1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات مدیریت ناوگان
  4. حمل و نقل جاده‌ای( road transportation ) چیست و چه مزایایی دارد؟
road transportation

حمل و نقل جاده‌ای( road transportation ) چیست و چه مزایایی دارد؟

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 13 دقیقه

بسیاری از افراد، هنگامی که اسم حمل و نقل جاده‌ای را می‌شنوند، فکر می‌کنند، همه‌چیز را در مورد آن می‌دانند و نیاز به کسب هیچ دانشی در این مورد ندارند. اما اگر در آن لحظه از آن‌ها سوال کنید که تعریف حمل و نقل جاده‌ای چیست، از چه زمانی حمل و نقل جاده‌ای استفاده می‌شده است، چه مزایایی دارد و انواع حمل و نقل جاده‌ای چیست، به احتمال زیاد نمی‌توانند پاسخی درست به شما بدهند، زیرا در مورد آن‌ها اطلاعاتی ندارند و صرفا تصور دانایی دارند.

ما در این مقاله برای رفع این مشکل و کمک به افراد برای حرکت از تصور دانایی به سمت خود آن قصد داریم تا به این سوال‌ها و مواردی دیگر مانند نکات مهمی که باید در هنگام حمل و نقل جاده‌ای رعایت کنید و عوامل اثرگذار بر‌روی کیفیت آن صحبت کنیم تا شما در این زمینه به آگاهی کامل برسید و در این موضوع با ابهامی مواجه نباشید.

آنچه در ادامه می خوانید ... نمایش

از چه زمانی حمل و نقل جاده‌ای در ایران استفاده می‌شده است؟

تاریخ آغاز استفاده از حمل و نقل جاده‌ای در ایران چندان طولانی نیست. برای اولین‌بار در دوره‌ی قاجار استفاده از روش برای حمل بار آغاز شد. رانندگان برای آموزش در آن دوران 10 بیشتر نیاز نداشتند و پس از آن برای جابه‌جایی کالاهای مختلف از جنوب به شمال و برعکس به کار‌گرفته می‌شدند. پس از وقوع جنگ جهانی دوم، کامیون‌های دست‌دوم بیشتری از اروپا به ایران وارد شد که باعث رواج شغل کامیون‌داری شد و آن را از انحصار عده‌ای خاص در داخل کشور خارج کرد.

این روند تا زمان انقلاب ادامه داشت. تا آن زمان ما در ایران چیزی به نام شرکت بین‌المللی حمل بار نداشتیم، اما رفته رفته و بعد از انقلاب، روس‌ها و ارمنی اولین شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی بار در ایران را افتتاح کردند و پای در این عرصه پرسود گذاشتند. پس از آن تعداد شرکت‌ها افزایش یافت و صنعت حمل و نقل جاده‌ای ایران رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشت.

تعریف حمل و نقل جاده‌ای چیست؟

به طور کلی به هر جابه‌جایی از طریق اتوبان‌ها، خیابان‌ها و مکان‌هایی نظیر آن‌ها، حمل و نقل جاده‌ای می‌گویند. حمل بار از طریق جاده‌ها به طور معمول توسط شرکت‌های باربری و مسافربری صورت می‌گیرد و شخصی که نیاز به خودرو برای انجام این کار دارد، باید به این شرکت‌ها مراجعه کند. البته با ورود پلتفرم‌هایی مانند بازارگاه دیجیتال، می‌توان به صورت مستقیم نیز با رانندگان در ارتباط بود و شخص مناسب را از این طریق پیدا کرد.

استفاده از بازارگاه دیجیتال به صرفه است و کمک می‌کند تا بتوانید در هزینه‌های مربوط به حمل و نقل جاده‌ای صرفه‌جویی کنید، سرعت انجام این کار را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید و زمان ارسال را کاهش دهید.

حمل و نقل جاده ای چیست؟

حمل و نقل جاده‌ای چه انواعی دارد؟

پس از اینکه با حمل و نقل جاده‌ای آشنا شدید و تاریخچه مربوط به آن را دانستید، نوبت آن است که در مورد انواع مختلف آن‌ها اطلاعاتی درست و دقیقی کسب کنید. در ادامه ما انواع حمل و نقل جاده‌ای را به شما معرفی می‌کنیم و در مورد آن‌ها شرح و توضیح کوتاهی می‌دهیم.

حمل و نقل جاده‌ای با استفاده از خودروی شخصی

اگر در یک شرکت یا سازمان دولتی کار کنید، ماموریت‌های بی‌شماری به شما سپرده می‌شود که باید بسیاری از آن‌ها را به صورت تکی انجام دهید. در این مواقع استفاده از خودروهای مسافربری برای رفت و آمد، بهینه‌ترین گزینه نیست. زیرا شما نیاز به جابه‌جایی در مقصد موردنظر را دارید و نمی‌توانید اتوبوس یا مینی‌بوس را به صورت دربست اجاره کنید تا بتوانید در شهر با استفاده از آن جابه‌جا شوید.

در این مواقع بهتر است برای حمل و نقل جاده‌ای درون شهری و برون‌شهری خودتان، خودروی شخصی را به کار بگیرید و از آن برای انجام این کار استفاده کنید تا هم راحت‌تر باشید و بتوانید کارها را با‌سرعت بهتری انجام دهید.

حمل و نقل جاده‌ای با استفاده از اتوبوس مسافربری

بسیاری از اوقات پیش می‌آید که شرکت یا سازمان، گروهی از افراد را برای انجام یکسری از کارها به شهر دیگر می‌فرستد. برای جابه‌جایی‌های درون‌شهری و برون‌شهری این افراد، بهتر است که از مینی‌بوس یا اتوبوس مسافربری استفاده شود. زیرا هم گنجایش مدنظر را دارد و هم هزینه‌های مربوط حمل و نقل جاده‌ای را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد و کمک می‌کند تا مدیران شرکت بتوانند در هزینه‌های اقتصادی خودشان صرفه‌جویی مناسبی کنند.

حمل و نقل جاده‌ای با استفاده از اتوبوس مسافربری

حمل و نقل جاده‌ای با استفاده از وانت‌ بار و نیسان

بارها براساس وزن و حجمشان به سه‌دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که باید برای هرکدام از یک نوع خودروی استفاده کرد تا بتوان روند انجام آن را بهینه‌تر کرد. برای جابه‌جایی بارهای سبک و با حجم پایین نیز بهتر است که از نیسان یا وانت‌بارها استفاده شود. زیرا ظرفیت مناسب برای حمل آن‌ها را دارند، مصرف سوخت کم‌تری دارند و می‌توانند با‌سرعت بیشتری نسبت به خودروهای دیگر باربری این کار را به انجام برسانند.

حمل و نقل جاده‌ای با استفاده از کامیون و خاور

اگر میزان بار شما نسبت به حال قبلی بیشتر است و نیسان یا وانت‌بار امکان حمل آن را ندارد، باید از کامیون یا خاور استفاده کنید. ظرفیت کامیون یا خاور نسبت به نیسان یا وانت‌بار بالاتر است، اما سرعت آن پایین‌تر و مصرف سوختش نیز به طور قابل‌توجهی بالاتر است.

حمل و نقل جاده‌ای با استفاده از تریلر

هنگامی که ظرفیت بار شما بسیار افزایش پیدا می‌کند، نیاز به استفاده از تریلر دارید. به عنوان مثال یک شرکت وارد‌کننده خودرو، نمی‌تواند ماشین‌های خودش را با استفاده از خاور جابه‌جا کند، زیرا خاورها میزان مناسب برای آن‌ها را ندارند و تنها گزینه‌ی ممکن برای انجام این کار، استفاده از تریلر‌های مناسب و مقاوم است.

مزایای استفاده از حمل و نقل جاده‌ای چیست؟

در قسمت قبل انواع مختلف حمل و نقل جاده‌ای را به شما معرفی کردیم و توضیحات کوتاهی را در مورد آن‌ها برای شما دادیم تا با آن‌ها به طور مطلوب آشنا شوید و بتوانید متناسب با نیاز خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب و استفاده کنید. اما در ادامه به بیان مزایای حمل و نقل جاده‌ای می‌پردازیم و آن‌ها را برایتان توضیح خواهیم داد.

مزایای استفاده از حمل و نقل جاده‌ای

سرمایه‌گذاری کم‌تری نسبت به دیگر روش‌ها نیاز دارد

برای استفاده از حمل و نقل جاده‌ای نیاز به سرمایه‌گذاری کم‌تری نسبت به انواع دیگر جابه‌جایی بار وجود دارد. زیرا تنها برای حمل و نقل جاده‌ای نیاز به جاده و خودرو است، اما در روش‌های دیگر، امکانات بیشتری موردنیاز است. به طور مثال اگر بخواهید از حمل و نقل هوایی برای این کار استفاده کنید، باید هزینه‌های هنگفتی برای ساخت فرودگاه، خرید هواپیما، فراهم‌کردن امکانات رفت و آمد به فرودگاه کنید که باعث افزایش قابل‌توجه هزینه‌های شرکت یا سازمانتان می‌شود.

بیشتر بخوانید: حمل و نقل هوایی ( Air transport ) چیست؟

تنوع خدمات بسیار بالایی دارد و امکان استفاده از آن برای کارهای مختلف وجود دارد

یکی از مزیت‌های مهم حمل و نقل جاده‌ای، تنوع خدمات بسیار بالای آن است. به طور مثال می‌توان هم از آن برای جابه‌جایی بار برای هدف‌های اجتماعی استفاده کرد و هم می‌توان از آن برای جابه‌جایی بار به سمت مراکز اقتصادی متفاوت در سرتاسر کشور استفاده کرد.

برای ارسال بار در مسیر‌های کوتاه مناسب‌ترین گزینه است

استفاده از حمل و نقل جاده‌های برای ارسال بار به سمت مقصدهایی که فاصله‌ی زیادی با شما ندارند و مسافت موردنیاز برای رسیدن به آن‌ها کوتاه است، بهترین گزینه است و بهینه‌ترین راه است. زیرا کمک می‌کند تا بتوانید کالا یا محصول یا خدمت در مدت کوتاه‌تر و با‌سرعت‌ بیشتر به مشتری مقصد خودتان برسانید و رضایت او را جلب کنید.

امکان رصد بار با استفاده از ردیاب خودرو

یکی از دغدغه‌های مهم در حمل و نقل جاده‌ای، محافظت از راننده و رصد او در حال حرکت است. این کار با استفاده از ردیاب خودرو امکان‌پذیر است که در واقع یکی از مزیت‌های این نوع از جابه‌جایی محسوب می‌شود. ردیاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید تعمیر و نگهداری خودرو به طور مطلوب‌تری انجام دهید و میزان مسافت‌ طی‌شده توسط راننده خودروهای شرکت یا سازمان را بدانید و بتوانید دستمزد آن‌ها را به طور دقیق محاسبه کنید.

امکان تحویل محصول درب منزل مشتری

با استفاده از حمل و نقل جاده‌ای می‌توانید، خدمات را در محل منزل مشتری تحویل او دهید و در این زمینه با محدودیتی رو‌به‌رو نباشید. این کار باعث می‌شود تا اعتماد مشتری به شرکتتان افزایش یابد و رضایت او بیشتر جلب شود.

چه مجموعه‌هایی از حمل و نقل جاده‌ای استفاده می‌کنند؟

در این قسمت به این موضوع بپردازیم که حمل و نقل جاده‌ای برای چه کسانی کاربرد دارد و امکان استفاده از آن را دارند. با شناخت گروه‌های مختلف، می‌توانید متوجه شوید، آیا می‌توانید از این نوع حمل و نقل برای هدف خودتان استفاده کنید یا خیر.

شرکت‌های خودروسازی و واردکنندگان آن

شرکت‌های خودروسازی و واردکنندگان در طول روز نیاز به جابه‌جایی خودروهای متفاوت به شهرهای مختلف دارند. این جابه‌جایی در داخل کشور صورت می‌دهد، بنابراین آن‌ها امکان استفاده از حمل و نقل دریای را ندارند. همچنین استفاده از حمل و نقل ریلی و هوایی نیز، به دلیل هزینه‌ی بالای آن‌ها، برای آن‌ها به صرفه نیست.

تنها راهی که هم می‌تواند نیاز آن‌ها را برطرف کند و هم هزینه‌ی زیادی برای آن‌ها ندارد، حمل و نقل جاده‌ای است.

پیمانکاران معدن و صنایع مختلف

وزن و حجم بالای سنگ‌ها و مواد صنعتی باعث می‌شود تا جابه‌جایی آن‌ها را به کاری سخت و حساس تبدیل کند که نمی‌توان آن را با استفاده از حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی به انجام رساند. زیرا ظرفیت و توان مناسب آن را ندارند. اما این به معنی وجود‌نداشتن راه‌حل نیست، چون‌که حمل و نقل جاده‌ای دارای توان مناسب برای آن است و می‌تواند به شما کمک کند تا این کار را به خوبی انجام دهید.

پتروشیمی  و پالایشگاه‌ها

مواد تولید توسط پتروشیمی بسیار حساس هستند، بنابراین باید آن‌ها را با دقت فراوان حمل کرد. اگر این دقت در کار صورت نگیرد، ممکن است، این مواد حساس و پرارزش دچار آسیب شوند. تریلرها، این امکان را فراهم می‌کنند، زیرا فضای کافی دارند و می‌توان این محصولات را به طور ثابت و مقاوم برروی آن‌ها گذاشت. این موضوع باعث می‌شود که مدیران این مجموعه‌ها تنها از حمل و نقل جاده‌ای برای جابه‌جایی محصولاتی مانند اوره به کارخانه‌هایی دیگر، استفاده کنند.

شرکت‌های توزیع و پخش مواد غذایی

توزیع و پخش مواد غذایی نیاز به حمل بار درون‌شهری و برون‌شهری دارد. همچنین وسایلی که این مواد غذایی را حمل می‌کنند، دارای یخچال و سنسورهای مختلف باشند تا از فساد آن‌ها تا حد ممکن جلوگیری شود. کامیون‌های یخچال‌دار این شرایط و قابلیت‌ها را دارند و می‌توانند هم برای حمل و نقل جاده‌ای درون‌شهری و برون‌شهری مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده شرکت‌های توزیع و پخش مواد غذایی از حمل و نقل جاده ای

شهرداری‌ها

بسیاری از شهرداری‌ها برای حمل بارهای خودشان نیاز به استفاده از حمل و نقل جاده‌ای دارند. این ارگان‌ها به طور معمول از شرکت‌های پیمانکاری باربری کمک می‌گیرند و یا از بازارگاه استفاده می‌کنند که در ادامه مطالب به بیان اثرات آن به طور کامل می‌پردازیم.

تیپاکس

بارهایی که به تیپاکس می‌رسد، تفاوت وزنی و حجمی متفاوت دارند، اما می‌توان تعداد زیادی از آن‌ها را در یک دسته قرار داد و با استفاده از یک خودرو و به کار‌گیری حمل و نقل جاده‌ای به مقصد موردنظر رساند.

عوامل درگیر در حمل و نقل جاده‌ای چه کسانی هستند؟

هنگامی که یک بار می‌خواهد از محل یک به مکان دو برود، افراد و مجموعه‌هایی برای جابه‌جایی آن درگیری می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها و نقششان می‌پردازیم.

صاحبین بار

اولین دسته، افراد و مجموعه‌هایی هستند که باری برای جابه‌جایی دارند. در قسمت قبل به معرفی مجموعه‌های مختلف پرداختیم تا آن‌ها را بشناسید و نسبت به این شرکت یا ارگان‌ها آشنایی داشته باشید.

شرکت‌های حمل و نقل‌کننده بار

شرکت‌های حمل و نقل کننده بار یا همان شرکت‌های باربری دومین قسمتی است که در هنگام جابه‌جایی درگیر کار می‌شود. در واقع این شرکت‌ها نقش واسطه را ایفا می‌کنند و رانندگان را به صاحبان بار وصل می‌کنند تا آن‌ها بتوانند سریع‌تر شخص موردنظرشان را پیدا کنند و بارشان را سریع‌تر به مقصد برسانند.

شرکت‌های حمل و نقل‌کننده بار

رانندگان

نقش رانندگان در حمل و نقل جاده‌ای نیز بسیار پررنگ است. رانندگان هستند که به طور مستقیم و تا رسیدن با مقصد، وظیفه‌ی حفاظت از بار را برعهده دارند و باید از آسیب‌دیدن آن جلوگیری کنند. اگر راننده نتواند نقش خودش را به درستی انجام دهد، تمامی کارهای انجام‌شده‌ی دیگر نیز تحت شعاع قرار می‌گیرد و آن تلاش‌ها نیز هدر می‌رود.

بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل و نقل مسافر در ایران

چه عواملی در حمل و نقل جاده‌ای اثرگذار هستند؟

عوامل متعددی بر‌روی کیفیت حمل و نقل جاده‌ای اثرگذار است و باعث افزایش یا کاهش آن می‌شود. در ادامه به بیان این عوامل و اثر آن‌ها می‌پردازیم تا نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید.

میزان مسافت حمل و نقل جاده‌ای

هرچه میزان مسافت موردنیاز برای جابه‌جایی بیشتر باشد، به طور قطع سرعت تحویل بار، زمان آن و هزینه‌ی حمل و نقل جاده‌ای به طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. البته مسافت بیشتر، ممکن است، بر‌روی کیفیت محصول یا کالای تحویل‌داده شده نیز اثر داشته باشد و باعث کاهش آن شود.

شرایط آب و هوایی در هنگام حمل و نقل جاده‌ای

شرایط آب و هوایی در نوع رانندگی و کیفیت آن در طول مسیر موثر است و می‌تواند آن را کاهش یا افزایش دهد. به عنوان مثال دو روز بارانی و آفتابی را در نظر بگیرید. به نظر شما کیفیت رانندگی در کدام روز بهتر است و حمل و نقل جاده‌ای با ریسک خطر کم‌تری انجام می‌شود؟

جواب شما به این سوال قطعا روز آفتابی خواهد بود، زیرا راننده می‌تواند به خوبی جلوی خودش را ببیند، جاده لغزنده نیست و سرعت بالا در هنگام حرکت در این مسیر نیز خطرناک و حادثه‌ساز به شمار نمی‌آید. همچنین آفتابی بودن می‌تواند خطر آسیب‌دیدن کالا در اثر نفوذ آب را نیز کاهش دهد.

در هنگام حمل و نقل جاده‌ای باید چه چیزهایی به همراه داشت؟

در هنگام رانندگی، نیاز است تا راننده خودرو یکسری از مدارک را همراه خودش داشته باشد تا بتواند مسیرش را ادامه دهد و توسط پلیس نگه داشته نشود. در ادامه به معرفی این مدارک و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم.

وجود مدارک ماشین

مدارک ماشین، اولین چیزی است که باید به همراه راننده باشد. اگر این مدارک به همراه راننده نباشد، احتمال سرقتی بودن خودرو بالا می‌رود، فرد راننده دچار دردسر می‌شود و باید به پلیس از راهی اثبات کند که ماشین متعلق به خودش یا شرکتش است.

داشتن کارت شناسایی معتبر توسط راننده

کارت شناسایی مشخص می‌کند که هویت این راننده چیست و به کدام منطقه تعلق دارد و در صورت تخلف می‌توان با استفاده از آن سوابق راننده را به طور دقیق و کامل شناخت و با‌توجه به آن‌ها تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام داد.

همراه‌داشتن کارت صحت و سلامت جسمی و روانی

وجود سلامت جسمی و روانی برای راننده بسیار مهم است. زیرا او ساعت‌هایی زیادی پشت فرمان است و به طور مستقیم با مردم سروکار دارد. اگر راننده سلامت روانی نداشته باشد، ممکن است، در اثر عصبانیت به افراد دیگر و راننده‌های خودروهای متفاوت آسیب بزند و اگر سلامت جسمی نداشته باشد، امکان تصادف خودروی او بسیار بالا می‌رود و امکان آسیب‌رسیدن به بار نیز تا حد بسیار زیادی وجود دارد.

وجود صورت وضعیت بار

صورت وضعیت دیگر مدکی است که باید همراه راننده باشد، این مدرک مشخص می‌کند، کدام اجناس و چه مقدار از آن‌ها در خودروی موردنظر موجود است. اگر این صورت وضعیت موجود نباشد، پلیس به خودرو شک می‌کند و احتمال می‌دهد که راننده خودرو در حال حمل کالاهای قاچاق یا مواد مخدر است.

بنابراین نیاز است که همواری لیستی از محصولات را در اختیار رانندگان حمل و نقل جاده‌ای شرکت خودتان قرار دهید تا دچار دردسرهایی از این دست نشوند.

لجستیک حمل و نقل چیست و چه اثری در حمل و نقل جاده‌ای دارد؟

لجستیک حمل و نقل، در واقع همان مدیریت در حمل و نقل جاده‌ای است. در این نوع از مدیریت باید از ابزارهای استفاده کرد. سه ابزار لازم در این جهت که بسیار مفید و کاربردی هستند، ردیاب خودرو، نرم‌افزار بازارگاه حمل و نقل آنلاین و نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل جاده‌ای است. در ادامه به معرفی و بررسی اثر هرکدام از آن‌‌ها در حمل و نقل جاده‌ای می‌پردازیم و آن‌ها را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

اثر استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل در حمل و نقل جاده‌ای چیست؟

نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل ابزاری است که توسط شرکت باربری استفاده می‌شود تا بتواند روند انجام کارهای خودش را به صورت درست و منطقی اداره کند. زیرا این نرم‌افزار امکانات و قابلیت‌های لازم برای این موضوع را دارد و در این جهت مفید و کاربردی است. در ادامه برخی از اثرات آن را بررسی می‌کنیم تا آگاهی نسبت به آن‌ها پیدا کنید.

امکان برنامه‌ریزی منسجم و یکپارچه را فراهم می‌کند

این شرکت‌ها می‌توانند به راحتی و با استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل برنامه‌ریزی منسجم و یکپارچه را انجام دهد. این موضوع کمک می‌کند تا از بروز اختلال‌های مختلف تا حد ممکن جلوگیری شود و روند ارسال بارهای شرکت به طور منطقی و دقیق انجام شود.

کمک می‌کند تا مصرف سوخت را کاهش یابد

مصرف سوخت یکی از معضلات موجود در شرکت‌های مختلف است که باعث می‌شود تا هزینه‌های آن به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد که مطلوب هیچ مدیری به شمار نمی‌آید، بنابراین تمامی آن‌ها به دنبال راهی برای کاهش قابل‌توجه آن هستند. خوشبختانه استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل راهی مناسب برای این هدف، رسیدن به آن و کاهش هزینه‌های مربوط به مصرف سوخت به شمار می‌آید.

امکان محاسبه‌ی دقیق هزینه‌ی دستمزد هر راننده را به طور دقیق ممکن می‌سازد

یکی از نقاط اختلاف میان شرکت‌های باربری و رانندگان، میزان دستمزد و هزینه‌ی مربوط به آن است که باعث نارضایتی یکی از طرفین می‌شود. اما می‌توان با استفاده از نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل این مشکل را به طور کامل از بین برد و از بروز این نارضایتی جلوگیری کرد.

استفاده از ردیاب خودرو و دارایی چه اثری در حمل و نقل جاده‌ای دارد؟

ردیاب خودرو دیگر تجهیزی است که استفاده از آن در هنگام حمل و نقل جاده‌ای بسیار مفید  است و می‌تواند باعث شود تا هزینه‌های مربوط به این کار کاهش قابل‌توجهی داشته باشد. در ادامه بحث سعی می‌کنیم تا مهم‌ترین اثرات آن را بر حمل و نقل جاده‌ای بررسی کنیم و شرح مختصری دهیم.

از سرقت دارایی‌های موجود در خودرو جلوگیری می‌کند

ارزش بارهایی که در خودروی حمل و نقل‌کننده در حمل و نقل جاده‌ای موجود است، بسیار زیاد است و اگر یکی از آن‌ها به سرقت برود، امکان دارد تا ضرر مالی زیادی برای شرکت به وجود بیاید. به همین دلیل باید راهکاری برای جلوگیری از آن اندیشید. راهکار موجود برای آن استفاده از ردیاب خودرو و دارایی است، این تجهیز کمک می‌کند تا بتوانید محل دقیق دارایی و خودروی خودتان را متوجه شوید و از جهت امنیت آن‌ها خیالتان راحت باشد.

بیشتر بخوانید: مزایای بکارگیری ردیاب در ناوگان‌های کوچک حمل و نقل

تعمیر و نگهداری ساده‌تر خودروها را ممکن می‌سازد

اگر تعمیر و نگهداری خودرو به طور دقیق و در زمان مناسبش، صورت بگیرد، می‌تواند هزینه‌های بسیار کم‌تری از زمانی که این کار دیر انجام شود، داشته باشد. اما برای انجام این کار و رسیدن باید از چه چیزی استفاده کرد؟

جواب این سوال، ردیاب خودرو است. این تجهیز الکترونیکی به شما امکان می‌دهد تا بتوانید به راحتی متوجه قطعه خراب در زمان درستش شوید و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

استفاده از بازارگاه حمل و نقل در باربری از طریق جاده چه اثری دارد

شرکت‌های باربری نقش واسطه‌ای را تا مدتی پیش به صورت دستی و غیرالکترونیکی به انجام می‌رسانند. اما با پیشرفت تکنولوژی، رفته رفته آن‌ها نیز به طرف استفاده از پلتفرم رفتند و شروع به استفاده  از بازارگاه آنلاین حمل و نقل کردند. اما اثر استفاده از این بازارگاه در حمل و نقل جاده‌ای چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟

این موضوعی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم تا موارد مختلف مربوط به آن آشنا شوید.

استفاده از بازارگاه حمل و نقل در باربری از طریق جاده چه اثری دارد

امکان یافتن سریع‌تر خودروی باربری مناسب خودشان را دارند

به وجود آمدن بازارگاه حمل و نقل، این امکان را فراهم کرد تا صاحبان بار بتوانند خودروهای باربری موردنیاز خودشان را سریع‌تر پیدا کنند. همچنین این پلتفرم کمک کرد تا آن‌ها امکان مقایسه مناسب بین هزینه‌های راننده مختلف را داشته باشند و آن مبلغی را انتخاب کنند که با بودجه‌ی شرکت یا سازمانشان تناسب داشته باشد.

امکان جلب رضایت راننده راحت‌تر می‌شود

به وجود آمدن بازارگاه برای رانندگان نیز منافع بسیاری به ارمغان آورد. زیرا آن‌ها پس از تحویل بار خودشان می‌توانند به راحتی بار برگشت خودشان را نیز سفارش بگیرند، خالی به محل اولیه برنگردند و بتوانند درصد بیشتری از هزینه‌های خودشان را تامین کنند.

قابلیت مشاهده سوابق رانندگان را به شما می‌دهد

صاحبان بار همچنین می‌توانند نظرات مشتریان قبلی را بخوانند و از سوابق رانندگان اطلاع پیدا کنند. این موضوع کمک می‌کند تا با راننده‌ای که سابقه‌ی خوبی ندارد، همکاری نکنند و به دنبال رانندگانی با سوابق خوب بگردند.

 حمل و نقل جاده‌ای را به طور کامل بشناسید

شناخت حمل و نقل جاده‌ای می‌تواند، به شما کمک کند تا تصویری درست از آن در ذهن خودتان داشته باشید، بدانید چه مزایایی دارد  و از آن می‌توان چه بهره‌هایی برد، نکات مهمی که باید در هنگام استفاده از آن رعایت کنید را بدانید. همچنین شما با مطالعه در این مورد می‌توانید، عوامل اثرگذار در بهره‌وری حمل و نقل جاده‌ای را بشناسید و نسبت به کنترل و بهتر‌کردن روزانه آن‌ها اقدام کنید.

به همین دلیل و برای کمک به شما، ما نیز در این مقاله سعی کردیم به این موارد بپردازیم و سوال‌های موجود در حوزه‌های مختلف مربوط به آن را پاسخ دهیم و ابهام‌های شما را از بین ببریم. شما می‌توانید برای خرید ردیاب خودرو، با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه با شما صحبت کنند و پاسخ ابهام‌های مختلفتان را به خوبی بدهند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست