1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. 7 باور غلط در خصوص ردیاب در ناوگان‌های حمل و نقل

7 باور غلط در خصوص ردیاب در ناوگان‌های حمل و نقل

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

ردیاب‌های مبتنی بر GPS هر روز بیشتر و بیشتر در دنیای امروز جای خود را باز می‌کنند. در حال حاضر در جهان پیشرفت فناوری در هر حوزه‌ای به نحوی بوده است که هر نوع کسب و کار و یا ناوگان حمل و نقلی توجه و اولویت خود را به استفاده از این ابزار در مدیریت ناوگان خود قرار داده است. اما همزمان با این رشد استفاده، شک‌ و تردیدهایی نیز به میان می‌آید. مواردی که هر کدام ناشی از یک اطلاع رسانی ناکافی و یا نبود داشتن اطلاعات کافی در مورد مزیت‌های ردیاب‌هاست. در این مقاله سعی می‌کنیم مهمترین سوالات و تردیدهایی که در این مسیر وجود دارد را اشاره کرده و تا حد امکان در رفع آنها بکوشیم. شاید شما هم در انتهای این مقاله به جمع مشتریان ردیاب‌ها بپیوندید!

باور غلط شماره 1: ردیاب‌ها بسیار گران هستند.

پیشنهاد ما این است که پس از بررسی بازار و شنیدن قیمت ردیاب مورد علاقه‌تان کمی تامل کنید! شما در بررسی تناسب قیمت ردیاب‌ها ضروری است به مزیت‌های پنهان آن نگاهی بیندازید و آنرا به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای کل سازمان در نظر بگیرید. ناوگان حمل و نقلی که به ردیاب مجهز است، با مزیت‌هایی مثل کاهش هزینه سوخت، هزینه تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه و بهبود بهره‌وری کلی فرایند حمل و نقل روبرو می‌شود. ضمن اینکه نصب ردیاب امکان مشاهده کارکرد واقعی و میزان بهره‌وری رانندگان را نیز در اختیار می‌گذارد. همه این‌ها در کنار سایر نکات گفته نشده برابر است با یک عملیات حمل و نقل بهینه شده.

طبق مطالعات انجام شده، دو سوم ناوگان‌هایی که از سیستم ردیاب استفاده کرده‌اند، سرمایه خود در تجهیز به این سیستم را در عرض 12 الی 13 ماه بازپس گرفته‌اند و این یعنی یک سرمایه‌گذاری مفید. موضوعی که نه تنها در ناوگان‌های حمل و نقل بزرگ بلکه در ناوگان‌های کوچک هم اقتصادی به نظر می‌رسد. بنابراین در انتخاب و تصمیم به خرید خود قطعا فاکتور هزینه-فایده را در نظر داشته باشید و نه تنها قیمت اولیه برای خرید.

باور غلط شماره 2- ردیاب‌ها فقط برای شرکت‌های حمل و نقل بزرگ اقتصادی است.

برای یک فروشنده ردیاب، همه مشتریان بزرگ هستند! وقتی شما به سمت استفاده از یک فناوری نوین حرکت می‌کنید و وقتی در صدد استفاده آن برای سازمان خود هستید، دیگر نمی‌توان شما را یک شرکت کوچک محسوب کرد. شما به عنوان یک مدیر آگاه با اطلاع کامل از مزایای پنهان ردیاب نسبت به خرید آن اقدام می‌کنید. علاوه بر آن با یک دید اقتصادی وسیع و در نظر گرفتن میزان هزینه انجام شده در برابر مزیت‌ها و سودهای پنهان ردیاب در بخش بخش ناوگان خود انتخاب خود را تایید می‌کنید. بنابراین صرف نظر از بزرگی یا کوچکی سازمان و شرکت خود، شما تنها به مزیت‌هایی که بزرگتر از هزینه هستند توجه می‌کنید.  در حقیقت ردیاب همان چیزی است که شما حتی به عنوان یک شرکت به ظاهر کوچک ضروری است آنرا امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: ردیابی مبتنی بر GPS و مدیریت حمل و نقل  ناوگان

باور غلط شماره 3- نصب یک سیستم ردیاب دشوار و استفاده از آن سخت است

دستگاه‌های ردیاب مبتنی بر GPS از نظر اندازه و نحوه عملکرد متفاوت هستند. بسیاری از دستگاه‌ها به سادگی ( به صورت Plug & play) قابل نصب هستند. اما اگر ویژگی‌های اضافی بر حسب مورد نیاز بود ممکن است نیاز به نصاب حرفه‌ای باشد که باز هم در این حالت نصب بسیار سریع انجام می‌شود.

در هر حال باید توجه داشته باشید که اکثر نرم‌افزارهای ردیاب خودرو به صورت کاربر پسند طراحی می‌شوند و پیشرفت فناوری هر گونه امکان جهت سهولت استفاده از آنها را در اختیار قرار داده است. نرم‌افزار به راحتی به سیستم شما متصل شده و مطابق با نیاز شما طراحی می‌شود، در انتها نیز اگر باز به مشکلی برخوردید تیم آموزشی و پشتیبانی فنی شرکت‌ها قادرند تا امکان تجربه‌ای آسان برای بهره‌مند شدن شما از مزایای ردیاب‌ها را فراهم کنند.

باور غلط شماره 4-شرکت ما نمی‌تواند وقت زیادی برای پیاده‌سازی سیستم اختصاص دهد.

شما در مسیر بهره‌مندی از مزایای یک ردیاب با یک فرایند دو مرحله‌ای روبرو هستید: تصمیم‌گیری و نصب! مطمئن باشید اگر زمان تصمیم‌گیری شما کوتاه باشد، نصب یک سیستم ردیاب حتی می‌تواند سریع‌تر اتفاق بیفتد! بر حسب نیاز شما هر شرکت قادر است منحنی یادگیری را با انجام آموزش‌های اولیه کوتاه کند. ضمن اینکه پشتیبانی بعدی کلیه نیازها در مسیر رفع نواقص احتمالی و یا آموزش‌های تکمیلی را برطرف می‌کند.

باور غلط شماره 5 – همه سیستم های ردیابی ناوگان یکسان هستند

برای تهیه یک سیستم ردیاب مدیریت ناوگان لازم است اطلاعات جامعی در این خصوص داشته باشید. اما در این میان به یک نکته مهم توجه کنید که همه سیستم‌های ردیاب یکسان نیستند. برخی از سیستم‌ها صرفا ردیاب‌هایی هستند که موقعیت مکانی وسیله نقلیه را بر روی نقشه نشان می‌دهند. اما سیستم‌هایی نیز وجود دارند که راه‌حل‌هایی جامع در کلیه بخش‌های سازمان به شما ارایه می‌دهند. پس سیستمی برای شما ایده‌آل است که بالاترین عملکرد و کارآمدترین خدمات را به مشتری با کمترین قیمت ارایه دهد. در اینجا هم توصیه ما تجزیه و تحلیل هزینه-فایده برای اطمینان از مناسب بودن سیستم برای سازمان شماست.

بیشتر بخوانید : بهترین ردیاب خودرو خارجی در ایران

باور غلط شماره 6 ردیاب فقط مکان وسیله نقلیه را مشخص می‌کند

باید توجه کنید که دستگاه‌های تلفن همراه تنها م مکان اصلی وسیله نقلیه را در اختیار شما قرار نمی‌دهند و بر حسب نیاز شما قادر خواهید بود اطلاعات مفیدی در خصوص نحوه رانندگی وی مثل شتاب ناگهانی، ترمزهای ناگهانی، تاخیرهای بیش از اندازه و همه مواردی که به هدر رفتن سوخت کمک می‌کند را بوسیله نصب نرم‌افزارهای استاندارد کسب کنید. پس این موضوع بسیار ساده‌انگارانه است که ردیاب فقط وسیله‌ای برای رصد موقعیت مکانی وسیله نقلیه است.

باور غلط شماره 7-با نصب ردیاب رانندگان شغل خود را ترک می‌کنند.

یک باور بسیار اشتباه! هیچ  راننده‌ای شرکتی را که به فکر تامین ایمنی اوست و  با استفاده از ابزارهای نوین کلیه تلاش خود را در این جهت بکار می‌بندد، ترک نمی‌کند. سیستم‌های ردیاب مبتنی بر GPS  به صورت خاص برای کمک به حفظ ایمنی رانندگان نیز طراحی شده‌اند.  شما ردیابی را فرض کنید که با ارایه اطلاعات کامل در خصوص نحوه رانندگی فرد به سرپرست ناوگان، وی را در جهت تصحیح رفتار و کمک به تامین ایمنی بالا در حین سفر (به خصوص سفرهای جاده‌ای بلند مدت) هدایت می‌کند. از طرفی با تعیین لحظه‌ای موقعیت مکانی و امکان برقراری ارتباط سریع، ارتباط دو طرفه‌ای با وی در طول مسیر و بروز مشکل دارد.

بیشتر بخوانید : استفاده از ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر؟

شما چه باوری در مورد ردیاب در ذهنتان است؟

اگر شما نیز شک و تردیدهایی در خصوص استفاده از ردیاب دارید،  حتما با کارشناسان شرکت پیشگامان آسیا در ارتباط باشید تا امکان بهترین انتخاب برایتان فراهم شود.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست