1. خانه
  2. وبلاگ
  3. مقالات ردیابی خودرو
  4. کاربرد ردیاب در گارانتی و خدمات پس از فروش خودرو و قطعات یدکی
کاربرد ردیاب در گارانتی و خدمات پس از فروش خودرو و قطعات یدکی

کاربرد ردیاب در گارانتی و خدمات پس از فروش خودرو و قطعات یدکی

بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)
زمان مطالعه : 4 دقیقه

84 درصد مصرف کنندگان ادعا می‌کنند که خدمات پس از فروش مشتریان و گارانتی محصول نقش عمده‌ای در تصمیم‌گیری در مورد خرید یا عدم خرید یک محصول از شرکت دارد. ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان نه تنها مشتریان فعلی را تشویق می‌کند تا محصول را خریداری کنند، بلکه ارزان‌ترین راه برای جذب مشتریان جدید است. موضوعی که از طریق بازاریابی دهان به دهان به راحتی می‌تواند از طریق مشتریان راضی فروش محصول را افزایش دهد. این موضوع در مورد فروش خودرو و قطعات یدکی آن نیز به عنوان یک محصول پر مصرف صادق است.

شما به عنوان تولید کننده یا نماینده فروش خودرو اگر مطمئن نیستید که چگونه خدمات پس از فروش خود را ارتقا دهید، یک نقطه شروع نصب ردیاب بر روی خودرو به عنوان یک محصول است. ردیابی لحظه‌ای در زمان واقعی، بررسی تاریخچه سفرهای انجام شده، اعلان و هشدار تعویض قطعات با استفاده از داده‌های نرم افزار ردیاب از جمله این خدمات هستند. اما به چه شکل می‌توان از مزایای ردیاب در ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت برای مشتریان استفاده کرد…

اعلان زمان تعویض قطعات خودرو به کمک ردیاب

ردیاب و اعلان تعویض قطعات خودرو پس از فروش قبل از زمان گارانتی

یکی از مزایای گارانتی خودرو تعویض یا تعمیر رایگان قطعات در مواردی است که مشکلی پیش آمده باشد؛ که البته برای کلیه موارد بجز قطعات مصرفی صادق است و از طرف فروشنده خودرو یا تولید کننده به مشتری ارائه می‌شود.

با وجود نرم‌افزارهای ردیاب مبتنی بر GPS فروشنده خودرو می‌توان با ثبت لیست قطعات و زمان مورد نیاز برای تعویض آنها طبق گارانتی عملکرد تک تک آنها را مورد بررسی قرار دهد. بدین شکل خریدار خودرو پیش از اتمام زمان گارانتی که در سیستم ثبت شده است از طریق اعلان و هشداری که ردیاب ارسال می‌کند از زمان تعویض آگاه می‌شود.

شفافیت خدمات پس از فروش با اعلان به موقع در خصوص زمان گارانتی قطعات

اعلان ارسال شده از جانب نرم افزار ردیابی خودرو در خصوص تعویض قطعات پیش از زمان گارانتی که هم به مالک خودرو و هم به نماینده فروش ارسال می‌شود، آگاهی لازم در خصوص زمان گارانتی را ارائه می نماید. در این حالت بویژه نماینده فروش از این موضوع اطمینان دارد که خدمات خود را در زمان لازم و طبق قوانین به انجام رسانده و از این بابت اعتماد لازم خریدار را از بابت عملکرد کاری خود جلب می‌نماید. در حقیقت این موضوع با شفافیت کامل فرایند کاری گارانتی قطعات و یادآوری آن به طرفین، این اعتماد را برای وی فراهم می‌آورد که فروشنده خودرو با رصد گارانتی قطعات خدماتی در حداکثر کیفیت به وی ارائه می‌نماید.

بیشتر بخوانید : آیا محاسبه مصرف سوخت خودرو به کمک ردیاب خودرو امکان پذیر است؟

قابلیت محاسبه مسافت پیموده شده توسط ردیاب و گارانتی خودرو

یکی از نکاتی که همواره در گارانتی خودرو مورد توجه قرار می‌گیرد، میزان کارکرد و مسافت پیموده شده خودرو است. فروشندگان خودرو برای این منظور و ارزیابی چگونه کار کردن وسیله نقلیه زمان مشخصی را لحاظ کرده و در طی آن عملکرد خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهند. برای اینکه این فعالیت به صورت دقیق انجام شود نیاز است تا کلیه اطلاعات کارکرد و عملکرد خودرو بر حسب موقعیت مکانی آن ثبت و مستندسازی شود.

بدین منظور ردیاب یک راه حل مطمئن است که می‌تواند ماموریت محوله را به محو کاملی به انجام برساند. در صورت بروز هر گونه مشکل، خرابی و یا حتی تصادف با استفاده از ردیاب می‌توان به صورت لحظه‌ای این موقعیت را شناسایی و ثبت نمود. این اطلاعات از طریق ردیاب‌های مبتنی بر GPS انجام می‌شود بدین شکل که اطلاعات توسط ماهواره دریافت و موارد در کامپیوتر شرکت فروشنده خودرو ثبت و مستند می‌گردد. به این شکل فروشنده و مالک خودرو هر دو می‌توانند به این موضوع که خودرو از گارانتی خارج شده است یا خیر آگاه شوند.

محاسبه دقیق مسافت پیموده شده توسط ردیاب خودرو

قابلیت مستندسازی و ارائه گزارش لازم با استفاده از نرم‌افزار ردیابی

پس از ثبت اطلاعات مربوط به عملکرد خودرو، مسافت پیموده شده، نحوه عملکرد قطعات و زمان مانده تا اتمام گارانتی، که توسط نرم‌افزار ردیابی انجام می‌شود، فروشنده خودرو می‌تواند تمامی اطلاعات را دریافت و آنها را در قالب‌های مختلف به شکل متن و یا نمودار در اختیار خریدار قرار دهد. این موارد هر یک ضمن شفاف‌سازی فعالیت فروشنده و جلوگیری از بروز اختلافات احتمالی به نوعی سندی مکتوب برای ارائه این موضوع است که آیا خودرو از گارانتی خارج شده است یا خیر.

بیشتر بخوانید : نگهداری و سرویس های دوره ای خودرو با نصب ردیاب خودرو

گارانتی خودرو تضمین کیفیت محصول است؛ پس ردیاب را دریابید!

همان طور که گفته شد کلیه شرکت‌های تولید کننده خودرو و یا نمایندگان فروش آنها مجموعه خدمات خود به مشتری را که عامل حفظ وی و جذب مشتریان جدید است در قالب گارانتی ارائه می‌دهند. به نوعی ضمانت خودرو، قطعات آن و رفع مشکلات تا زمانی معین و یا بر اساس عملکردی مشخص. این عامل مزیتی است که تولید کننده برای جلب اعتماد خریدار ارائه می‌دهد. همان طور که گفته شد ردیاب‌های مبتنی بر GPS با نقشی که در ثبت و مستندسازی اطلاعات و داده‌های مورد نیاز صحت و زمان عملکرد قطعات خودرو دارند، موجب به حداقل رساندن اختلافات در بحث گارانتی بین نماینده فروش خودرو و خریدار شده و با حداکثر شفاف سازی در عملکرد قطعات، اعتماد مشتری را جلب می‌کنند. در دنیای پر از اطلاعات توجه نکردن به این مزایا یعنی خارج شدن از گود رقابت در فروش محصولات؛ زیرا مشتری فقط به دنبال کیفیت است و دیگر هیچ. پس باید در این حیطه پر شتاب هر تولید کننده و نماینده فروش ردیاب را دریابند! آنهم با اتکا بر بهترین ارائه کنندگان.

در این بازار چگونه ردیاب مناسب را انتخاب کنم؟

اگر یک تولید کننده خودرو یا نماینده فروش هستید، تا به اینجا آگاهی لازم در خصوص لزوم استفاده از ردیاب به عنوان یک انتخاب پر از مزیت و نه اضافی! را بر محصول خود دریافته‌اید. اما شاید انتخاب ارائه دهنده نوع ردیاب و شاخص‌های انتخاب این ارائه دهنده برایتان وقت گیر و یا مشکل باشد. شرکت پیشگامان آسیا در کنار ارائه اطلاعات بدنبال یافتن مشتریانی است که انتخابی آگاهانه دارند. ما چهار شاخص برای برگزیدن و پیشنهاد خود به شما ارائه می‌دهیم: نوآوری، پشتیبانی مناسب، برند معتبر ردیاب‌های موجود و مشاوره کارشناسی پیش از خرید. این شاخص‌ها سرمایه‌گذاری شما برای خرید را گارانتی می‌کنند. ما هم به گارانتی واقعی اعتقاد داریم.

برچسب ها
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست