1. خانه
 2. وبلاگ
 3. مقالات مدیریت ناوگان
 4. کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنایع مختلف چیست؟
Application of intelligent fleet management system in different industries

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنایع مختلف چیست؟

بدون دیدگاه
3/5 - (2 امتیاز)
زمان مطالعه : 13 دقیقه

شرکت‌‌های مختلفی در عصر حاضر وجود دارند که برای جابه‌جایی محصولات خودشان و دیگر کارهای مربوط به ناوگانشان، از سیستم‌های سنتی استفاده می‌کنند. به کارگیری این سیستم‌ها باعث ایجاد مشکلات لجستیکی فراوانی برای آن‌ها می‌شود، زیرا بسیار کند است و بسیاری از قابلیت‌ها را ندارد. به عنوان نمونه این شرکت‌ها به علت تعداد بالای خودروهای خودشان نمی‌توانند با استفاده از سیستم سنتی، تعمیر و نگهداری آن‌ها را به خوبی انجام دهند که این موضوع به خرابی ماشین‌ها منجر می‌شود. این مجموعه‌ها باید از سیستم سنتی به سمت سامانه هوشمند مدیریت ناوگان حرکت کنند تا بتوانند از هدرفت منابع مالی خودشان جلوگیری کنند و بهره‌وری ناوگان را بهبود دهند.

در ادامه به تعریف هوشمند‌سازی، قابلیت این سامانه و کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنایع مختلف می‌پردازیم تا در این جهت آگاهی شما را افزایش دهیم.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

هوشمند‌سازی چیست؟

هوشمندسازی به معنی استفاده درست، بهینه و منطقی از تجهیزات نرم‌افزار و سخت‌افزاری برای اتوماتیک‌کردن فرآیند انجام کارها در بخش‌های مختلف است.

سامانه هوشمند مدیریت ناوگان یکی از تجهیزات نرم‌افزاری انجام این کار است؛ البته باید در کنار آن از موارد دیگری مانند ردیاب‌های مختلف خودرو استفاده کنید.

با استفاده از این کار می‌توانید به داده‌های متفاوتی دسترسی داشته باشید و آن‌ها را به صورت مناسب‌تری تحلیل کنید. این موضوع باعث می‌شود تا میزان بهره‌وری ناوگان افزایش چشمگیری داشته باشد و هزینه‌های شما نیز به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کند.

What is intelligentization

کاربردهای هوشمندسازی و سامانه هوشمند مدیریت ناوگان حمل و نقل بسیار زیاد است که به صورت تیتروار آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و توضیحات مفصل آن را در قسمت‌های دیگر این مطلب به انجام می‌رسانیم. این کاربردهای شامل موارد زیر است:

 • آگاهی سریع‌تر از آتش‌سوزی در دل طبیعت
 • انجام کشاورزی به صورت هوشمند
 • پیش‌بینی زلزله و سیل قبل از وقوع آن‌ها
 • مدیریت ترافیک در داخل شهرها و میزان آلودگی هوا
 • بررسی اتصالات پل‌های متفاوت
 • کنترل سطح آب پشت سدها
 • کنترل پخش مواد شیمیایی
 • پایش دمای محفظه بار
 • کنترل سیستم هیدرولیک و سیالات مختلف موجود در صنعت نفت و گاز
 • اندازه‌گیری کارکرد ماشین‌های مختلف
 • تعمیرات ماشین‌آلات راه‌سازی

استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان چه امکان‌هایی را به شما می‌دهد؟

قبل از بیان کاربردهای مختلف سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنایع متفاوت، برخی از قابلیت‌های مرتبط با کاربردهای می‌پردازیم تا آن‌ها را بشناسید.

اندازه‌گیری فشار داخل دستگاه‌های مختلف

اگر فشار موجود در دستگاه‌های صنعتی به طور فزاینده افزایش پیدا کندو از حد مجاز بیشتر شود، احتمال خرابی و انفجار آن‌ها وجود خواهد داشت که بسیار خطرناک است. این موضوع می‌تواند جان نیروی انسانی موجود در آن واحد صنعتی را نیز به طور چشمگیری در معرض خطر قرار دهد. اما می‌توان با استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان این نگرانی از بین برد. زیرا دارای سنسور فشار است و این ابزار می‌تواند بدون دخالت هیچکسی فشار را اعلام کند و در صورت افزایش زیاد از حد آن، اقدام به قطع‌کردن جریان ورودی کند یا میزان جریان خروجی را افزایش دهد.

اندازه‌گیری میزان جریان و مصرف سوخت و مایعات مختلف

اندازه‌گیری سطح و حجم مایعات موجود در تانکرها اهمیت زیادی دارد، چون اگر این تانکرها بیش از حد پر شوند، امکان بروز حوادث در میان حمل و نقل افزایش پیدا می‌کند و از طرفی دیگر استهلاک خودروی موردنظر نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت. سامانه هوشمند مدیریت ناوگان امکان اندازه‌گیری حجم و سطح مایعات موجود در تانکرهای مختلف به صورت دقیق و دخالت انسان را خواهید داشت. این کار توسط سنسور مرتبط با آن صورت می‌گیرد.

Measuring the amount of flow and consumption of fuel and different liquids

روشن یا خاموش‌بودن پمپ‌ها

در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر حوزه‌های مشابه، تعداد پمپ‌های در حال کار بسیار زیاد است و هرکدام مسئول افزایش فشار جریان یک قسمت خاص هستند. همچنین برخی از آن‌ها در مسیر رساندن گاز یا نفت به دیگر نقاط به کار بسته می‌شوند. کنترل و بررسی دستی این پمپ‌ها و روشن یا خاموش‌بودن این تجهیز به صورت دستی کاری بسیار کند است و احتمال بروز خطا در آن بسیار وجود دارد. بنابراین بهتر است که به صورت اتوماتیک انجام شود. سامانه مدیریت هوشمند این کار را ممکن می‌سازد و از این قابلیت به خوبی برخوردار است که مزیت بسیار مهمی به شمار می‌آید.

در این رابطه بخوانید: مدیریت ناوگان حمل و نقل صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

اندازه‌گیری دور موتور خودروها

در هنگام انجام کارهای مختلف مربوط به تعمیرات و نگهداری، اندازه‌گیری دور موتور بسیار مهم است و این موضوع مشخص می‌کند که خودروی موردنظر چه میزان از مسافت را طی کرده است و آیا نیاز به تعویض قطعه یا بازرسی دارد، یا الان زمان آن نیست. شما می‌توانید با استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان به این هدف برسید و به راحتی دور موتور خودروهای مختلف موجود در شرکت یا سازمان خودتان را اندازه‌‌گیری کنید. این موضوع کمک می‌کند تا خودروها در زمان مناسب بازرسی و تعمیر شوند و با خرابی‌های یکدفعه‌ای روبه‌رو نشوید.

در این رابطه بخوانید: نرم افزار تعمیرات و نگهداری خودرو

خاموش یا روشن‌بودن مکنده‌های قوی

در صنایع مختلف مکنده‌های مختلفی وجود دارد که کارهای مختلفی به انجام می‌رسانند و کنترل خاموش یا روشن‌بودنشان بسیار مهم است. زیرا از کارکرد بیش از حد آن‌ها جلوگیری می‌کند و خرابی آن‌ها را به تعویق می‌اندازد. سامانه هوشمند مدیریت ناوگان این قابلیت را دارد تا بتواند خاموش یا روشن‌بودن هرکدام از مکنده‌ها را نمایش دهد و خیال شما را از این بابت راحت کند.

مکان‌یابی کامیون‌ها با استفاده از جی‌پی‌اس

شرکت‌های مختلف کامیون‌های متفاوتی دارند که میزان بار زیادی را به مناطق مختلف حمل می‌کنند. بار این کامیون‌ها در بسیاری از مواقع بسیار گران‌قیمت و ارزشمند است و امکان دارد، در طول مسیر مورد هجوم افراد راهزن قرار بگیرد. اطلاع از مکان کامیون کمک می‌کند تا از این مورد خیالتان به طور کامل راحت و نگرانی نداشته باشید. اما برای دسترسی به این امکان نیاز است تا از سامانه مدیریت هوشمند استفاده کنید، زیرا به صورت دستی نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

در این رابطه بخوانید: نرم افزار ردیابی خودرو

ارسال پیام‌های هشدار و گزارش‌های مدیریتی

پیام‌های هشدار بسیار مهم هستند و باید در سریع‌ترین زمان به دست افراد مسئول برسند تا آن‌ها بتوانند به سرعت اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین گزارش‌های نیز باید با سرعت بسیار زیادی آماده شوند تا مدیران بتوانند ارزیابی دقیقی از بخش موردنظر داشته باشند و برنامه‌ریزی درستی به انجام برسانند. سامانه هوشمند مدیریت ناوگان این موضوع را ممکن می‌سازد، زیرا دارای این قابلیت است.

سنجش آنلاین وزن بارهای مختلف

مدیران ناوگان حمل و نقل باید از میزان وزن حمل‌شده توسط ماشین‌های مختلف ناوگان سازمانشان اطلاع داشته باشند تا بتوانند، محاسبه دستمزد رانندگان را به درستی انجام دهند و در این جهت با مشکلی یا ناهماهنگی روبه‌رو نباشند. با استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان می‌توانند به این هدف برسند، زیرا دارای سنسور سنجش بار است و می‌تواند این کار را به صورت آنلاین به انجام برساند. پس از انجام این کار توسط سنسور، داده‌های آن به مرکز داده ناوگان حمل و نقل مجموعه موردنظر منتقل می‌شود تا آن‌ها بتوانند آن‌ها را در مکانی مناسب ذخیره کنند و در هنگام محاسبه دستمزد آن‌ها را به کار بگیرند.

Online measurement of the weight of different loads

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در حوزه‌های مختلفی است و محدود به یک صنعت نمی‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان از آن در جاهای مختلفی استفاده کرد و کارهای متفاوتی را با استفاده از آن به انجام رساند. در ادامه این مطلب، به معرفی آن‌ها می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

در این رابطه بخوانید: چگونه کاهش وزن بار خودرو به بهبود عملکرد ناوگان می‌انجامد؟

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در حوزه محیط‌بانی

گستره تحت کنترل محیط‌بانان بسیار زیاد است و همین امر باعث می‌شود تا نتوانند به آسانی تمامی حوزه‌ها را بررسی کنند. این موضوع سبب می‌شود تا از اتفاقات افتاده در دل طبیعت اطلاع پیدا کنند. به همین دلیل نیاز است تا پایش طبیعت توسط محیط‌بانان نیز به صورت هوشمند صورت بگیرد. سامانه هوشمند مدیریت ناوگان این کار را ممکن می‌سازد و مناطق مختلف تحت پوشش را به صورت کلی برای محیط‌بان به صورت کلی و جزیی به نمایش می‌گذارد. در ادامه  یکی از کاربردهای این سامانه را برای شما بیان می‌کنیم؛ اما شما می‌توانید برای اطلاع کامل از استفاده‌های این سامانه اینجا کلیک کنید.

آگاهی سریع‌تر از آتش‌سوزی در دل طبیعت

سامانه هوشمند مدیریت ناوگان، در صورت بروز هرگونه آتش‌سوزی در دل طبیعت، به سرعت پیام هشداری برای محیط‌بان می‌فرستند تا او از این موضوع آگاه شود و بتواند اقدامات لازم را به انجام برساند. این موضوع کمک می‌کند تا مهار آتش‌سوزی آسان‌تر شود، زیرا خاموش‌کردن آتش در ساعت‌های اولیه بسیار راحت است و هرچه زمان بیشتر بگذرد، میزان و حجم آن گسترش پیدا می‌کند.

Faster awareness of fires in the heart of nature

در این رابطه بخوانید: کاهش هزینه‌های حمل و نقل محیط‌بانی با مدیریت ناوگان

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در حوزه کشاورزی

در حوزه کشاورزی و تولید محصولات زراعی، کنترل رشد محصولات در زمین‌ها بسیار مهم است. این موضوع با افزایش متراژ زمین موردنظر بسیار سخت می‌شود، زیرا فرد باید تک تک محصولات را بررسی کند و تعداد آن‌ها خیلی زیاد است. یکی از کاربردهای سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در این زمینه است که می‌تواند این کار را بسیار راحت کند. در مورد نحوه استفاده از این سامانه در ادامه می‌توانید توضیحات لازم را بخوانید و برای آگاهی از دیگر استفاده‌های این سامانه در این زمینه کافی است که روی کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در حوزه کشاورزی کلیک کنید.

انجام کشاورزی به صورت هوشمند

اگر بتوانید کشاورزی را به صورت هوشمند انجام دهید، می‌توانید محصولات بهتر و بیشتری را برداشت کنید و درآمد بالاتری داشته باشید. اما برای رسیدن به این هدف باید از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان استفاده کنید. زیرا به شما امکان می‌دهد تا بتوانید فاکتورهای اساسی محصولات در حجم وسیع را به صورت اتوماتیک و خودکار بررسی کنید و در صورت وجود هرگونه کم و کاستی آن را به سرعت رفع کنید. همچنین استفاده از این روش کمک می‌کند تا بتوانید در مصرف آب نیز صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشید.

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت  ناوگان در امداد و اتفاقات

حوادثی مانند سیل و زلزله، به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتند و باعث می‌شوند تا نیاز به واحدهای امدادی زیادی باشد. اما اگر پیش‌بینی‌های لازم برای آن انجام نشده باشد، امکان فراهم‌کردن حجم زیادی از خودروهای امداد و اتفاقات وجود نخواهد داشت. زیرا نیاز به بودجه فراوانی دارد و باید با برنامه‌ریزی صحیحی به انجام برسد. یکی از موارد کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در این زمینه است که در ادامه توضیحات لازم را برای آن بیان می‌کنیم؛ اما می‌توانید با کلیک روی کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در امداد و اتفاقات با دیگر استفاده‌های این ابزار در این حوزه نیز آشنا شوید.

پیش‌بینی زلزله و سیل قبل از وقوع آن‌ها

سامانه هوشمند مدیریت ناوگان با استفاده از پایش منظم، نقشه‌های ماهواره‌ای خودش، امکان بروز سیل و زلزله را پیش‌بینی می‌کند و در صورت احتمال بروز آن‌ها هشدارهای لازم را می‌دهد تا واحد امداد و اتفاقات در آماده‌باش قرار بگیرد و خودروهای لازم برای انجام درست و دقیق و این کار فراهم شود.

در این رابطه بیشتر بخوانید: مدیریت ناوگان حمل و نقل امداد و اتفاقات

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت  ناوگان در خدمات‌رسانی شهری

مدیریت شهری حوزه‌ای است که مدیریت درست آن بسیار مهم است، زیرا با زندگی انسان‌های زیادی در ارتباط است و ایجاد خلل می‌تواند باعث ایجاد مشکل در روند زندگی این افراد شود. این موضوع سبب می‌شود تا نارضایتی مردم از شهرداری موردنظر افزایش پیدا کند و اعتبار واحد موردنظر به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. بنابراین هوشمند‌سازی این حوزه بسیار مهم است، چون که می‌تواند از بروز خطاهای انسانی به طور جدی جلوگیری کند. یکی از جنبه‌های این موضوع را در نمونه بعدی بررسی می‌کنیم؛ اما می‌توانید با کلیک‌کردن روی عبارت کاربرد مدیریت هوشمند ناوگان در خدمات‌رسانی شهری، نسبت به دیگر استفاده‌های آن نیز اطلاع کامل پیدا کنید.

مدیریت ترافیک در داخل شهرها و میزان آلودگی هوا

میزان ترافیک موجود در شهرها بسیار زیاد است و همین موضوع سبب می‌شود تا آلودگی موجود در هوا نیز افزایش داشته باشد. ترافیک به علت‌های زیادی رخ می‌دهد که یکی از آن‌ها عدم برنامه‌ریزی درست برای احداث راه‌های درون شهری است. با استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان دیدکلی نسبت به راه‌های درون شهری پیدا کرد و برای بهبود مسیر حرکت خودروهای کارهای مناسبی به انجام رساند.

در این رابطه بیشتر بخوانید: مدیریت ناوگان حمل و نقل ادارات خدمات رسانی شهری

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت پل‌سازی

امروزه صنعت پل‌سازی به خاطر تعداد بالای خودروهای موجود در شهرهای افزایش قابل‌توجهی داشته است. زیرا پل‌ها کمک می‌کنند تا بتوان راحت‌تر ترافیک موجود را هدایت کرد و بار آن در برخی از راه‌ها به حداقل ممکن خودش رساند. اما در هنگام ساخت پل‌ها باید توجه ویژه‌ای کرد تا بتوان از آن‌ها به مدت استفاده بیشتری کرد. اما انجام این کار به صورت دستی ممکن نیست و باید به صورت اتوماتیک توسط سامانه هوشمند مدیریت ناوگان صورت بگیرد. در ادامه به عنوان نمونه یکی از کاربردهای اصلی سامانه موردنظر در این زمینه را برای شما بیان می‌کنیم و شما می‌توانید برای مطالعه بقیه موارد نیز روی کاربرد سامانه مدیریت هوشمند در صنعت پل‌سازی کلیک کنید.

بررسی اتصالات پل‌های متفاوت

سالم‌بودن اتصالات پل‌های مختلف اهمیت زیادی دارد و می‌تواند نقش زیادی را در عمر بالای آن‌ها ایفا کند. برای بررسی اتصالات زیاد پل‌های متعدد می‌توان از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان استفاده کرد و به صورت جزیی و کلی آن‌ها را بررسی کرد. به این صورت دیگر لازم نیست، نگران آن‌ها باشید و مردم بتوانند با فراغ بال آن‌ها را به کار بگیرند.

در این رابطه بیشتر بخوانید: مدیریت ناوگان حمل و نقل معادن و راه سازی

کاربرد سامانه مدیریت هوشمند در صنعت سدسازی

به دلیل کمبود آب موجود در کشورهای مختلف، مدیران آن‌ها به طور گسترده اقدام به ساخت سدهای متفاوت کردند تا بتوانند حجم آب‌های جاری را در پشت این سدها جمع کنند و از هدررفتنشان به طور جدی جلوگیری کنند. مدیریت این سدها توسط انسان به تنهایی خطرناک است و می‌تواند باعث به بار آمدن حوادث مختلف شود. بنابراین باید از ابزارهای پیشرفته و خودکار، مانند سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در این زمینه استفاده کرد. به عنوان نمونه یکی از استفاده این ابزار را در ادامه برای شما بیان می‌کنیم؛ اما برای اطلاع بقیه موارد می‌توانید روی کاربرد سامانه مدیریت هوشمند در صنعت سدسازی کلیک کنید.

کنترل سطح آب پشت سدها

حجم آب پشت سدهای بسیار زیاد است و نیاز به کنترل دقیق با ابزارهای مناسب دارد، سامانه هوشمند مدیریت ناوگان ابزاری مناسب در این جهت است و می‌تواند نیازهای موجود را به طور کامل برطرف کند. زیرا ابزاری جهت سنجش حجم و سطح مایعات دارد و در صورت بروز هرگونه موردی می‌تواند آن را از طریق پیامک هشدار به اطلاعات افراد درگیر و مسئول برساند.

Water level control behind the dams

کاربرد سامانه مدیریت هوشمند در صنعت توزیع و پخش

صنعت توزیع و پخش روزاانه میزان بار زیادی را در داخل شهرهای مختلف پخش می‌کند. خیلی از بارهای توزیع‌شده حساس هستند و باید توسط سنسورهای متفاوتی در انبارها و ماشین‌های حمل‌کننده مورد بررسی قرار بگیرند. برای انجام این کار باید سامانه هوشمند مدیریت ناوگان حمل و نقل را به کار گرفت، زیرا از قابلیت‌ها و ویژگی‌های لازم برخوردار است و می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد. در ادامه به یکی از مصداق‌های این موضوع می‌پردازیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید. اگر به استفاده‌های بیشتر این سامانه در این صنعت نیز علاقه‌مند هستید، می‌توانید با کلیک روی کاربرد سامانه مدیریت هوشمند در صنعت توزیع و پخش، به آن دست پیدا کنید.

کنترل پخش مواد شیمیایی

برای پخش مواد شیمیایی مختلف از ماشین‌های توزیع و پخش استفاده می‌شود. این خودروها باید به طور دقیق مورد پایش قرار بگیرند، زیرا در صورت نشت آن‌ها، امکان بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی یا بیمار‌شدن افراد مختلف به دلیل تنفس آن‌ها وجود دارد. سامانه مدیریت هوشمند مدیریت ناوگان این امکان را برای افراد مختلف درگیر در این موضوع فراهم می‌کند و به آن‌ها کمک فراوانی می‌کند.

در این رابطه بیشتر بخوانید: مدیریت ناوگان حمل و نقل شرکت‌های پخش و توزیع

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت مواد غذایی

مواد غذایی بسیار حساس هستند و به سادگی در اثر عوامل مختلف مثل گرما یا سرمای زیاد، حضور باکتری‌ها یا هوا دچار مشکل و فساد می‌شود. بنابراین نیاز است تا در هنگام نگهداری آن‌ها فاکتورهای مختلف به صورت کامل بررسی شوند. اما بهتر است که این کار توسط انسان صورت نگیرد و ابزارهای اتوماتیک این وظیفه را انجام دهند. سامانه هوشمند مدیریت ناوگان به دلیل برخورداری از سنسور دما و دیگر موارد موردنیاز بهترین ابزار برای این کار است. در ادامه نمونه انجام این کار را برای شما بیان می‌کنیم و شما می‌توانید با کلیک‌کردن روی کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت مواد غذایی دیگر استفاده‌های این ابزار در این حوزه را متوجه شوید.

در این رابطه بیشتر بخوانید: مدیریت هوشمند ناوگان در زنجیره تامین صنعت توزیع مواد غذایی، دارویی و بهداشتی

پایش دمای محفظه بار

به دلیل برخورداری این ابزار از سنسور دمای می‌توان از آن برای پایش و کنترل دمای مواد غذایی موجود در صنایع مختلف استفاده کرد. به این صورت دیگر نیازی نیست که نسبت به فساد آن‌ها به علت گرما یا سرمای زیاد نگرانی داشته باشید و می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را تحویل مشتری نهایی خودتان بدهید.

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت نفت و گاز

تعداد زیاد ولو‌ها و شیرهای موجود در صنعت نفت و گاز کار کنترل سیستم جریان آن‌ها توسط انسان را سخت می‌کند. اما می‌توان با استفاده از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان این کار را به صورت خودکار انجام داد. در ادامه نحوه انجام این کار را برای شما بیان می‌کنیم؛ اما برای اگاهی از دیگر استفاده‌های این ابزار در این حوزه می‌توانید روی کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت نفت و گاز کلیک کنید.

کنترل سیستم هیدرولیک و سیالات مختلف موجود در صنعت نفت و گاز

سامانه مدیریت هوشمند به صورت دوره‌ای و دقیق میزان جریان ورودی سیالات از ولوهای مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از درست و مناسب‌بودن فشار و دیگر فاکتورهای آن‌ها اطمینان حاصل کند. به این صورت اگر مشکلی نیز وجود داشته باشید، آن را به سرعت شناسایی کند و پیامک هشدار را برای افراد موردنظر بفرستد.

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت بیمه

ماشین‌های مختلفی تحت پوشش بیمه هستند که امکان دارد برای آن‌ها حادثه‌ای پیش بیاید و نیاز به استفاده از آن داشته باشد. اما شرکت بیمه نیز برای ارائه خدمات یکسری موارد را در نظر می‌گیرد. محاسبه این موارد به صورت دستی کار سختی است، به همین دلیل باید از ابزارهای خودکاری مثل سامانه هوشمند مدیریت ناوگان استفاده کرد. یکی از استفاده‌های این ابزار در این صنعت را برای شما بیان می‌کنیم؛ اما برای اطلاع از بقیه موارد روی کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در صنعت بیمه کلیک کنید تا بتوانید آن‌ها را به صورت دقیق مطالعه کنید.

در این رابطه بیشتر بخوانید: کاربرد مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل در صنعت بیمه

اندازه‌گیری کارکرد ماشین‌های مختلف

یکی از کاربردهای سامانه هوشمند مدیریت ناوگان، اندازه‌گیری میزان کارکرد ماشین‌های مختلف است که برای انجام این کار از، اندازه‌گیری دور موتور استفاده می‌کند. این کار بسیار کمک‌کننده است و می‌تواند پرداخت خسارت توسط شرکت‌های بیمه را دقیق‌تر کند.

کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در معادن و راه‌سازی

خودروهای زیادی در صنعت معدن و راه‌سازی در حال کار هستند، کنترل این ماشین موردنیاز است. اما انجام آن توسط انسان امکان‌پذیر نیست و باید از ابزارهایی مانند سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در این جهت استفاده شود. یکی از مصداق‌های این موضوع را در ادامه برای شما بیان می‌کنیم و برای مطالعه بیشتر استفاده‌های این ابزار می‌توانید روی کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان در معادن و راه‌سازی کلیک کنید.

تعمیرات ماشین‌آلات راه‌سازی

یکی از استفاده‌های این سامانه در حوزه معادن و راه‌سازی، یادآوری زمان بازرسی‌های دوره‌ای از خودروها است که از خرابی‌های ناگهانی آن‌ها به طور جدی جلوگیری می‌کند و کمک می‌کند تا تعمیرات ماشین‌آلات و خودروهای آن‌ها در بهترین زمان ممکن انجام شود.

در این رابطه بخوانید: مدیریت هوشمندانه ناوگان ماشین آلات عمرانی و راهسازی

نسبت به کاربرد سامانه هوشمند مدیریت ناوگان هوشمند در صنایع مختلف مطلع شوید

سامانه مدیریت هوشمند ناوگان ابزاری است که می‌توان از آن در جهت‌های و حوزه‌های متفاوت استفاده کرد. قابلیت‌های فراوان این سامانه کمک می‌کند تا نیازهای موجود به طور کامل و دقیق برطرف شود. بنابراین توصیه می‌کنیم، به کارگیری از آن را در دستور کار خودتان قرار دهید. در این مطلب کاربرد آن در بسیاری از حوزه‌ها را بررسی کردیم تا شما متوجه موارد استفاده از این ابزار بشوید و در این جهت ابهامی نداشته باشید.
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست