1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. چگونه ردیابی با GPS می‌تواند فرآیند نگهداری جاده را بهبود بخشد
How GPS tracking can improve the road maintenance process

چگونه ردیابی با GPS می‌تواند فرآیند نگهداری جاده را بهبود بخشد

بدون دیدگاه
3.7/5 - (3 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

اگر مدیر شهرداری یک منطقه هستید و می‌خواهید که شهروندان آن قسمت از شهر، رضایت بیشتری از شما داشته باشند و با استفاده از این رضایت بتوانید، ترفیع رتبه بگیرید، باید تعمیر و نگهداری پیوسته و دقیق جاده‌ها را در دستور کار خودتان قرار دهید. زیرا راه‌های عبور و مرور مردم آن منطقه به شمار می‌روند و تمامی افراد با آن‌ها به صورت مستقیم مرتبط هستند. اما انجام این کار، زمان، نیروی انسانی و هزینه بسیاری نیاز دارد که در برخی از مواقع قابل فراهم‌کردن نیست. چگونه می‌توان این هزینه‌ها را کاهش داد و سرعت انجامش را بهبود داد؟

این کار با استفاده از ردیاب قابل‌ انجام است، زیرا قابلیت‌های فراوانی دارد. در این مقاله این امکانات را به شما معرفی می‌کنیم و برای شما شرح می‌دهیم که چگونه ردیابی با GPS می‌تواند فرآیند تعمیر و نگهداری جاده را بهبود بخشد. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

علل مختلف تأخیر در تعمیر و نگهداری جاده‌ها

تأخیر و سرعت کم فرآیند تعمیر و نگهداری جاده‌ها می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد که باید نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید این موارد را به خوبی حل کنید. به همین دلیل و براساس study of common road construction project delays مهم‌ترین دلیل‌های این موضوع را به شما معرفی می‌کنیم و شرح لازم پیرامون آن‌ها را بیان می‌کنیم. نتایج این مطالعه، به راحتی قابل تعمیم به ایران است و بسیاری از مشکلات موجود در این گزارش، در ایران نیز وجود دارد.

 مشکلات مربوط به انتخاب تیم تعمیر و نگهداری

شهرداری‌های مختلف به طور معمول، فرآیند تعمیر و نگهداری جاده‌ها را به یک تیم پیمانکاری می‌سپارند تا این کار را برای آن‌ها به انجام برسانند. این کار را انجام می‌دهند تا هزینه‌ها و زمان انجام این کار، کاهش پیدا کند. اما در خیلی از اوقات، انتخاب یک تیم درست برای تعمیر و نگهداری خودش، زمان بیشتری از این مجموعه‌ها می‌گیرد. دلیل این موضوع این است که نمی‌توان انجام این کار را به هر تیمی سپرد. زیرا بسیاری از آن‌ها تعهد و تخصص لازم برای تعمیر و نگهداری درست و اصولی جاده‌ها را ندارند و باعث بروز حوادث و اتفاقات بدی می‌شوند.

این موضوع زمان زیادی می‌گیرد و سبب می‌شود تا این کار به مقدار بیشتری از حد معمول طول بکشد. بنابراین باید در ابتدا، تیمی متخصص انتخاب کنید و تمامی پروژه‌ها را به آن‌ها بسپارید تا مشکلات موجود در این زمینه را به حداقل ممکن خودش برسانید.

مشکلات پرداخت شهرداری موردنظر

نحوه پرداخت شهرداری، اهمیت زیادی در تعیین زمان اتمام کار دارد. به طور معمول، مدیران این مجموعه‌ها باید طبق پیشرفت فرآیند تعمیر و نگهداری، جاده، هزینه‌ها را بپردازند. اما در خیلی از اوقات، به دلیل مشکلات مختلف، این کار انجام نمی‌شود. این موضوع سبب می‌‌گردد تا تیم پیمانکار، دست از کار بکشد، یا با بی‌انگیزگی پروژه را انجام دهد. هر دو کار، زمان انجام تعمیر و نگهداری را به طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد و نارضایتی شهروندان را برای شما به همراه می‌آورد.

بنابراین، بهتر است که قبل از شروع کار، برای پرداخت، منبعی مناسب در نظر بگیرید تا بتوانید به خوبی پرداخت‌ها را به موقع انجام دهید و از بروز این مشکل تا حد ممکن جلوگیری کنید. به این صورت می‌توانید تعمیر و نگهداری جاده‌های شهر یا منطقه خودتان را در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برسانید.

کمبود تجهیزات و مواد اولیه موردنیاز برای تعمیر و نگهداری

مواد اولیه و تجهیزات مواردی هستند که نقش اساسی در فرآیند تعمیر و نگهداری جاده دارند و کمبود آن‌ها می‌تواند سرعت انجام آن‌ها را به طور قابل‌توجهی کاهش دهد. زیرا، خرید مواد اولیه و تجهیزات برای انجام این کار آسانی نیست. حجم موردنیاز بالا است و باید برای خرید، بهترین قیمت ممکن را پیدا کرد. در غیر اینصورت، هزینه‌های انجام تعمیر و نگهداری جاده‌های شهری یا بین‌شهری به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند.

Lack of equipment and raw materials needed for maintenance

بنابراین توصیه می‌کنیم، برای جلوگیری از بروز این مشکل، تجهیزات و مواد اولیه را از قبل پیش‌بینی و خریداری کنید تا درگیری چنین مشکلی نشوید و بتوانید سرعت تعمیر و نگهداری جاده‌های منطقه خودتان را به طور چشمگیری افزایش دهید.

تأخیر در فرآیند طراحی برنامه تعمیر و نگهداری

قبل از انجام کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری، باید طراحی و برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا این کار به درستی انجام شود. در برخی از مواقع، انجام این برنامه‌ریزی و طراحی با تأخیر زیادی صورت می‌گیرد که باعث افزایش زمان به ثمر‌رسیدن فرآیند تعمیر و نگهداری و کند‌شدن سرعتش می‌گردد. به همین دلیل باید، سعی کنید تا این کار را با نهایت سرعت ممکن به انجام برسانید.

مشکلات مربوط به قرارداد بین تیم پروژه و کارفرما

بستن قرارداد با فراهم‌کنندگان مواد اولیه، پیمانکار و نیروی انسانی، مواردی زمان‌بر هستند که سرعت انجام فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار کم می‌کنند و باعث می‌شوند تا این کار بسیار کند پیش برود. برای حل این موارد، باید در ابتدا یک تیم متخصص و فرد تامین‌کننده متعهد پیدا کنید و تمامی کارها را با استفاده از آن‌ها به انجام برسانید. به این صورت می‌توانید زمان موردنیاز برای این موارد را به طور چشمگیری کاهش دهید.

مشکلات مربوط به تیم ناظر

مشکلات مربوط به تیم نظارت، دیگر موضوعی است که می‌تواند زمان تعمیر و نگهداری را به تعویق بیندازد. این تیم، وظیفه دارد تا در مقاطع مشخص، به پروژه سر بزند، آن را بررسی کند و اگر مشکلی وجود داشت، این مورد را منعکس کند. به این صورت پروژه به خوبی و بدون نقص پیش می‌رود. اما در عمل، خیلی از این تیم‌ها، بازرسی‌ها را در زمان مناسب به انجام نمی‌رسانند. این موضوع باعث می‌گردد تا فرآیند انجام کار، تیم اجرایی به تعویق بیفتد و کار تعمیر و نگهداری جاده موردنظر با سرعت بسیار کمی به انجام برسد.

بنابراین باید از تیمی برای این کار استفاده کنید که نظارت را در زمان مقرر به انجام برساند و گزارش لازم را به تیم اجرایی بدهد تا آن‌ها پروژه موردنظر را در زمان مناسب و بدون نقص به پایان برسانند.

چگونه ردیابی GPS باعث بهبود در فرآیند تعمیر و نگهداری جاده می‌شود؟

استفاده از ردیاب GPS می‌تواند در زمینه‌های کلیدی مربوط به تعمیر و نگهداری جاده‌ها، باعث بهبود شود. بنابراین، به کارگیری آن برای شهرداری‌ها بسیار مفید است و می‌تواند به خوبی نیازهای آن‌ها را برطرف کند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این موارد اشاره می‌کنیم و توضیحات لازم در این مورد را برای شما بیان می‌کنیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه بسیار مهم برسید. پس تا انتهای بخش همراه ما باشید.

How does GPS tracking improve the road maintenance process

باعث افزایش بهره‌وری کارگران و افراد مشغول به این کار می‌شود

یکی از مواردی که می‌تواند به افزایش بهره‌وری کارگران و افراد مشغول به کار منجر شود، پیگیری فعالیت آن‌هات به صورت مداوم است. این کار به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که آیا تجهیزات در زمان به کار گرفته می‌شود و کارگران به صورت مناسب کار می‌کنند، یا در این مورد مشکلی وجود دارد. برای رسیدن به این هدف، باید از ردیابی GPS استفاده کنید و بدون استفاده از آن، امکان انجام آن را نخواهید داشت.

به این صورت می‌توانید توصیه‌های لازم و دستورهای موردنظر را به آن‌ها بدهید تا کار تعمیر و نگهداری در زمان مناسب به پایان برسد و رضایت شهروندان بیشتری را به دست بیاورید که مورد بسیار مهمی به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: تأثیر استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان و ردیابی در عملیات زمستانی شهرداری و راهداری‌ها

از گم‌شدن و خراب‌شدن تجهیزات جلوگیری می‌کند

اگر شما بتوانید نسبت به وضعیت و مکان تجهیزات خودتان در هر لحظه آگاه باشید، قادر خواهید بود تا از گم‌شدن یا خراب‌شدن تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید. به این صورت در وسط پروژه تعمیر و نگهداری با کمبود آن‌ها مواجه نخواهید شد و نیاز به خرید مورد جدیدی ندارید و کار تعمیر جاده در زمان مناسب به پایان می‌رسد.

البته برای این کار، نیاز به استفاده از ردیابی GPS دارید. این تجهیز به طور مداوم برای شما در مورد وضعیت و مکان وسایل مورد استفاده در پروژه گزارش می‌فرستد و شما را در این جهت آگاه می‌کند، بنابراین استفاده از آن برای شهرداری بسیار لازم و ضروری است.

بیشتر بخوانید: چالش ها و نیازهای مدیریت ناوگان حمل و نقل شهرداری

فرآیند پاکسازی جاده‌ها را بهبود می‌بخشد

استفاده از ردیابی GPS به شما کمک می‌کند تا نقشه دقیقی در مورد پاکسازی جاده‌ها داشته باشید. روی این نقشه آخرین وضعیت جاده، پاکسازی آن و دیگر موارد مربوط به پاکسازی مشخص است و با استفاده از آن می‌توانید به اطمینان کامل در این مورد برسید. همچنین قادر خواهید بود تا در صورت نیاز، پاکسازی‌های لازم را در زمان بسیار کم و با سرعت بسیار بالایی به انجام برسانید.

به همین دلیل، استفاده از آن را به تمامی مدیران شهرداری توصیه می‌کنیم. زیرا به بهبود فرآیند پاکسازی جاده‌ها کمک زیادی می‌کند.

بیشتر بخوانید: ردیابی مبتنی بر GPS و مدیریت حمل و نقل  ناوگان

با بهبود فرآیند تعمیر و نگهداری جاده‌ها، هزینه‌های خودتان در این جهت را کاهش دهید

فرآیند تعمیر و نگهداری باید به طور پیوسته انجام شود تا سلامت آن‌ها حفظ شود و شهروندان بتوانند به راحتی تردد کنند. اما انجام این کار به صورت مداوم، نیازمند، صرف زمان و هزینه زیادی است که باید کاهش یابد. ردیابی GPS می‌تواند، این هدف را به طور کامل محقق کند و بار روی دوش شهرداری‌ها را به حداقل ممکن خودش برساند و فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار آسان کند.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب GPS به فروشگاه پیشگامان آسیا مراجعه کنید، زیرا تنوع بالایی دارد و محصولاتش را با قیمت بسیار مناسب به شما ارائه می‌دهد.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست