تعمیر و نگهداری توجه لازم را نشان دهند، وگرنه سرویس مدرسه آن‌ها از حرکت باز می‌ایستد که اصلا مطلوب یک راننده و بقیه افراد نمی‌باشد.

استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان سرویس مدارس می‌تواند به آگاهی از این موارد و تعمیر و نگهداری به موقع سرویس مدارس کمک بسیار زیادی کند و خیال راننده را نسبت به سلامت خودرو راحت نماید. همچنین لازم به ذکر است که  تعمیر و نگهداری به موقع سرویس مدارس می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های مربوط به خودرو برای راننده گردد.

3. افزایش میزان امنیت دانش‌آموزان

استفاده از مدیریت ناوگان سرویس مدارس به افزایش امنیت رفت و آمد دانش‌آموزان کمک بسیاری می‌کند، زیرا برای راننده و والدین مشخص می‌کند که بهترین مکان و امن‌ترین جا برای سوار و پیاده‌شدن دانش‌آموز چه مکانی است که در این زمینه بسیار کمک کننده است.

4. آگاهی از بهینه‌ترین مسیر ممکن

یکی از مواردی که برای رانندگان سرویس مدارس بسیار مهم و قابل توجه است، پیدا کردن بهینه‌ترین مسیر ممکن می‌باشد. زیرا سرویس مدارس در شهر حرکت می‌کنند که دارای ترافیک و دیگر مواردی است که می‌تواند باعث کند‌شدن سرعت حرکت آن‌‌ها و دردسر‌های دیگر گردد.

نرم‌افزار مدیریت سرویس مدارس به رانندگان به صورت اتوماتیک و براساس میزان ترافیک و موارد دیگر نشان می‌دهد که بهینه‌ترین مسیر ممکن برای رسیدن به مدرسه از چه طریقی است تا رانندگان بتوانند با سرعت بیشتری به مدرسه برسند و از نظر روانی نیز آرامش بیشتری داشته باشند که بسیار قابل اهمیت می‌باشد.

بیشتر بخوانید : مسیربندی هوشمند چیست و چه روش‌هایی دارد؟

5. کاهش هزینه سرویس مدارس

هزینه سرویس مدارس با افزایش مصرف سوخت، بدی مسیر رفت و آمد و بسیاری موارد دیگر افزایش می‌یابد که می‌توان با کنترل این عوامل به کاهش هزینه سرویس مدارس کمک شایانی نمود و آن را به خوبی محقق کرد.

استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان سرویس مدارس به این مهم کمک زیادی می‌کند و آن را برای رانندگان، والدین و مدیران مدارس به طور دقیق قابل دستیابی می‌کند که بسیار مهم و قابل توجه است.

6. امکان رصد عملکرد راننده به صورت کامل

رصد عملکرد راننده به صورت کامل یکی از مواردی است که برای والدین و مدیران مدارس بسیار مهم می‌باشد و اطمینان خاطر آن‌ها را به صورت کامل ممکن می‌سازند. مشاهده و رصد راننده شامل مسیر رفت و آمد، میزان مصرف سوخت آن‌ها، میزان توقف، محل سوار کردن و پیدا کردن دانش آموزان و  بسیار موارد دیگر می‌گردد که می‌تواند بر روی هزینه سرویس مدارس نیز تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

استفاده از مدیریت ناوگان سرویس مدارس می‌تواند امکان رصد راننده به صورت کامل و دقیق را برای والدین و مدیران مدارس فراهم نماید و دغدغه‌های آن‌ها در این زمینه را به صورت کامل برطرف نماید.

از مدیریت ناوگان سرویس مدارس استفاده کنید

روزانه تعداد زیادی از دانش آموزان با استفاده از سرویس مدارس به سمت مدرسه‌های خودشان روانه می‌شوند. همین موضوع اهمیت مدیریت ناوگان مدارس را بسیار بیشتر کرده است و اهمیت آن را به صورت قابل توجهی بالا می‌برد. استفاده از این مدیریت می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد و اکثر دغدغه‌های راننده‌های سرویس مدارس، والدین و مدیران مدرسه‌ها را به طور کامل و جامع از بین ببرد که مطلوب همه‌این افراد می‌باشد.

در این مقاله به شما گفتیم که مدیریت ناوگان سرویس مدارس چیست و چه مزایایی دارد تا به طور کامل با این موارد آشنا شوید و بتوانید از این نوع مدیریت ناوگان برای رصد و کنترل دقیق خودرو خودتان و یا رانندگان سرویس مدارس استفاده کنید و در این زمینه با محدودیت خاصی رو‌به‌رو نباشید. در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا از مدیریت ناوگان سرویس مدارس استفاده می‌کنید یا خیر؟

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست