1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. کاربرد نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی
Application of intelligent fleet management software in relief and operational industries

کاربرد نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 9 دقیقه

اگر به دنبال ابزاری هستید که بتوانید با استفاده از آن کارهای امدادی و عملیاتی را در کوتاه‌ترین زمان و سریع‌ترین حالت ممکن انجام دهید، باید به سراغ نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی بیاید. کارکردن در این حوزه سختی‌های فراوانی دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا حساسیت فعالیت در آن بسیار بالا برود. کوچک‌ترین خطای انسانی یا ناهماهنگی می‌تواند بدترین حوادث را به وجود بیاورد و سبب به خطرافتادن جان انسان‌های بسیاری شود.

به همین دلیل باید زمان فعالیت در این حوزه، حساسیت زیادی به خرج داد و در هنگام انجام مأموریت‌ها، دقت زیادی کرد. برای رسیدن به این هدف ابزارهایی نیاز دارید که نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی یکی از آن‌ها است. این ابزار کاربردهای زیادی در این حوزه دارد که در ادامه به معرفی و چالش‌های موجود در حوزه امدادی خواهیم پرداخت تا شما نحوه و محل استفاده از این ابزار را به طور دقیق بدانید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

در حوزه امدادی و عملیاتی چه چالش‌هایی وجود دارد؟

در حوزه امدادی و عملیاتی، چالش‌های بسیار زیادی وجود دارد و همین موضوع سبب می‌شود تا کارکردن در این حوزه بدون استفاده از ابزارهای مختلف مانند نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی بسیار سخت و طاقت‌فرسا شود. در ادامه این قسمت برخی از مهم‌ترین چالش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و توضیحات کامل و جامع پیرامون آن‌ها می‌دهیم تا آگاهی لازم در این حوزه را به دست بیاورید.

افت زمان طلایی یا Golden Time انجام مأموریت‌ها

در هنگام انجام مأموریت‌های امدادی یک زمان طلایی یا Golden Time وجود دارد. اگر کارهای امدادی در این زمان صورت بگیرد، میزان تلفات در هنگام بروز حوادث به حداقل ممکن خودش می‌رسد و خسارت‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کند که موضوع بسیار مهمی است. به همین دلیل واحدهای امدادی باید تلاش کنند تا بتوانند در این زمان به محل برسند و کارهای امدادی و انتقال مصدومان به بیمارستان‌ها را به انجام برسانند.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های موجود در حوزه امدادی، کم‌بودن این زمان است که سبب می‌شود تا رانندگان نتوانند در این زمان به محل برسند و آن را از دست بدهند. به این صورت تعداد مصدومان و خسارت‌ها افزایش پیدا می‌کند. برای رفع این معضل باید رانندگان بتوانند از مسیر مناسب و کوتاه حرکت کنند.

یافتن بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به محل حادثه

Finding the best and shortest route to reach the accident site

میزان ترافیک و شلوغی موجود در شهرها، به خصوص کلان شهرها، بسیار زیاد است. همچنین در بسیاری از اوقات فاصله میان مکان‌های امدادی با محل حادثه بسیار زیاد است. این دو مورد در خیلی از اوقات سبب می‌شوند تا مصدوم در زمانی نامناسب به بیمارستان برسد که در آن وقت، پزشکان نتوانند برای او کاری بکنند. برای رفع این معضل باید رانندگان سعی کنند تا از مسیر کوتاه حرکت کنند تا در کم‌ترین زمان ممکن به بیمارستان برسد؛ اما پیدا‌کردن این مسیر به صورت دستی بسیار سخت است.

به همین دلیل رانندگان در خیلی از مواقع در ترافیک گیر می‌کنند و نمی‌توانند به سرعت خودشان را به واحد امدادی موردنظر برسانند تا کارهای درمانی روی بیمار انجام شود و میزان عوارض به حداقل ممکن برسد.

بیشتر بخوانید: نصب ردیاب بر روی عملکرد خودروهای امداد، اتفاقات و خدمات شهری چه تأثیری دارد؟

پایش و کنترل لحظه‌ای ماموریت و آگاهی از شرایط آن

مدیران واحد امدادی برای کنترل و مدیریت بهتر مأموریت‌های مختلف نیاز به پایش و کنترل لحظه‌ای آن دارند؛ اما به صورت دستی این کار امکان‌پذیر نیست و آن‌ها تنها می‌توانند به صورت تلفنی در جریان کارها قرار بگیرند و امکان آگاهی دقیق از محل حضور خودروی امدادی واحد خودشان را نخواهند داشت. به این صورت آن‌ها نمی‌توانند مدیریت را به درستی انجام دهند و در صورت بروز مشکلی، امکان حل سریع این موضوع را نخواهند داشت که مشکل بزرگی است.

به عنوان مثال در صورت تصادف راننده، امکان آگاهی از این موضوع، ارسال تیم جایگزین و رسیدگی به خودروی اولیه و راننده آن را در زمان درست و مناسب را نخواهند داشت. به این صورت علاوه برای کشته‌شدن راننده خودرو، مصدومان حادثه موردنظر نیز جان خودشان را از دست می‌دهند که اتفاق ناگوار و حشتناکی است و مدیر باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

جلوگیری از بروز خرابی خودروهای امدادی در هنگام انجام مأموریت

Preventing emergency vehicles from breaking down during missions

خرابی ناگهانی خودروی امدادی و عملیاتی اتفاقی بد است؛ زیرا باعث می‌شود تا زمان رسیدگی به مصدومان افزایش پیدا کند، میزان خسارت‌ها افزایش پیدا کند و جان انسان‌های موجود در آن محل به خطر بیفتد. همچنین خرابی ناگهانی خودروها، می‌تواند باعث بروز دردسرهای بسیار و هزینه‌های هنگفت روی دست واحد امدادی موردنظر شود.

به این صورت مدیر واحد موردنظر از چندجهت دچار چالش خواهد شد که باعث می‌شود تا او نتواند به درستی آن‌ها را مدیریت کند. این موضوع یکی از چالش‌های بزرگ این حوزه است که باید با تعمیر و نگهداری درست خودرو از بروزش جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید: شهرهای پر از بحران و ضرورت مدیریت هوشمند ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی

 وجود‌نداشتن سامانه هوشمند برای مدیریت ماموریت‌ها و کنترل خودروهای امدادی باعث چه مشکلاتی می‌شود؟

نبود سامانه هوشمند برای مدیریت مأموریت‌های می‌تواند باعث تشدید موارد قبلی شود و چالش‌های فراوانی را به وجود بیاورد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین آن‌ها می‌‌پردازیم و توضیحات کامل و دقیق پیرامون آن‌ها را می‌دهیم تا به آگاهی دقیق و کاملی در این زمینه بسیار مهم برسد و ابهامی در این زمینه نداشته باشید. پس تا انتها همراه ما باشید.

به وجود‌آمدن ناهماهنگی در هنگام انجام مأموریت موردنظر

هماهنگی در هنگام انجام مأموریت‌ها بسیار مهم است و می‌تواند روی بازدهی و خروجی نهایی آن اثر بسیار زیادی بگذارد. اگر هماهنگی میان واحدهای مختلف عملیاتی وجود نداشته باشد، امکان بروز خطاها بسیار بالا می‌رود، میزان خسارت‌های مالی و مرگ حین حادثه نیز بسیار افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین باید به آن توجه زیادی کرد تا از بروز آن جلوگیری کرد.

اما وجود‌نداشتن سامانه هوشمند برای مدیریت ماموریت‌ها و کنترل خودروهای امدادی باعث بروز ناهماهنگی به تعداد دفعات زیاد شود و باعث می‌شود تا چالش‌های بسیاری برای مدیران واحدهای عملیاتی به وجود بیاید که برای آن‌ها نامطلوب است.

انتخاب مسیر اشتباه توسط راننده و بروز اتفاق‌های ناگوار

انتخاب مسیر رسیدن خودروی امدادی و عملیاتی بسیار مهم است و می‌تواند باعث افزایش یا کاهش مدت زمان رسیدن خودروی به مقصد حادثه شود. رانندگان این مسیر را به طور معمول آن دستی انتخاب می‌کنند که ممکن است، شلوغ باشد، یا بسته باشد. به این صورت امکان دیر‌رسیدن خودروهای امدادی به محل حادثه بسیار افزایش پیدا می‌کند. این موضوع سبب می‌شود تا خودرو نتواند در زمان طلایی به مقصد برسد و کارهای موردنیاز و لازم را به انجام برساند.

تمامی این چالش‌ها به دلیل نبود سامانه هوشمند برای مدیریت ماموریت‌ها و کنترل خودروهای امدادی اتفاق افتاد که می‌توان با استفاده از این سامانه، از بروزشان به طور جدی جلوگیری کرد که می‌تواند کمک بزرگی برای رانندگان به شمار بیاید.

عدم آگاهی مدیران نسبت به نحوه انجام مأموریت موردنظر

کنترل مأموریت اهمیت زیادی دارد و مدیران باید آن را جدی بگیرند. اگر این کار به درستی صورت نگیرد، امکان دارد که مشکلات بزرگی به وجود بیاید. به طور مثال عدم وجود کنترل مناسب سبب می‌شود تا خودرو دیر به مقصد برسد و نتواند در زمان مناسب به مصدومان برسد. اما کنترل به صورت دستی بسیار سخت است و به طور عملی امکان‌پذیر نیست.

به همین دلیل باید از سامانه هوشمند برای مدیریت ماموریت‌ها و کنترل خودروهای امدادی جهت مدیریت و کنترل استفاده کرد تا میزان خطاها در هنگام انجام این کار را به حداقل ممکن خودش رساند که بسیار مهم است.

امکان بروز خطای انسانی در هنگام انجام مأموریت

هنگامی که شما کارهای مختلف مربوط به مأموریت‌های مختلف را به صورت دستی انجام می‌دهید، امکان بروز خطاهای انسانی بسیار بالا می‌رود؛ زیرا وضعیت بغرنج است و نیروها باید در کم‌ترین زمان ممکن، درست‌ترین کارها را به انجام برسانند که بسیار سخت است. همچنین میزان شلوغی در محل حادثه بسیار زیاد است و همین موضوع سبب می‌شود تا مغز انسان نتواند به راحتی پردازش اطلاعات مختلف را به انجام برساند و دچار خطاهای مختلف شود.

برای حل تمامی این موارد باید از سامانه هوشمند برای مدیریت ماموریت‌ها و کنترل خودروهای امدادی استفاده کرد؛ زیرا این کار را تا حد ممکن اتوماتیک انجام می‌دهد و شما فقط باید روی نحوه فعالیتش نظارت‌های لازم را به انجام برسانید.

نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا برای رفع این مشکلات چه راهکارهایی را ارائه می‌دهد؟

چالش‌های مختلف موجود در حوزه امداد و استفاده‌نکردن از نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی را بیان کردیم و توضیحات لازم در مورد آن‌ها را گفتیم؛ اما در ادامه قصد داریم، کارکردهای نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا را برای شما بیان کنیم تا نسبت به آن‌ها آگاه شوید و بدانید که از آن می‌توانید در چه جاهایی استفاده کنید.

امکان مدیریت مأموریت‌های مختلف به صورت آنلاین

با استفاده از نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا می‌توانید نحوه انجام فرآیندهای مختلف مربوط به مأموریت را مشاهده کنید و دستورات لازم را به راننده منتقل کنید. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید مشکلات مختلف، مانند تصادف، خرابی، گم‌شدن خودرو در میانه راه و دیگر موارد را به خوبی اداره کنید و دچار چالش‌های جدی در هنگام بروز آن‌ها نشوید.

همچنین استفاده از  نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا باعث می‌شود تا بازدهی کلی عملیات‌های شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند و عملکردتان شما به عنوان مدیر در میان دیگر افراد به چشم بیاید.

محاسبه دقیق کارکرد خودروهای عملیاتی و امدادی

برای محاسبه حقوق کارکنان پیمانکاری و آنالیز عملکرد آن‌ها نیاز به اطلاع دقیق از کارکردهای خودروی واحد امدادی و عملیاتی خودتان دارید. انجام این کار به صورت دستی بسیار سخت و احتمال بروز خطا هنگام انجام آن بسیار زیاد است؛ بنابراین باید برای انجام آن از ابزار استفاده کنید تا بتوانید نسبت به نتیجه نهایی آن خیالتان راحت باشد.

نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا ابزار مناسب برای انجام این کار به حساب می‌آید. این نرم‌افزار به صورت دقیق کارکرد خودروهای واحدهای عملیاتی و امدادی را محاسبه و ثبت می‌کند. به این صورت شما می‌توانید به درستی محاسبه کارکرد نهایی خودروهای را به انجام برسانید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

محاسبه مصرف سوخت و کمک به کاهش مصرف آن

Calculation of fuel consumption and help to reduce its consumption

تعداد خودروهای امدادی و عملیاتی بسیار زیاد است و همین موضوع سبب می‌شود تا مصرف سوخت آن‌ها  و هزینه مربوط به آن زیاد باشد. بودجه واحد امدادی نیز محدود است و در صورت مدیریت نادرست این بودجه، امکان بروز چالش‌ها و تمام‌شدن آن قبل از موعد مقرر وجود دارد. به همین دلیل باید برای مدیریت آن برنامه‌ای درست داشت و برای انجام آن از ابزارهای مناسب درست استفاده کرد.

نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا این کار را ممکن می‌سازد و به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان مصرف سوخت را به حداقل ممکن خودش برسانید. به این صورت امکان صرفه‌جویی در هزینه‌های متعدد خودتان را خواهد داشت و نگرانی‌هایتان در این زمینه به طور کامل از بین می‌رود که موضوع بسیار مهمی است.

اعلام وضعیت خودرو و جلوگیری از خرابی‌های ناگهانی آن

وضعیت خودرو موضوع بسیار مهمی است و می‌تواند روی نتیجه نهایی مأموریت اثر بسیار زیادی بگذارد؛ بنابراین مدیران باید آن را به طور مدوام چک کنند و آگاهی کاملی نسبت به آن داشته باشند. به طور مثال اگر مدیر نسبت به وضعیت خودرو آگاهی نداشته باشد، امکان دارد که خودرو مورد سرقت قرار گرفته باشد و او نسبت به این موضوع بی‌اطلاع باشد. به این صورت هم جان افراد درگیر در حادثه به خطر می‌افتد و هم راننده دچار حادثه می‌شود که باعث بروز دردسرهای برای مدیر می‌گردد.

مدیران می‌توانند با به کار‌گیری نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا، نسبت به وضعیت نهایی خودرو آگاهی پیدا کنند و از بروز این چالش‌ها به طور قابل‌توجهی جلوگیری کنند. به همین دلیل استفاده از این نرم‌افزار را به آن‌ها توصیه می‌کنیم.

برخورداری از مسیریاب هوشمند و امکان یافتن بهترین راه با استفاده از آن

راننده خودروی امدادی برای رسیدن در زمان مناسب به مقصد، باید از مسیری کوتاه و مناسب حرکت کنند؛ اما یافتن این مسیر به صورت دستی کار سختی است و در بسیار از موارد امکان‌پذیر نیست. زیرا داده‌های موجود برای انجام در اختیار رانندگان نیست و امکان تغییر لحظه‌ای مسیرها وجود دارد. به همین دلیل باید برای یافتن مسیر مناسب از ابزار کاربردی استفاده کرد.

نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا همان ابزار به شمار می‌آید. این نرم‌افزار به نام مسیر‌یاب هوشمند دارد که رانندگان می‌توانند در لحظات مختلف با استفاده از آن‌ها کوتاه‌ترین مسیر را پیدا کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن خودشان را به محل حادثه برسانند.

ایجاد هماهنگی بین ارکان مختلف مأموریت و جلوگیری‌ از خطاهای انسانی

نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا به شما کمک می‌کند تا بتوانید بین بخش‌های مختلف انجام‌دهنده مأموریت، هماهنگی ایجاد کنید. به این صورت احتمال بروز مشکلات به حداقل ممکن خودش می‌رسد و نتیجه نهایی مأموریت بسیار باکیفیت می‌شود؛ بنابراین به مدیران توصیه می‌کنیم تا از این ابزار استفاده کنند تا بازدهی واحد خودشان را حداکثر ممکن برسانند و میزان مشکلات را کاهش دهند.

کاهش مدت زمان انجام مأموریت موردنظر

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید موارد امدادی و عملیاتی را در زمان بسیار کمی به انجام برسانید. این موضوع باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش بازدهی و افزایش تعداد مأموریت‌ها توسط واحد امدادی موردنظر می‌شود. به عنوان مثال سبب می‌گردد هزینه‌های سوخت کاهش قابل‌توجهی داشته باشد که افت هزینه‌ها را در پی دارد.

نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتیِ؛ افزایش‌دهنده سرعت روند انجام فرآیندهای امدادی

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا بسیاری از کارهای مربوط به مأموریت‌ها را به سادگی انجام دهید، از بروز بسیاری از خطاها جلوگیری کنید و میزان بازدهی واحد موردنظر را به طور چشمگیری افزایش دهید؛ بنابراین استفاده از آن را به شما توصیه می‌کنیم تا بتوانید امدادرسانی را به خوبی انجام دهید.

شما می‌توانید برای مشاهده دموی رایگان نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان در صنایع امدادی و عملیاتی پیشگامان آسیا به سایت آن مراجعه کنید. در صورت وجود هرگونه سوالی نیز می‌توانید آن را با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با کارشناسان ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

مطالب مرتبط برای شما:

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست