1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. رفع چالش‌های دیسپاچینگ در صنعت برق با ردیاب

رفع چالش‌های دیسپاچینگ در صنعت برق با ردیاب

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 6 دقیقه

تغییرات گسترده در سالیان اخیر بسیار زیاد بوده است. صنعت تولید انرژی به ویژه حوزه‌ی تولید برق نیز از قاعده جدا نبوده است. این تغییرات باعث شده‌اند تا چالش‌های جدیدی برای این صنعت به وجود بیاید که نیازمند فکر برای رفع آن‌ها است. تعداد این چالش‌های روز به ‌روز در حال افزایش است و باید راه‌حلی را انتخاب کرد که بتوان برای رفع مشکلات متعدد از آن استفاده نمود تا با محدودیت در این موضوع مهم مواجه نشوید.

این راه‌حل، استفاده از ردیاب در صنعت برق است. ردیاب  برخلاف تصور عموم تنها در حوزه‌ی حمل و نقل کاربرد ندارد و می‌تواند استفاده‌های متعدد دیگری نیز داشته باشد. به همین دلیل و برای آشنایی شما با این موضوع در ادامه به بیان این کاربردها می‌پردازیم و آن‌ها را به صورت مختصر برای شما توضیح می‌دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چالش‌های نوظهور در صنعت برق چیست؟

چالش‌های صنعت برق بسیار زیادتر از قبل گشته است و همین موضوع مدیریت این حوزه بدون استفاده از ابزارهای کمکی را بسیار سخت و طاقت‌فرسا کرده است. این ابزارها باید هم کاربردی و هم دارای گستردگی بالا باشند تا بتوانند در رفع و رجوع مشکلات گسترده کارآمد باشند و مدیران این مجموعه‌ها را با بن‌بست رو‌به‌رو نکنند. در ادامه به بیان سه مورد از این مشکلات جدید می‌پردازیم و توضیحات کوتاهی در مورد هرکدام از آن‌ها برای شما می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: دیسپاچینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

به روز‌رسانی زیر‌ساخت‌های قدیمی

زیرساخت‌های صنعت برق و به طور کلی تولید انرژی‌ بسیار مهم هستند و باید حتما مورد کنترل و بازرسی قرار بگیرند. به طور مثال اگر خاطرتان باشد در تابستان سال گذشته خاموشی‌های بسیاری را در کشور تنها به دلیل از کار افتادن تجهیزات زیرساختی یکی از نیروگاه‌های برق یا سیکل ترکیبی تجربه کردیم که بسیار تجربه بدی در گرمای آن فصل از سال بود.

بنابراین توجه‌کردن به زیرساخت‌ها مهم و حیاتی است. اما چالشی که در این هنگام مدیران با آن مواجه می‌شوند، نحوه‌ی یافتن این مشکلات و رفع آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و رفع آن به صورت اصولی و کاربردی است؟ در ادامه به جواب این سوال خواهیم پرداخت و در مورد راه‌حل آن برای شما توضیح می‌دهیم.

برآورده کردن انتظارات مشتریان جدید

با افزایش بهای انرژی و برق در طول سالیان گذشته، انتظارات مشتریان نیز بسیار زیادتر از قبل گشته است.

آن‌ها انتظار دارند تا بتوانند به راحتی و بدون قطعی از برق استفاده کنند و مشکلی در این زمینه نداشته باشند. به طور مثال مشتریان به هیچ عنوان قطعی برق در ساعت 3 عصر در روزهای تابستانی را نمی‌پسندند و این موضوع می‌تواند باعث نارضایتی آن‌ها شود. اما چگونه می‌توان این انتظارات را برآورده کرد و از قطعی‌های گسترده برق جلوگیری کرد؟

سازگاری با تغییرات ناگهانی و اتفاقات غیر‌قابل پیش‌بینی

آب و هوای کره‌ی زمین روز به روز گرم‌تر می‌شود و تغییرات ناگهانی در ان اتفاق می‌افتد.

در گذشته گرمای بیش از حد در پاییز در ایران اتفاق نمی‌افتاد، اما در سال‌های اخیر ما به وضوح این گرما را لمس کردیم و یا اینکه بارش‌ها در گذشته بسیار بیشتر از زمان حال بودند، اما میزان این بارش‌ها، هرسال کم‌تر از سال قبل می‌شود که منجر به کاهش حجم آب پشت سدها و کاهش توان تولید نیروی برق نیروگاه می‌شود.

از طرفی دیگر گرم‌شدن زیاد باعث ایجاد آتش‌سوزی در نیروگاه و از مدار خارج‌شدن برخی از آن‌ها می‌شود. این موارد تنها بخشی از مشکلات مربوط به تغییرات آب و هوایی که در مورد آن‌ها صحبت کردیم. اما سوال اصلی این است که برای رفع این موارد چه راه‌حلی می‌توان اندیشید؟

استفاده از ردیاب در شرکت برق به رفع این مشکلات چه کمکی می‌کند؟

استفاده از ردیاب در صنعت برق، راه‌حلی است که می‌تواند به راحتی تمام مشکلات قبلی و بسیاری موارد را حل کند، زیرا دارای کاربرد گسترده و قابلیت‌های بسیاری است. در ادامه این بخش در مورد مزیت‌های به کار‌گیری ردیاب در صنعت برق صحبت می‌کنیم و آن‌ها را برای شما شرح مختصر و مفید می‌دهیم تا با این موارد آشنا شوید.

افزایش بازدهی دارایی‌ها و ناوگان خودرو با‌استفاده از ردیاب خودرو

اولین مزیت استفاده از ردیاب خودرو در صنعت برق، اطلاع از موقعیت دارایی‌ها و ناوگان خودرویی در هر لحظه است. این موضوع می‌تواند کمک کند تا بتوانند از هرکدام از دارایی‌ها به خوبی استفاده کنند و بازدهی بیشتری در هنگام استفاده از ناوگان خودرویی به دست بیاورند که به طور کلی مطلوب مدیران مشغول در این صنعت بسیار حساس و اثرگذار است.

هنگامی که شما بدانید ناوگان خودرویی شما در چه موقعیت قرار دارد، به راحتی می‌توانید به او دستور دهید تا برای انجام ماموریت آماده شود و به آسانی می‌توانید تخمین بزنید که برای رسیدن به مکان ماموریت آن فرد چه مقدار زمان نیاز دارد. اینگونه هم می‌توانید از اتلاف وقت جلوگیری کنید، آن ماموریت را به خوبی انجام دهید و هم بهره‌وری ناوگان خودرویی نیروگاه خودتان را افزایش قابل‌توجهی دهید.

شاید دانستن جای اشیا در شرایط عادی چندان مهم به نظر رسد، اما این موضوع می‌تواند در شرایط بحرانی و حساس بسیار حیاتی شود. فرض بگیرید قسمتی از نیروگاه نیازمند تعمیر است و در صورت عدم تعمیر ممکن است که از کار بیفتد و شما برای انجام این کار زمان کمی دارد. حال اگر از جای وسایل موردنیاز آگاه نباشید، نمی‌توانید در مدت زمان مناسب این کار را انجام دهید و مجبور می‌شوید تا مشکلات بعد از آن دست و پنجه نرم کنید.

بالا‌بردن میزان رضایت مشتریان با قطعی کم‌تر برق

با قدیمی‌شدن زیرساخت‌ها، میزان کارکرد و بهره‌وری آن‌ها نیز بسیار کم‌تر از ابتدای امر می‌شود. این افول در کارکرد ممکن است، به جایی برسد که آن قسمت به هیچ‌وجه کار نکند و نیاز به تعمیر پیدا کند. بنابراین تعمیر و نگهداری زیرساخت کاری بسیار مهم است که باید به آن نهایت توجه را کرد و از آن به غافل نشد، وگرنه باید با تبعات وحشتناک آن مواجه گشت.

استفاده از ردیاب در صنعت برق کمک می‌کند تا تعمیر و نگهداری زیر‌ساخت‌ها به خوبی و در بهترین زمان ممکن انجام شود. بدین صورت دیگر هیچ قسمتی از مدار خارج نمی‌شود، هیچ نیروگاهی برقی از مدار خارج نمی‌شود، برقی قطع نمی‌گردد و میزان رضایت مشتریان و مشترکان برق به میزان بسیار چشمگیری افزایش می‌یابد که می‌تواند ثمرات بسیاری برای مدیران این بخش داشته باشد.

از طرفی دیگر هنگامی که تعمیر و نگهداری زیر‌ساخت به موقع انجام شود، میزان هزینه‌های مربوط به این بخش بسیار کم می‌شود و مدیران صنعت تولید برق می‌توانند صرفه‌جویی اقتصادی داشته باشند که همه‌ی این ثمرات، به دلیل استفاده از ردیاب در صنعت برق است.

بیشتر بخوانید: ردیاب ماهواره‌ای چیست؟

افزایش درصد جذب نیروی جدید با بهبود ایمنی کار

در صنعت برق، خطرات بسیاری وجود دارد که سالیانه باعث آسیب‌دیدن بسیاری می‌شود. همچنین کار در این صنعت به خاطر دور‌بودن نیروگاه‌ها از شهر، بدی آب و هوا و دوری از خانواده، بسیار سخت است. بنابراین افراد کمی به خودی خود تمایل به کار در این حوزه دارند. اما می‌توان با‌افزایش میزان ایمنی کار در این حوزه کمی از ریسک آن کم کرد و افراد را با ارائه‌دادن مزایای مناسب به سمت کار در نیروگاه‌های برق یا سیکل ترکیبی ترغیب کرد. اما برای افزایش ایمنی باید چه کار انجام داد؟

برای رسیدن به این هدف باید از ردیاب در صنعت برق استفاده کرد. ردیاب می‌تواند به خوبی موقعیت فرد را با‌ استفاده از GPS نمایش دهد و در صورت بروز اتفاق از رخ‌دادن حوادث ناگوار جلوگیری کند.

مقابله سریع با اثرات تغییرات آب و هوایی و اتفاقات غیر‌قابل پیش‌بینی

آتش‌سوزی‌های گسترده در نیروگاه‌های برق در طول سالیان گذشته بسیار زیاد شده است که باعث آسیب‌دیدن نیروگاه‌های این صنعت و به بار آوردن هزینه‌های هنگفت شده است. برای جلوگیری از این مشکل و رفع آن باید استفاده از ردیاب در صنعت برق را در اولویت قرار داد. ردیاب به خوبی مشخص می‌کند که کدام قسمت دچار مشکل است تا بتوان آن را رفع کرد و در صورت بروز مشکل محل آن را به خوبی نمایش می‌دهد تا نیروهای ویژه به سرعت برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: کاربرد ردیاب ماشین‌آلات آتش‌نشانی چیست؟

استفاده از ردیاب در شرکت برق را برای حل مشکلات جدی بگیرید

بروز تغییرات آب و هوایی گسترده و گرم‌شدن زمین، استفاده زیاد‌تر از زیر‌ساخت‌ها، به وجود آمدن انتظارات جدید توسط مشتریان، کم‌شدن نیروی انسانی و درخواست ایمنی بیشتر توسط آن‌ها و بسیاری موارد دیگر باعث بروز مشکلات فراوان برای صنعت تولید برق در سرتاسر جهان گشته است که ایران نیز جزو آن‌ها به شمار می‌آید. اما برای رفع این مشکلات چه کاری می‌توان انجام داد تا با کم‌ترین صرف هزینه و زمان، آن‌ها را رفع نمود؟

راه‌حل استفاده از ردیاب در صنعت برق است. ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتوانید ایمنی نیروها را به طور قابل‌توجهی بهبود دهید، انتظارات مشتریان را برآورده کنید، تعمیرات و نگهداری زیر‌ساخت‌ها را در بهترین زمان ممکن سازد تا بتوان هم هزینه‌ و هم زمان این کار را کاهش داد و به مقابل موثر و سریع با اتفاقات غیر‌قابل پیش‌بینی که در نتیجه تغییرات آب و هوایی به وجود می‌آید، پاسخ داد. بنابراین استفاده از ردیاب در صنعت برق می‌تواند بسیار کارساز و اثربخش باشد و مشکلات بسیاری را رفع کند.

شما می‌توانید برای خرید ردیاب برای استفاده در صنعت برق و مشاهده‌ی نرم‌افزار مدیریت ناوگان با‌استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا به کارشناسان مربوطه متصل شوید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست