1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. ردیاب خودرو در کجا نصب می‌شود؟ +5 محل مناسب
بهترین مکان نصب ردیاب خودرو در ماشین

ردیاب خودرو در کجا نصب می‌شود؟ +5 محل مناسب

بدون دیدگاه
3.7/5 - (3 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

محل نصب ردیاب خودرو مهم است و باید به آن توجه زیادی کرد. این مکان نباید زیاد در چشم باشد تا ردیاب به راحتی دیده نشود. زیرا اگر هرکسی بتواند ردیاب را ببیند، امکان دارد تا در صورت بروز سرقت، بتوانند آن را از کار بیندازند و کار شما برای پیدا‌کردن خودرو و راننده آن را سخت کنند. همچنین در جایی نامناسب باشد، امکان ایجاد آزار و اذیت و دردسر برای راننده در هنگام طی‌کردن مسیر را به وجود می‌آورد. بنابراین باید حتما بهترین محل برای نصب جی‌پی‌اس را شناسایی کنید و از آن فضا به صورت بهینه استفاده کنید.

به همین دلیل و برای کمک به شما در ادامه‌ی متن قصد داریم، به معرفی بهترین محل نصب ردیاب خودرو بپردازیم و به شما بگوییم این تجهیز باید در کدام قسمت نصب شود تا در معرض دید کم‌تری باشد و دردسری کم‌تری برای راننده و سرنشینان خودرو ایجاد کنند. پس تا انتهای این متن برای اگاهی کامل از این موارد همراه ما باشید.

ردیاب خودرو در کدام نباید قرار داده شود؟

قبل از اینکه به معرفی مکان‌های مناسب برای نصب ردیاب خودرو بپردازیم، بهتر است که به شما بگوییم، در کدام قسمت‌ها نمی‌توانید ردیاب را قرار دهید و اگر این کار را انجام دهید، این تجهیز دچار آسیب می‌شود و به زودی از بین خواهد رفت. به طور کلی نباید ردیاب خودرو در کنار مکان‌های گرم خودرو قرار بگیرد، زیرا گرما باعث ایجاد اختلال در عملکرد و خرابی آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌شود.

بنابراین و طبق همین قاعده‌ی کلی، ردیاب نباید در کنار مکان‌هایی مانند مخزن سوخت گاز در صندوق عقب یا در کنار باک ماشین قرار بگیرد، زیرا گرمای منتقل‌شده از سطح‌های داخلی و خارجی خودرو بسیار بالا و دور از توان مقاومت آن است.

بهترین محل نصب ردیاب خودرو کجا است؟

بعد از اینکه محل‌های ممنوعه برای نصب ردیاب خودرو را به شما معرفی کردیم، نوبت آن است که به بیان بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو بپردازیم و در مورد شرایط این فضاها کمی بیشتر توضیح دهیم. تا انتهای این بخش با ما همراه باشد تا این محل‌ها و شرایط مربوط به آن‌ها را به طور دقیق و کامل بشناسید و در این مورد خاص با ابهام رو‌به‌رو نباشید.

بیشتر بخوانید: بهترین ردیاب خودرو خارجی در ایران

1. زیر داشبورد فرمان خودرو

هرکسی که با خودرو آشنا باشد، یا سوار آن شده باشد، می‌داند که زیر داشبود نزدیک‌ترین مکان به راننده است و پورت‌های زیادی از جمله پورت دیاگ در زیر این فضا قرار گرفته است. بنابراین این فضا را می‌توان به عنوان یک فضای مناسب برای نصب ردیاب خودرو در نظر گرفت. زیرا هم فضای کافی برای قرار‌گیری ردیاب دارد و هم یکی از نزدیک‌ترین مکان‌ها به کامپوتر خودرو است که نیاز است تا ردیاب سیمی و غیرسیمی به آن متصل شود.

همچنین این قسمت چندان در تیررس نیست و به جز افراد خبره و آشنا نمی‌دانند که برای پیدا‌کردن ردیاب می‌توانند به آن مراجعه کنند و برای جدا‌کردن آن باید چه کاری را به انجام برسانند.

مکان های مناسب نصب ردیاب خودرو

2. زیر سپر جلو و عقب ماشین

سپر جلویی و عقب ماشین به طور معمل جنس کششی و مقاومی دارند و در زیر خودشان فضایی خالی دارند. این فضا به اندازه‌ای است که بتوان ردیاب خودرو را در آن قرار داد. به خاطر قرار‌گیری سپر در بالای ردیاب، خود به خود خیال شما نسبت به امنیت آن و عدم آسیب‌دیدگیش نیز برطرف می‌شود و از این بابت نیز دغدغه‌ای نخواهید داشت که بسیار کمک‌کننده است.

همچنین وجود سپر در بالای ردیاب، در معرض‌دیدن این تجهیز الکترونیکی را به حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد و از دیده‌شدن آن توسط سارقان یا گروگان‌گیرها جلوگیری می‌کند. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید عملا با‌قرار دادن ردیاب در زیر ردیاب، تمامی دغدغه‌های خودتان بابت آن را حل کنید.

بیشتر بخوانید: استفاده از ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر؟

3. کار گذاشتن ردیاب داخل چراغ ترمز ماشین

اغلب خودروهای جدید در قسمت پشتی خودشان یک چراغ دارند که به عنوان چراغ ترمز شناخته می‌شود. لامپ این چراغ در مواقعی که راننده خودرو اقدام به گرفتن ترمز می‌کند، روشن می‌شود تا راننده خودروی عقبی از این موضوع با‌خبر  شود، بتواند به خوبی سرعت خودش را کم کند و با آن خودرو دچار تصادف نگردد.

اما می‌توان از این چراغ برای قرار‌دادن ردیاب نیز استفاده کرد، زیرا هم شرایط خوبی برای استتار دارد و هم هرکسی به فکر باز‌کردن و گشتن به دنبال ردیاب در این مکان مخصوص نخواهد افتاد که به حفظ امنیت ردیاب و خودرو کمک می‌کند. همچنین احتمال آسیب‌دیدگی ردیاب در این مکان نیز بسیار کم است، زیرا چراغ دارای یک محفظه‌ی شیشه‌ای محافظت‌کننده است که از این نظر خیال شما را به طور کلی راحت و آسوده می‌کند.

4. پشت و زیر صندلی خودرو

زیر‌صندلی و پشت آن نیز یکی از محل‌های نصب ردیاب خودرو است. البته نصب ردیاب سیمی در این محل کمی سخت است، زیرا باید سیم آن را به سمت زیر فرمان برد و به پورت دیاگ وصل کرد و این موضوع باعث ایجاد یک مسیر پرسیم در زیر پای راننده و ایجاد دردسر‌های خاص برای او می‌شود که به هیچ‌وجه این موارد نمی‌پسندد.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهیم خودرو ردیاب دارد؟

5. کنار بلندگو ماشین

آخرین محلی که می‌توان از آن برای نصب ردیاب خودرو استفاده کرد، کنار بلندگو ماشین است. البته این مکان باید جزو آخرین انتخاب‌های شما باشد، زیرا در معرض دید همه‌ی افراد است و سارقان به راحتی می‌توانند آن را بیابند و اقدام به جدا‌کردن ردیاب از ماشین ناوگان حمل و نقل شرکت مربوطه کنند.

البته اگر ردیاب شما سیاه باشد، میزان دیده‌شدن آن بسیار پایین می‌آید. زیرا اغلب بلندگوها، رنگ سیاه دارند و با‌قرار گرفتن ردیاب سیاه بر‌روی آن‌ها، استتار بسیار خوبی برای این تجهیز صورت خواهد گرفت و افراد مختلف نمی‌توانند به راحتی آن را پیدا کنند و ردیاب را از خودروی شما جدا کنند.

نکاتی باید در هنگام نصب ردیاب خودرو به آن توجه کرد؟

در هنگام نصب ردیاب خودرو، باید برخی از نکات را در نظر بگیرید. در نظر‌گرفتن این نکات کمک می‌کند تا اختلال در عملکرد این تجهیز الکترونیکی به وجود نیایید و بتوانید بهینه‌تر از آن استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا نسبت به این نکات آگاه شوید:

  • هنگامی که ردیاب در حال انجام وظیفه است، از فاصله مناسب میان آن و گوشی تلفن همراه راننده یا دیگر سرنشینان خودرو اطمینان حاصل کنید. زیرا امکان تداخل در سیگنال این دو وسیله الکترونیکی وجود دارد که باعث ارسال داده‌های اشتباه توسط ردیاب می‌گردد.
  • دقت داشته باشید که منبع تامین انرژی اکثر ردیاب‌ها، تنها باتری خودرو نیست و با از کار‌افتادن این باتری جی‌پی‌اس از کار نمی‌ایستد، زیرا ردیاب‌ها دارای باتری همراه نیز هستند.
  • اگر قصد نصب ردیاب خودرو در زیر ماشین را دارید، سعی کنید، آن را در لبه‌های کناری قرار دهید تا آنتن‌دهی خوبی داشته باشد و بتواند به خوبی داده‌های مدنظر شما را ارسال کند و بامشکلی در این زمینه رو‌به‌رو نشوید.
  • اگر ردیاب شما آهن‌ربایی است، سعی کنید، آن را در معرض آهن‌ربا قرار ندهید. زیرا تداخل میان میدان مغناطیسی این دو وسیله می‌تواند، اختلال در عملکرد ردیاب خودرو آهن‌ربایی را برای شما به بار بیاورد.

نکاتی برای نصب محل مناسب ردیاب خودرو

بهترین محل نصب GPS ماشین را بشناسید

شناخت بهترین محل نصب GPS ماشین مهم است، زیرا باعث جلوگیری از گم‌شدن خودرو به صورت عمدی توسط راننده و توسط سارقان می‌گردد. همچنین دردسرهای کم‌تری برای سرنشینان یا همان رانندگان در طول حرکت در مسیر ایجاد می‌کند که باعث افزایش آرامش خاطر آن‌ها و بازدهی بهترشان در طول انجام ماموریت‌های محول‌شده به آن‌ها می‌گردد که بسیار مهم است و مطلوب هرمدیری به شمار می‌آید.

ما در این مقاله برای ساده‌تر‌کردن کار شما، سعی کردیم تا بهترین محل‌های موجود برای نصب جی‌پی‌اس ماشین را معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی با آن‌ها آشنا شوید و از این فضاها برای نصب ردیاب خودرو بر‌روی ناوگان حمل و نقل خودتان بهره لازم را ببرید و از این بابت مشکلی نداشته باشید. شما می‌توانید برای انواع مختلف ردیاب خودرو با‌ استفاده از شماره تلفن‌های موجود با ما تماس بگیرید تا با کارشناسان موجود برای این بخش صحبت کنید و سوال‌های خودتان را به صورت دقیق و کامل از آن‌ها بپرسید.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست