1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. چرا شرکت های اجاره خودرو باید از ردیاب استفاده کنند؟ بررسی ۷ مزیت

چرا شرکت های اجاره خودرو باید از ردیاب استفاده کنند؟ بررسی ۷ مزیت

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 5 دقیقه

نظارت کامل بر وسیله نقیله برای شرکت‌های اجاره خودرو امری کاملا حیاتی است. در هر حال همه این خودروها که در بسیاری موارد بسیار لوکس و گران قیمت هم هستند، سرمایه مالک شرکت به‌حساب می‌آیند و هر سهل‌انگاری در نگهداری و حفظ آن‌ها می‌تواند خسارات مالی فراوانی را به‌دنبال داشته باشد. اما با ورود فناوری ردیابی مبتنی بر GPS چالش‌ها و مشکلات بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دارای ناوگان خودرو حل شده است که در این میان کسب و کار اجاره خودرو هم از آن مستثنی نیست. مسلما همه مدیران این شرکت‌ها به‌دنبال راهی برای ردیابی خودروها در طول مسیر و نظارت کامل بر سرمایه خود هستند. اما ردیابی تنها نقطه آغازی برای استفاده از این فناوری است و مزایای دیگر آن می‌تواند دستاوردهای مالی فراوانی به‌خصوص در درازمدت داشته باشد.

۱. نظارت بر موقعیت مکانی خودروهای اجاره‌ای

اطلاع از محل دقیق خودرو اجاره داده شده برای مالک شرکت بسیار اهمیت دارد زیرا از این طریق می‌توان پی برد که آیا مشتری مطابق قرارداد توافق شده عمل می‌کند. به‌عنوان مثال می‌توان از این موضوع اطمینان حاصل کرد که فرد اجاره کننده خودرو را در محدوده مجاز استفاده می‌کند یا خیر. هر چند در بیشتر موارد مشتریان به شرایط قرارداد پایبند هستند، اما در عمل ممکن است بر حسب شرایط اتفاق دیگری رقم بخورد. بنابراین با استفاده از ردیاب و تعریف محدوده مجازی تردد اتومبیل، می‌توان در صورت نیاز و خروج فرد از این محدوده تعیین شده، هشدار لازم را به وی ارسال کرد یا در صورت نیاز جریمه‌های لازم در این مورد را برای او در نظر گرفت.

۲. بهبود ارائه خدمات به مشتریان

همه مدیران شرکت‌های اجاره ای به‌دنبال ارائه خدماتی با کیفیت با قیمت مناسب به مشتریان خود هستند تا با این کار ضمن جلب اعتماد آن‌ها، سودآوری و کسب درآمد بیشتری داشته باشند. هر اندازه ارزش متمایزتری به مشتری پیشنهاد شود، در این صورت او با اطمینان بالاتری شرکت اجاره دهنده خودرو را انتخاب می‌کند یا حتی به آن وفادار خواهد ماند. استفاده از ردیاب و اطلاع از موقعیت مکانی خودروهای تحت اجاره این امکان را فراهم می‌آورد که مدیر در هر لحظه از وضعیت خودرو مطلع باشد. در این حالت از آنجا که تعداد خودروهای اجاره‌ای در هر شرکت محدود است، با اطلاع از این موضوع می‌توان به‌عنوان مثال با اطمینان بیشتری بر اساس وضعیت وسیله نقلیه قول رزرو آن به فرد دیگر را در موعد مقرر داد. یا اینکه اگر فرزندی از خانواده نسبت به اجاره خودرو اقدام کرده است، والدین می‌توانند با اطلاع از موقعیت مکانی آن توسط مدیر شرکت، خیالی آسوده‌تر برای رانندگی فرزندشان داشته باشند.

۳. سود بیشتر برای شرکت

ردیاب‌ها بر خلاف اسم‌شان چیزی فراتر از صرفا تعیین موقعیت مکانی خودرو هستند! قابلیت‌هایی مثل دریافت گزارش مصرف سوخت، مسیر حرکت، زمان‌های توقف و استفاده از خودرو همه از مواردی هستند که در جای خود می‌تواند با کاهش هزینه‌های شرکت باعث افزایش سود شود. دنیای امروز کسب و کار به اطلاعات وابسته است و هر اندازه مدیر یک شرکت بتواند داده‌های بیشتری در اختیار داشته باشد، تصمیم‌گیری‌های بعدی برای وی آسان‌تر خواهد بود. شاید شما، به‌عنوان مدیر شرکت اجاره دهنده خودرو با دریافت گزارش افزایش ناگهانی مصرف سوخت خودروی خود در یک دوره زمانی متوجه مشکلی در وسیله نقیله شوید که نیاز به تعمیر و پیشگیری داشته باشد یا شاید بخواهید مقررات سختگیرانه‌تری برای مشتری در خصوص نحوه استفاده بهتر از وسیله در قراردادها وضع کنید. در هر حال همه این موارد با اطلاعات دریافتی از ردیاب‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

۴. تامین ایمنی با تعمیر و نگهداری پیشگیرانه خودرو

بالاخره خودرو است و استهلاک و هزارن دردسر برای تعمیر آن در صورت خرابی. این موضوع برای مدیران شرکت‌های اجاره‌ای خودرو بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورت هر نوع سهل‌انگاری در تعمیر به موقع وسیله‌های نقلیه و خرابی احتمالی آن‌ها در حین اجاره به مشتری می‌تواند اعتماد وی را را به شرکت کاملا از بین ببرد. البته تعمیر و نگهداری هر خودرو به شرایط رانندگی، وضعیت جاده و مسیرهای طی شده و سابقه تعمیرات قبلی خودرو دارد. با این حال می‌توان با جمع‌آوری کلیه این اطلاعات در نرم‌افزارهای جامع ردیابی، ضمن آگاهی از وضعیت سلامت خودرو، زمان‌های تعویض قطعات مصرفی را نیز مشخص کرد تا بتوان پیش از هر اتفاقی در موعد مقرر اقدام لازم را انجام داد. این موضوع ضمن تامین ایمنی برای مشتری، سرمایه شرکت یعنی خودرو را نیز در بهترین شرایط عملکردی حفظ می‌کند.

۵. کاهش ریسک سرقت خودرو

بسیاری از سارقان به‌دنبال اجاره خودرو با هدف سرقت آن هستند و این موضوع درصورتی که وسیله نقلیه به ردیاب مجهز باشد، برای آن‌ها دردسر بزرگی خواهد بود. بنابراین در صورتی‌که از تجهیز وسیله به ردیاب آگاه شوند، از این کار منصرف شده و به سراغ اهداف ساده‌تر می‌روند. البته حتی در صورت سرقت خودرو نیز، در صورت نصب ردیاب امکان بازیابی آن از طریق پلیس بسیار ساده خواهد بود. زیرا با توجه به موقعیت مکانی لحظه‌ای که توسط ردیاب ارسال می‌شود، می‌توان محل دقیق را شناسایی کرد. البته نصب ردیاب باعث می‌شود که در صورت بیمه بودن ماشین، شرکت بیمه‌گر نیز هزینه‌های دریافتی خود را کاهش دهد. در این حالت بیمه‌گر می‌داند که در صورت سرقت خودرو، احتمال بازیابی و بازگرداندن آن ساده‌تر خواهد بود.

۶. نظارت بر رفتار راننده

بسیاری از شرکت‌های اجاره خودرو خسارات فراوانی از رانندگی پر ریسک مشتریان می‌بینند. مدیران این کسب و کار باید بدانند که فرد اجاره کننده رفتار مسئولانه و ایمنی در قبال خودروی تحت اختیار خود دارد. با استفاده از ردیاب، امکان رصد رفتارهای خطرناک رانندگی مانند سرعت‌ غیر مجاز، ترمزهای ناگهانی، شتاب بالا در پیچ‌های تند فراهم است. بنابراین مدیر شرکت اجاره دهنده می‌تواند در صورت تشخیص هر نوع رفتار پر ریسک از طریق ردیاب، ضمن تماس با راننده، هشدار لازم در مورد اصلاح شرایط و در صورت لزوم اعمال جریمه را انجام دهد. از طرفی می‌توان با در دست داشتن ردیاب‌ها، مقررات ایمنی خاصی را در قرارداد ذکر کرد و بر اساس آن اقدام لازم در صورت ارتکاب تخلف توسط راننده را به انجام رساند.

۷. انتخاب بهترین مسیر حرکت برای راننده

رانندگی در مسیرهای جدید برای هر فردی می‌تواند چالش‌برانگیز  باشد. استفاده از ردیاب این امکان را برای اجاره کننده خودرو فراهم می‌کند که مسیرهای کوتاه‌تر و کم ترافیک‌تر را برای حرکت انتخاب کند و در نتیجه تجربه لذت بخشی را از رانندگی داشته باشد. موضوعی که می‌تواند در عین حال افزایش رضایت وی و اعتماد بیشتر به شرکت را باعث شود. اما نکته مهم‌تر برای مالک کسب و کار امکان مدیریت بهتر مصرف سوخت، کاهش زمان‌های توقف و قابلیت تصمیم‌گیری‌های مناسب‌تر برای تنظیم قراردادهای دقیق‌تر خواهد بود.

با آسودگی خیال خودروی خود را اجاره دهید

پیشرفت فناوری در ناوگان‌های حمل و نقل روز به روز فواید خود را بیش از گذشته به رخ مدیران می‌کشد. شرکت‌های اجاره دهنده خودرو نیز به‌عنوان یکی از این کسب و کارها لازم است با این فناوری‌ها همسو شوند. ردیاب‌های GPS با مزایای فراوان خود، می‌توانند بسیاری از چالش‌های این حوزه را از طریق ایجاد یک سیستم مدیریت و ایمنی سطح بالا برای خودرو برطرف کنند. به‌عبارتی مدیریت حمل و نقل در دوران فناوری‌های پیشرفته امروزه هوشمندانه‌تر شده است و در نهایت سودآوری بیشتر و آسودگی خیال را در بردارد.

اگر به‌دنبال کسب این تجربه دلنشین و سرمایه‌گذاری آگاهانه برای پیشرفت کار خود هستید، ضمن تماس با شرکت پیشگامان آسیا، مشاوره لازم برای نصب این ردیاب‌ها بر روی خودروهای خود را دریافت کنید. باید توجه داشت که هر سرمایه‌ای نیاز به نگهداری صحیح دارد، حتی اگر نتوانید آن‌را در صندوق‌های بانک حفظ کنید، استفاده از ابزارهای پیشرفته تنها راه حفظ آن‌هاست.

 مراجع:

seeworldgps            abax

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست