زمان مطالعه : 7 دقیقه

دزدگیر و ردیاب دو نوع از سیستم‌هایی هستند که برای پیگیری خودرو و رصد آن به کار می‌روند. بسیاری از افراد با دزدگیر آشنا هستند، اما نمی‌دانند که معایب آن چیست و چگونه می‌توان حل کرد. همچنین این افراد نمی‌دانند مزیت‌های ردیاب خودرو چه چیزهایی است و به چه میزان نسبت به دزدگیری برتری دارد و می‌تواند به عنوان بهترین گزینه‌ی جایگزین دزدگیر به کار گرفته شود. چرا که امروزه دوران استفاده از دزدگیری تمام شده است و خیلی از سارقان به راحتی می‌توانند آن را از کار بیندازند و خودرو را به همراه خودشان ببرند!

ما در این مقاله قصد داریم، معایب بسیار دزدگیر و مزایای زیاد استفاده از ردیاب را برای شما بگوییم تا بدانید، چرا باید به جای دزدگیر از ردیاب خودرو استفاده کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

چالش‌های استفاده از دزدگیر چیست؟

شناخت چالش‌ها و مشکلات، نصف مسیر رسیدن به راه‌حل است. این گزاره‌ای است که به طور تقریبی در همه‌جا صادق است و به عنوان یک حقیقت تعریف‌‌شده مورد قبول همگان است و در آن اختلاف بسیار کمی وجود دارد. بر همین مبنا، ما نیز قصد داریم، ابتدا چالش‌های استفاده از دزدگیر را برایتان بیان کنیم تا نسبت به آن‌ها آگاه شوید.

امکان مشاهده راحت آن وجود دارد

تجهیزات ضد‌سارق، باید تا حد ممکن دور از دید باشند تا سارق نتواند از وجود آن‌ها به راحتی آگاه شود. اگر سارق بتواند تجهیز ضد سرقت را به راحتی مشاهده کند، در این صورت می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن برای جلوگیری از اطلاع‌رسانی این تجهیز نیز راه‌حل پیدا کند و اقدام به غیر‌فعال‌سازی آن کند که به هیچ‌وجه مطلوب کسی نیست.

دزدگیر نیز متاسفانه دارای این ویژگی است و به راحتی قابل مشاهده است و سارق می‌تواند آن را غیر‌فعال کند، خودروی ناوگان حمل و نقل شرکت شما را با خودش ببرد و در مورد رصد آن هیچگونه دغدغه‌ای نداشته باشد.

مزایا و معایب استفاده از دزدگیر در خودرو

به خاطر برد کوتاه محدودیت استفاده دارد

برد به معنای فاصله‌ای است که تجهیز می‌تواند فرکانس ارسال کند و اگر شما در خارج از این محدوده باشید، دستگاه ضد‌سرقت نمی‌تواند دستوراتتان را به انجام برساند. برد دزدگیری نیز کوتاه است و همین امر موجب محدودیت در استفاده از آن می‌شود. به این صورت شما باید حتما خودروی خودتان را در یک فاصله‌ی مشخص قرار دهید تا بتوانید از آن برای باز‌ و بسته‌کردن یا دیگر موارد بهره ببرید.

در بسیاری مواقع ایجاد سر و صدای اضافی می‌کند

ایجاد سروصدا توسط تجهیزات الکترونیکی و ایجاد آلودگی صوتی، یک از معضلاتی است که در عصر حاضر بسیار با‌ آن رو‌به‌رو هستیم. این سروصداها آرامش خاطر را خدشه‌دار می‌کنند و باعث می‌شوند تا در طولان‌مدت فرد دچار آسیب‌های روانی مختلف شود یا نتواند به خوبی در هنگام انجام کار تمرکز کند.

دزدگیر نیز به علت حساسیت زیادش، سبب بروز این سروصدا‌ها می‌شود و تنها کافی است که یک گربه از کنار خودروی شما رد شود.

در صورت اتصال درست امکان اختلال در عملکرد آن بالا است

اگر شما به طور درست و مناسب سیم‌کشی داخل خودرو را انجام ندهید، امکان بروز اختلال در میان این سیم‌ها و خطای عملکردی آن‌ها بسیار بالا می‌رود. به عنوان مثال اگر سیم دزدگیر را از جاهای پرخطر عبور دهید، امکان گیر‌کردن آن به پا و آسیب‌دیدن قسمتی آن وجود دارد که در بازدهی و عملکرد آن اختلال ایجاد می‌کند.

این یکی از نقط ضعف بزرگ دزدگیر است، البته وجود این عیب به کسی که اقدام نصب آن می‌کند، بستگی بسیار زیادی دارد.

حساسیت زیاد آن در بسیاری مواقع باعث عدم توجه به آن می‌شود

در قسمت ایجاد سر و صدا گفتیم که این مشکل به خاطر حساسیت این تجهیز به وجود می‌آید. اما باید بدانید که حساسیت زیاد علاوه بر ایجاد سروصدا باعث بروز مشکلات دیگری می‌شود. یکی از این مشکلات عادت‌کردن راننده یا صاحب ماشین به صدای دزدگیر و توجه‌نکردن به این صدا که باعث افزایش ریسک سرقت خودرو توسط سارقان می‌شود

مزایای نصب ردیاب خودرو چه چیزهایی است؟

در قسمت قبل مشکلات استفاده از دزدگیر را برای شما گفتیم تا بدانید، این تجهیز چه مشکلاتی دارد و چرا استفاده از آن در زمان حال دیگر به صرفه و مناسب نیست و می‌تواند باعث افزایش آمار سرقت خودروهای موجود در سطح شهر گردد. اما در این قسمت، قصد داریم، مزایای استفاده و نصب ردیاب خودرو را برای شما شرح دهیم تا نسبت به آن‌ها به طور مطلوب آگاه شوید و از این نظر دغدغه‌ای نداشته باشید. پس با ما همراه باشید.

مزایای نصب ردیاب خودرو چه چیزهایی است؟

امکان یافتن راحت‌تر خودرو با‌ استفاده از ردیاب وجود دارد

سرقت خودرو اتفاقی اجتناب‌پذیر است و امکان اتفاق افتادن آن وجود دارد و نمی‌توان به طور قطعی از آن جلوگیری کرد. اما می‌توان از وسایلی بر‌روی خودرو استفاده کرد تا امکان یافتن بسیار راحت‌تر شود، بتوان پس از سرقت آن را پیدا کرد و آن را آسان‌تر به محل اصلی‌ خودش بازگرداند.

نصب و استفاده از ردیاب خودرو به این موضوع کمک زیادی می‌کند و محل دقیق ماشین را به شما نمایش می‌دهد و می‌توانید به راحتی برای بازگرداندن آن اقدام‌های لازم را به انجام برسانید. اینگونه می‌توانید از جهت خودروهای ناوگان خیالتان راحت باشد و با خیالی آسوده بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

محدودیتی در استفاده، به خاطر برد بالای خودش ندارد

همان‌طور در قسمت دزدگیر گفتیم، برد مورد مهمی در هنگام استفاده از تجهیزات ضد‌سرقت محسوب می‌شود و در صورت وجود‌نداشتن برد زیاد، شما با محدودیت در استفاده مواجه می‌شوید. اما خوشبختانه ردیاب دارای برد زیادی است و به همین خاطر در زمان استفاده از ردیاب و نصب آن بر‌روی خودروی خودتان، با مشکل خاصی رو‌به‌رو نخواهید شد.

این کمک می‌کند تا بتوانید از هرفاصله‌ای و از طریق گوشی خودتان دستورات لازم برای خودرو را ارسال کنید که بسیار مفید به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید : از کجا بفهیم خودرو ردیاب دارد؟

امکان مشاهده راحت آن وجود ندارد و مخفی است

خوشبختانه ردیاب خودرو، از دیدها کاملا مخفی است و همین موضوع کمک می‌کند تا سارقان خودرو نتوانند به راحتی آن را مشاهده کنند. عدم مشاهده راحت ردیاب باعث می‌شود تا امکان رصد بهتر و دقیق‌تر خودرو به طور مطلوب وجود داشته باشد.

امکان غیر‌فعال‌سازی آن به سادگی وجود ندارد

حتی اگر سارق بتواند، ردیاب خودرو را مشاهده کند، نمی‌تواند به راحتی و بدون کمک‌گرفتن از یک متخصص آن را غیر‌فعال کند. این موضوع باعث ایجاد آرامش خیال شما گردد.

سر و صدای قابل‌توجهی ایجاد نمی‌کند و دیگران را آزار نمی‌دهد

حساسیت تجهیز ضد‌سرقت بسیار مهم است و باید حتما وجود داشته باشد، اما این حساسیت نباید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد سرو‌صدای مداوم و مزاحمت‌های بسیار برای افراد مختلف گردد. خوشبختانه حساسیت ردیاب به این صورت نیست و در عین امنیت بالا، صدای زیادی از خودش تولید و پخش نمی‌کند.

بیشتر بخوانید : راهنمای کامل انتخاب ردیاب خودرو با توجه به نوع ماشین

امکان خاموش و روشن‌کردن آن از راه دور به راحتی وجود دارد

شما می‌توانید به راحتی و با‌ استفاده از ردیاب خودرو، ماشین خودتان را خاموش و روشن کنید. این قابلیت به صاحبان کمک می‌کند تا در صورت سرقت خودرو بتوانند آن خاموش کنند و از حرکت خودرو به مکان‌های نامعلوم جلوگیری کنند.

کنترل کامل خودرو به وسیله جی چی اس از راه دور

  در صورت باز‌شدن هر یک از درب‌ها، پیام ارسال می‌کند

در صورتی که سارق خودروی ناوگان بخواهد، درب آن را باز کند، ردیاب به طور فوری برای شما پیغام ارسال می‌کند تا از آن مطلع بشوید و اقدام‌های لازم را به انجام برسانید.

بیشتر بخوانید: آیا نصب ردیاب از سرقت خودرو جلوگیری می‌کند؟

امکان نصب آن بر‌روی تمامی خودروهای وجود دارد

برخلاف دزدگیر که نمی‌توان آن را بر‌روی برخی از خودروها نصب کرد، ردیاب به این صورت نیست و می‌توان آن را بر‌روی تمامی ماشین‌ها نصب و استفاده کرد و از این بابت محدودیتی ندارد.

امکان استفاده از قابلیت شنود برای شنیدن صحبت‌های داخل خودرو وجود دارد

قابلیت شنود ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتوانید گفتگوهای داخل خودرو را بشنوید و بفهمید، سارقان بعد از حرکت خودرو، قصد انجام چه کار خاصی را دارند و کارهای متناسب با آن را انجام دهید.

وجود باتری و امکان استفاده از آن در صورت قطع‌شدن برق خودرو، وجود دارد

در صورتی که برق خودرو قطع شود و باتری آن از کار بیفتد، ردیاب ماشین بازهم کار می‌کند. زیرا دارای باتری در داخل خودش است و می‌تواند از انرژی برای ادامه کار به خوبی استفاده کند.

هک‌کردن سیستم آن بسیار سخت است

هکرها نمی‌توانند به راحتی سیستم ردیاب‌ها را  مورد حمله قرار بدهند و به داده‌های حساس آن‌ها دست پیدا کنند. این موضوع امنیت سیستمی بالای آن را نمایش و نشان می‌دهد.

به کاهش مصرف سوخت ناوگان کمک زیادی می‌کند

اگر از ردیاب بر‌روی خودروهای ناوگان خودتان استفاده کنید، به راحتی می‌توانید میزان مصرف سوخت آن‌ها را ثبت کنید. ثبت مصرف سوخت کمک می‌کند تا بعد از مدتی بدانید، میزان بهینه هر خودروی ناوگان چه مقدار است و در صورت مصرف بیش از آن، به دنبال دلیل و راه‌حل مناسبی برای حل این مشکل بپردازید.

تعمیر و نگهداری به موقع را ممکن می‌سازد

خودروهای مختلف شرکت در طول استفاده ماهیانه یا سالیانه دچار، آسیب‌ می‌شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری پیدا می‌کنند. اما این تعمیر و نگهداری باید در زمانی مناسب صورت بگیرد و اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است که خودرو به طور کلی از حرکت باز ایستد. ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتوانید تعمیر و نگهداری را به موقع انجام دهید و به سرعت بفهمید که کدام قطعه نیاز به بررسی و رفع مشکل دارد.

ایمنی سرویس ایاب و ذهاب شرکت را بسیار بالاتر می‌برد

ردیاب خودرو، رصد راننده در طول مسیر را برای شما راحت می‌کند. اگر راننده بفهمد که تحت کنترل است، سعی می‌کند تا بهتر رانندگی کند و اینگونه امنیت سرویس ایاب و ذهاب برای دیگر کارمندان تا حد بسیار مطلوبی افزایش می‌یابد.

استفاده از ردیاب بهتر است یا دزدگیر؟

با‌توجه به مزایا و معایب گفته‌شده، استفاده از ردیاب خودرو بسیار به صرفه‌تر و بهتر است و می‌تواند به راحتی بسیاری از نیازها را رفع کند و شما را از شر مشکلات دزدگیر نیز راحت و آسوده کند. همچنین تنوع گسترده ردیاب‌ها باعث می‌شود تا بتوانید براساس نوع خودرو و نیاز خودتان، ردیابی مناسب را انتخاب و تهیه کنید.

از ردیاب برای رصد خودروی ناوگان خودتان به طور مطلوب استفاده کنید

استفاده از ردیاب به جای دزدگیری بسیار به صرفه و مناسب‌تر است. زیرا امکان هک‌کردن آن وجود ندارد، سارقان نمی‌توانند به راحتی ردیاب را غیرفعال کنند، امنیت سرویس ایاب و ذهاب کارکنان شرکت‌ها را افزایش می‌دهد، قابلیت شنود در خودرو را به شما می‌دهد و دارای باتری است که به کارکرد آن پس از قطع‌شدن برق باتری خودرو کمک می‌کند. همچنین این تجهیز ضد‌سرقت، به راحتی توسط سارق مشاهده نمی‌شود و در عین حساسیت زیاد، اما سرو‌صدای زیادی ایجاد نمی‌کند و برای همسایگان ایجاد مزاحمت‌های پی‌در‌پی نمی‌کند که بسیار مهم و قابل‌توجه است.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو به سایت شرکت پیشگامان آسیا مراجعه کنید و در صورت وجود سوال یا ابهام، آن را با‌ استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با کارشناسان شرکت در میان بگذارید تا به آن در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده شود و آگاهیتان در این زمینه افزایش چشمگیری داشته باشد

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست